Viber Android

Bu konuyu okuyanlar

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Viber Android markette

ss-480-0-0
ss-480-2-0

[video=youtube;0nQN5w5ct_E]http://www.youtube.com/watch?v=0nQN5w5ct_E&feature=player_embedded[/video]

chart

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Viber android için Beta Version güncellendi "v2.0.107157"

uygulama güncellendi Android için Viber Beta Version 2.0.109054

​uygulama yeniden güncellendi Beta Version 2.0.110292

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
uygulama marketteki yerini aldı :)

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Yurt içe-dışı ya da mobil gibi bir ayrım var mı?

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Paylaşımınız için teşekkürler. Telefonumdaki yerini aldı kendisi :)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
yurt içi yurt dışı ayrımı yok sadece şu var ücretsiz görüşme ve mesaj için uygulamanın her iki tarafın telefonunda yüklü olması ve wifi yada 3g ile internet bağlantısı olması gerekiyor

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
tamamdır teşekkürler. ilk görüşmeyi yaptım :)

EhLiNeT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Wifi ya da 3G demiş , Vodafone cepnet ile olmaz mı ?

fiprovet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
paket alın ama bunu denerken mobilden ben dün akşam bağlandım wifi ye arkadaşta mobilden bağlandı nete biraz deneme falan yaptık derken 5 tl kestiler :D iyi oldu ama bana borcu vardı zaten :D

EhLiNeT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aylık cepnet paketim var , o zaman sorun yok bu durumda , sağolun deneyelim bakalım :)

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
İndirdim, arkadaşlara da tavsiye ettim yükledikleri zaman bende deneyeceğim
Teşekkürler

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
uygulmayı telefona kurunca listenizde kaç kişide viber varsa gösteriyor zaten

GÜNCELLENME TARIHI:Ağustos 1, 2011MEVCUT SÜRÜM:2.0.1.111454GEREKEN ANDROID SÜRÜMÜ:2.0 ve üzeri

mgazi

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Peki 3g üzerinden görüşmede ne kadar veri harcıyor? Bende avea 100 mb paket var. Sınırlı olduğu için kullandığım miktarı bilmem gerekiyor. Mesela 10 dk'lık bir konuşma yapıldığında ne kadar kaç kb harcar?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
bu konuda bir fikrim yok ama çok yemez her halde ölçmek lazım :D

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Özellikle Vodafone cepten torrent ve Voip gibi servislerden paket haricinde ücret alıyor. Dikkat.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Bugün bir güncelleme geldi. Az önce güncelledim, ama nesini güncelledim bende bilmiyorum :D

Bu arada Vodafone cepnet paketleri ve diğer internet paketleri ile bu programı rahatlıkla kullanabilirsiniz, Cepnet paketindeki hız düşüşüyle uygulamanın ses iletişiminde zaman zaman aksamalar olmuyor değil. Ancak sms'te herhangi bir sıkıntı yok.

Limitli internet paketlerinde ise ''kota dolduktan sonra'' internet erişiminiz haala aktif ise dikkatli olmakta fayda var. Kota dolduktan sonra yapılan sesli görüşmeler ve sms'ler doğal olarak ayrıca ücrete tabii olacaktır.

Daha önce, ( Vodafone Cepnet sözleşme şartlarında voip ve p2p nin ayrıca ücretlendirildiği yazıyor olduğundan ) müşteri hizmetleri ile görüşmüştüm. Herhangi bir ücret alınmıyor, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz demişlerdi... Bana Viber'den dolayı absürd bir fatura gelmedi henüz, ayrıca ön ödemeli hat kullanan arkadaşlarımdan da böyle bir şikayet duymadım. Ama Viber uygulaması olan bir telefondan, Viber uygulaması olmayan bir telefon numarasına sms atarsanız ya da sesli görüşme yaparsanız doğal olarak kontör düşecek ya da faturanıza yansıyacaktır.

