V9 Web Portalı Nasıl Kurtulurum

Bu konuyu okuyanlar

cansbebe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
v9 web portalı tarayıcımı açtıgımda devamlı çıkıyor program ekle kaldırda yok nereden silebilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim http://tr.v9.com/gls/gls_1325536939_811220 cevap verecek bilirkişi yokmu​

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bu sayfayı msnplus yazılımı öneriyor muhtemelen onu kurarken oldu değil mi??...

Bu durum internet explorer tarayıcısındamı oluyor??.. Yada hangi tarayıcıda??..

cansbebe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
başka bir program eklerken oluştu explorerdede google kromdada oluyor ie8 kaldırdım kromu kaldırdım ie6 bile aynı sonucu veriyor cevap verdigin için teşekkür ederim saygılar

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Sanırım siz anasayfa olarak GOOGLE u istiyorsunuz..

Google Chrome tarayıcısı için sağ üstteki anahtar simgesini tıklayıp menüyü açın ve seçenekleri tıklayın orada ilk başlarda ana sayfa kısmında muhtemelen v9 un adresi yazıyor onu silin google un adresini yazın yani bunu...

http://www.google.com.tr/

Bu adresi kopyalayıp oraya yapıştırın ana sayfanız Google olacaktır...

İnternet explorerdada aynı sayılır üstteki menüden araçlar internet seçeneklerini açın orada ana sayfa kısmındaki v9 un adresini silip Google un adresini yazın ve tamam deyin...

cansbebe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım dediklerini en baştan yaptım zaten hiç biri fayda etmedi sorunu çözdüm ama ie kısayolunu sildim çözümlendi sorun ilgine teşekkür ederim

ebege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben de ie kısayolunu sildim ama hala duruyor. nasıl çözdüğünü tam olarak anlatırmısın acaba

seyitali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
V9 Web portalından nasıl kurtulduğunuzu açıklarsanız seviniriz.Aynı dert bizde de var.Teşekkürler.

cansbebe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
masaüstünde kaç tane tarayıcı kısayolu varsa hepsini silin kaldırın sorunu bu şekilde çözdüm

ebege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam çözdüm silmeden programları ve dosyaları ara kutucuğunda zaten explorer yazdınızmı kısayol çıkıyor sağ tık özelliklerden hedefde tr. v9...com du onu google çevirdim eskisi gibi google oldu sayfam:)

AdemSahin2001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iyi akşamlar iki gündür aynı sorun misafirliğe geldiğimiz bir akrabamızın evindeki bu bilgisayarda da var. Az önce istenmeden çalışan eklentiler kısmından baktım sanırım komşu çiftlik gibi bir oyun için kurulan bir programdan sonra oluşmuş çünkü çiftlikle ilgili programlar vardı. Şimdi yukarıda sayın arkadaşlarımız Chrome veya İE explorerin özellikler kısmından değiştirilebileceğini yazmış evet onları biliyoruz zaten orayı değiştirsen de tarayıcıyı kapatıp açınca yine eski http://tr.v9.com/tam/tam uzantılı sayfa geliyor. Ayrıca bu sayfalar sanırım kişiye göre ayrılıyor çünkü bizde açılan sayfa / link: http://tr.v9.com/tam/tam_1323364013_317535. Yani yukarıdaki arkadaşın linkinden sayılarla ayrılıyor. Eskiden de bu şekilde internet explorer tarayıcısını kilitleyen programlar vardı. vbs gibi bişeyle anasayfanın kilidini kaldıramasak ta ismini virüs sayfasından istediğimiz linke değiştirtebiliyorduk. Abim teamviewer la bağlanıp o değişiklileri yaparak ha bire şov yapıyordu.. Kendi aramalarımla rastgeldiğim chrome://settings/extensions adresi işe yarar mı? Ayrıca çalıştır a Regedit yazıp arattıp bulup sildim ama yine olmadı.. Şimdi bu web portalı mı her ne zıkkımsa nasıl tarayıcılarımızdan temizlenebileceğini bilen var mı yoksa abimi çağırayımmıı :D

duo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
denetim masasına gir,Program Ekle Kaldır dan bak,,yani Windows 7'e Programlar ve Özellikler yazıyor,
Tahminime göre Program olarak kurulmuştur.v9 yada trv9 yazan bi program varsa kaldır.

