''E: lütfene sürücüsüne bir disk yerleştirin''

Bu konuyu okuyanlar

emrecanozdemir7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar.DVD yi koyuyorum iinde oyun var .E: SÜRÜCÜSÜNE TIKLAYINCA LÜTFEN DİSK YERLEŞTİRİN DİYOR.

SÜRÜCÜYÜ GÜNCELLEMEK GEREKİYOR HERALDE NASIL YAPILIR Kİ ....

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Her DVD'de değil bazılarında yapıyor. Sorun neden kaynaklanıyor ve çözümü nedir acaba?

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Lens'i temizleyin, CD'yi temizleyin DVD ROM'un okuma ömrünün azalma ihtimalini gözden çıkarmayın. Herşeyin bir ömrü var nihayetinde.

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Lens'i temizleyin, CD'yi temizleyin DVD ROM'un okuma ömrünün azalma ihtimalini gözden çıkarmayın. Herşeyin bir ömrü var nihayetinde.

Bilgisayarı Kurban Bayramı'nda aldım. Eskimesi ile alakalı değil sanırım. DVD'yi takıyorum, Bilgisayarım penceresini açınca görüyor. Mesela DVD-R ise DVD-R simgesi çıkıyor bilgisayarım sayfasındaki DVD ikonunda ama okumuyor disk yerleştirin diyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Lens'in üzerindeki en ufak bir toz okumayı zorlaştırır bunun yanında dvd bozuk olabilir eğer çoğu cd-dvd okuma sorunu yaşıyorsanız servis çözüm olabilir.

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
DVD yazıcısının marka modelini biliyorsan, üreticisinin sitesine girersin gerekli programı indirir yüklersen. Bilmiyorsan DVD yazıcısına sağ Tıkk yaparak özellikleriden öğren. Daha sonra google amcaya yaz bir şeyler çıkar.

Ben sana bir tane site vereyim daha önce işime yaramıştı. :)
http://files.rpc1.org/

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Hepsini okumuyor değil, bazısını okuyor bazısını okuyor. Bu ayrımı neye göre yapıyor? Okumdığı DVD ler arasında benim yazdıklarım da var.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Çift katmanlı dvd varsa okumuyor olabilir.

ByKaMiKaZe

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
oda bişeymi benim sony marka dvdr dvd'yi yazıyor yazdığı dvd'yi okuyamıyor :D Samsung dvdr ile okutuyorum :)