iPhone 4S ile 3G internet kullanma

Bu konuyu okuyanlar

ediz563

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Kısa keseceğim. Dün hediye olarak bir iPhone 4S aldım. Hattım faturalı değil, TURKCELL kullanıyorum. Önceki telefonumdan internete girmediğim için internet paketi vs. kullanmıyordum. Paketlere, fiyatlara bir bakayım dedim. Bir de baktım ki zaten kullanmakta olduğum SMS paketinin yanında 100 MB internet hediye olarak veriliyormuş. Dedim o zaman iPhone'dan internete bağlanmayı bir deneyeyim.

Açıkçası beceremedim, 3G hızında internet kullanabilmem için öncesinde belli ayarlar vs. yapmam mı gerekiyor? İnternete biraz bakındım ama pek bir şey bulamadım.

Yardımcı olabilecek 4S kullanıcısı yok mudur? )

--- Mesaj Güncellendi ---

Su an telefondan girmeyi basardim ama evin dibinde baz istasyonu bulunmasina ragmen daha 3g yi kullanabilmis degilim. edge ile giriyor.

tdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunu burada yazacagina operatorunun ucretsiz danisma hattini arayip bilgi almayi denesen. Merak ediyorum bunu dusunemiyorsan telefonu nasil kullanacaksin

ediz563

Asistan
Reaksiyon puanı
2
benim telefonu nasil kullanacagim seni ne ilgilendirir ki? sen kimsin ki yani?

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
hattının 3g aboneliği olmalı turkcell'i arayıp hemen yaptırabilirsin. Onun dışında bir ayar yapmana gerek yok.

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
hattını 3g ye acık yaptırmalısın. bnz müşteri hzmt.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Anlamadığım telefon açıldığında bu ayarlar telefona gelmiyor mu?

ediz563

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Müşteri Hizmetleri'ni aramadım ama Online İşlem Merkezi'nden kontrol ediliyormuş, baktım, hattımın zaten 3G'ye açık olduğu, kullanabilmekte olduğum yazıyordu. Geç oldu, yarın ararım olmadı. Teşekkürler.

Oseyto

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bi iphone kullanıcısı değilim ama ayarlar kısmında yalnız edge kullan gibi bi seçenek varsa o işaretli olabilir belki

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Anlamadığım telefon açıldığında bu ayarlar telefona gelmiyor mu?

İnternet ayarlarını otomatik alır , 3G menü - ayarlar - genel - ağ bölümünden etkinleştirilir ama tabi operatör tarfında da açık olması gerekir.

--- Mesaj Güncellendi ---

Müşteri Hizmetleri'ni aramadım ama Online İşlem Merkezi'nden kontrol ediliyormuş, baktım, hattımın zaten 3G'ye açık olduğu, kullanabilmekte olduğum yazıyordu. Geç oldu, yarın ararım olmadı. Teşekkürler.

Sistemlerinde 3G açık ise , Ağ bölümünden de 3G Açık ve 3G yi hala ekranda görmüyorsan Kapsama dışındasındır

ediz563

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Internetten okudugum kadariyla iPhone 4S'lerde 3G ile EDGE baglantisini ayri ayri yonetemiyorsun ki zaten ben de bulamadim 3G ile ilgili bir bolum. Ya ikisini birden aciyorsunuz ya da ikisi birden kapali duruyor. 5.1 surumu ciktiginda buyuk ihtimal eski haline getireceklerini soyluyorlar.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
İos larda duymuştm seçilemediğini ama bilgin olsun bulursan ağ'da vardır :)

Dr.Yunus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
telefonun internet ayarlarını indirmen lazım müşteri hizmetleri yolu veya online işlemlerden

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Evet niye öyle birşey yapmışım :)

De1uxee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gözün aydın ios 5.1 çıktı inşallah problemin çözülmüştür .)

aliemregulcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardım mı,lüzumsuz laf yetiştirmemi belli değil.
yeni sürüm dahil(5.0.1) ayarlar-ağ-hücresel veri ağı- Apn:iphone yerine internet yazın.şimdiden birşey değil ;)
tdk'nın akıl ettiği servis sağlayıcıyı aramayı bendenedim faydası olmadı,yardımcı olamadılar :)

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
TDK nedir yahu Türk dil kurumu ne alaka :D yeni sürüm 5.1 dir. apn falan gerek yok orda 3g ayarı var zaten

aliemregulcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tdk da , checkirge gibi bir şey :) dediğin 3g ayarı da arkadaşın sorununa çözüm olmuyor,benim olmadı.

ediz563

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Müşteri Hizmetlerini'ni aradım, 3G kullanımınıza bir kısıtlama getirilmiş dediler ve kısıtlamayı kaldırdılar, niye getirildiyse artık bilmiyorum.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
3G Kapalıdır demeye çalışıyorlardır :)

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
operatörden 3g destegi açık olmalı

S

SDN Okuru

SDN Okuru

yapabıldnzmi bende yenı aldım müşterı hizmetleri biz yapamayız kaçak olduğu için dedıler ,yardmcı olursanz sevınırım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim tlde internet acılmıyo baglantı koptu diyo arkadaşlar lütfen yardım cı olur musunuz

De1uxee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Turkcellin sitesinden online işlemler bölümünden hattının 3g kullanıma açıkmı bi kontrol et derim .)

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
App Store da Turkcell Online İşlem isimli bir uygulama var. Onu indirirseniz 3G işlemlerinizi o program üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Buyrun size bir de resim koyayım:

tUSNN.png

Reaksiyon puanı
1
avea 3g kullamıyorum
ayarları onlar gönderiyor yönlendiryorlar
normal internetten 2-3 kat hızlı
bi de telefon çekmeyen yerlerden ( bodrum katta çalışıyorum) çekmeye başladı telefon
fakatbi konuya dikkat çekeyim turkcell kazık
aveaçok hesaplı ve denildiği gibi çekim kalitesi düşük değil