eğer iyi sonuç alırsan bilgi ver ?

crazymurat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
denetim masasına gir,Program Ekle Kaldır dan bak,,yani Windows 7'e Programlar ve Özellikler yazıyor,
Tahminime göre Program olarak kurulmuştur.v9 yada trv9 yazan bi program varsa kaldır.

eğer iyi sonuç alırsan bilgi ver ?

duo arkadaşımız dogru diyor bu bir program gibi başlat a tıklayın arama kısmına program ekle veya kaldırı secin ve v tusuna tıklayın orada v9 filan olcak onun üzerine gelip sağ tıklayın sonrada kaldır düzenle tıklayın yle kalkar sonrada anasayafnız değiştirin olcak bana inanın

sinbas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de var denemediğim kalmadı "http://tr.v9.com/v9tb/v9tb_1329551706_902959" bu şekilde çıkıyor ie mozilla ve chorema yı da işgal etmiş durumda nasıl çözerim bilmiyorum son çare format olacak sanırım bir zararı varmı yok gibi görünüyor ama reklam takıntı yapıyor insanda ben bunu nasıl kaldıramam diyorum bu konuda araştırması olan çözen varsa lütfen yazsın.....
ayrıca proğram ekle kaldırda görünmüyor ara bul dan arattırıyorum bulamıyor regeditten arıyorum bulamıyor kendini çok güzel gizleyen bir sistem bu.....:) aklıma gelen son çare son kurduğum proğramları tek tek kaldırmak bakalım sonuç ne olacak ama bunuda yapmak istemiyorum. pratik bir çözüm önerisi olan var ise lütfen bekliyorum.
Not:
Malwarebytes Anti-Malware, spybot ve kaspersky int.securty 2012 ile tarattım sorun olarak görünmüyor. en son çare kaspersky de yasaklı siteler arasına ekledim sayfayı görüntülenmiyor ama adres çubuğunda adresi yazılı olarak sayfa boş geliyor. son derece sinir bozucu bir durum, bunu üretenler bu yazılanlara kimbilir nasıl gülüyorlardır. biz de onlara her açtığımızda dua ediyoruz zaten
:)

Luckyfran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Yaa benim anlamadığım bu v9 sisteminize nasıl giriyor??..

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Ücretsiz uygulamalarla geliyor :D ask toolbar yerine bunu koyuyorlar artık nedense :D
Bende bu uygulamaların birinde gördüm bunu msn plus ta tabii kutucuktaki işareti kaldırdım yani yüklemedim... Yüklemezseniz sorun olmaz...

luxesh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
v9 web portalı tarayıcımı açtıgımda devamlı çıkıyor program ekle kaldırda yok nereden silebilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim http://tr.v9.com/gls/gls_1325536939_811220 cevap verecek bilirkişi yokmu​

İnternet Explorer İçin;
  • Masaüstünüzde bulunan İnternet explorer simgesine sağ tıklayın
  • Özeliikleri seçin
  • Hedef sekmesindeki ''"C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe''www.v9.com/gls/gls_1327422345_716708'' kısmı
  • ''C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe''www.google.com.tr'' olarak değiştirin
  • İşlem bu kadar, Geçmiş olsun
Google Chrome İçin;
  • Masaüstünüzde bulunan Google Chrome simgesine sağ tıklayın
  • Özeliikleri seçin
  • Hedef sekmesindeki ''C:\Users\Han\AppData\Local\Google\Chrome\Applica tion\chrome.exe www.v9.com/gls/gls_1327422345_716708'' kısmı
  • ''C:\Users\Han\AppData\Local\Google\Chrome\Applicati on\chrome.exe www.google.com.tr'' olarak değiştirin
Aynı işlemi Mozilla içinde yapabilirsiniz

