Connectify [ Bilgisayarınızı kablosuz modeme çevirin ]

Bu konuyu okuyanlar

bkrdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Şuanda bu satırları hackleyip bağlandığım bir ağ üzerinden yazıyorum. Laptopun dâhili wireless kartı uzakta olan modemi yakalayamadığı için harici wireless adaptörü de bilgisayara takıp öyle giriyorum. Android cihazıma birkaç uygulama ve oyun yüklemek istedim ancak bilgisayarın kendi wireless kartı bile uzaktaki modeme ulaşamazken garibim cep telefonu nasıl ulaşsın derken işte bu yazılımı buldum.
Android kullanıcıları bilirler, cep telefonunuzda internet varsa “3G Mobil Ortak Erişim Noktası” uygulaması ile cep telefonunuzdaki interneti bilgisayarınızda kullanabiliyordunuz. Ama bize lazım olan bunun tam tersi, yani bilgisayarda olan interneti cep telefonuna aktarma olayı ya da bilgisayarınızı kablosuz modeme çevirin diyebiliriz.
Ne gerek var?
-Bazen tek bir Ethernet kablosu ve birden fazla bilgisayar olabiliyor. İşte bu program sayesinde bilgisayarınızı dağıtıcı modem haline getirebilir, ortamdaki diğer bilgisayarlara da interneti dağıtabilirsiniz.
-Masaüstü bilgisayarınıza takacağınız bir wireless adaptörü wireless modeme çevirip cep telefonunuzdan da internete girebilirsiniz.
Connectify programını sadece internet olan bilgisayara yüklemeniz yeterlidir.
Kurulumu yaparken ConnectifyInstall.exe dosyasını sağ tıklayıp “yönetici olarak çalıştır” şeklinde kurun. ( Network olayına müdahale edeceği için gereklidir. )
Kurulumu yaptıktan sonra ayarlamalara geçelim; ( “Settings” sekmesi )
connectify1-1.png

Hotspot Name: Bağlantı Noktası Adı.. Wi-Fi yayını başladığında SSID olarak atanacak isim. Yayın adı.
Password: Kablosuz yayın şifresi.
Internet: İnternetin bilgisayarınıza bağlı olduğu noktayı seçmeniz gerekiyor. “Otomatik”, “Yerel Ağ Bağlantısı”, “Kablosuz Ağ Bağlantısı” gibi seçeneklerden birini seçmeniz gerekiyor.
Advanced bölümünde bulunan;
Wi-Fi: Yayını hangi donanım üzerinden yapacağınızı seçmeniz gerekiyor.
Security Mode: Şifreleme türünü seçmeniz gerekiyor. Ben “Access Point, WPA2-PSK” seçeneğini öneriyorum.
Ve “Start Hotspot”
Artık diğer cihazlarınızla bilgisayarınızdan yaptığınız Wi-Fi yayınına katılabilir ve internete girebilirsiniz…
connectify2.png

Ek olarak “Clients” sekmesinden yaptığınız yayına bağlı olan cihazları ve onlara atanan yerel ip numaralarını görebilirsiniz. Programın Firewall özelliği de mevcut, dilerseniz bu özellikleri de yine “Clients” sekmesinden kullanabilirsiniz.

Download

Kaynak

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
bende İntel My Wifi ile bağlantımı paylaş diyorum olay bitiyo :)
tabi intel driveri olmayanlar için güzel bi program teşekkürler .

10can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarımda kullandığım turkcell vınnı bu programla wireless olarak yayabilir miyim? :blushing:

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
program pcnize bağlı olan interneti diğer aygıtlarla paylaşmanıza olanak tanıdığı için türkcell wın ilede çalışır büyük ihtimal.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Denedim bağlandım başka pc ile güzel program umarım lite sürümü sınırsızdır ve interneti paylaşmayla ilgili sınırı yoktur.

--- Mesaj Güncellendi ---

bende İntel My Wifi ile bağlantımı paylaş diyorum olay bitiyo :)
tabi intel driveri olmayanlar için güzel bi program teşekkürler .

Benim wireless kartı da bu, Intel® Centrino® Wireless-N 1030. Ben de connectify programı olmadan paylaştırabilir miyim ve yapabilirsem bunu hangi programla yaparım?

