İnternette Atatürk'e Hakaret, suç mu değil mi?

Bu konuyu okuyanlar

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
atatürkçüler islam'ı , müslümanlar atatürk'ü kaynağından okuyup beyinler hurafelerden boşaltılıp önyargılardan bağımsız bir şekilde tartışılacak bir zemine gelmedikçe atatürk ve islam başlıklı hiçbir tartışma neticelenmez.
her türlü herzeyi insanların gözü önünde yiyip de ben atatürkçüyüm diyen insanları atatürkçüler sen bizden değilsin diye dışlamadıkça, çalıştırdığı başörtülü işçisine her türlü zulmu reva gören müslüman görünümlü zalim kapitalist işveren müslümanlar tarafından taşlanmadıkça (ki buradaki taş bildiğin kaya değildir anladın sen onu) ortak bir hak ve adalet zemininde de buluşulabileceğini zannetmiyorum.
konuşmayı bilen insanlar çoğalmalı o kadar diyebilirim

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Yetkili arkadaşlar gereğini yapacaktır kimse kimseyle boş yere polemiğe girmesin.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
bu gerksiz konu hala neden kilitlenmedi. konunun açılma sebebinden tutunda içeriğine kadar baştan sona yanlış. ne o yönde bir kanun çıkmış durumda ne de çıkacak olanın atatürk ile bir ilgisi var. diğer yandan açılan konuyla yorumların zaten hiç bir ilgisi yok. alakasız iletiler konudan silinmiyormuydu? konu kendisiyle birlikle zaten tümden alakasız o nedenle kapatılmalı.

yoksa cüheylanın biri çıkıp burda olduğu gibi Peygamberimize sayenizde söver işte. yazıklar olsun.

samedsymn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu gerksiz konu hala neden kilitlenmedi. konunun açılma sebebinden tutunda içeriğine kadar baştan sona yanlış. ne o yönde bir kanun çıkmış durumda ne de çıkacak olanın atatürk ile bir ilgisi var. diğer yandan açılan konuyla yorumların zaten hiç bir ilgisi yok. alakasız iletiler konudan silinmiyormuydu? konu kendisiyle birlikle zaten tümden alakasız o nedenle kapatılmalı.

yoksa cüheylanın biri çıkıp burda olduğu gibi Peygamberimize sayenizde söver işte. yazıklar olsun.
son noktasına kadar katılıyorum çok haklısın lütfen gereği yapılsın...

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Ben bu tip konuların kilitlenmesi taraftarı değilim çünkü bana göre büyük haksızlık. Bunu da forumumuzda şuana kadar gördüğüm bir olaylar silsilesinden dolayı söylüyorum. Bu forumda açılan her Atatürk konusu bu şekilde sabote ediliyor, konunun ne olduğu çok da önemli değil ismi geçsin yeter. Her seferinde bir gruplaşma içine giriliyor, aşırıcılar kapışıyor. Aşırı dindar arkadaşlarla aşırı Atatürkçü arkadaşlar hatta bazı konularda ise aşırı milliyetçi olan arkadaşlar. Ben her türlü aşırıya karşıyım. Biri Atatürk'e sövüyor biri de çığırından çıkıp peygamber efendimize. Heh geldik gene aynı noktaya ne olacak size söyleyeyim, bu Atatürk konusunda da provakasyon başarı ile gerçekleştirildi vede büyük ihtimalle kilitlenecek, bir kaç kişi ceza alacak ve bir kaç ay sonra böyle bir konu gene açılacak gene aynı şey olacak. Bunun önüne geçmenin tek yolu insanların birbirlerinin düşüncelerine saygı duymasından geçiyor ama anladığım kadarıyla çoğu kişi buna erişememiş.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
haklısın eren ama şunu da belirtmek gerekir şahıs daha hakaret ile eleştiri nin ne olduğunu bilmiyor

