Bilgisayarın sesi gitti

Bu konuyu okuyanlar

vs337

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün tarayıcıda radyo çalıyordu aynı zamanda oyundaydım alt tab yaparken mouse en sağ üst köşeye kaymış yanlışlıkla tıkladım tarayıcı kapandı, oyundan da çıktım sonrasında radyoyu tekrar açtım ama ses gelmedi.

Düzeltmek için yaptıklarım:
Kabloları kontrol ettim,
jackı çıkarıp taktım,
Bilgisayarda bulunan filmleri açtım (sorunun flashtan olup olmadığını anlamak için)
realtek audio ayarlarını kontrol ettim
ses sürücüsünü silip yükledim ama düzelmedi.

Harici ses kartım yok, anakart üzerinden bağlıyorum garantisi bitmek üzere.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Mute fln yapmış olmayasın yanlışlıkla mouse kayınca :D ?

vs337

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır onu da kontrol ettim :D

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Sorunun bilgisayardan kaynaklandığını denemek için başka hoparlör kullandınız mı?

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
O zaman belli ki sorun donanımsal (verdiğiniz bilgiler doğrultusunda), zaten garantisi bitmemiş servise göndermeniz mantıklı olacaktır.

vs337

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman belli ki sorun donanımsal (verdiğiniz bilgiler doğrultusunda), zaten garantisi bitmemiş servise göndermeniz mantıklı olacaktır.
Ben de ondan şüphe ediyordum ama oyundan çıkar çıkmaz sesin gitmesi çelişkide bıraktı, son çare olarak formatı deneyeceğim olmazsa ya anakartı garantiye gönderirim ya da harici ses kartı alırım. İlginize teşekkürler.

vs337

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Format atınca problem çözüldü, kullandığım webmaster programından kaynaklanıyormuş, programda webbrowser compenenti kullanılıyor, sitelerden gelen sesleri kapatmak için fonksiyon eklenmiş henüz deneme aşamasında olduğu için böyle bir problem oldu sanırsam.

Benden sonra aynı problemi yaşayanlar olursa diye yazayım.
Eğer format ile de olmasaydı statik elektrik birikmesinden dolayı olduğunu düşünebilirdim, anakartı söküp, bios pilini çıkarıp 1-2 saat dinlendirdikten sonra tekrar montaj yapardım olmazsa garantiye gönderir veya gerekli parçayı alırdım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar benimde 5+1 ve 2+1 ses sistemim var pc ye bağlı ikiside şarkı dinlerken 5+1 den ses kesildi düzeltemiyorum lütfen yardımcı olun