--- Mesaj Güncellendi ---

Arkadaşlar iyi akşamlar iki gündür aynı sorun misafirliğe geldiğimiz bir akrabamızın evindeki bu bilgisayarda da var. Az önce istenmeden çalışan eklentiler kısmından baktım sanırım komşu çiftlik gibi bir oyun için kurulan bir programdan sonra oluşmuş çünkü çiftlikle ilgili programlar vardı. Şimdi yukarıda sayın arkadaşlarımız Chrome veya İE explorerin özellikler kısmından değiştirilebileceğini yazmış evet onları biliyoruz zaten orayı değiştirsen de tarayıcıyı kapatıp açınca yine eski http://tr.v9.com/tam/tam uzantılı sayfa geliyor. Ayrıca bu sayfalar sanırım kişiye göre ayrılıyor çünkü bizde açılan sayfa / link: http://tr.v9.com/tam/tam_1323364013_317535. Yani yukarıdaki arkadaşın linkinden sayılarla ayrılıyor. Eskiden de bu şekilde internet explorer tarayıcısını kilitleyen programlar vardı. vbs gibi bişeyle anasayfanın kilidini kaldıramasak ta ismini virüs sayfasından istediğimiz linke değiştirtebiliyorduk. Abim teamviewer la bağlanıp o değişiklileri yaparak ha bire şov yapıyordu.. Kendi aramalarımla rastgeldiğim chrome://settings/extensions adresi işe yarar mı? Ayrıca çalıştır a Regedit yazıp arattıp bulup sildim ama yine olmadı.. Şimdi bu web portalı mı her ne zıkkımsa nasıl tarayıcılarımızdan temizlenebileceğini bilen var mı yoksa abimi çağırayımmıı :D

İnternet Explorer İçin;
  • Özeliikleri seçin
  • Hedef sekmesindeki ''"C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe''www.v9.com/gls/gls_1327422345_716708'' kısmı
  • ''C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe''www.google.com.tr'' olarak değiştirin
Google Chrome İçin;
  • Özeliikleri seçin
  • Hedef sekmesindeki ''C:\Users\Han\AppData\Local\Google\Chrome\Applica tion\chrome.exe www.v9.com/gls/gls_1327422345_716708'' kısmı
  • ''C:\Users\Han\AppData\Local\Google\Chrome\Applicati on\chrome.exe www.google.com.tr'' olarak değiştirin

--- Mesaj Güncellendi ---

İnternet Explorer İçin;
  • Özeliikleri seçin
Google Chrome İçin;
  • Özeliikleri seçin

redvelvet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende küçük bir katkıda bulanayım:
Bu V9 denen illet ücretsiz bir program indirmemle başladı. Aslına bakacak olursanız dikkatsizlik demek daha doğru.
63745105.jpg

Ben nasıl kurtuldum: Firefox kaldırıp yeniden kurdum.

canerkaragullu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bak ben sana anlatayım kendim buldum çözümü dene kesin sonuca varacaksın
sırasıyla anlatıyorum şimdi masa üzerindeki internet explorer simgesini sağ tıkla özellikler de ve daha sonra dosya konumunu seç orda '' iexplore '' uygulamasını göreceksin onu kısayol olarak masa üzerine gönder ve bir önceki kısa yolu yani üzerinde sağ tıklayıp özellikler dediğin internet explorer simgesini sil arkadaşım sadece bu ben denedim oldu sıra sende eğer çözüm bulamadıysan dene derim şimdiden hayırlısı olsun

ider19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar,

Bende bu ie, mozilla ve chrome tarayıcıları kurulu olmasına rağmen sorun sadece mozillada var... Ancak bende hedef alanında "C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazıyor. Yani diğer arkadaşlarda olduğu gibi sonunda v9'un adresi olmamasına rağmen v9'dan kurtulamadım. Mozillayı da kaldırıp -kişisel ayarlarımı kaldırmadan- tekrar kurdum yine sorun çözülmedi. Kesin çözümü bilen varsa yardımcı olmasını rica edeceğim. Şimdiden teşekkürler....