Tamam bu sanırım
http://downloadcenter.intel.com/con...OSFullname=Windows+7+(64-bit)*&ProductID=3314

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Denedim bağlandım başka pc ile güzel program umarım lite sürümü sınırsızdır ve interneti paylaşmayla ilgili sınırı yoktur.

Benim wireless kartı da bu, Intel® Centrino® Wireless-N 1030. Ben de connectify programı olmadan paylaştırabilir miyim ve yapabilirsem bunu hangi programla yaparım?

Tamam bu sanırım
http://downloadcenter.intel.com/confirm.aspx?httpDown=http://downloadmirror.intel.com/20791/eng/Wireless_14.3.0.6_s64.exe&lang=eng&Dwnldid=20791&DownloadType= Software+Applications &OSFullname=Windows+7+(64-bit)*&ProductID=3314

ben notebookla gelen intel wireles programını kurdum . sağ altta intel my wifi programı çıkıyo zaten sonra oradan internet bağlantımı paylaşı seçiyorum ve ayarlardan şifresini ayarlayıp diğer ciharlara paylaştırabiliyorum. Dün pc yi erken kapamıştım zaten kendin bulmuşsun hemen :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
[MENTION=126564]re13el[/MENTION] bununla ben paylaşamadım ethernetten gelen interneti, paylaş dediğimde bir sorun oluştu diyor. Acaba sadece wireless'i mi dağıtıyor?

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
windows 8 cp de çalışmadığı için resimli gösteremiycem ama sağ alta gelen simgesinden önce intel my wifi teknolojisini etkinleştire basıyordum.
Daha sonra intel mywifi programını açıp ordan wifi ağımın şifresini kendim belirliyordum ayarlardan(kendi şifresi çok uzun) :) daha sonra da cep telefonumdan wifi ağlarını aratıp kendi pcmin wifi sine bağlayıp telefondan giriyordum. :)
tabi şimdi vodafone sınırsız net paketim olduğu için uğraşmıyorum :D

10can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
program pcnize bağlı olan interneti diğer aygıtlarla paylaşmanıza olanak tanıdığı için türkcell wın ilede çalışır büyük ihtimal.

olmadı malesef.
"Internet to Share" kısmında yalnızca WAN (PPP/SLIP) Interface"i seçebiliyorum.
"Wi-Fi"yi seçtiğimde "Can't be same as 'Share Over' " diyor. :angry:

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
olmadı malesef.
"Internet to Share" kısmında yalnızca WAN (PPP/SLIP) Interface"i seçebiliyorum.
"Wi-Fi"yi seçtiğimde "Can't be same as 'Share Over' " diyor. :angry:
ben öyle yapıyorum hiç hata almadığım için nasıl çözülür araştırmadım :)

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
1 Aya yakındır kullanıyorum çok yararlı , VINN da paylaştırılıyor , pc kablo ile bağlandığında access point gibi kullanılabiliyor.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
bu arada lenovonun ready com adlı programıda hoşuma gitti :) notebooka eğer varsa aynı anda hem kablolu hemde kablosuz internet bağlayarak biraz da olsa hız artışı sağlıyor. :D
20120307192113.jpg

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Program gayet güzel, ancak bu özellik Windows'ta hali hazırda bulunuyor. Eğer Windows XP kullanıyorsanız Professional sürümünde, Windows 7 kullanıyorsanız Business, Professional ve Ultimate versiyonlarında ağ bağlantılarından kendi hotspotunuzu oluşturabiliyorsunuz. İşletim sisteminiz uyumlu olduğu halde telefon aracılığıyla bağlantı kullanamıyorsanız, ethernet kartınız bu özelliği desteklemiyor olabilir.

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Paylaşım için teşekkürler, tam aradığım programdı..

memocan89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim de bu programla ilgili bir sorum olacak. Öncelikle yazılanlara göre tam aradığım program ama bir türlü aktifleştiremedim.

