Symbian S^3 Belle Türkçe - N8

Bu konuyu okuyanlar

Mta

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Merhaba,

N8 için Türkçe Belle sürümüdür. Anna sürümündeki (022.014) Türkçe dosyaları Belle (111.020.0203.00.01) versiyonuna entegre edilmiştir. %95 oranın Türkçedir. Çok az kısımda karakter hatası vardır.

* İvo777 isimli Rus arkadaşın 3.1 custom firmwaresine tr eklenmiştir.
(Orjinal Link ;http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=52553.555 )
Cfw Özellikleri ;
- Telefon Dili : İngilizce ve Türkçe
- Yazma Dili : İngilizce ve Türkçe
- Aramalar yönlendirildi uyarısı kaldırıldı.
- Müzik Player ; Ekolayzır editleme modu.
- installserver.exe eklenmiştir.
- MemCheck eklenmiştir.
- My Nokia programın mesaj yollanması kapatılmıştır.
- RomPatcher+ 3.1
- Aramalarda ki titreşim hatası giderilmişti
- WLAN ve GPRS log kayıtları eklenmiştir.
- Added new Hi-Fi quality preset named ''ivo777'' in Equalizer (Music Player app)
- Browser cache in D:/
- Kameraya sessiz mod eklenmiştir.

Download ; http://www.multiupload.com/V7KUD8U9OE

@ReDo 'nun Gazıyla :)

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=29639]Mta[/MENTION] teşekkürLer : ) Çok güzeL duruyor,hemen deniyorum :D

Mta

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Yalnız bunun yüklemesi farklı biliyorsun demi :)

---------- Post added at 20:42 ---------- Previous post was at 20:40 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=sApOWbMSAus
Buda yeni sürümdeki güzel efekler için tanıtım :p Video bana ait değil :D

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Daha önce Türkçe Belle'yi indirip flashlamıştım ama sen hazırladıysan tekrar deneriz :)
Ekleme: Yeni CFW'leri neden kullanmadın ivo'nun?
Ekleme2: Bu ikinci sızan Belle değil mi hocam?

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Çok hoşuma gitti ancak Anna'yı bile fırsat bulup yarım saat önce yükledim, daha kurcalama fırsatım bile olmadı.Açıkçası biraz korkuyorum o işlerden beceremem diye.Şöyle bi telefon eskisin, o zaman riske edebilirim :p Ayrıca bu çıkan firmwarelar tam olarak aynı olmuyor tahminimce.Yoksa nokia belle'yi bitirmiş olsaydı fazla beklemeden kullanıcılara sunardı? Şuan için orjinalini bekleme taraftarıyım, en azından anna'yı keşvedene kadar :) İlk izlenimime göre ciddi hızlanmalar var, menü açılışı bile daha bir stabil hale gelmiş :)

Mta

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Evet ikinci sızan sürüm. O ivo777 dün gece çıkardı bende dün gece hazırladım :) Şimdi adamı dövmek içinde ta rusyaya gidilmez yani :D
[MENTION=112118]fraud3[/MENTION] ben resmi olarak verilen Anna'yı sadece 4 dk kullandım (Sızan sürümü 2 ay kullanınca sıkmıştı zaten) :D Baktım belle sızmış devam :)

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Neyse hocam zaten bi 3.2 çıkmış üstüne değmez.. :D

Arkadaşlar bu custom fw'leri yükledikten sonra mesaj alma göndermede sorun yaşayan oldu mu? Geçenlerde arkadaş bana mesaj atamamış. Şimdi baktım ben de atamıyorum kimseye:/ Ne yapsak ya

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Neyse hocam zaten bi 3.2 çıkmış üstüne değmez.. :D

Arkadaşlar bu custom fw'leri yükledikten sonra mesaj alma göndermede sorun yaşayan oldu mu? Geçenlerde arkadaş bana mesaj atamamış. Şimdi baktım ben de atamıyorum kimseye:/ Ne yapsak ya
Cfw'lere hiç güven olmuyor eksik bir yanı var mutlaka.Bende de arama yapmıyordu, sinirden anında geçtim orjinale. :D Orjinal her zaman iyi geç gitsin Anna'ya. Belle'yi de zamanı gelince geçersin. :D

Mta

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Cfw'lere hiç güven olmuyor eksik bir yanı var mutlaka.Bende de arama yapmıyordu, sinirden anında geçtim orjinale. :D Orjinal her zaman iyi geç gitsin Anna'ya. Belle'yi de zamanı gelince geçersin. :D

Özür dilerim ama yok öyle bir şey. Mesaj gönderiyor hiç bir sorun yok.Ve şuna her iddasına bile girerim (bunu test programları ile deneyebilirsiniz) cfw ler her zaman orjinalden iyidir. Crakli kötüymüş gibi saçma bişey bu.
Forover Custom Firmware !!!

Not : Yarın İvo777 3.2 sürümüne ekleme yapacağım. İnşallah kıllık çıkarmaz :D

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Özür dilerim ama yok öyle bir şey. Mesaj gönderiyor hiç bir sorun yok.Ve şuna her iddasına bile girerim (bunu test programları ile deneyebilirsiniz) cfw ler her zaman orjinalden iyidir. Crakli kötüymüş gibi saçma bişey bu.
Forover Custom Firmware !!!

Not : Yarın İvo777 3.2 sürümüne ekleme yapacağım. İnşallah kıllık çıkarmaz :D
Ben bu cfw ye söz etmedim. Dikkatini çekerim. :) Yabancı bir forumdan indirdim aramada donup kalıyordu. Resetle çözülüyordu. Orjinal hepsinden iyidir.

Mta

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Custom hepsinden iyidir :)

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Ben bir orijinale döneyim en iyisi gıcık oldum. Düzelmezse demek ki sorun başka. Ki aslında ben de sorunun orj fw ile alakası olmadığını düşünüyorum. Servis çalışmıyor sanırım, flash'larken yanlış bir şeyler yaptım herhalde.

Mta, nicesoni_ash isimli şahsiyetin de 14.09 tarihli bir fw'si var ona da bir bak bence fena durmuyor :)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Nokia 5800 mazlum mazlum bakıyor :D

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Uçuyorum Anna'ylaaa :D kim bilir belle nasıl olacak!! Sonunda nokia'nın neden inatla symbian'ı devam ettirdiğini anlıyorum galiba :p sanki elimdeki yepyeni bir telefon ya çok iyi :D nagivasyonu deneyemedim bir tek onada haritaları bilgisayara takıp yüklemem gerekicek sanırım, bağlantı kopuyor :)

mydonose13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eee biri bu yüklemeyi nasıl yapabileceğimi söyleyebilir mi ya da anlatılmış bir konu varsa link verebilir mi acaba :)

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Fiyatı ucuzlamışken al bence teknosa 980 tl'ye satıyordu en son..:D

Yok düşündümde gidip C7 satıp üzerine para koyup N8 almak pek mantıklı gelmedi sırf belle için :D beklemek daha manıtklı.
Ki değiştirirsem sadece HTC sensation alırım diyorum artık :)
Hem gidipte sıfır almam N8 ne cıkacagı belli olmuyor reset sorunu vs :)

Mta

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Nokiada telefonlarınıza yazılım yüklemeden hemen önce kesinlikle hard format atınız. Ondan sonra yazılım yüklemesi yapınız. Yoksa bu tip sorunlar yaşabilirsiniz.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Yok düşündümde gidip C7 satıp üzerine para koyup N8 almak pek mantıklı gelmedi sırf belle için :D beklemek daha manıtklı.
Ki değiştirirsem sadece HTC sensation alırım diyorum artık :)
Hem gidipte sıfır almam N8 ne cıkacagı belli olmuyor reset sorunu vs :)

HTC sensation bende düşünüyorum bakalım alırsam 2012 temmuz ayı olur herhalde o zamana kadar fiyatıda biraz düşmüş olur.:)

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Nokiada telefonlarınıza yazılım yüklemeden hemen önce kesinlikle hard format atınız. Ondan sonra yazılım yüklemesi yapınız. Yoksa bu tip sorunlar yaşabilirsiniz.

Flash atarkende geçerli değil heralde

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Bak onu kimse bilmiyor. :D Ya da güncellemeyi, cfw yi kurduktan sonra hard format atılmalı mutlaka.

Mta

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Bak onu kimse bilmiyor. :D Ya da güncellemeyi, cfw yi kurduktan sonra hard format atılmalı mutlaka.
Şöyle olayın mantığını anlatayım anlarsınız. Yazılım (firmware ya da diğer adıyla flash) yüklediğinizde "D" hafızanız silinmez. Burda önceden kurduğunuz programlar ve bazı ayarlar kalır . Tabi program tek dosyası D'e değil. C'de de çalışması için gerekli dosyalar bulunmalı (reg dosyaları genelde c'de olur). Bu tür kalıntı dosyalar (heleki bir üst versiyon yüklüyorsanız ) büyük sorun yola açar.

Ama kesinlikle yazılım yükledikten sonra format atmayınız. Bu seferde gerekli olan dosyaları silmiş olacaksınız. O zamanda çoğu uygulamanız çalışmayacak. Hatta düzgün bir şekilde kaldırılmadığı için tekrar kuramayacaksınız.

Best Regards :p

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Şöyle olayın mantığını anlatayım anlarsınız. Yazılım (firmware ya da diğer adıyla flash) yüklediğinizde "D" hafızanız silinmez. Burda önceden kurduğunuz programlar ve bazı ayarlar kalır . Tabi program tek dosyası D'e değil. C'de de çalışması için gerekli dosyalar bulunmalı (reg dosyaları genelde c'de olur). Bu tür kalıntı dosyalar (heleki bir üst versiyon yüklüyorsanız ) büyük sorun yola açar.

Ama kesinlikle yazılım yükledikten sonra format atmayınız. Bu seferde gerekli olan dosyaları silmiş olacaksınız. O zamanda çoğu uygulamanız çalışmayacak. Hatta düzgün bir şekilde kaldırılmadığı için tekrar kuramayacaksınız.

Best Regards :p
Yıllardır 5800'a yazlım yüklendikten sonra hard format atıyoruz ne telefon göçüyor ne de resetlemeyle karşılaşıyoruz ne de başka bir sorunla. :)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Murat kaça satacan htc'yi 600 tl'ye alırım..:D