Yazımı Nasıl Güzelleştiririm?

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Öyle olsun bakalım. Ama çikilatayı unut. :)

(Amma pinti bir öğretmene denk gelmişim :D)

Abi sen bana öğret yazıyı, ben aliyim sana hem de nutella :D

Bu aşağıdan yukarıya doğru çizdiğim ödev. Olmadı sanırım :(

mz5fe.jpg

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
[MENTION=52555]by efsane[/MENTION] bu olmamış 1 sayfa daha :)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Akşam yapıcam bir sayfayı daha da, bugünlük böyle.

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Fena değil, daha iyisini yapabilirsin ama. Kaç sayfa yaptın bu çizgilerden? [MENTION=52555]by efsane[/MENTION]

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Tamam kolay gelsin. Olbildiğince düz çizmeye çalış, acele etme, kendini biraz zorla, kasları açmamız lazım.

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Yaş biraz ilerledi ama bende mi başlasam ne yapsam. Benim de yazım berbattır. Şöyle güzel bir el yazımın olmasını isterdim :)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Tamam kolay gelsin. Olbildiğince düz çizmeye çalış, acele etme, kendini biraz zorla, kasları açmamız lazım.

Sen işe yarayacağına inanıyorsan abi hiç sıkıntı değil ben her boş kaldığımda bu uygulamayı yaparım. Kaslar da açılır ya :D

BEFEGA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Furkan kolay gelsin ;) Düzelir inşAllah yazın :)

Bu vesileyle belki kaslarda düzelir hastalıkta :) Allah(c.c)'den ümit kesilmez nereden ne çıkartacağını kimse bilemez. :)

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Çalışınca oluyormuş... Abdullah Gül Cumhurbaşkanı olduktan sonra üzerinde çalışarak yazısını bu hale getirmiş

021120110748560625094_3.jpg

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Allah kolaylık versin :) [MENTION=52555]by efsane[/MENTION]

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Abi bu da bugünkü çizgiler. Sanırım yine olmadı =(.
JMRWV.jpg

qZauL.jpg

Ilk defa bu kadar bileyim ve kolum ağırdı.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Yazım çirkin diyorsun da benim ki kadar olamaz. Zira kendi yazımı ben bile okuyamıyorum :D

Şöyle bir örnek vereyim. İngilizce dersindeyiz "fluctuate" diye bir kelime var. Bilmiyorum sözlüğe baktım anlamını da kitapta kelimenin yanına yazdım.

Neyse diğer hafta geldi kitabı açtım yine "fluctuate" kelimesinde takıldım :D baktım yanına bir şeyler yazmışım okuyayım dedim evirdim çevirdim ne kadar uğraştıysam da okuyamadım.

Mecbur sözlüğe baktım :D

Fluctuate ekonomide ticarette dalgalanmak anlamına geliyor :) borsadaki dalgalanmalar gibi.

Bende tutmuşum kelimenin yanına deniz dalgası gibi dalgalanma çizmişim hatırlarım diye :D

İşte yazı ile dalgalanma çizimi bile ayırt edilmiyor benim yazımda :D Bir yerden sonra bütün harfleri tek bir şekilde çiziyorum :D Okurken ezberden okuyorum üzerinden 1-2 hafta geçtikten sonra kendim de zorlanıyorum okumakta :D

Boş ver günümüz dijital devir artık kağıt kalem kalmadı be :D

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Ağrıması güzel :devil: Şaka bir yana bileğinin ağrıması doğru yolda olduğumuzu gösterir. Aslında bir şey itiraf edeyim, biz yanlış başladık. Zararın neresinden dönersen kardır. Şimdi şöyle yapıyoruz:
İlk baştan 3 sayfa, bütün bir sayfaya yukarıdan aşağıya büyükçe dik çizgiler çiz. 3 sayfa da aynı şekilde aşağıdan yukarıya doğru çiz. Sonra 3 sayfa aynı şekilde bu sefer yarım sayfa olacak şekilde çiz. Gittikçe çizgileri küçülteceğiz. Bu şekilde tek satıra inene kadar 3'er sayfa yukarıdan aşağı ve aşağıdan yukarı çizgilere devam. Olacak bu iş, haydi bakalım :clap:

