Ses Takılıyor ve Cızırtı Yapıyor

Bu konuyu okuyanlar

Edicator

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Merhaba,

Foruma yeni kayıt oldum. Bir sorunum var, yaklaşık 2 haftadır bu sorunla karşı karşıyayım. :(

Bigisayarda, müzik, oyun veya video izlerken seste 1-2 saniyeliğine cızırtı ve yavaşlamayla beraber takılma meydana geliyor. Ses ağırlaşıyor ve PC o anda donuyor. Sorun Hoparlörde değil 5 tane hoparlör denedim.
Bilgisayarın bütün sürücülerini güncelledim, ama yine olmadı.:( Bir açığını yakaladım, bu olay bilgisayara çok yüklendiğimde yani aynı anda oyun oynayıp, nette takılırken veya bir program yüklerken müzik açmamla oluyor ve PC yavaşlıyor. Bir çok kez format attım. Format atınca düzeliyor ama 1-2 gün sonra tekrar başlıyor. Sorunun Hard Disk'ten kaynaklandığından şüpheleniyorum. :unsure:
Yardımcı olursanız çok sevinirim. :(:(

Şimdiden teşekkür ederim. :unsure:

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Mesela arkada bir oyun açıkken ya da yüksek boyutlu bir dosya taşırken aynı anda film izleyemiyorum donuyor. Bu da aynı mantık. Harddisk, işlemci, ram veya ekran kartı fazla yük altındayken bilgisayar tıkanır.

Sorun harddisk olabilir, ram olabilir, işlemci olabilir. Müzikte de ilgili olduğu için ekran kartı değildir.

Şöyle yapalım. cızırtı olduğu anlarda görev yöneticisini açıp cpu kullanımı ve fiziksel bellek kullanımını kontrol eder misin? Bu bize yol gösterecektir.

Mustafa Güngör

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer imkanın varsa başka bir sabit disk takıp ilk ihtimal üzerinde durabilirsin.

Edicator

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu olay hiçbir şey kullanmadan sadece müzik dinlesem bile oluyor sadece fazla yüklendiğimde artış gösteriyor.

CPU 15-30 arası oynuyor.
Fiziksel Bellek ise : 2095528
Sistem önbelleği sürekli değişiyor.

Edit : CPU 61'e kadar uçtu. Şarkının en sert yerlerinde yükseliyor.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Kullandığım eski bir bilgisayar var, Celeron 3.2 GHz. Onda tam da dediğiniz olay gerçekleşiyor. Fazla yüklenince oluyor sıkıntı. Nedenini araştırmadım, önemsemedim. Ciddi olduğunu düşünmedim açıkçası.

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Bu olay hiçbir şey kullanmadan sadece müzik dinlesem bile oluyor sadece fazla yüklendiğimde artış gösteriyor.

CPU 15-30 arası oynuyor.
Fiziksel Bellek ise : 2095528
Sistem önbelleği sürekli değişiyor.

Edit : CPU 61'e kadar uçtu. Şarkının en sert yerlerinde yükseliyor.

Yani yüzde olarak ram ne kadar kullanılıyor? Ayrıca makine çok mu eski merak ettim?

Edicator

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
%60 Civarında değişiyor işte sürekli. Normalde 'lerdeyken donma başlayınca %60'a kadar çıkıyor sayı.

Bilgisayarı 2007 yılında almıştım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorunla ben de karşı karşıyaydım... McAfee'yi kaldırdım (kaldırmayıp ayarlarda değişiklik yapınca da düzeliyormuş ben uğraşmadım, http://www.youtube.com/watch?v=5n3Esc6d9N4 bu videonun yorumlarında değişikliğin nasıl yapılacağı anlatılıyor).. Artık sorun yaşamıyorum..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kolay gelsin arkadaşlar bir site programı yükledim ama hata çıktı ve kapattım bununla beraber bilgisayara reset attım . ondan sonra bilgisayar takılıyor ve yavaş yavaş donmaya başlıyor müzik açamaz oldum çünkü açtığımda takılıyor. bende başlat menüsünde çalıştıra msconfig yazdım yukarda seçeneklerde başlangıca bastım ordaki kötü yazılımcıları kaldırdım ve bilgisayarı yeniden başlattım ma olmadı yardım lütfen

Mr_YAMYAM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
K-Lite codek paketini yüklemeli ve yapılandırmalısınız.

jumbo-06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de vardı.Videolarda ve ses dosyalarında anlık cızırtı ve görüntüde kesiklik oluyordu.bilgisayarın özelliklerinden kaynaklanan birşey dicem ama bilgisayarımı yeni aldım son model,imkansız yani.sonra görev yöneticisini açtım video tam cızırtı yaptığı anda baktımki mcafee antivirüs programı işlemciye yükleniyor.mcafee yi kaldırdım sorunum çözüldü.