Durumum şu şekilde Wireless üzerinden bir ağa bağlı olarak laptopumda internet kullanmaktayım. Sinyal sorunum yok ama kullandığım ağ MAC ağ ile şifrelendiği için sadece laptopumdan internete girebiliriyorum yani o ağa başka bir PC den veya cihazdan bağlanmam mümkün değil o yüzden internetimi dağıtmak için bu programı kullanmak istedim. Ama bir türlü beceremedim sorun bende mi yoksa kullandığım ağdan dolayı mı bunu gerçekleştiremiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz minnettar olurum.

memocan89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim de bu programla ilgili bir sorum olacak. Öncelikle yazılanlara göre tam aradığım program ama bir türlü aktifleştiremedim.

Durumum şu şekilde Wireless üzerinden bir ağa bağlı olarak laptopumda internet kullanmaktayım. Sinyal sorunum yok ama kullandığım ağ MAC ağ ile şifrelendiği için sadece laptopumdan internete girebiliriyorum yani o ağa başka bir PC den veya cihazdan bağlanmam mümkün değil o yüzden internetimi dağıtmak için bu programı kullanmak istedim. Ama bir türlü beceremedim sorun bende mi yoksa kullandığım ağdan dolayı mı bunu gerçekleştiremiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz minnettar olurum.

Çok mu zor soru sordum yahu cevap veren çıkmadı. =(

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok mu zor soru sordum yahu cevap veren çıkmadı. =(

Üstad, tahminimce ikinci bir usb wireless cihazı lazım bilgisayarına. Connectify ile dağıtıcı olarak bu yeni kart kullanılacak, kaynak olarak da dahili wireless seçilecektir. Bu şekilde sorunsuzca bağlanabileceğini düşünüyorum.

memocan89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üstad, tahminimce ikinci bir usb wireless cihazı lazım bilgisayarına. Connectify ile dağıtıcı olarak bu yeni kart kullanılacak, kaynak olarak da dahili wireless seçilecektir. Bu şekilde sorunsuzca bağlanabileceğini düşünüyorum.

Cevabın için teşekkürler ama bu şekilde yaparak zaten olabileceğini biliyorum hatta bu şekilde extra bir donanımla programa gerek bile olmadan win 7 nin içerisindeki köprülemeyi kullanarak bile bu yapılabiliyor benim amacım bu programla extra donanım almadan yapmaktı ama olmadı yapılacak bir şey yok sağlık olsun =)

Ā 乃ĪǤ ĿĪĒ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Program gerçekten güzel mesela uzak bir yerden Wi-fi çekiyorsunuz ben alt komşudan alıyorum bu nedenle sadece 1 pc girebiliyorum ne hikmetse diğerleri görmüyor ama bu program ile notebook laptop vs. dağıtabiliyorsunuz neti şifreyi koyarak :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilader nasıl yapıcaz programı indirip kurdum ama telefonun kablosunu bağlayıp yapsam olurmu adaptör mü alacağız

rainmanstern

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar proğramın kullanımı çok basit ve extradan bir donanım veya yazılıma ihtiyaç duymuyor.Olurki problem yaşarsanız proğramdan çıkın tekrar baslatın düzelir.yaklaşık 2 aydır kullanıyorum hiç bir problem yaşamadım..

Evdeki bilgisayarım modeme wifi ile bağlı,ve aynı anda extra usb wireless cihaza ihtiyaç duymadan aynı bilgisayarla yayında yapabiliyorsun.eğer yapamayanlar varsa sorun proğramın ayarlarını yapamadığınızdandır diye düşünüyorum..

cyberteror

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuanda bu satırları hackleyip bağlandığım bir ağ üzerinden yazıyorum. Laptopun dâhili wireless kartı uzakta olan modemi yakalayamadığı için harici wireless adaptörü de bilgisayara takıp öyle giriyorum. Android cihazıma birkaç uygulama ve oyun yüklemek istedim ancak bilgisayarın kendi wireless kartı bile uzaktaki modeme ulaşamazken garibim cep telefonu nasıl ulaşsın derken işte bu yazılımı buldum.
Android kullanıcıları bilirler, cep telefonunuzda internet varsa “3G Mobil Ortak Erişim Noktası” uygulaması ile cep telefonunuzdaki interneti bilgisayarınızda kullanabiliyordunuz. Ama bize lazım olan bunun tam tersi, yani bilgisayarda olan interneti cep telefonuna aktarma olayı ya da bilgisayarınızı kablosuz modeme çevirin diyebiliriz.
Ne gerek var?
-Bazen tek bir Ethernet kablosu ve birden fazla bilgisayar olabiliyor. İşte bu program sayesinde bilgisayarınızı dağıtıcı modem haline getirebilir, ortamdaki diğer bilgisayarlara da interneti dağıtabilirsiniz.
-Masaüstü bilgisayarınıza takacağınız bir wireless adaptörü wireless modeme çevirip cep telefonunuzdan da internete girebilirsiniz.
Connectify programını sadece internet olan bilgisayara yüklemeniz yeterlidir.
Kurulumu yaparken ConnectifyInstall.exe dosyasını sağ tıklayıp “yönetici olarak çalıştır” şeklinde kurun. ( Network olayına müdahale edeceği için gereklidir. )
Kurulumu yaptıktan sonra ayarlamalara geçelim; ( “Settings” sekmesi )
connectify1-1.png

