Navigasyon Cihazı Map Yükleme

Bu konuyu okuyanlar

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Arkadaşlar yakumo isimli bir navigasyon cihazı var içerisinde türkiye yol haritası yüklü değil cihaza türkiye haritasını nasıl yüklerim google map veya nokianın smart2go haritaları yüklenebilirmi cihazda windows ce işletim sistemi var yüklü yabancı maplar var smart2go mapları smart2go'da nokanın diye duydum nasıl yükleyebilirim..

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Bende bi süredir araştırıyorum navigasyon programlarını. Cihazınız ile biraz bilgi verirseniz daha iyi yardımcı olabilirim sanırım
smart2go ile ilgili harita bulamadığım gibi bilgilere dahi ulaşamadım. Eski bir yazılım ve çok kullanışsız olduğunu gördüm sadece

cihazınız modelini yazarsanız daha sağlıklı olur.
hafıza kartı destekliyor mu? yoksa dahili hafızalı mı? hafıza kapasitesi nedir?
pc bağlantısı ile müdahale edebiliyor musunuz?
ekran çözünürlüğü nedir ?

Ben size, eğer cihazınıza uygun olursa, İgo Primo adında farklı bir yazılım tavsiye edeceğim. Şu an kullanıyorum ve çok memnunum.
bir çok özellik var içinde, 3d binalar, son güncel maplar, speedcam (radar :D) önemli noktalar (AVM'ler, Hastane, okul, konaklama, benzin istasyonları, eğlence, spor alanları vs ) ayrıca yeşil rota oluşturmak mümkün ( benzin tasarrufu ile ilgili)

Hatta geçenlerde haberlerde izlediğim karadenizli bir vatandaşın çalışması olan, ses dosyasını yükledim, artık yollar çok eğlenceli:D

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Cihazın modeli Yakumo EazyGo XS DACH hafıza kartı destekliyor cihaza pc bağlantısıyla müdahale edilebiliyorda yazılım cd si yüklenmiyor hata veriyor bende Microsoft ActiveSync ile içerisine girebiliyorum ama exe dosyalarını çalıştıramıyorum işletim sistemi olarak windows ce yüklü..

1907madi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teknobil navigasyon cihazıma program yüklemek istiyorunm tele atlas harita vardı üzerinde

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
merhaba iyi günler yabancı ülkeden gelen bir navigasyona igo primo programını yüklersek türkçe olur mu yardımcı olursanız çok sevinirim

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
merhabalar, jpeg veya tif uzantılı dosyaları sayısallaştırıp navigasyona atabilirmiyim, ve atabilirsem hangi uzantıda olması gerekir.
teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabalar bende navgin s350 var buna nasıl igo 8 yüklerim

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
merhabalar bende navgin s350 var buna nasıl igo 8 yüklerim

Navking s350 sanırım... Win CE işletim sistemi ile çalışıyor. Eğer illa İgo yükleyecekseniz İGO 9 ( Primo ) yüklemenizi tavsiye ederim... Sorunuzun cevabı için ise aşağıdaki yazıya bir göz atın.

merhaba iyi günler yabancı ülkeden gelen bir navigasyona igo primo programını yüklersek türkçe olur mu yardımcı olursanız çok sevinirim

İgo Primo Türkçe desteği olan bir programdır. Cihazın modelini bilmediğim için, Win CE işletim sistemli olduğunu var sayarsak, her iki soru için;

İgo Primo, aslında yükleme işlemi gerektirmeyen bir programdır. Gerekli dosyaları eksiksiz olarak, hafıza kartına atarak ve exe dosyası tıklanarak çalıştırılabilen bir programdır.

Yazılımın cihazınızın çözünürlüğüne uygun çözünürlükte olması gerekiyor.