Viber ve benzeri uygulamalar henüz çok yaygın değil, çoğu cep telefonu kullanıcısının da telefonları uyumlu değil bu uygulama için. Şimdilik operatörler bu konuda sessiz ama ileride uygulamaların kullanımı yaygınlaştığında uygulamaya erişimi bloke etme ya da ücretlendirme gibi bazı tedbirler alacaklardır tahminimce. Tabii tüm bunlar mobil internet sunan operatörler için geçerli, uzun vadede Wİ-Fİ üzerinden kullanım açısından herhangi bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bugün bir güncelleme geldi. Az önce güncelledim, ama nesini güncelledim bende bilmiyorum :D

Önceden uygulamayı açınca bildirim alanında viber simgesi çıkıyordu uygulamayı kapatsakta o simge orada kalıyordu.Bu güncelleme ile bu sorun giderilmiş artık bildirim alanında simge çıkmıyor.

mgazi

Asistan
Reaksiyon puanı
5

Bu arada Vodafone cepnet paketleri ve diğer internet paketleri ile bu programı rahatlıkla kullanabilirsiniz, Cepnet paketindeki hız düşüşüyle uygulamanın ses iletişiminde zaman zaman aksamalar olmuyor değil. Ancak sms'te herhangi bir sıkıntı yok.

Limitli internet paketlerinde ise ''kota dolduktan sonra'' internet erişiminiz haala aktif ise dikkatli olmakta fayda var. Kota dolduktan sonra yapılan sesli görüşmeler ve sms'ler doğal olarak ayrıca ücrete tabii olacaktır.

Daha önce, ( Vodafone Cepnet sözleşme şartlarında voip ve p2p nin ayrıca ücretlendirildiği yazıyor olduğundan ) müşteri hizmetleri ile görüşmüştüm. Herhangi bir ücret alınmıyor, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz demişlerdi... Bana Viber'den dolayı absürd bir fatura gelmedi henüz, ayrıca ön ödemeli hat kullanan arkadaşlarımdan da böyle bir şikayet duymadım. Ama Viber uygulaması olan bir telefondan, Viber uygulaması olmayan bir telefon numarasına sms atarsanız ya da sesli görüşme yaparsanız doğal olarak kontör düşecek ya da faturanıza yansıyacaktır.

Viber ve benzeri uygulamalar henüz çok yaygın değil, çoğu cep telefonu kullanıcısının da telefonları uyumlu değil bu uygulama için. Şimdilik operatörler bu konuda sessiz ama ileride uygulamaların kullanımı yaygınlaştığında uygulamaya erişimi bloke etme ya da ücretlendirme gibi bazı tedbirler alacaklardır tahminimce. Tabii tüm bunlar mobil internet sunan operatörler için geçerli, uzun vadede Wİ-Fİ üzerinden kullanım açısından herhangi bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Aslında operatörler bana veri alış verişi hizmeti sunuyor. Benim ne verisi alıp verdiğim onu hiç ilgilendirmez ama bizim ülkemizde böyle olmuyor işler. Hem istedikleri kadar engellesinler artık bir çok yerde wi-fi var. Kolay kolay engelleyemezler bu işi.

mr.xxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle merhaba foruma daha yeni katıldım internette bir çok yerde araştırdım ancak viberle ilgili çok fazla bilgi bulamadım. Benim viber uygulaması ile ilgili bir problemim var vibere 3g üzerinden bağlanamıyorum. Viberi kurdum code ile aktifleştirdim daha sonra arama yapmak istediğimde şu yazı ile karşılaştım " Viber serivce is currently unavailable or being blocked. Please try again later. Place Regular call instead." Bir ara internete wi fi üzerinden bağlandım bir anda aktifleşti viber ama daha sonra wi fi yı kapatığp 3g yi açınca yine aynı yazı çıktı karşıma. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Arkadaşlar öncelikle merhaba foruma daha yeni katıldım internette bir çok yerde araştırdım ancak viberle ilgili çok fazla bilgi bulamadım. Benim viber uygulaması ile ilgili bir problemim var vibere 3g üzerinden bağlanamıyorum. Viberi kurdum code ile aktifleştirdim daha sonra arama yapmak istediğimde şu yazı ile karşılaştım " Viber serivce is currently unavailable or being blocked. Please try again later. Place Regular call instead." Bir ara internete wi fi üzerinden bağlandım bir anda aktifleşti viber ama daha sonra wi fi yı kapatığp 3g yi açınca yine aynı yazı çıktı karşıma. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

telefonda yüklü olan her hangi bir uygulama(ATK gibi) bunu engelliyor olabilir.yada hattınız veri trafiğine kapalı olabilir bunları kontrol edin.

