Hiçbir Dosya Silinmiyor! ve Sürücü Sebepsiz Yere Doluyor

Bu konuyu okuyanlar

Levent2101

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 Ultimate SP1
Sabah Tam Uyanamadığım için Bilgisayarın Açma Tuşuna Bastım ve Tekrar uykuya dalmışım 2 saat sonra uyandığımda Bilgisayar Hoş Geldini Ekranında Kitlenmiş ve Hiç bir Komuta Cevap Vermiyordu Bilgisayarı Kapattım Birdaha Açmayı Denedim bu seferde Aynı Ekranda Takıldı ama HD Led Yanıyor 2 Dk Sonra Sönüyor ve Gene Kitleniyordu Yine Yeniden Başlattım Güvenli Modda Açtım ve msconfig'de anormallik aradım ve herşey sağlam gözüküyordu ama yinede sadece Windows Hizmetleri Başlatı Seçtim ve Başlangıçtaki Windows Hariç Herşeyin Başlamasını Engelledim Yeniden Bilgisayarı Başlattım Bu sefer bilgisayar açıldı ama ilk göze çarpan şey Yerel Disk c: (windows dizini) de dün gece 15gb boş yer varken 0 Bayt boş yer olduğunu görünce şaşırdım neden bu kadar dolduğunu Araştırmak için dizindeki en şüpheli klasöre (Windows) a Sağ Klik Yaptım ve o Explorer Penceresi Kitlendi Explorer HİÇ Bir Dosya Yada Klasöre Yapılan Sağ Klik Aksiyonuna Cevap Vermiyor ve Kitleniyordu . Explorer ı Yeniden Başlattım Disk Analyzer ile Boyutu Büyük Dosyayı aradım ve Sonuç garipti Program Diskte Toplam 50 GB lık Dosya Buldu (Diskin Boyutu 64GB) CCleaner ı açtım Temizlik Yaptırdım 600MBlık Temizlik Yaptı ama ne zaman Adobe Flash Player Kullanan Bir Siteye Girsem (Youtube özellikle) Disk yavaş Yavaş doluyor (15mb lık video için 400mb lık disk sömürdü)ve o web Sayfası Kitleniyordu. Neyse Ben Yine Elle Temizlik Yapayım dedim bir (MSOCache) klasöre sdlt çektim sildi (Oyunlar Klasörüne) düz delete çektim sildi ama Geri dönüşüm kutusu Boş Gözüküyordu neyse ben ($RECYCLE.BIN) e sdlt çektim sildi ama yaklaşık 35gb bir klasör silmiş olmama rağmen hala hala 1gb üstünde boş yer kazanamadım Bad Sector olmasından Şüphelendim Güvenli Mod a geçtim (disk taraması zamanladım) yeniden başlattım ve hata bulmadı (?) windows açıldı bu sefer 0 Bayt yer vardı neyse bir virus olabilir diyerek Eset Smart Security 5 i Açmayı denedim açılmadı combofix gibi sistemi uzun süre meşgul eden bir programla uğraşmak istemedim çünkü yazdırmam gereken bir dosya vardı(ki bastıramadım).

Biraz Roman Yazmış gibi hissettim ama Tek bu şekilde anlatabilirdim.

Maqemuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çözüm olurmu bilemem ama chkdsk yapmayı denedinmi d sürücüsünede c ye bi yap bakalım..

Levent2101

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet yaptığımı yazmıştım Disk Taraması = chkdsk

Maqemuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet yaptığımı yazmıştım Disk Taraması = chkdsk
K.bakma gözden kaçırmış olabilirim muhtemelen virüsten kaynaklanan bi sorun yine her zamanki gibi en temiz ve en kolay yolu format olur d deki önemli bilgilerini başka harddiske alıp f disk atarsan daha iyi olur başka çözüm yolu gelmiyo aklıma.Belki bilen çıkar bekle istersen biraz.

Levent2101

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Format Atacağım gibi bu sefer kökten Windowstan Uzaklaşacağım 2 yıllık formatımı son 2 ayda attım (4 kere) Windows u Kullanma Sebebim Oyunlardı ama Ubuntu'da Wine ile Oynandığını Gördüm ama yinde alışmak çok zor ama yinede Windows u düzeltmek amacım çünkü yedeklemem gerek çok şey var

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
sistem geri yuklemeyı kapat aynı ekranda sil butonu goreceksın onada tıklarsan epeyce boş alan acılacaktır.

Levent2101

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Onuda Yaptım Disk Temizlemede Yaptım Yinede Olmadı Yazmayı Unuttmuşum

---------- Post added at 12:45 ---------- Previous post was at 12:41 ----------

Ama Şimdi SquoiaView ile Baktığımda Eset Smart Securitynin Kudurmuş gibi hardiski doldurduğunu farkettim Diagnostic klasörü çok fazla gözükyor sildim ve 8 GB Temizlendi Sanırım Beta Kullanmanın Zararlarından Biri

---------- Post added at 12:47 ---------- Previous post was at 12:45 ----------

C:\Users\All Users\ESET\ESET Smart Security Klasöründe Birşeyler dönüyor Silemiyorum en az 5gb lık birşeyler var

---------- Post added at 12:59 ---------- Previous post was at 12:47 ----------

SequoiaView ile C Root'um Görüntsünü Aldım Açmak için SequioiaView Gerek ben Anormal birşey göremedim ve hala 6gb eksik var
http://hotfile.com/dl/129108220/829f677/DDD.rar.html

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
auslogics boostspeed ile bilgisayarını güzel bir temizle sonra diskini birleştir programı kulanmayı bilmiyorsan yaz buraya yardım cı olurum sana benim herzaman kulandığım bir program sonuclarından memnun kalıyorum

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
dostum şu donma olayın tekrar ederse sorun senin HDD bir bakarmısın hdd ısısı nasıl ısınma varmı birde güzel hdd bir dinle işlem yaparken bazı seslerle karşılaşıyormusun

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
unlockerin sileceğini sanmıyorum yani silse bile geri gelir gibime geliyor. Sende başka bir problem var ilginç gerçekten de.

Levent2101

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Unlocker ı zaten kullanıyordum ama sağ klik yapınca lanet explorer kitleniyor
Şimdi Tekrar Tarama Yapınca SV ile Bilmediğim kadar büyük dosya yok yani neyi sileceğimide bilmiyorum Auslogics Boostspeed i deniyorum ceabı bildireceğim

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
senin sistem dosyaların bozulmş gibi geldi bana virüs yapmış olabilir yada herhangi başka bişey. Sanki formattan yada windows7 onarma yapmadan düzelmez gibime geldi.

Levent2101

Asistan
Reaksiyon puanı
0
banada öyle geliyor Auslogics de diskte hata bulamadı (gelde ubuntu kurma off) onarma yapsamda gene aynı sorunun çıkmayacağı kesin değil sebepsiz yere olmaması gereken birşey bu

---------- Post added at 13:23 ---------- Previous post was at 13:22 ----------

Combo Fix i Açıyorum derdime çare olmasını umarak...

---------- Post added at 13:24 ---------- Previous post was at 13:23 ----------

Temizlik bir işe yaramadı auslogics boostspeed 10mb temizledi

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
eset klasoru uzerınde özelliklere girip izinleri ayarlarsan o klasoru silebilirsin

Levent2101

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Olmadı Combofix de Sağ Klik le kitlenen exploreri düzeltmedi yada sebepsiz yere dolan hdd yi son olarak Sfc/scannow u deneyeceğim :/

---------- Post added at 17:18 ---------- Previous post was at 14:08 ----------

Olmadı Bilgisayarı Düzeltemedim 4 kere Onarmama Rağmen Olmuyor gene explorer aynı şekilde kitleniyordu bende windows ve windows a bağlı herşeyi sildim format attım sorunda Eset Smart Security'nin Diagnostics Klasöründen Kaynaklanıyormuş Silerken Farkkettim