HDMI ses sorunu ???

Bu konuyu okuyanlar

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
Merhaba beyler dün yeni televizyon aldım.LG 42LV375S modelinde hdmı bağlantısı yaptım görüntü falan herşey gayet yerinde istediğim çözünürlüğü ayarlıyorum ama ses birtürlü gelmedi biraz kurcaladım ekran kartı üzerinden ses verdim olmadı ses kartı üzerinden denedim ona geçişi sağlayamadım ama bilgisayarın normal sesi var bilgisayarda Samsung r580 nvidia geforce 330M 1gb ekran kartım var seste realtek üzerinden bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Tam emin değilim ama televizyonda 3.5luk yani kulaklık soketi gibi ses girişi varsa kasanın ses çıkışından oraya çekmeyi dene japon pazarlarında 3 Tl felan 5metresi iki ucuda erkek olacak

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
oluyor oluyor ben bilgisayarı daha önce samsung lcd ye bağlamıştım onda sorun çıkmadı televizyon üzerinden ayarladık oldu ama bunda yapamadım :S

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
ses simgesini sağ tıkla kayıttan yürütme aygıtlarını tıkla daha sonra orda hdmi ses çıkışı tarzında bir seçenek olacak onu varsayılan yapacaksın :)

ByKaMiKaZe

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Hdmi kabloyla ses geçişi nasıl oluyor?
HDMİ nin olayı o zaten sesi ve görüntüyü taşıması

Tam emin değilim ama televizyonda 3.5luk yani kulaklık soketi gibi ses girişi varsa kasanın ses çıkışından oraya çekmeyi dene japon pazarlarında 3 Tl felan 5metresi iki ucuda erkek olacak
HDMI seside taşıdığı için bunada gerek yok

ses simgesini sağ tıkla kayıttan yürütme aygıtlarını tıkla daha sonra orda hdmi ses çıkışı tarzında bir seçenek olacak onu varsayılan yapacaksın :)

budur :)

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Benim her bilgisayar HDMI den ses göndermez,bende ilk denediğimde olmamıştı,ne yaptıysam olmadı.Anakartın öncelikle bunu desteklemesi lazım.
Gerçeği daha önce Samsung LCD de sorun yokmuş.Halledersen bilgilendirir;belki bende denerim tekrardan.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
o sorun için ekran kartıyla birlikte spdif kablo gönderiyorlar ekran kartından ses kartına giriş yapıyorsun :)

ByKaMiKaZe

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
eskiden de tv kartlarında ses köprüsü yapardık onun gibi(hala öyledir büyük ihtimal).HDMI uygun durumda sesi taşır durum anakartla değil ekran kartıyla alakalı. Ekran kartının sürücüsünü full indirmediysen HDMI sürücüsünüde indir belki sorun oda olabilir

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
eski tip ekran kartlarında ses çözücüsü olmadığı için istediği kadar sürücü yüklesin olmuyor nedense genelde nvidia çipsetli ekran kartlarında daha sık karşılaşıyor :) misal bendeki gt250 kartta bile dahili ses çözücüsü yok saçma ama gerçek :D

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
evet atilerde var. benim vaio o şekilde bağlı lcd ye. hiç sorun olmadı.

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
usta dediğini yaptım zaten ya orda hem lg hoparlör çıkıyor hem realtek high definition çıkıyor resimde ekliyorum zaten ama seçtiğim halde olmadı hala ve ekran kartının sürümüde gencel devamlı takipteyim televizyonun menüdende baktım bişeyler bulamadım :S

Uploaded with ImageShack.us

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
mesaj attım bewko :) dediğim gibi laptopsa ve ekran kartın gt 210-330 ise maalesef süper zekalar bunlara dahili ses çözücüyü eklememişler bugün arkadaşımın laptopunda denedik sonuç nafile :) ati bu konuda çok daha başarılı :D

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
mesaj attım bewko :) dediğim gibi laptopsa ve ekran kartın gt 210-330 ise maalesef süper zekalar bunlara dahili ses çözücüyü eklememişler bugün arkadaşımın laptopunda denedik sonuç nafile :) ati bu konuda çok daha başarılı :D
peki ben daha önce başka televizyonda bağlantı kurdum onda nasıl ses çıktı ?bu laptopla yani

S

SDN Okuru

SDN Okuru
face booktan görüntülü görüşme yaptığım da ses gitmiyor karşı tarafa bunu nasıl düzelte bilirim ?