Her iki cihazda da, açılışta otomatik olarak mevcut navigasyon programı çalıştığından, öncelikle cihazın açılışta mevcut navigasyon programını çalıştırmasını engellemeniz gerek. Bu işlem cihazı bilgisayara bağlayarak ve içindeki dosya isminde küçük bir değişiklik yapmak sureti ile oluyordu ancak hangi dosyaya ne isim veriliyordu? Şu anda hatırlamıyorum. Ama bulabilirim sanırım. :)

Böylece Windows CE masa üstünü göreceksiniz. ( Bu sayede Win CE li kıytırık bir tabletiniz de olmuş oluyor :) ) Masa üstünden dosya yöneticisi ile hafıza kartına giderek İgo Primoya ulaşıyor ve İgo Primo.exe dosyasını tıklayarak çalıştırıyoruz.

Bu ilgili exe dosyasını, masa üstüne kısayol olarak ekleyerek dosyalar arasında dolaşmadan daha hızlı çalıştırmak mümkün.

Veya açılışta otomatik olarak açılan eski navigasyon yazılımını by-pass ederek, atıyorum Navigator.exe yerine Primo.exe'yi hedef göstererek, sonrasında da WİN CE ekranını görebilmek için ismini değiştirdiğimiz dosyayı, yeniden eski haline getirerek, Primo'nun direk olarak açılmasını sağlayabiliyoruz. Bu işlem ise, biraz teferruatlı olmakla birlikte, küçük bir araştırma ile kolayca yapılabilen bir işlem.

Daha önce bir arkadaşımın, sadece haritasını güncellemek için verdiği navigasyon cihazında, yazılım çok eski ve kullanılmaz durumda olduğu ve uygun güncel harita bulamadığım için, yukarıda anlattığım bu işlemleri yapmıştım. Oradan biliyorum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Affedersiniz ben amerikadan bir garmin nuvi aldim.Ama kullanamiyorum.Hala oranin haritasini gosteriyor. otomatik Guncellemedi .istanbul'u gostermiyor.Nereye gitmeliyim sizce.Tesekkur ederim.

romantikan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Esselamu Aleyküm kolay gelsin benim şöyle bir sorunum var. Elimde invion GPS-3v105-IBX navigasyon var 3.5" system informationda versiyon 5.0(NC 117.9) Build dec 11 2006, 13:58:05 (1201) map nameeuropa map data 2007-2 yazıyor. içerisinde avrupa haritası yüklü bu navigasyona nasıl türkiye haritasını yükleyebilirm yardımcı olursanız çok makbule geçecek.

fkuzucu42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mio moov 360 cihazım var. türkiye haritasını güncel bulamadım . igo nasıl yüklerim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim premier oto typ var navigasyon var nasıl çalışıyor bilmiyorum teyp te hafıza kart girişide var yardımcı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben PİRANHA Marka Navigasyon Cihazıma Nasıl Yeni Kurulum Yapabilirim ?
İçinde Hiç Bir şey Yok BOm BOŞ !!! Bilgisayara Baglıyorum Sadece USB bellek Gibi Görünüyor :cool: ............. Yardımcı Olabilirmisiniz ? :crying: MODEL PİRANHA No TRAFFİC *S Type New Generation A.R.M 11 .........:wink: Lütfen Bir Yardım !!1........ teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim PİRANHA SENATOR marka navigasyon cihazım var orjinal PİRANHA navigasyonu yüklü ama igo yüklemek istiyorum nasıl yapabilirim bir bilginiz varmı. yardım edebilirmisiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ikinci el garmin 760 aldim birtane ama ben yurd disinda kullanacam avrupanin tamamini yüklemek istiyorum benin icin önemli olan almanya avusturya radarlarla birlikte türkiye var üzerinde yardimci olabilecek varmi

hardblock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnternette navigasyon cihazının marka veya modeline bakarsan map listesi çıkıcaktır diye umuyorum ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrb arkadaşlar Blaupunkt diye bir vaigasyonum var türkiye haritasını yüklemek istiyorum nasıl ve nerden indire bilirim yardımcı olursanız sevinirim. şimiden teşekür ederim

