Yalın ADSL Alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ekli dosyayı görüntüle 7285 Eve yalın ADSL almak istiyorum. Acaba hız ile ilgili bir problem yaşama ihtimalim nedir? Kullanan arkadaşların öneri ve deneyimlerini, kullanmayanların ise düşüncelerini bekliyorum. Öyle veya böyle kotasız bir internet aboneliği alacağım, en makul hangisini alırım sizce? :confused1:

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Yalın internet diye bişey yok öncelikle onu belirtmek isterim. Aslında var ama bir işe yaramıyor. Yanlışım varsa düzeltin lütfen ama yalın internette aylık yalın internet parası olarak ekstra 20 tl daha ödüyorsun. Yani telefon bağlatsan daha iyi çünkü bazen 16 17 geliyor telefon faturası hiç konuşmadığın taktirde.

Diğer konuya gelecek olursak TTnet den çok çok uzak durmanı öneririm. Onun dışında başka servis sağlayıcıları varsa bulunduğun şehirde (uydunet, superonline) gibi firmaları kastediyorum biri net filan değil, onlara yönel. Haa illa ben TTnet kullanacağım diyorsan 8 mbt kadar sınırsız tarifesinden kullan aylık 59 tl olacak. Hadi hayırlı uğurlu olsun :)

way_be

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
yalın internette de sabit ücret var bir şey değişmiyor yani !!!

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
O zaman Yalın ADSL in hiçbir avantajı yok. Ben telefon parası ödemeyeyim demiştim ama bir şekilde alıyorlar yani. :cursing:

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Yalın adsl yok iken sabit telefon ücreti ödenirdi, 12-15 tl arası sabit ücreti vardı telefonun. 12-15 tl sabit ücreti olan tarifeye yeni abone alımı kapalı durumdadır, Telefon kullanmak isterseniz en az 20tl sabit telefon parası ödersiniz, 21 küsur da olabilir. Yalın adslde ise sabit telefon ücreti ödemezsiniz, bunun yerine adamların kablolarını kullanıyorsunuz ya; işte o kullanım bedelini ödersiniz. O bedel de her ay 15TL dir. İşin özeti şudur. Sömüren yine sömürüyor. Bu durumda paylaşımcı biri olmak sıkıntıları hafifletmektedir.

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bence de, bilgi paylaştıkça çoğalır.

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
TT Almadığını Söyle; Bir TT Yetkilisi Bunu Okursa Kudursun.

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
arkadaş yalını fln bırakında Superonline ADSL cazip gözüküyor bu aralar hem ilk 6 ay 9.90 bide bölgeden Fiber geçerse size öncelik tanıyolar varolan aboneliğiniz fiber ile değiştiriliyor ben ADSL aboneliğimi taşımayı planlıyorum 1 mbit bağlantıya 50 lira ödemekten açıkçası bıktım şöyle cazip kampanyada yok TTNET te o yüzden karar süperonline adsl taşımada ilk 6 ay 16 mbit 9.90 snra 59 lira Airties Air 6372 modemde cabası

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Yani her nekadar TT Net SDN için bir kardeş gibi olsa da bazı uygulamaları pek hoş değil. Yalın İnternet bunlardan biri. Adı YALIN ama yinede hat kullanım bedeli diye ücret alınıyor.

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Yalın adsl in kampanyası vardı 12 ay taahhütle modem ve aylık yalın adsl ücretini almıyorlardı. Ben bu şekilde aldım aylık bütün fiyatlar toplam 60 tl 8 mbit sınırsız. Ankara Türkkonut'ta oturuyorum. Apartmanda boş daire çok ve internet kullanımı bu bölgede az. Speedtest.net sonuçları 7-8Mbit arasında çıkıyor. Kotaya aştığımda hız düşmedi bildiğim. Herhalde düzgünce indirmeleri yaya yaya kullandığım için.

24 aylık taahhütname olmadığı için aldım yoksa hayatta taahhütname ile almazdım. Yalnız abone olunca modem ücretini 24 lira olarak mı ne alıyorlar. Ama iptal ettirmek istersen kaç ay kullanmışsan onların yalın adsl ücretilerini ve 150 TL Modem ücretini alıyorlar. Bağlatalı 2-3 ay oldu şimdi yurtdışına çıkmam gerekecek galiba :D Yani bana süper oldu. Yerim yurdum belli diyorsan ve kampanya devam ediyorsa 1 yıllık al :)

TTnet hızları yalın - sabit hatlı farketmiyor, bir tek oturduğun bölgeye göre değişiyor.

