Ağ Bağlantılarında Ünlem İşareti [Windows 7]

Bu konuyu okuyanlar

famemonster16

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Birkaç haftadır bilgisayarımı ve modemi açtığımda sağ alttaki ağ resminin ortasında ünlem işareti çıkıyor. Üzerine geldiğimde "internet erişimi yok" yazıyor.
5-10 kez modeme reset atınca anca düzeliyor. Bunun bir çözümü yok mu arkadaşlar sorun benden mi telekomdan mı kaynaklanıyor lütfen yardım edin.

---------- Post added at 12:16 ---------- Previous post was at 11:21 ----------

Yardım edebilecek biri yok mu?

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kendi bilgisaayr dns ayarlarını degistir. modeminkini elleme bırde bun gogleden arat bul indir (DnsJumper )san oto dns vercek eger indiremesen soyle sana link yolluyayım ok

Staunch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modemi Değiştir. Yada modemin güncel frimware sini yükle modemin dns ayarlarınıda değiştir.
Düzelmez diye düşünüyorum. Modemi yenilemek sorunun kesin çözümü.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
kaspersky ile alakası yok bende de kaspersky yüklü dns leri ayarla

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
kaspersky kullananların hepsinde olacak demiyorum zaten

yaptığım aramaya göre buna kaspersky sebep olmuş bi çok yerde

ben de sana dns ile alakası yok diyebilirim ben de dns kullanmayınca ünlem çıkmıyor?

fikir yürütüyoruz sadece

fatih0xx

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende de olmuştu. sorunu çözemeyince format çekmiştim en son çare

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kadıköyRAp allah razı olsun bana yardımın dokundu şu anda internet erişim yok sorunu ortadan kalktı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya aynı sorun bendede var düzeltemedim bi türlü kablolar falan takılı modemi yeniden kurmayı denedm cd si ile sonra herşey onaylandı kablolar bağl değil diye gösterdi banada bi yardımınız dokunsa kadıköy rap senin dediğini yapamadım ben :D

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
kadıköyRAp allah razı olsun bana yardımın dokundu şu anda internet erişim yok sorunu ortadan kalktı

Vay be 9 ay sonra birinin işine yaramış böyle şeyler görmek güzel :)

ya aynı sorun bendede var düzeltemedim bi türlü kablolar falan takılı modemi yeniden kurmayı denedm cd si ile sonra herşey onaylandı kablolar bağl değil diye gösterdi banada bi yardımınız dokunsa kadıköy rap senin dediğini yapamadım ben :D

Regedit'ten buraya girip, sağ taraftan Config anahtarını silmeni söylüyor.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Bende kaspersky kullanıyorum arada böyle olunca cepten ev telefomu çaldırıyorum internet düzeliyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de ayni sikintiyi yasiyorum ve dns ayarlarini degistirmek ise yaramiyo. Kadikoy rap senin son dedigin site ingilizce bana bi turkce anlatabilir misin ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim laptopumun prizini takmayınca internet erişimi yok diyor prizi takınca internet erişimi var yazıyo prizim internet bağlanmak için bozuldu uzun süre takılı kalınca DNS yi ne yapabilirim ? yardım...!:bored::huh:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba laptopta sağ alt köşede internet işareti çıkmıyor onu nasıl görünür hale getirebilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Vay be 9 ay sonra birinin işine yaramış böyle şeyler görmek güzel :)

Regedit'ten buraya girip, sağ taraftan Config anahtarını silmeni söylüyor.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network

4 tane masaüstü exper bilgisayar var ağ simgesinin üzerinde ünlem işareti çıkıp duruyor. Bilgisayarı ilk başlattığımda internette sıkıntı olmuyor ama 10-20 dk. ve sonrasın da ünlem işareti geliyor. Diğer bilgisayarlarda var ama onlar da böyle bir sıkıntı yok. Aynı switchten bağlı olduğu halde sadece experlerde sorun var. Dediğini yaptım inşallah ayını sıkıntıyı bir daha yaşamam. Eğer olursa burdan tekrar yazarım.