Alnair Alsad

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Bütün sayfayı baştan aşağı düz çigilerle doldur (Cetvel kullanırım mı dedin? Aaa..:p), sonra birer satır aralıkla da sil. Al sana satır boyu kadar düz çizgi çalışması.
:D

Silence

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
49
Bütün sayfayı baştan aşağı düz çigilerle doldur (Cetvel kullanırım mı dedin? Aaa..:p), sonra birer satır aralıkla da sil. Al sana satır boyu kadar düz çizgi çalışması.
:D

Öğretmenimm beniimmm biricik hemşerimm , söyle sende başkaa kimim var benimmm :)

Benimde sesimi güzelleştir yaa , şarkıcı olcem ben

uA23uA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Birileri mutu bugün, daim olsun! :)
Elazığ türkülerine çalışmaya başla sen. :D

o zaman hemen memleketimin güzel bir parcasını söylüyoum size...:D
Elazığ uzun çarşı evlenmem evlenmem
Tükkanları karşı karşı imanıma evlenmem:D:D:D

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Allah'tan bebeyken güzel yazı yazma hevesim vardı yoksa şimdi çivi yazısı yazıyor olacaktım :) Amma ve lakin şimdi önemli bir belge değilse hattat yanımı ortaya çıkartmıyorum :p

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Yazım çirkin diyorsun da benim ki kadar olamaz. Zira kendi yazımı ben bile okuyamıyorum :D

Şöyle bir örnek vereyim. İngilizce dersindeyiz "fluctuate" diye bir kelime var. Bilmiyorum sözlüğe baktım anlamını da kitapta kelimenin yanına yazdım.

Neyse diğer hafta geldi kitabı açtım yine "fluctuate" kelimesinde takıldım :D baktım yanına bir şeyler yazmışım okuyayım dedim evirdim çevirdim ne kadar uğraştıysam da okuyamadım.

Mecbur sözlüğe baktım :D

Fluctuate ekonomide ticarette dalgalanmak anlamına geliyor :) borsadaki dalgalanmalar gibi.

Bende tutmuşum kelimenin yanına deniz dalgası gibi dalgalanma çizmişim hatırlarım diye :D

İşte yazı ile dalgalanma çizimi bile ayırt edilmiyor benim yazımda :D Bir yerden sonra bütün harfleri tek bir şekilde çiziyorum :D Okurken ezberden okuyorum üzerinden 1-2 hafta geçtikten sonra kendim de zorlanıyorum okumakta :D

Boş ver günümüz dijital devir artık kağıt kalem kalmadı be :D

Benim amacım ileride kitap yazmak. Yazdığım kitabın el yazısı olan taslağını ise birine hediye etmek istiyorum. Bu nedenle güzel yazmalıyım. Benim de yazımı okuyabildiğim söylenemez.
Ağrıması güzel :devil: Şaka bir yana bileğinin ağrıması doğru yolda olduğumuzu gösterir. Aslında bir şey itiraf edeyim, biz yanlış başladık. Zararın neresinden dönersen kardır. Şimdi şöyle yapıyoruz:
İlk baştan 3 sayfa, bütün bir sayfaya yukarıdan aşağıya büyükçe dik çizgiler çiz. 3 sayfa da aynı şekilde aşağıdan yukarıya doğru çiz. Sonra 3 sayfa aynı şekilde bu sefer yarım sayfa olacak şekilde çiz. Gittikçe çizgileri küçülteceğiz. Bu şekilde tek satıra inene kadar 3'er sayfa yukarıdan aşağı ve aşağıdan yukarı çizgilere devam. Olacak bu iş, haydi bakalım :clap:

Ağırmasının iyi olduğunun ben de farkındayım. Bileğimin güçlendiğini hissediyorum. :D Tamamdır hocam, dediğinizi yapacağım.

Ayrıca, konumu dağıtanı banlarım. :D

Silence

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
49
bak yaa sen vary 2 gündür çok kızdırtıyon beni :D . Banla bakim :D