Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

cgdas34

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar bilgisayar birden kendikendine reset atıp gibi tapıyor ama atmıyor :) monitör ün ışığı yanıp sönüyor bazen donmalar oluyor sorun ne acaba?

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Hiç ısıyı kontrol ettin mi?

İSYAN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hiç ısıyı kontrol ettin mi?

katılıyorum, ısıdan dolayı bilgisayarın kendini kapatıyor olabilir. birazdaha detaylı bahsetseydin mesela hangi tür işlemleri yaparken daha çok kapanıyor( oyun oynamak vb.)

cgdas34

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
bazen bilgisayar açıldığında donuyo internette oyunda donunca gidiyoo

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Tozlanmıştır :) İmkanınız varsa kompresörle eğer yoksa üfeleme özelliği olan bir elektrikli süpürgeyle eğer oda yoksa saç kurutma makinasıyla yaklaşık 50cm uzaklıktan üfletmeniz işinizi görücektir :)

del!a$k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sisteminizi tüm bileşenler dahil yazın ve ne zamandır temizlik yapılmadı bilmemiz lazım .

Root-Sistemci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
1-Eğer bilgisayar Kullanmadığın zaman bu duruma geliyor ise masa üstüne sağ tıkla ekran koruyucu kısmına gel orda güç yazan yere bas monitörü kapat.vs yazan yerlerde 15 dk 10 dk falan yazıyor orayı hiç bir zaman yap
2- Ram Sök Takmayı dene
3-İşlemci Fanını Temizle
4-Bilgisayarında Casus yazılımlar var ise onları kaldır Sistem bakımını yap

Sorun Devam Eder ise donanımsal bir problem var demektir. Power,İşlemci Fanı,Ram,Sata IDE elektrik kabloları bunlardan birinde büyük ihtimal arıza vardır.

Emrys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bnce virus olabilir bi formati dene eger devam ediyorsa donanimsaldir

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Kasanın içine iyice bir hava tut.
pump_air_compressor.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar son 1 haftadır pc kapanıyor sıcaklıktan olur die düşündüm kasayı açtım temizledim 2 gün düzeldi ve tekrar kapandı internet kafelerde bilgisayarın kenarını açıp hava almasını saglıyorlar bene deneyim dedim 1 haftadır gayet güzel çalışıyor :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benimki laptop. Kapanıyor oyun oynarken ama internetteyken iyi çalışyıor ısınmıyorda fakat oyuna girince ısınıyor ve kapanıyor. Bilgisayarcıya götürdüm içini açıp temizletti 1 hafta iyi çalıştı sonra yine kapanmaya başladı. Soğutucu koydum altına yine oyun oynarken kapanıyor. Sebep ?

umutcanarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
üzerinden bayağı geçmiş ama ben yinede söyliyeyim "dostum o pc yi mümkünse cami avlusuna bırak:D" onun işi bitmiş. benimde bir zamanlar rahmetli bir pc vardı aynı sorun bendede vardı bilgisayarcıya götürdüm adam ram ı değiştirdi 300 tl verdim ama 1 hafta sonra aynısını yaptı nette
biraz kurcaladım bana ana kartı'nı power'ı değiştirmemi söyledi bende pc yi çöpe attım yerine yenisini aldım

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kasanın içine iyice bir hava tut.
pump_air_compressor.jpg
Bu komrasörle kendimi bile temizlerim :) :)
Neyse konuya dönelim.
Bence İşlemcin ısınıyor sonrada kendini kilitliyor yani kapanıyor.Termal macun bitmiş olursa bu sorun olur yada İşlemci fanı çalışmazsa.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bilgisiyarım bir sure sonra kapanıyor oyun oyynuyorum kendisi kapanıyor ısındıgından galiba suburge ile havada tutum ama ne ypmm gerek ??????????

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaslar ben bı ıslem yaparken kapanıyor ozellıkle format factory ı kullanırken oluyor acıl cevap yazarsanıs sevınırım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kerdeş bende gittim ounda kapanıo adam dediki fanı çalışmıo bunun bunu garantiye götürün dedi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:unsure:bnm bılgısayar wındows 7 startır orjınal baskasına yukledım orjınallıgı gıttı ve hep reset atıyo sorunu ne olabılır wındows 8 atarsam gecermı

mennes

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yine bir sorun yine ben!
Bu sefer konu açmak yerine hazır olan konuyu kullanayim benim de notebook açma tuşuna bastıktan bir süre sonra sanki açma tuşuna uzun süre basınca elektriği kesip kapanır ya öyle kapanıyor batarya yı çıkartıp fişle denedim fişi çıkartıp batarya ile denedim sonuç aynı neden olabilir yazılımsal olsa bare ama vaio nun smartnetwork de aynı şekilde sonuç veriyor
Nedir sorun?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede var bilgisayardan knight onlineyi açıyorum ve yaklaşık 3-4 saat sonra bilgisayar bir anda kapanıyor.
bende kosp var 1 çar açınca kapanmıyo pc 4 çar açınca kapanıyor sebebi nedir?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Başlat / Ayarlar / Denetim Masası / Güvenlik Merkezi / Otomatik Güncelleştirmeler bölümünden otomatik güncelleştirmeleri kapatabilirsin.
aynnısı bendede oluyordu yaptım. ve şu an çoq mutluyum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benimde bilgisayar kendiliğinden kapanıyor bu işler tam anlamıyorum neden olabilir kasayı temizledikten sonrada aynı sorun olurmu haber sitelerine veya başka video sitelerinde kapanıyor ne yapabilirim acaba şimdiden sağolun...

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Okurlar mesaj yazmış kimin ne yazdığı belli değil. "Benim bilgisayar" demişler "aynı sorun bende de var" demişler. Sen kimsin arkadaş?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pc de herhangi bir ayar sekmesine geldiğim anda pc yeniden başlıyor. skype ve msn de kamera ayarı yapmak istedim mesela, ne zaman ayar tıklasam yeniden başladı. mütemadiyen pc toz temizliği yapıyorum. pc yeni formatlı. ayrıca deepfreez yüklü, güncelleştirmeler açık ama belli günler deepfreez'e yaptığım ayarla alıyor. Microsoft security Essantial yüklü. Bir şey ayarlara müdahalemi engelliyor gibi hissediyorum. Daha ne kadar ayrıntı aktarabilirim bilemiyorum .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun bende de var.. Oyun oynarken bilgisayar birden kapanıyor.. Biraz bekledikten sonra bilgisayarımı tekrar açıyorum.. Yarım saat sonra tekrar aynı sorunu yaşıyorum.. Yardım ederseniz sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimki laptop kapanıor 30 dk oynuorum kendiliğinden kapanıor nedir sorun lütfen:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya ben dededim ondan olmadı :crying::crying::crying::crying: