TTNET Dns Numaraları

Bu konuyu okuyanlar

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Makinaya mecburen İP veriyorum diğerleri ile karışıklık olmasın diye ancak DNS numarası da girmem gerek bu nedenle TTNET dns numarası nedir.

Maqmar

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Otomatik olarak ayarlayınca direk Ttnetinkini almıyor mu zaten? ben öyle biliyorum.

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Birincil DNS
195.175.39.40
İkincil DNS
195.175.39.39

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
eyvallah tamam hallettim şimdi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler bu dns ler sorunlu girmeyin google dns ayarlarına girin
birinci dns 8.8.8.8
ikinci dns 8.8.4.4

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:blush:ttnet cocuk kılıdı nasıl acılır yardım edrmısınız

Ravenholm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
195.175.39.40
195.175.39.39
Yeni sistem kurdum yeni anakarta geçtim ASUS Z87 ve Win7 kurdum. Sanırım bu anakartın ethernet girişi yüzünden veya anakart-windows'dan Ağ ayarlarından kaynaklanan bir sorun yüzünden internete bağlanamıyorum.

Telefon hattından modeme (Airties RT serisi TTnet'in verdiği) bağlantı var internet-adsl-ethernet ışıkları aktif, modemden anakarta da bağlantı var ethernet girişindeki ışıkları aktif yanıp-sönüyor. Bir bağlantı olmasa bunlar sönük dururdu, demek ki Modemde ve TTnet adsl de bir sorun yok.

Fakat anakartdan bana windows'a internet ulaşmıyor? win7 saatin orda ağ simgesinde "ağ bağlantısı yok" "internet erişimi yok" yazıyor.

Üste verilen DNS adresleri numarası bende tam tersi olmuş eskiden böyle değildi, modem arayüzünde şöyle:

Birincil DNS 195.175.39.39
İkincil DNS 195.175.39.40
Bunlar tersi olması lazım değil mi, ilk 40 sonra 39 şeklinde çünkü eski ayarlarımda hep böyleydi.

Modem arayüzünden ayarlara bakıyorum, benim yıllardan beri kullandığım modeme kayıtlı IP adresim değişmiş, iki haneli numarayla başlıyordu şimdi çok yabancı bir IP adresi gösteriyor.

Internet bağlantısı sorun gidericiyi çalıştırdım şunu gösterdi:
"DNS Sunucusu yanıt vermiyor. Bilgisayarınız hatalı veya varolmayan bir DNS sunucusu kullanmaya çalışıyor".

Her yere baktım benim (TTnet'in olan) DNS ler eskiden neyse şimdi de o değişen bişey yok ki. Modem arayünden acaba farklı bir DNS mi kullansak sorun çözülür mü? TTnet'in kendi DNS'si değil diye sorun çıkmaz işallah.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
TT NET Müşteri hizmetlerinin verdiği dns ayarları bu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dns ayarım bozuldu yardımcı olurmusunuz otamatık bağlanmıyor çok denedım şu ana kadar böyle sorunla karşılaşmadım büğün oldu lütfen yarım