samedsymn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben bu tip konuların kilitlenmesi taraftarı değilim çünkü bana göre büyük haksızlık. Bunu da forumumuzda şuana kadar gördüğüm bir olaylar silsilesinden dolayı söylüyorum. Bu forumda açılan her Atatürk konusu bu şekilde sabote ediliyor. Her seferinde bir gruplaşma içine giriliyor, aşırıcılar kapışıyor. Aşırı dindar arkadaşlarla aşırı Atatürkçü arkadaşlar hatta bazı konularda ise aşırı milliyetçi olan arkadaşlar. Ben her türlü aşırıya karşıyım. Biri Atatürk'e sövüyor biri de çığırından çıkıp peygamber efendimize. Heh geldik gene aynı noktaya ne olacak size söyleyeyim, bu Atatürk konusunda da provakasyon baraşı ile gerçekleştirildi vede büyük ihtimalle kilitlenecek, bir kaç kişi ceza alacak ve bir kaç ay sonra böyle bir konu gene açılacak gene aynı şey olacak. Bunun önüne geçmenin tek yolu insanların birbirlerinin düşüncelerine saygı duymasından geçiyor ama anladığım kadarıyla çoğu kişi buna erişememiş.
hocam haklısınız saygı duyulması gerekiyor..bu kadar alaycı ve ağır bir hakaret olamaz konu kilitlenmesin tmam fakat peygamber efendimize edilen hakaretin olduğu mesaj lütfen silinsin benim çok zoruma gitti..(mesajı rapor ettim zaten)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
[MENTION=105290]erenberk[/MENTION]
senin ne düşünüp düşünmediğin geldiğimiz noktada pek önemli değil gibi görünüyor. arkadaşım anlatamıyorum galiba. sen sadece forum kuralını uygula. alakasız iletiler bir konuda silinmek durumundadır. sen başlık ile alakalı olan bir tane ileti göstersene bana.

zaten bu konuda gelinmesi grektiği nokta olarak gördüğün, ısrarla tartışmanın fayda sağlayacağına inandığın sonuç nedir anlamakta güçlük çekiyorum.

yahu daha haber bile yanlış.

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
[MENTION=114596]eyvaan[/MENTION] o pis ve hastalıklı fikirlerine Atatürk'ü alet etme. Sırf senin gibi yaratıklar yüzünden Atatürk'ü seven insanlar da töhmet altında kalıyorlar. Herkes haddini bilsin.

Bizler önce Müslümanız, sonra Türküz. Bunu o ufacık beynine sok.

Bir uyarım da diğer arkadaşlara. Bu arkadaşı ve onu gibi konuşan bazı kesimleri dikkate almayınız. Onlar Atatürk'ü savunur gibi görünseler de Atatürk'ün arkasına saklanan zavallılardır.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Helal size sakın hız kesmeyin aynen devam!!!

eyvaan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
@eyvaan o pis ve hastalıklı fikirlerine Atatürk'ü alet etme. Sırf senin gibi yaratıklar yüzünden Atatürk'ü seven insanlar da töhmet altında kalıyorlar. Herkes haddini bilsin.

Bizler önce Müslümanız, sonra Türküz. Bunu o ufacık beynine sok.

Bir uyarım da diğer arkadaşlara. Bu arkadaşı ve onu gibi konuşan bazı kesimleri dikkate almayınız. Onlar Atatürk'ü savunur gibi görünseler de Atatürk'ün arkasına saklanan zavallılardır.

ben müslümann degilim ateist bir türküm

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bizde din ayrımcılık olmaz hepimiz atatürK:hammer:çüyüz

robinex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
özgür bir ülkedeyiz tabiki ancak ne Atatürk'e nede Peygamber efendimize dil uzatma hakkını kimse kendinde bulmasın. Bulamazda zaten bana göre, sadece kendini küçük düşürür. Kendini Küçük düşürmesinin sebebide çok basit; Siz(Dil uzatanlar) Ne Atatürk kadar isminizi Altın Harflerle yazdırabilirsiniz, ne de Haşa Peygamber efendimiz gibi Allahın Elçisi olabilirsiniz, Kendinizi bu söylediğim Kriterlerin üzerinde görebiliyorsanız dil uzatın ancak şunu da unutmayın eğer ki görüyorsanız siz kendinizi Sapkınca bir bilim kurgunun içerisinde görmekten ileriye gidemezsiniz.

