İnternette Atatürk'e Hakaret, suç mu değil mi?

Bu konuyu okuyanlar

eyvaan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
evet sende haklisin su an misirda misirlilar yerine araplar var irak ta iraklilar yerine araplar var iranda iranlilar yerine persler var pakistanda pakistanlilar degil pakistanlilar var degilmi ee atatürk düsmana karsi icke icmekten veyahut müslümanlarin dini ve kilik kiyafetiyle ugrasmaktan,sapka takmiyor diye alimlerini asmaktan zaman buldugunda ingilizler ve yunanlilarla savasmistir,niye savasmistir onuda anlamis degilim gerci ya , yani yunanlilar neyse bizdse onlardaniz nerdeyse bakin atatürkünüzün getirmis oldugu seyler bizi onlardan ayiran özellikleri yok edip bizi onlara cevirdi ,yani kurtarmasaymis ne olurmus hani atatürkcülerinde ya iste bizim yunanlilardan su farkimiz var diye bilecekleri ellerinde tuttuklari ne varki ,ama atatürkün kurtaramadigi ben ve benim gibi müslüman kardeslerimin

5 vakit namazi orucu zekati hacci kelimeyi tevhidi var ,demekki ,atatürk bizi kurtarmasaydi su an atatürkcülerde bize benzicekti ,ne kötü bir kurtulus

ne yani şeriat olsunda varsın biz servi yaşarız mı diyorsun size inanamıyorum başbakan bile laik bi devletin önemini kavradı

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
ne yani şeriat olsunda varsın biz servi yaşarız mı diyorsun size inanamıyorum başbakan bile laik bi devletin önemini kavradı

Şeriatik Diktatörlük veya Demokrasiden başka yol mu yok?

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Aldığın oksijen ziyan ne diyeyim.

Nötr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hz. Muhammed (sav) e hakaret de suç sayılmalı kesinlikle !!

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
eyvaan sen ecnebi misin peygamberimize küfür ettiğine göre öyle görünüyor. gayri muslimler ın dinine hakaret etmeyin onların tanrı dedikkerine sôvmeyin ki onlar da sizin kutsallariniza sövmesin

Berkmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hak geldi batil zail oldu ,ve batil kaymetmeye her daim mahkumdur

evet birilerinin senin kurtaricin bu deyipte ,onu ölümsüzlestirmen bir kuklalikliktir ,cok dogru söyledin

--- Mesaj Güncellendi ---

senin asil gayeni cok iyi biliyorum o yüzden sen süpriz degilsin nicknamen zaten belli ediyor kendini bu arada senin nick namen bence tarafci bir yaklasim ve politika izliyor ,sen baska yerdesin

Benım onceden agızdan dolma bı tufegım vardı ıcıne once sacmayı koyarsınız sonra caputu tıkarsınız o caputu az yada cok koymanız yuzunuzun bı tarafını parcalayabılır ustalık ve sanat ıster.O eskı agızdan dolma tufeklerın yerını sımdık nıckname gore teshır edenler aldı.Bızım oralarda bı soz var aklıma gelmısken yerıne gonderıyım ''Kecının canı zopa ıstedımıydı gıder cobanın ekmenı yermıs''

Saygılarımla.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Üyelerin gazıyla konu kilitlemiyoruz. Ayrıca konuyu kilitlemek yerine eğer uygunsuz bir mesaj ya da mesajlar varsa silinir, olur biter.

Herkes doğru düzgün konuşmayı ve diğerlerinin düşüncelerine katılmasa bile saygı duymayı öğrenmeli. 21.yy insanın bu olgunluğa erişmiş olması gerektiğini düşünüyorum.

Şunu demek çok mu zor, ben diyorum, her zaman da dedim. "Arkadaşım, senin düşüncelerine katılmıyorum ama saygı duyuyorum." Bu bir erdem meselesidir. Şimdi burada ben erdemliyim siz değilsiniz falan demek istemiyorum, birileri boşuna yanlış anlamasın. Gerçekten bu lafı kalpten edebilen insanlarla ben her türlü tartışmayı yapmaya hep hazırım, yeter ki seviye yok yere düşmesin.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
erenberk yukarı da hakaret var görmüyor sun galiba.