Constant1ne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bendede var Asus rog tytan cg 8580 model masaüstü bilgisayarım var baya iyi özellikleri fakat her işlemde takılıyor oyun video müzik hiç fark etmez Mcafee ile almıştım onu kaldırdım hiç anti yüklemedim aynı sorun devam ediyordu Eset Nod 32 yükledim 2 gün düzgündü 3. gün yine başladı Vatan Bilgisayar ' dan almıştım mcafee yi kaldırmadan önce oraya gitmiştim ilk önce onlar sorunun donanımsal olmadığını yazılımsal olabileceğini söyledi. Recover yapıp geri gönderdiler eve geldim gene aynı sorun tekrar götürmeye hem vakit hem de paramda yok ve zaten değiştirmiyorlar yardımcı olur musunuz?

perseus1071

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benzer bir sorunu bu gün ben fakrettim.
Bende audiodg.exe dosyası CPU nun % 11 ini sürekli işgal ediyordu. İnternette aradım ama işe yarar
bir şey bulamadım. Kendi yaptığım denemeler sonucunda bu oranı % 0-2 aralığında düşürdüm normalde
0 da çalışıyor.
Ne yaptığımı paylaşayım dedim.
Windows7 ultimate kullanıyorum belirteyim o yüzden ses kartının fason bir sürücüsünü kullanıyorum.
denetim masasından ses-ses aygıtlarını yönete tıklıyoruz.
gelen pencereden kayıt sekmesini seçip
mikrofonun üzerine tıklıyoruz.
Aşağıdan özellikleri seçiyoruz.
Dinlede bu aygıdı dinle seçeneği işaretli ise tik i kaldırın.
Gelişmişe geliyor
varsayılan biçim bölümünden "2 kanallı, 16 bit 48000hz(DVD kalitesi)"
yada cd ile ilgili olan seçeneği seçiyoruz.
Bu pencerederki iki tik de işaretli. Tamam deyip bu bölümden çıkıyoruz.
Kayıttan yürüt seneneğine gelip "hoperlör-özellikler-gelişmiş" buradada aynı rakamın olduğunu görüyoruz alttaki tikler işaretli.
Tamam deyip çıkın.

alıntıdır. böyle yaptım düzeldi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:mad:benim bilgisayarım daha yeni world of tanks veya başka oyun oynarken bazen cızırtı yapıyor. bence yapmaması gerekiyor. çünkü benim bilgisayar grundig b1 i7

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bilgisayarda herhengi, bir kulaklık mikrafon vb . sesi alıp kayıt yapabileceğimiz aletler yani sesimizi bilgisayara veri team speak ve msn de mikrafonla konuşuyorum bu aletleri çıkarın olay çözülecektir bu mikrafonun bozukuluğuyla alakalı bilgisayaranızda vy. leptopunuzda olan ses alıcı aygıtları kontrole götürün veya yenisini alın SES KARTI PROGRAM SİLME GİBİ ŞEYLERE GEREK YOKKKKKKKKKKKKKKK.
Bilgisayar orantısıs ses alır ve bu sesi hapörlerden verirken sorun yaşar ....

:clap:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar şimdi bu siteyi dolaştım çözümü işlemci gevşemiş ve sıktım saabitlerdim çözüldü.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler anlık donmalar bendede onuluyor dedigin ses ben video acmadan cıkıyor ama sadece windows 7 ve 8 formatları atıp kulanınca bu sorunla karşılaşıyorum 1 dk yada 30 bazen 5 dk sonra donuyordu cözüm buldum Game Booster 3 bu programı indirip güclendir yapıp artık bilgisayarın elektirik gidenedek donamaz kapanmaz . yok ila program kulanmak istemiyorsanız başka yolu yok msconfig ayarlarında onları kapatarak bile ugraşırsanız gee donar ama çalıştır - misconfig hizmetler - tümünü devre dışı brak kapıp sistemsel donup donmadıgını anlarsınız . direk ten bu programı indir Game Booster 3 bilgisayarı kapıtıp tekrar acarsanı progrmaı acıp gerial yapıp tekrar güçlendir yapın yoksa gene donar :D kesin cözüm dür