Saygılar....

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Facebook sayfamızda çok ilginç bir yorum var.

Diyor ki;

"Hakaret suç olmalı ama eleştirmek suç olmamalı."

Biz Eleştiri İle Hakareti Ayırtedemeyen Bir Toplumuz. O Yüzden Her Türlü Yaptırımı Hakediyoruz.

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Devlet dediğin herkese hitap etmeli. Devletin dini olmaz devletin ırkı da olmaz en azından Türkiye için geçerli olan budur.Bir Japonya için bu geçerli değildir çünkü ulus devlettir.Ama bir Rusya,Amerika,İngiltere ulus devlet değildir.Çeşitli etnik kimliklerin birleşimiyle oluşurlar.İngiltere bu konuda en iyi örnektir.4 ülkeden oluşur.İngilizler,İskoçlar,Galler,İrlandalılar.Gariptir ki bu insanların dinleri de farklıdır biri hıristiyanlığın bir koluna inanırken diğeri bambaşka bir koluna inanır.Ama devlet İngilizlerin dinini koruyup diğerlerine kışkış demez.Eğer diğer ırkları görmezden gelseydi bizde olan Türk,Kürt sorunu gibi (ne kadar yok desek de böyle bir sorunun olduğu aşikar.) İskoç,İngiliz problemleri olurdu. Devletin dini olmaz devletin ırkıda olmaz. Önce Müslümanlık diyorsan bu bölücülüğe girer. Aynısı devlet Türkdür diyorsan bu da bölücülüğe girer.Hani şu bölücü terör örgütünün yaptığını yaparsın.Türk olmakla gurur duymakta bir sorun yok herkes kendi ırkıyla gurur duyar.Ama bu seni başa ırkları kötülemen ve onları yok saymanı gerektirmez. Aynısı Müslümanlık içinde geçerlidir.Müslümanım diyoruz tamam elhamdülillah Sünniyiz. Ama gidip Alevilerin dinini kötüleyip sonra bana Müslümanlık taslamayın çünkü İslam tüm dinlere saygılı olmamızı buyurur. Doğru veya yanlış o senin derdin değil herkesi kendi dini ilgilendirir. Seni hiç alakadar etmez başkaların dini. İstersen havuca inan umrumda bile değil. İnsan olmayana din gerekli değil zaten .

musabbu

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Bana bir kişi gösterin,
Bu tarz bir tartışma ile fikrini değiştirmiş.
Sadece zaman kaybı.

hüseyin123

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
bu devletin sınırları içinde yaşıyorsan tek din! tek dil! tek ırk! tek giyim! tek tip! OLMAK ZORUNDASINBuda bir zihniyettir:D bunada saygı duyalım :D :D

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
hüseyin bey son yorumun ile tüm yorumların içine ettiniz ya kaç gündür biz ne anlatıyoruz siz ne diyorsunuz.

Al Arabi

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
hüseyin bey son yorumun ile tüm yorumların içine ettiniz ya kaç gündür biz ne anlatıyoruz siz ne diyorsunuz.
hüseyin123 sistemi ve zihniyeti kinayeli bir şekilde eleştirmiş. Yerinde ve haklı bir tespit. Yanlış anlam olmuş sanırım değerli kardeşim. :)

Gramton

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Gazi Paşa'ya Küfür,Hakaret edenler soysuz ve vasıfsız oksijen israflarıdır ve bu ülkede yaşamaya zerre hakları yoktur