Troy hakaret mesajı var silermisin.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
erenberk yukarı da hakaret var görmüyor sun galiba.

Konuda yetkili moderatör ben değilim. Konudaki hakaret içeren, uygunsuz bulduğunuz mesajı raporlarsınız, yetkisi olan moderatör ya da süper moderatör arkadaşlardan biri gelir gereğini yapar. Olay budur.

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
eger günes sistemi insanin elinde olsa ne olurdu hic düsündünmü ,eger insan vücüdüda yapilan bütün islemler insana birakilsaydi ne olurdu düsündünmü ,sunu unutma ki seriat Allahin kanunudur ki insan ,insan gibi adaletle yasasin,cünki seriatta zulum yoktur,akil sahibi bir toplum icin hüküm bakimindan Allahtan daha güzel kim vardir ,yoksa onlar hala cahiliye hükümlerinimi ariyor,biz 1400 yil dünyaya isik sactik sizin atatürkünüz ne yapmis usakliktan baska mbiz islam devleti iken her daim 1. devlettik taki islamdan ödün verene kadar

ben dünyada en cok istedigim sey birincisi ben yasiyorken hilafetin gelisi ve bu ugurda sehit olmak

"Müminlerden öyle erler vardır ki, onlar Allah'a verdikleri sözde sadık kaldılar. Onlardan kimisi adaklarını yerine getirdi; kimileri de beklemektedir; (onlar) verdikleri sözü asla değiştirmemişlerdir.

Şşşşt hocam bu defa fazla uçtun. Eleştirinin boyutu bellidir. Madem Osmanlı Şeriatla yönetiliyordu o zaman niye yeniçeriler "Şeriat İsterük" diye ayaklandılar. Şeriat hukuk demektir. Osmanlı hukuku şer-i ve örf-i hukuk diye ikiye ayrılır o ayrı mesele.

Osmanlı Yavuz Sultan Selim Döneminde resmen İslam Devleti unvanını kazanmıştır ve başarılarımız devam etmiştir. Taki Şeyh-ü İslam divan toplantılarına katılana kadar. Ondan sonra artık gerileme dönemine girmiştir devlet.

Şimdi senin dediğin tez çürüdü. Lakin eleştiri yapıyorken de hakaret boyutlarına ulaştırma.

uSuLca

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Erenberk senin gibi mod larız ozlemısız tabıkı kılıtleme konuyu yanlısları sıl yeter ınsanlar dogruyu bulur.

Ayrıca Ataturk dahil herangi birine hakareti savunan varsa tası taragı toplayıp gitsin hiçbir inanç yada inançsızlık sistemi bunu hoş göremez. Hele islam asla musade etmez.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
pc başında değilim eyvaan denilen dengesiz eski mesajlara bakıldığın da görülecek tir yaptığı hakaret .

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
pardon da eleştirmek ne zaman hakaret oldu.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Ayrıca Ataturk dahil herangi birine hakareti savunan varsa tası taragı toplayıp gitsin hiçbir inanç yada inançsızlık sistemi bunu hoş göremez.

Kafa bir milyon. İnançsızlık sistemi derken? Komünizm gibi idolojiler mi? Alakası olmamalı. Nihilizm mi? Belki. Ama inançsızlık sistemi ne ya?

Nötr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=114596]eyvaan[/MENTION] yaş kaç ? :)

Al Arabi

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Terbiyesiz herif! Haddini bil.Başlarım sana da savunduğun putuna da.. Git neye taparsan tap.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Oha! Sen nesin yav?

Al Arabi

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Hoşgörü kavramını fazla zorlamayın. M.Kemal'i dini bir öğemizle bir tutan dengesizlere yazıyorum. Ondan sonra M. Kemal'i kim kutsallaştırmış diye soruyorlar. Yukarıdaki terbiyesizin mesajına bakın.