Bilgisayarımın sesi çıkmıyor

Bu konuyu okuyanlar

ruky1982

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konuyu dogru yeremi actim bilmiyorum ama yardima ihtiyacim var..bizim oglan(1.5) sagolsun sabah klavyeyle cilvelesirken ne yaptiysa bilgisayarin sesini göturdu.hicbir sekilde ses duyulmuyor.ses olmadimi birseye benzemiyor makina malum.yardimlarinizi bekliyorum.simdiden tesekkurler...

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Bilgisayarınız ve en son işlemler hakkında detaylı bilgi verirseniz yardımcı oluruz.

ruky1982

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu kadar cabuk cevap beklemiyordun acikcasi.sagolun.bilgisayar hp,windows xp kullaniyorum hala.son islemler derken fazla bir islem yapilmiyor bilgisayarda sadece internet ve tv icin kullaniyorum.zaten uye olus tarihim ve gönderdigim mesaj sayisina bakinca bilgisayarla olan ilgim ve bilgim anlasilir herhalde

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Kullandığınız bilgisayar Notebook anladığım kadarıyla

Klavye tuşlarıyla kısayollara basılıp ses sessiz hale getirilmiş olabilir.

Yapmanız gereken;

• Aygıt yöneticisinden ses driverlarını kontrol etmek.
  • Notebook değil ise ses kablolarını kontrol etmek.
  • Bilgisayar ses durumunu kontrol etmek.

Standart ama gözden kaçabilecek bir kaç işlem. Bunları kontrol ettiyseniz ve hala ses yok ise driver tekrar kurduğunuzda sorun çözülecektir.

ruky1982

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayar masaustu.aygit yoneticisi nasil bulunuyor bilgim yok tarif ederseniz cok sevinirim.ses kablolarini kontrol ettim bir sorun yok gibi.

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Masaüstünde bulunan Bilgisayarım kısayoluna sağ tıklayarak özellikler dedikten sonra alttaki resimdeki yere girmeniz gerekiyor.

18rj.png

Girdikten sonra herhangi kırmızı veya sarı işaret yoksa denetim masasından Ses ayarlarına girip kontrol etmeniz gerekiyor.

ruky1982

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gösterdiginiz resimde device menager yazan yerde benim bilgisayarimda windows update yaziyor.uzeine bastigimda yenilemeye
baglan diyor ???

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Aygıt yöneticisi yazması gerekiyor sekmesinin Türkçe karşılığı donanım olabilir.

ruky1982

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
isvecce kullaniyorum.acilan menude yazanlarla sizin söyledikleriniz farkli.windows update yaziyor.

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Windows Uptade bir üstteki sekme. Diğer sekmeleri kontrol ederseniz Aygıt yöneticisini göreceksinizdir.

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
İsveçcede herhalde hårdvara sekmesinden enhetshanteraren e tıklamanız gerekiyor. Google öyle tercüme etti :)

ruky1982

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam buldum sanirim ama sari yada kirmizi bir
isaret yok

ruky1982

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam sorun cözuldu.cok tesekkur ediyorum gecenin bi vakti sizi yordum.allah razi olsun..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lütfen yardımcı olur musunuz bilgisayarımın sesi çıkmıyor monitörün sağ alt köşesindeki hoparlör simgesi se yok oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sa millet benim sorum bilgisayarın program ekle-kaldır yanlış lık la bilgisayarın sesinimi ne silmişim
EKRANIN ALT TARAFINDA SES ayarları gözükmüyor bilgisayarın sesi çıkmıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm benm de bilgisayarmn sağ alt köşesinde ses ayar simgesi yok oldu denetm masasından ayarlardan baktm ama etkin deil ve etkinleşmiyor ne yapabilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnmde bilgisayarın sesi çıkmıyo yardımcı olabilirmisniz burdaki söylediklerinizi bende uyguladım ama olmadı :( aygıt yöneticisine girdim bişeyler yaptım ama olmadaı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Slm mılllet yhaa 2 aydırr ses problemını cozemıorum . hopurlur duzqun calısıoo muzıkde medıa playerden calıoo gosterıoo ama ses cıkmıoo driver programını yukmemm lazımmmıs onuda yukledım olmuoo allh askına yardımcıı olun .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:helpsmilie:driver da ne onu bilmiyoruz youtbedan şarkı açsam ses var ama dvd açsam ses yok yardım lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pc de tek ses sorunum çoklu ortam ses denetleyicisi nin üstünde sarı ünlem var vediger hersey yüklü ses kartı modelı raın ra7111

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ses ayarına gir 'Dalga' kapalıdır , uraşma diğerleriyle :thumbup: :mrgreen:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaslar yegenim bilgisayaımda ınternete girdi fakat suan ses hiç gelmiyor sanırım bazı programları silmiş bana yardımcı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimde bilgisyaımdan ses çıkmıyor bana yardımcı olabılecek car mı

ataseven375

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sayın admin bende galiba yanlışlıkla denetim masasından birşeyler sildim ama sağ altta ki işaret duruyor herşey normal görünüyo sadece ses çıkmıyo. windows un ses yardım adımlarına falan baktım bi sonuç çıkmadı galiba ses donanım aygıtını tekrar yüklemem isteniyo ama cd yok. bilgisayarım dizüstü : acer aspire 5610.

santiago07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bigisayarımın açılma kapanma veya bildirim seslerinden hariç başka bir ses çıkmıyor nasıl düzeltebilirim yardımcı olurmusunuz lütfen

AliBLGHN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm benm de bilgisayarmn sağ alt köşesinde ses ayar simgesi yok oldu denetm masasından ayarlardan baktm ama etkin deil ve etkinleşmiyor ne yapabilirim

Arkadaşlar buna benze bi probleminiz varsa, görev yöneticisinden(Ctrl+Alt+Del) işlemler kısmına geçin ve oradaki "explorer.exe" yi sonlandırın. bu işlemden sonra masaüstündeki simgeler ve görev çubuğu 2-3 saniyeliğine kaybolup tekrar gelecek ve bilgisayarın açılma sesiyle sağ alttaki ses simgesi ve diğer ağ simgeleri geri gelecektir. eğer "explorer.exe" yi sonlandırdıktan sonra görev çubuğu gelmezse bilgisayarı yeniden başlatın. bilgisayar açıldığında sorun çözülecektir.