Croxilex - BıD 1000 Mg Penisilin Türevi Hap ?

Bu konuyu okuyanlar

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Arkadaşlar bu ilacı kullanan yada kullanmış olan varmı yan etkilerini merak ediyorumda diş doktoru bundan verdi bugün bana ilacı yazarken de ilaçlara alerjin varmı diye sordu bende yok dedim pek ilaç kullanmıyorum dedim. :blushing:

Premium1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İnternette bulduğum bilgilerde yan etkileri şunlar yazıyor.

Yan etkiler
allerjik reaksiyonlar (ürtiker-anaflaksi), AST-ALTyükselmesi, hepatic kolestaz, sitolitik hepatitis,renal kristalüri,hemolitik anemi, trombositopeni, eozinofili, lökopeni, agranülositozis,ajitasyon, anksiete, konfüzyon, bulantı, kusma, ishal, psödomembranözkolit
....

Kaynak: http://croxilex-bid-1000-mg-10-f-tablet-kullanimi.cix1.com/

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=162184]kömür[/MENTION] biliyordur bence :)

kömür

Asistan
Reaksiyon puanı
1
:blushing: Açıkçası bilmiyordum... Ama yardımcı olmuşlar sanırım.. Penisilin en güvenli ve bu nedenle vazgeçilmez antibiyotiktir.. Bu da penisilin türevi bi ilaçmış öğrendiğim kadarıyla.. İlaçların piyasa isimlerini çok iyi bilmediğimi itiraf etmeliyim.. Çünkü daha yeni reçete yazmaya başladık.. Piyasadaki formlarını ve miktarlarını öğrenmek biraz zaman alıcak.. Doktorunuza güvenin bence... Bu ilacı kullandıktan sonra ne yapılacağını söyledi mi doktorunuz?..

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
:blushing: Açıkçası bilmiyordum... Ama yardımcı olmuşlar sanırım.. Penisilin en güvenli ve bu nedenle vazgeçilmez antibiyotiktir.. Bu da penisilin türevi bi ilaçmış öğrendiğim kadarıyla.. İlaçların piyasa isimlerini çok iyi bilmediğimi itiraf etmeliyim.. Çünkü daha yeni reçete yazmaya başladık.. Piyasadaki formlarını ve miktarlarını öğrenmek biraz zaman alıcak.. Doktorunuza güvenin bence... Bu ilacı kullandıktan sonra ne yapılacağını söyledi mi doktorunuz?..

Dişi çekecekmiş :(

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
İlacı 15 dakika önce içtim içmem itibari ile uyku bastırdı inşallah başka yan etkiler olmaz tadıda iğrenç çürük yumurta gibi :(

kömür

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Daha önce hiç ilaç almadıysanız, hiç penisilin kullanmadıysanız test amaçlı küçük bi doz ile başlanıp daha sonra dozu artırmakta fayda var aslında... Dişiniz çekilecekmiş malesef.. muhtemelen kök ucunda tedavisi mümkün olmayan bir enfeksiyon var.. Bu ilacı kullanmazsanız dişinizin çekilmesi ile birlikte enfeksiyonun yayılma olasılığı var.. Ki bu vücudunuzun diğer bölümlerinde hafife alınmayacak hasarlara neden olabilir.. Yani bu durumda ilaç almanız zorunlu hale geliyor.. Doktorunuza güvenin.. Geçmiş olsun..Dişinizi kaybetmenize üzüldüm.. [MENTION=47620]spybot[/MENTION]

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Daha önce hiç ilaç almadıysanız, hiç penisilin kullanmadıysanız test amaçlı küçük bi doz ile başlanıp daha sonra dozu artırmakta fayda var aslında... Dişiniz çekilecekmiş malesef.. muhtemelen kök ucunda tedavisi mümkün olmayan bir enfeksiyon var.. Bu ilacı kullanmazsanız dişinizin çekilmesi ile birlikte enfeksiyonun yayılma olasılığı var.. Ki bu vücudunuzun diğer bölümlerinde hafife alınmayacak hasarlara neden olabilir.. Yani bu durumda ilaç almanız zorunlu hale geliyor.. Doktorunuza güvenin.. Geçmiş olsun..Dişinizi kaybetmenize üzüldüm.. @spybot

Daha öncede şişmişti yani Apse yapmıştı dişim o zaman bana başka ilaç vermişti bir başka doktor oda antibiyotikdi ama 500 mg'lık olanın dan neyseki şuanlık yan etkilerini görmedim ilacın gerçe ilacı alalı 2 saat anca olmuştur. Allaha şükür birde tam olarak diş değil diş kökü var diyelim asıl dişi ben kendi imkanlarımla çekmiştim 3 sene önce :)

Yardımın içinde ayrıca teşekkür ederim

kömür

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Daha öncede şişmişti yani Apse yapmıştı dişim o zaman bana başka ilaç vermişti bir başka doktor oda antibiyotikdi ama 500 mg'lık olanın dan neyseki şuanlık yan etkilerini görmedim Allaha şükür birde tam olarak diş değil diş kökü var diyelim asıl dişi ben kendi imkanlarımla çekmiştim 3 sene önce :)

Yardımın içinde ayrıca teşekkür ederim

Hımm anladım.. Tekrar geçmiş olsun..Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aile hekimi yazdı aldım 3 doz kullandım 36 saat sonra hayatım karardı kafamın heryeri olmak üzere vücudumun bazı yerlerinde kırmızı yumrular oluşmaya başladı tedavisinde kullandığım hastalığım büsbütün arttı şimdi bir taraftan allerji ile diğer taraftan hastalıkla uğraşıyorum oysa benim antibiyotiğe karşı bir hassasiyetim yoktur benim tavsiyem kendini kanıtlamamış. ilaç mümessillerinin zoruyla dotorlarında dayatmasıyla reçetenize yazılan ilaçlardan uzak durun, mümkünse bildiğiniz ilaçları yazdırın..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet kullandım ve bende alerji yaptı amoksisiline ve pelesirine alerjin varsa kullanma