DEJAVU1006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. yaklaşık 2 yıldır Zetec DTM 4401 markalı oto double teyp kullanmaktayım. cihazımdan oldukça memnunum. çünkü içerisinde TV'den tutun herşey var. cihazımı aldığım zaman içerisinde bir SD karta yüklenmiş olan igo yazılımı mevcuttu. bu yazılım firmanın yapmış olduğu anlaşma gereği sadece bir defa güncelleme yapabiliyorsunuz. sonrasında ben geçen sene Naviextras sitesinden 80 TL karşılığında bir yıllık güncelleme satın aldım. şu anda en son güncellemeleri yaptım. benim yaptığım bu güncelleme sonrası en güncel haritayı başka bir arkadaşımın cihazındaki aynı programdaki eski haritayı güncellemek istiyorum. bilgisayardan bendeki güncel haritaları kopyalayarak arkadaşımın yazılımındaki haritalar ile değiştiriyorum. ancak sd kart cihaza takılınca yeni haritalar görünmüyor. bunun herhangi bir püf noktası varmı. her yıl para vermek istemiyorum. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. ilginize teşekkürler.

Abasak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Navking s350 sanırım... Win CE işletim sistemi ile çalışıyor. Eğer illa İgo yükleyecekseniz İGO 9 ( Primo ) yüklemenizi tavsiye ederim... Sorunuzun cevabı için ise aşağıdaki yazıya bir göz atın.

İgo Primo Türkçe desteği olan bir programdır. Cihazın modelini bilmediğim için, Win CE işletim sistemli olduğunu var sayarsak, her iki soru için;

İgo Primo, aslında yükleme işlemi gerektirmeyen bir programdır. Gerekli dosyaları eksiksiz olarak, hafıza kartına atarak ve exe dosyası tıklanarak çalıştırılabilen bir programdır.

Yazılımın cihazınızın çözünürlüğüne uygun çözünürlükte olması gerekiyor.

Her iki cihazda da, açılışta otomatik olarak mevcut navigasyon programı çalıştığından, öncelikle cihazın açılışta mevcut navigasyon programını çalıştırmasını engellemeniz gerek. Bu işlem cihazı bilgisayara bağlayarak ve içindeki dosya isminde küçük bir değişiklik yapmak sureti ile oluyordu ancak hangi dosyaya ne isim veriliyordu? Şu anda hatırlamıyorum. Ama bulabilirim sanırım. :)

Böylece Windows CE masa üstünü göreceksiniz. ( Bu sayede Win CE li kıytırık bir tabletiniz de olmuş oluyor :) ) Masa üstünden dosya yöneticisi ile hafıza kartına giderek İgo Primoya ulaşıyor ve İgo Primo.exe dosyasını tıklayarak çalıştırıyoruz.

Bu ilgili exe dosyasını, masa üstüne kısayol olarak ekleyerek dosyalar arasında dolaşmadan daha hızlı çalıştırmak mümkün.

Veya açılışta otomatik olarak açılan eski navigasyon yazılımını by-pass ederek, atıyorum Navigator.exe yerine Primo.exe'yi hedef göstererek, sonrasında da WİN CE ekranını görebilmek için ismini değiştirdiğimiz dosyayı, yeniden eski haline getirerek, Primo'nun direk olarak açılmasını sağlayabiliyoruz. Bu işlem ise, biraz teferruatlı olmakla birlikte, küçük bir araştırma ile kolayca yapılabilen bir işlem.

Daha önce bir arkadaşımın, sadece haritasını güncellemek için verdiği navigasyon cihazında, yazılım çok eski ve kullanılmaz durumda olduğu ve uygun güncel harita bulamadığım için, yukarıda anlattığım bu işlemleri yapmıştım. Oradan biliyorum :)
Primo için Avrupa haritası yada en azından Yunanistan ve Bulgaristan haritasını nerede bulabilirim