Bu arada uygulama güncellendi.

MEVCUT SÜRÜM:2.0.2.111835GEREKEN ANDROID SÜRÜMÜ:2.0 ve üzeri

mr.xxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonumda whatsapp skype ve viber yüklü bende bu programlarla çakışabileceğini düşündüm ancak şöyle bir durum var internete wi fi ile bağlandığım zaman bir sıkıntı yok bu programı çok iyi bir şekilde kullanabiliyorum ama dışarda 3g ile bağlandığımda programı kullanamıyorum hatta şöyle bir sıkıntım bile oluyor 3g ile hiç bir uygulamayı verimli bir şekilde kullanamıyorum facebook uygulaması olsun google latitude, navigasyon olsun verimli bir bağlantı oluşturamıyorum... WF&clock uygulamasını bile internete bağlanıp veri aktarımı sağlayamadım daha sonra wifi ile bağlandım ve uygulama internete bağlanıp kurulumu tamamladı... Avea nın aylık 1gb ı 9 tl olan bağlantısını kullanıyorum hattımda faturasız... 3g ayarlarınıda avea dan sms yoluyla 3 kere falan kurdum... Değişen hiç bir şey yok...

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
avea kullanınca olur öyle.

Telefonumda whatsapp skype ve viber yüklü bende bu programlarla çakışabileceğini düşündüm ancak şöyle bir durum var internete wi fi ile bağlandığım zaman bir sıkıntı yok bu programı çok iyi bir şekilde kullanabiliyorum ama dışarda 3g ile bağlandığımda programı kullanamıyorum hatta şöyle bir sıkıntım bile oluyor 3g ile hiç bir uygulamayı verimli bir şekilde kullanamıyorum facebook uygulaması olsun google latitude, navigasyon olsun verimli bir bağlantı oluşturamıyorum... WF&clock uygulamasını bile internete bağlanıp veri aktarımı sağlayamadım daha sonra wifi ile bağlandım ve uygulama internete bağlanıp kurulumu tamamladı... Avea nın aylık 1gb ı 9 tl olan bağlantısını kullanıyorum hattımda faturasız... 3g ayarlarınıda avea dan sms yoluyla 3 kere falan kurdum... Değişen hiç bir şey yok...

mr.xxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
avea kullanınca olur öyle.
Avea kullanınca öyle olur değil aslında. Evet sana katılıyorum avea nın internet kalitesi turkcell e göre bencede çok kötü hatta daha dün bir turkcell hat alıyordum ama işlemi gerçekleştiremedim ancak benim karşılaştığım sorunun sebebi avea dan değil android le alakalıymış. Müşteri hizmetleri bu şekilde açıkladı. Neyse sorunu çözdüm ve gayet güzel bir şekilde bağlanabiliyorum. Sorunun sebebide internete Gprs wap üzerinden bağlanmammış. (Komik olan durum ise sorunu sebebinin günlerdir bu olmasını bilmem ancak gerekli ayarları yapmaktansa müşteri hizmetlerine ısrarla sormak istemem) Android işletim sistemli telefonlarda genellikle bağlantı gprs wap üzerinden gerçekleştiği için bu tip uygulamalarla bağlantı kurulamıyormuş. Bunu çözmek içinde Kablosuz ve ağlar > Mobil ağlar > Erişim noktası adları > Seçenek tuşuna basıp yeni APN diyoruz. Burda isim yerine avea APN yerinede küçük harfle internet diyoruz. Sonra geri gelerek oluşan avea seçeneğini tıklıyoruz. Ve bir geri gelerek uçuş moduna alıp uçuş modundan çıkardıktan sonra sorunumuz giderilmiş oluyor.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
:Uygulama güncellendi

GÜNCELLENME TARIHI:Ekim 12, 2011MEVCUT SÜRÜM:2.1.1.116380GEREKEN ANDROID SÜRÜMÜ:2.0 ve üzeriKATEGORI:HaberleşmeYÜKLEME SAYISI:5.000.000 - 10.000.000

yeni sürümde ekranı yatay olarak kullanıp resim paylaşabiliyoruz

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
bunun bir gün bada'ya da gelme şansı, imkânı var mı acaba?