cansbebe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
masaüstünde nekadar tarayıcı kısayolları varsa sil sonra başlattan kısayol eklersin o şekil kurtuldum

senerkck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
senerkck
user-online.png

9.png
Üyelik tarihiJan 2012Mesajlar4

[h=2]
icon14.png
V9.com Ana Sayfa Değiştirme Sorunu[/h]
Arkadaşlar ana sayfanız her hangi bir program ekinde gelen eklenti ilehttp://tr.v9.com/gls/gls_1327422345_716708 olmakta ve değiştiremiyorsanız.

İnternet Explorer İçin;

• Özeliikleri seçin
  • Hedef sekmesindeki ''"C:\Program Files\InternetExplorer\iexplore.exe''www.v9.com/gls/gls_1327422345_716708'' kısmı
  • ''C:\Program Files\InternetExplorer\iexplore.exe''www.google.com.tr'' olarak değiştirin
Google Chrome İçin;

• Özeliikleri seçin

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bu arada ufak bi hatırlatmada bulunayım... Advanced system care ın son sürümünü yani 5.2.0 galiba kurarken dikkat edin sisteme oda sokuşturmaya çalışıyor.. Kurarken ordaki tıkı kaldırın..

sakallll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu lanet seyden bende cektım.bazen kucuk bır program oalrak pc kuruluyo.başlat/denetim masası/programlar dan ekle kaldır bı bakın.v9 dıye eklentı olcak onu kaldırın sorun kalmaz

socrates_21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1- Program ekle/kaldırdan v9 adlı bir program olacak. Klavyeden "v" ye basın, çıkar. Onu hemen silin...

2-Olmadı===> Bilgisayarım/C:/program files/İnternet Explorer/iexplore çift tık yaptığınızda aa, işte sizin istediğiniz ana sayfa:) İşte bu sayfayı sağ tık yapın ve kısayol olarak masaüstüne atın. Tüm işlemlerinizde de buradan tıklayarak sörf yapın. Diğer tüm kısayolları da silin tabii.

3- Bir de şu yöntem var pektabii:
çalıştır/regedit sonra buraya ctrl+F ten "start page" yazıp sonra bulduğunuz tüm başlangıç sayfalarını değiştirin diyecem ama bu yöntem burda yemiyor. Ama diğer şekilde çok etkili bir yöntem...

4- başka bir yolu da; başlat ==>explorer yaz. Orada çıkan explorer'a sağ tık ve " http://www.v9tr.com/... "şeklinde çıkan iki tırnak arasındaki o yeri komple silip yerine istediğiniz giriş sayfasını yazın..Olay kesinlikle tamamdır:)
selamlar..........(Bir iki yöntemi kendim biliyordum ama bazı sitelerden ve burda okuduklarımı da derleyip bir araya getirdim. Umarım yanlış anlaşılmaz;-) )

eLitbLack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş bende 1 saat önce oldu.biraz araştırma yaptım ama hiçbiride çözüm olmadı.Benim denediğim yöntemi mutlaka dene.Çözüm olacaktır.
1- Masaüstünde 'Internet Explorer' Dosyasına Sağ Tıkla Özellikleri Seç
2- Hedef Bul'u Seç
3- Açılan Klasörde 'iexplorer' Dosyasını Masaüstüne Kopyala
4- Masaüstünde Kullandığın 'Internet Explorer' Dosyasını Sil
5- İnternete Masaüstüne Kopyaladığın 'iexplorer' Dosyasından Gir

(Muhtemelen başlat menüsünden girincede anasayfa 'v9' olarak çıkıyodur.Eğer kullanıyosan Başlat menüsündekinide sil.'iexplorer'i mouse'la sürükle başlat menüsüne tuttur.)

Çözüm Olacaktır...

'Powered bySmt Production'