Modem arayüzü açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

afillimanyak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar arkadaşlar zyxel modem var modelini bilmiyorum ttnet in kampanyadan verdiği kablosuz modem ben modeme kablosuz olarak bağlanıyorum modem ayarlarından uzaktan yönetim de www sekmesi altında WLAN-LAN yazıyordu onu disable yaptım ondan sonra bi daha modem arayüzüne ulaşamadım bunu nasıl düzeltebilirim acaba yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

internette bulduğum bi yöntem denedim ama o da olmadı

{
öncelikle ZyXEL modem kullanan arkadaşımızın bilgisayarının ip adresine bakması lazım bilgisayarın ip adres kısmında varsayılan ağ geçidinde hangi ip yazıyorsa bu modemin ip adresi dir. eğer bilgisayarın varsayılan ağ geçidinde 192.168.1.1 yazıyor fakat explorerda görüntüleyemiyorsa modeme telnet ile bağlanıp aşağıdaki komutları giin sonra sorununuz çözülecektir.

Not: Telnet xp işletim sisteminde default olarak açıktır fakat wista ve 7 de kapalıdır eğer modeme telnet ile bağlanacaksanız telnet özelliğini açın denetim masasından program ekle kaldıra gelip windows bileşenlerini ekle kaldır seçeneğinde telnet istemci ve sunucuyu işaretleyip yükleyin...

Başlat > Çalıştır > cmd karşına dos ekranı geldiğinde o ekrana telnet 192.168.1.1 ( modemin ip adresi ) yazıp enterlayın şifre ekranına modemin erişim şifresini yazarak modeme erişin bazı ZyXEL modemlerde telnetten menüler gelebilir burda komut girme satırına düşmek için menü 24 girin oradan 8 tuşlayarak komut yazma satırına düşerek aşağıdaki komutları kullanınız.

Sys server load
Sys server Access web 0
Sys server port web 80
Sys server save
}

Sys server port web 80 yazdığımda "wrong service name.<ftp:telnet:http:https:icmp>" yazıyor

bu sorunu nasıl halledebilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Modemin arkasından reset atıp yeniden kurmayı denediniz mi?

afillimanyak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
reset atmadan başka bi yol yokmu acaba yukarıda yazdıgım yöntem gibi mesela

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ya inan vardır başka bir yolu ama onunla uğraşmaktansa reset atıp yeniden kurmak çok daha kolay inan

afillimanyak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öylede internet kullanıcı adı ve şifresi bilmiyorum modemi resetleme imkanıda yok

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
o zaman modemin marka ve modelini tam öğrenki bir iki çözüm yolu sunmaya çalışalım. Bu şekilde üretilen çözümler atma derecesinde kalacaktır.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Başka bir şey dene.

Mesela 192.168.2.1

Ping at modeme.Hangisi ping atarsa o girer.

afillimanyak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o zaman modemin marka ve modelini tam öğrenki bir iki çözüm yolu sunmaya çalışalım. Bu şekilde üretilen çözümler atma derecesinde kalacaktır.

modemin markası zyxel kablosuz modemi ttnetin kampayadan verdiklerinden modelini öğrenmeye çalışırım

--- Mesaj Güncellendi ---

Başka bir şey dene.

Mesela 192.168.2.1

Ping at modeme.Hangisi ping atarsa o girer.

olmuyor başka adresler denedim

bu arada işletim sistemim ubuntu 11.10

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Peki bilgisayarın hangi Ip ile giriyor internete.

192.168.1.1 ile mi 192.168.2.1 ile mi?

Bunu bilmelisin.Önemli.

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
modem arayuzu açılmıyor 192.168.1.1 yazınca sayfa görüntülenemiyor diyor modeme de ulaşma imkanım yok

Şunu bir dene istersen tabi denemediysen 192.168.1.1/main.html olarak gir kullanıcı adın: admin şifren: password

afillimanyak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Kablo ile girmeyi dene.

Modeme kablo takma şansın varmı?

Cedriic

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Kullanıcı Adını : Admin gir şifreyi boş bırak . Sonra kullanıcı adını bide : root diye gir belki olur.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Şimdi dikkatimi çekti, yukarıda sorduğum soruyu yanlış cevaplamışsın.

Sen cmd ye gir hocam,

ipconfig yaz.Ekran çıktısını koy buraya.

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Eğer modeme ulaşabiliyorsan ürünün tam adı altındaki bir etikette yazıyordur.

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
sayfa açılmıyor sayfa açılsa girecem zaten de sayfa görüntülenemiyor diyor

Dostum bende zxyel kullanıyorum. TTNet modemi. Sendeki sorun aynen bendede oldu. Tek çözümü reset atman. Ama sen bu mümkün değil diyorsun. Bu sebepten modemin tam adını bir şekilde öğren ve paylaşki bir çaresine bakmaya çalışalım.

Ama dediğim gibi bu işin sonu reset atıp yeniden kurmaya gidecek.

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Şimdi hocam senin bu modeme fiziksel olarak ulaşman imkansız mı?

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Ubuntuda IP Adresinin Bulunması
Windosta, IP adresini bulmak için komut satırı ekranında ipconfig komutunu kullanıyoruz. Peki bunu Ubuntu’da nasil yapacağiz?

Size, GUI uzerinden birbirlerine kolayca erişebilen iki konumdan, tabiki, terminal komutu ile zaman kaybetmeden IP adresinizi almayı göstereceğim.

İlk konum ve çoğu durumdaki en kolayı, bildiri alanındaki ağ ikonuna sağ tıklayarak bulunur ve oradan "Connection Information"’a tıklanır.

29prbwg.png

Bu, IP adresinizi içeren, bilgi demeti olan bir pencere getirecektir.

1zce1p5.png

İlk metoodtan daha fazla detay gösteren ikinci konum ise System > Administration > Network Tools ’tur,

213j0jp.png

Sağdaki network device ’ seçin ve, tonlarca bilgiler artık parmaklarınızın ucunda..

345ive8.png

Son olarak, terminal penceresinden uzakta kendinizi hırpalamayacaksanız, su komutları yazın :

ifconfig

Evet, ipconfig den sadece bir karakteri farklı. Kim tahmin edebilir di ki?

2e1rpzc.png

afillimanyak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Al hocam bana söylediğin modemle ilgili tüm dökümanlar. Valla ben okuyacaktım ama ne yalan söyleyeyim üşendim. Sen dökümanların hepsini indir incele. Daha çözemezsen o zaman birdaha bakalım ha ne dersin?

ftp://ftp.zyxel.com.tr/Teknik_Dokumanlar/KABLOSUZ_AG_URUNLERI/NBG-416N/

eyvallah saolasın sizi yordum biraz saolun hepiniz yardımcı olmaya çalışıyorsunuz ben dökümanları inceleyeyim tekrar yazarım

--- Mesaj Güncellendi ---

ipconfigt.jpg