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bunca zamandır arıyorum cogu açıklama okdugum bu kadar acık ve net anlatanını görmedim teşekkür ederim azına sağlık...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bilgisayardan müzik açtığım zaman donmuyor fakat internete girip film açtığım zaman internet ne kadar hızlı olsada ses takılıyor videoda sorun olmuyor sadece ses takılıyor yardım ederseniz çok sevinirim :biggrin:.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kesin cözüm görev yöneticisinde pc yi aşırı zorlayan bi program olmalı
ben 1 hafta uğrastım herşeyi denedim olmadı , artık vazgeçmiştim gözüme birşey takıldı !
İNTEL COMPANİON falan filan adlı program arada bi ramin yarısından fazlasının kullanıyor o prıgramı tamamen kaldırdım düzeldi :)
pc ısınınması falan değildi olay 32 gb ram gtx 770 m 3 gb ekran kartı i7 3.4ghz 4700 mq işlemci var :) ama sizde sorun başka bi programda olabilir ..
sorunun çıktığı anda görev yöneticisinde pc yi zorlayn programı bulup tamamen silin .... formatla düzelmiyor çünkü bu program formatan sonra güncelleme yaparken yine yükleniyor .. hatalı sürüm demekki :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende bilgisayarı yeni dizdim 4.7 işlemci likit sogutmalı 16 gb dd3 ram 1.5 tb hdd 2 gb ekran kartı kasada 8 büyük fan var seste cızırtı maus donuyor kaç kere format attıysam sorun çözülmüyor net bilgisi olan arkadaşlar varsa fikirlerini ögrenmek isterim..

GUDERIAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende bugün aynı sorunu yaşamaya başladım. Msi ge62 7re apache pro kullanıyorum. 2 ay önce aldım. 1 saniyeden kısa bir süre içinde cızırtı geliyor donuyor düzeliyor ama oyunlarda çok belirgin sıkıntı oluyor. Yazılımsal olarak neler yapabilirim bi yardımcı olursanız efsane olur

Yusuf TOPUZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
casper bir laptop var bende yaklaşık 1 hafta önce anlık brrr sesiyle birlikte ses takılması oluyordu pili çıkararak kullanmaya başlıyınca sorun düzeldi işinize yarar belki

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
notebookları pilsiz kullanmayın anakartı yakarsınız.

berqalp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de mevcut. Bu sorunun git gide arttığını gözlemliyorum. bendede ses cızırtısı halinde takılmalar oluyor. format attım bu sıkıntı azalsada yokolmadı. Donma olmasada ses cızırtısı haline takılma devam ediyor. Kafama takılan daha önceki makinemin ekran kartı bu şekilde çöp oldu. Acaba ekran kartında bır sıkıntı mı var asus rog gtx 1080 modeli. Garantiye göndermeliyimiyim yoksa drıver sıkıntısımı yasıyoruz

Novel90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de mevcut. Bu sorunun git gide arttığını gözlemliyorum. bendede ses cızırtısı halinde takılmalar oluyor. format attım bu sıkıntı azalsada yokolmadı. Donma olmasada ses cızırtısı haline takılma devam ediyor. Kafama takılan daha önceki makinemin ekran kartı bu şekilde çöp oldu. Acaba ekran kartında bır sıkıntı mı var asus rog gtx 1080 modeli. Garantiye göndermeliyimiyim yoksa drıver sıkıntısımı yasıyoruz

dostum merhaba bende bugün farketttim. youtube da muzik dinlerken oluyor. 1-2 sanıyelık muzik sesinde cartlama cırtlama arada bir çıtırtı pıtırtılar diyim. Pc yi daha yeni dizdim. Bende anlam veremedim. Bende de asus gtx 1050 ti var. Sen çözebildin mi?

Synbioz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende daha yeni Lenovo Legion Y520 aldım, 3-4 ay oldu. 4-5 gündür sık sık takılmalar ve cızırtılar oluyor. Çok yüksek düzeyde de kullanmıyorum hoparlörü (%60 ın üstüne çıkmıyorum), kulaklıkta ise bu sorun fark edilmeyecek kadar az. Sanırım servise göndermeden zor düzeltilebilecek bir sorun :/