Hotspot Name: Bağlantı Noktası Adı.. Wi-Fi yayını başladığında SSID olarak atanacak isim. Yayın adı.
Password: Kablosuz yayın şifresi.
Internet: İnternetin bilgisayarınıza bağlı olduğu noktayı seçmeniz gerekiyor. “Otomatik”, “Yerel Ağ Bağlantısı”, “Kablosuz Ağ Bağlantısı” gibi seçeneklerden birini seçmeniz gerekiyor.
Advanced bölümünde bulunan;
Wi-Fi: Yayını hangi donanım üzerinden yapacağınızı seçmeniz gerekiyor.
Security Mode: Şifreleme türünü seçmeniz gerekiyor. Ben “Access Point, WPA2-PSK” seçeneğini öneriyorum.
Ve “Start Hotspot”
Artık diğer cihazlarınızla bilgisayarınızdan yaptığınız Wi-Fi yayınına katılabilir ve internete girebilirsiniz…
connectify2.png

Ek olarak “Clients” sekmesinden yaptığınız yayına bağlı olan cihazları ve onlara atanan yerel ip numaralarını görebilirsiniz. Programın Firewall özelliği de mevcut, dilerseniz bu özellikleri de yine “Clients” sekmesinden kullanabilirsiniz.

Download

Kaynak
ben bu konu ile ilgili çok araştırma yaptım zamanında ve aldım öyle bir cihaz 120 tlye rtl8187L chipsete sahip bactrack sayesinde ağ dinleyip şifre kırabiliyorum.Yaklaşık 4 senedir tabiri caiz ise beleş internet kullanıyorum bunun sayesinde.Abim geçenlerde asus prime tablet aldı ve kullandığım interneti onun tableti görmüyor.bende aldığım cihazla bağlanıp neti eve paylaştırıyorum ama herhangi bir program kullanmıyorum win7 de ağ bağlantılarımda zaten interneti paylaş seçeneği var zaten

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lisans kaydı iistiyor yoksa host name host şifre fln ayrlanmıyor :s nasıl ypmm gerk

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim telefonumda wifi yok ama internete bağlanabilirmiyim? bi bilginiz var mı ?

fredx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Epey zamandır kullanıyorum bende , masaüstü pc'mde kablolu bağlantı kullanıyorum aynı zamanda pc'ye takılı olan PCI wireless kartım var bu program sayesinde kablolu bağlantıyı wireless kartım aracılığı ile şifreli olarak dağıtabiliyorum..özellikle evde laptop ve Wifi özelliği olan telefonlar kullandığımdan dolayı bana faydası çok :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu programı bende kullanmak istiyorum ama bir türlü olmuyor arkadaşlar yardım eder misiniz...programı kurdum..kullandığım notebook samsung np n150..wifi disabled diye hata veriyor ayarlarından mı kaynaklanıyor yoksa pc nin wifi kartı mı yok tam bilmiyorum bu işleri..ama wifi ayarı açık ve başka wifi ye bağlanabiliyorum..

canyash

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu programı bende kullanmak istiyorum ama bir türlü olmuyor arkadaşlar yardım eder misiniz...programı kurdum..kullandığım notebook samsung np n150..wifi disabled diye hata veriyor ayarlarından mı kaynaklanıyor yoksa pc nin wifi kartı mı yok tam bilmiyorum bu işleri..ama wifi ayarı açık ve başka wifi ye bağlanabiliyorum..