Mouse tekerleği çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bi iki gündür mouse tekerleği çalışmıyor.Tekerleği tıklayınca sayfa kayırma şeyi geliyor ama sayfa kaymıyor.

İçini açtım lehim bağlantı yerlerinde falan bi sorun yok,yere düştü bi kaç kez ama içinde bi kırılma falan yok,herşey sağlam görünüyor.

Sorun nedir sizce ? nasıl tamir ederim yada neresiyle oynıyım.Sorun sadece tekerlek aşağı yukarı kaymıyor sayfada. şu bi hafta gereksiz 5 lirayı geç 5 kuruş harcamamam lazım nasıl hallederim bunu sinir hastası oldum burda :D

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Tekerlek mekanizmasının delikli iç çember kısmına dikkat edin, o kısımda algılayıcıyı yanıltan herhangi bir parça kırığı yahut toz birikmesi durumu oluşmuş olabilir...

ALPARS

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Para harcamam diyorsan ustalığını konuşturacaksın :)
Tozlanma vb. durumlar sorun teşkil edebiliyor.

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Madem paraya kıymayacaksın. Alacaksın eline torna vidayı güzelce bir elden geçireceksin fareyi. Sonuçta donanımsal bir sorundan bahsediyorsun. Ameliyat şart

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
bi arkadaşından kısa süreliğine çalabilirsin :D :D :D

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Para harcamam değil harcamayam şu bi hafta on gün,ama çekilecek dert değil ne mübarek bi şeymiş bu mouse tekerleği kaybedince anladım sinir hastası olmam yakındır :D

- içini açtım zaten toz falan filan bişey yok.
- O tekerleği çevirince çıt çıt sesi veren küçük bi metal çubuk var onuda çıkardım taktım onda da bişey yok.Hani mekanik olarak bi tozlanma,kırılma vs. bi sorun yok, yada ben farkedemiyom.

Başka bilgisayara taktım ondada aynı.

Bi cacık anlamadım valla, mouse2un herşeyi tam sadecee tekerlek yukarı/aşağı kaydırmıyor. ki tekerlekle tıklamada da sorun yok.

Çok acayip ve sinir bozucu bi durum !

Root-Sistemci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
onu güzelce temizle. sorun düzelir. senin kiside biraz tuhaf bir durum yani abartmışsın !

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Hala tekerlikli mouse kullanan kaldımı ya :)

gfb9076

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Buldum hacı çözümü buldum...
Sorun yazılımsalçözüm ise güncellemeyle oluyor. Driver Scanner adlı programı indir tarat ps2 fare diyo o sürücüyü indir yükle sorun kalmıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede var içini açtım ne kadar uğraştysamda olmadı bndede her şey çalışıo ama o sayfayı aşağı yukarı sürükleyemiyorum ama scroll tuşunda tık yapabiliyorum :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler denetim masası fare kaldır yapın reset atın düzeliyo denedim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı Sorun Bendede var format attırdım böyle oldu Mouse ile alakalı birşey değil.

sbg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Driver Scanner Kullan diyen arkadaş doğru söylüyo aynı sorun bende de var dı düzeldi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iyi günler ben yanlışıkla bir tuşa bastım fareyle ekrana tıklasam yeni pencere açılıyor tekerlek çalışıyordu bir dk sonra o da yok rakamlara basamıyorum ne oldu anlamadım bir cümleyi seçmek istediğimde de hepsini seçiyor yardım lütfennn:(:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Temp dosyasında bir şeyler sildim aynı sorun bende de oldu güncelleme vs yaptım ancak bir düzeltme henüz olmadı başka bir fikri olan varmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Mausun sürücüsünü kaldır, pc yi yeniden başlat, açılışta mausun kendi sürcüsü otomatik yüklenecektir ve sorun düzelecektir.