8,09 gb iso dosyasını 2'ye bölme nasıl yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

furkansoygur96

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba elimde 8.2 gb lik iso dosyası var ve bunu nasıl 2 ye bölerim ?

İNTERNETTE ÇOK BAKTIM AMA ANLAMADIM.BU YÜZDEN RESİMLİ OLARAK ANLATIRMISINIZ LÜTFEN?

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
illa ikiye bölmek mi istiyorsunuz yoksa küçültmek mi ?
şöyle bir şey buldum.
Winrar bu iş için idealdir.İSO dosyasının üzerine sağ tıklayın arşiv ekle(Add to Archive) deyin,Eğer sıkıştırma yapacasanız sıkışıtırma yöntemini en iyi (best) deyin ve kaç parya ayırmak istiyorsanız misal ben 700M yapıyorum.Ek olarak katı arşiveleme özelliğini de kullanabilirsiniz ki ben kullamadım hiç.Misal ben 5.8 gb'lık oyunu .İSO yani en iyi arşivleme ile 3.8 gb yaptım.Yani 2 gb avanta yanlız baya uzun sürer en az 3 saat tabiki bu boyuta ve sisteme göre değişir.Buradaki amaç 2 dvd ye bölmek ise arşivleme kısmını depolama yani Storage kısmını seçmektir yani sıkıştırma yapmadan iso dosyasını rar olarak kısımlara böler ve kısa zamanda yapar çünkü sadece depolama yaptığı için yani.Kolay gelsin..

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Eğer bu bir oyun, müzik, film DVD'si ise bölme işlemi DVD'nin içeriğine göre değişiyor. Herhangi bir DVD'yi bölmek istiyorum diyorsanız winrar veya benzer programları kullanabilirsiniz.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
winrar vardır herhalde sisteminde

önce resimsiz yazayım da yapamazsan resimli de anlatırım

• iso dosyasına sağ tıkla arşive ekle
  • Sıkıştırma yöntemi: Depola , Ciltlere böl,bayt: DVD+R: 4481 mb
  • tamam de parçaları oluşturmaya başlar
  • her bi parçayı 1 dvdye yazarsın
  • birleştireceğin zaman parçaları aynı klasöre kopyala, birine sağ tıkla buraya çıkart de

furkansoygur96

Asistan
Reaksiyon puanı
0
winrar vardır herhalde sisteminde

önce resimsiz yazayım da yapamazsan resimli de anlatırım
  • iso dosyasına sağ tıkla arşive ekle
  • Sıkıştırma yöntemi: Depola , Ciltlere böl,bayt: DVD+R: 4481 mb
  • tamam de parçaları oluşturmaya başlar
  • her bi parçayı 1 dvdye yazarsın
  • birleştireceğin zaman parçaları aynı klasöre kopyala, birine sağ tıkla buraya çıkart de

Çok teşşekür ederim çok yardımcı oldun ama başka bir sorum var sen şimdi bunu 4481 yaz demişsin bunu neye göre yaptın başka boyutta dosya yaparken ben böyle bir sayıyı neye göre elde edicem?

Birde sıkıştırma yöntemine depolama demişsin niye depolama dedik bu ne anlama gelir.

Çok soru soruyorum kızma ama ne yapayım öğrenmeyi çok seviyorum :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Çok teşşekür ederim çok yardımcı oldun ama başka bir sorum var sen şimdi bunu 4481 yaz demişsin bunu neye göre yaptın başka boyutta dosya yaparken ben böyle bir sayıyı neye göre elde edicem?

Birde sıkıştırma yöntemine depolama demişsin niye depolama dedik bu ne anlama gelir.

Eğer depola demezsen sıkıştırmaya çalışır dosyayı, bu boyutta bi dosyayı sıkıştırmaya çalışması saatler sürer, üstelik sıkıştırmadan kazanacağın alan da çok az olur belki de hiç olmaz. Senin istediğin sadece bölmek o nedenle depola yani hiç sıkıştırmamayı seçtik.

DVD+R: 4481 mb diye kendi listesinde var, oradan seçebiliyorsun. Tam bir DVD boyutuna göre winrar oraya seçenek koymuş, CD boyutu da var mesela CD700: 700 mb yazıyor.
Oraya her parçanın kaç mb veya gb olmasını istiyorsan onu da yazabilirsin. 100 mblık parçalar istiyorsan 100mb, 1 gblık parçalar istiyorsan 1gb yazarsın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar merhaba ben dde 5.11 gb lik bir iso dosyasi var bunu dediginiz gibi winrar la boldugumde winrari buraya cikart dedigimde gene 5.11 gblik .iko yardim ltfn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Senin yapmak istedigin farkli. 5.11 lik .iso yu kucultmen gerek. Icinde ne varsa artik bazilarini atman gerek. Yoksa winrarlar ne kadar bolersen bol tekrar actiginda hep ayni boyut cikar. Winrar'in ama bir dvd veya cd sigmadigi icin bolerek sigdirmak.

on5800

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben bir dosyayı 2 parçaya bölmek istiyorum mesela arkadaşın dediği 8.09 gb lik bir dosyayı birini 4 gb diğerini 4.09 gb olarak 2 dvd ye yazmak istiyorum onu nasıl yapıcaz ben bunu öğrenmek istiyorum lazım oluyor...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Pes 2013 yükledim iso dosyali pc ye kurdum ama oyna diyorum cd istiyor.. bn b iso dosyasını nasıl yazıcam tek 1 cd ye ?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Pes 2013 yükledim iso dosyali pc ye kurdum ama oyna diyorum cd istiyor.. bn b iso dosyasını nasıl yazıcam tek 1 cd ye ?

Senin derdin başka dvdye yazsan da yine dvd isteyecek senden. Orjinal DVD dışında DVD kabul etmez. Kırak yapmamışsın sen.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
benzer konu açmak istemediğimden buraya yazıyorum. Torrentten 128 mb lık bir rar dosyası indirdim, rardan çıkardığımda 4.20 GB oldu? Bu nasıl oluyor? Winrarla en iyi sıkıştırmayı yapsan bile 4.20 GB 128 mb olmaz, işin ilginci dosya sağlamdı, hata falan almadım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar torrentten yeni oyun yükledim 15.3 GB Bunu nasıl 2 ye bölebilirim.

latifix

Asistan
Reaksiyon puanı
2

eyvallah dostum işe yaradı :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarımda aynı zamanda faceye girip televizyonumda nasıl filim seyrederim yani ekranı ikiye nasıl bölerim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar
xbox oyunu indirdim iso 8.13 gb görünüyor yazdırıken çift katmanlıya 8,7 gb oluyor ve yetersiz disk alanı diyor ve oyunu yazdıramıyorum, 7,2 gb 7,6 gibiler oluyo
yardım lütfen

huysuz1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba elimde bir format dvdsi var ve arkadasıma gondermem gerekıyor neler yapıp gonderebılırım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dvdye yazdıramayınca neredeyse flash disk satın alıyordum. Teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
5,23 mblik oyunu dediğiniz gibi winrarla ikiye böldüm peki şimdi cdye nasıl yazdırcam .rar uzantılı oldu :crying: :'(