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yalın ADSL sabit ücretinin alınmadığı bir kampanya göremedim ttnet sayfasında. Yalın ADSL biraz incelirse yalın almak istiyordum. Uydunet düşünüyorum şu an.

samet sapmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yalın kullanıyorum normal tel liyle fark yok tek fark 5 tl avantajın oluyor ayda bu da 12 ayda 60 tl. sabit ücret telefonluda 20 yalında 15 hıza gelince speed test te 9 u görüyo gayet hızlı

KadeRr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yalın Adsl Sabit Hat İle Kullana Biliyorsunuz Artık Turcell Süperonline Ayrıcalığı İle Var Sınırsız İnternet Ve Sabit Hat Ücreti Toplam 59 Tl Sabit Hat İle Görüşme Yapmadığınız Sürece Ücretlendirilmiyorsunuz Tlfn İle Görüşme Yaparsanızda Türk Telekomdaki Ücretlerin Neredeyse % 50si Kadar Ucuz Fiyatına Kullanıyorsunuz 4.99 Kuruşa Üstelik 100 dk Tlfn İle Konuşma Paketi Veriliyor 24 Ayda Sabit Ücret Garantiniz Var Yaklaşık 1000 Tl Ye Kadar Kara Giren Kullanıcılar Var Düşünen Olursa Yardımcı Olunacak SüperonLine Dağıtım Merkezi Numarası 0850 600 0 222 (( Canan Hanım İle Görüşebilirmiyim Derseniz Çok Yardımcı Olan Birisidir.. Tüm Paketi Ayrıntılarına Kadar Anlatıyor..) Dip Not : Bu Uygulama Adsl Uygulamasıdır Fiber İnternet Değil.. Ben Kullanıyorum 8 Mbps Kadar Hız Dediler 12 Mbps Hıza Kadar Hızım Çıkıyor....! Çok Memnunum...!

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
şöyle bir yalın internet kampanyası var:

http://www.ttnet.com.tr/web/529-249..._-_dsl_kampanyalari/yalin_internet_kampanyasi

12 ay taahüt verince 8 mb limitsiz ayda 59 liraya geliyor. telefon ücreti de yok. ama 12 ay sonunda yine aylık 15 lira yalın internet ücreti ödemek durumundasın. tabi yine bunun gibi bir kampanya çıkmazsa...

yalın internette hızın şimdiki ile aynı olur. sadece ev telefonunu kullanamazsın. alyapı farkı yok ne de olsa.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ttnet'te mutlaka ama mutlaka uzak durun. az evvel 20 dakikalık bir telefon görüşmesi yaptık. son bir aydır bu beşinci. kampanyalı olduğumz halde her ay 12 tl fazla fatura geliyor. bağlantı sorunlarımız var. arıza kaydı oluşturuyorlar sonra her akşam çalışmalarımız devam ediyor diye mesaj yolluyorlar. arayınca da öyle bir kayıt görünmüyor bizde deyip yeni bir arıza kaydı oluşturuyorlar. bağlantı sorunu var dedik, tuttular nakil işlemi yapmak için kayıt oluşturdular. bir sorunla gidip beş sorunla geri dönüyorsunuz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
KESİNLİKLE TTNET den uzak durun. 4440375 i aramaktan her ay 60-70 tl fatura ödemekten bunaldığım için Süperonline a geçtim. İnşallah onlar daha dürüst çıkarlar...

CoolmanJR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yalın ADSL'de sizden port tahis ücreti + vergi tahsis edilir. bu yüzden size aylık ekstre paralar çıkar.

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Bir de Yalın ADSL kampanyası ile internet almışsanız ve yeni kampanyası olmadığı için AloNet bilmem ne paketine geçiş yaparsanız, 200 TL'lik modemin parası ve ekstradan kampayasızmış gibi ücretler çıkartılabilir. Öncelikle TTNET'ten hizmet almayın, hadi mecbur kaldınız yalın ADSL almayın. Kampanyalardan da uzak durun. Emin olun kampanyadan kazandığınız indirimden fazlasını bindiriyorlar.

mutimuti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir de Yalın ADSL kampanyası ile internet almışsanız ve yeni kampanyası olmadığı için AloNet bilmem ne paketine geçiş yaparsanız, 200 TL'lik modemin parası ve ekstradan kampayasızmış gibi ücretler çıkartılabilir. Öncelikle TTNET'ten hizmet almayın, hadi mecbur kaldınız yalın ADSL almayın. Kampanyalardan da uzak durun. Emin olun kampanyadan kazandığınız indirimden fazlasını bindiriyorlar.
nerden alalım hacı var mı alternatifin?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tekel olmasına güvenerek haksız kazanç sağlamaktan bir kaç trilyon dolar ceza yese akılları belki başlarına gelir de, durun bakalım.

Son mesajlar