TÜRKİYE haritası öyle çizilmez böyle çizilir

Bu konuyu okuyanlar

HARBİKIZ

Müdavim
Reaksiyon puanı
132
vatan sevdalısı olun sonra çok pişman olursunuz...........

enrooy

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Ne mutlu Türk'üm diyene! Olay bitmiştir :)

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Türk Olmak, bir soyu değil bir düşünceyi temsil eder. Türklüğün belli bir felsefesi ve yaşam tarzı vardır. Ana gayesi, güçlü, dürüst ve adaletli olmaktır.
Soy, sop' u işin içine katarsak çıkamayız işin içinden. Ben Türküm diyen herkes Türk' dür bana göre. Aslen soyu acem, çerkez, gagavuz, çeçen, laz, gürcü, çepni, türkmen, arap, kürt hatta ingiliz olsa bile, "ben türküm" diyen insan türkdür bence.
Türklük bir bilinç meselesidir, bir ırk meselesi değil.
Bize düşman olanın uğraştığı da bu bilinci yok etmektir. Başka birşey değil. Soy, ırk, din, mezhep kavgaları hep bundan. Yoksa Osmanlı o kadar büyüyemezdi.
Saygılar.

bkrdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
turkiye2050.jpg

2050 Türkiye raporundan haberdar olmadınız heralde =)

http://www.bekirdursun.com.tr/turkiye2050.jpg

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Harita hayal ama neden haritada İsrail kırmızı olamıyor? Bu da düşündürücü açıkçası...

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Sence İngilizce bir harita üzerinde Filistin'i mi bıraktılar yani? Haritayı araştırmak isteyenler için söylüyorum, haritayı ortaya atan kişi George Friedman. Biraz araştırırsanız oranın Filistin olmadığını anlarsınız...

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Ya sudan sebeplerle kavga etmeye olay çıkarmaya amma meraklısınız ha :p Delinin biri kuyuya bir taş attı yüz akıllı çıkarmaya uğraşıyor, şimdi ben romalıyım deyip dünyanın 4 te 2 sini kaplayan bir harita çizsem kim bilir neler dersiniz. Bırakın bu milliyetçilik ayaklarını Allah aşkına ya herkes kendine müslüman bu devirde.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
"Adam haklı beyler" demek geldi içimden :D

hayranim

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
Bana ne elin toprağından önce kendi toprağımı adam edeyim de ondan sonra başka taraflara bakayım.

HARBİKIZ

Müdavim
Reaksiyon puanı
132
her şey vatan için...........

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
Harita ne böyle ne de başka şekilde çizilir. Sınırlar neyse o'dur. Biz nasıl bizim sınırlarımızı başka ülkelere dahil ettiklerinde tepki gösteriyorsak diğer ülkelerdeki insanlar da buna bizler gibi tepki gösterecektir. Sınırlar bellidir ve bu saatten sonra değiştirmeye kimsenin gücü kolay kolay yetmez. Teknoloji ve siyaset kavramlarının şekli aşırı değişti ve dünya düzeni artık eskisi gibi değil. Kısacası hiç bir şey eskisi kadar kolay değil...
<br />
<br />

kesinlikle hocam çok güzel bir noktaya değinmişsiniz:) Örnek verecek olursak 1 ay belki yok google maps ta güneydoğu kürdistan diye çizilmişti verilen tepkileri gördük şimdi o tepki verenler aynı şeyi siz başkasına yapıyorsunuz? Daha olaydan doğru dürüst haberdar değilken hakaretler yağdırıyordunuz? Siz başkasına yaparken ne değişiyor? Size yapılınca kötü ama siz başkasına yapınca neden övünüyormuş gibi destekliyorsunuz anlamış değilim...(Sözüm diğer konudaki tepkilerini ortaya koyupta bu konuyu destekleyenlere...)

Din, vatan inanç mezhep gibi konularda yazdıklarınıza dikkat ediniz lütfen.

deliyurek32400

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türk Olmak, bir soyu değil bir düşünceyi temsil eder. Türklüğün belli bir felsefesi ve yaşam tarzı vardır. Ana gayesi, güçlü, dürüst ve adaletli olmaktır.
Soy, sop' u işin içine katarsak çıkamayız işin içinden. Ben Türküm diyen herkes Türk' dür bana göre. Aslen soyu acem, çerkez, gagavuz, çeçen, laz, gürcü, çepni, türkmen, arap, kürt hatta ingiliz olsa bile, "ben türküm" diyen insan türkdür bence.
Türklük bir bilinç meselesidir, bir ırk meselesi değil.
Bize düşman olanın uğraştığı da bu bilinci yok etmektir. Başka birşey değil. Soy, ırk, din, mezhep kavgaları hep bundan. Yoksa Osmanlı o kadar büyüyemezdi.
Saygılar.

Türkler Insanlik Tarihinin En Eski IRKlarindan Biridir. HZ Adem'in Ogullarindan bir Tanesinin Adi TÜRK'tür Ve Bu oguldan geln Bütün Irk Türk'tür. Arastirabilirsin.

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
lpg'yle çalışan tek milletiz vesselam :)

deliyurek32400

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
<br />
<br />

kesinlikle hocam çok güzel bir noktaya değinmişsiniz:) Örnek verecek olursak 1 ay belki yok google maps ta güneydoğu kürdistan diye çizilmişti verilen tepkileri gördük şimdi o tepki verenler aynı şeyi siz başkasına yapıyorsunuz? Daha olaydan doğru dürüst haberdar değilken hakaretler yağdırıyordunuz? Siz başkasına yaparken ne değişiyor? Size yapılınca kötü ama siz başkasına yapınca neden övünüyormuş gibi destekliyorsunuz anlamış değilim...(Sözüm diğer konudaki tepkilerini ortaya koyupta bu konuyu destekleyenlere...)

Din, vatan inanç mezhep gibi konularda yazdıklarınıza dikkat ediniz lütfen.

Haritada Dogu sinirlari Ankara antlasmasi geregi zaten bizim Sadece kullanim hakki Iraktadir. Ihtilaf halinde el koyma hakkina sahibiz.
Bizim Topraklarimiz üzerinde Harita çizenler Sevr Antlasmasini Hortlatmaya çalisiyor Lozan Ve Ankara Antlasmalarini Fesh etmeye çalisiyorlar.
Atalarim Nasil Kanlarini Döktüyse Bende ve Benim gibi düsünenlerde Hazirdir.
Birde Biz Bugüne Kadar kimseye bisey Yapmadik Hep Onlar bizim üstümüze geliyorlar.
Sözün Kisasi Türkiye Sinirlari içinde Yasayan Herkes Türktür. Zihnen Kalben degilse Kagit üzerinde Türktür.
Pasaport alip Yurtdisina çiktigin zaman Ne yaparsan Yap iyide Yapsan Kötüde yapsan TÜRK geçiyor.
Bende Fransa Vatandasi oldum. Fransiz Pasaportumla Türkiyeye Gelsem Fransiz Muamelesi görüyorum. Vizesiz 40 gün kalma hakkim var mesela.
Ben Türk olsamda kagit üzerinde Fransizim. Bu kadar basit. Bunlari bize empoze edenler kendileri Kendi ülkelerinde uygulatmiyor nedense?
Sonuç olarak Dünyanin neresinde yasiyor olursan Ol " NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE!" O kadar

HARBİKIZ

Müdavim
Reaksiyon puanı
132
Ne mutlu türküm diyene.............

WolfeXtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Türkiye haritası öyle olmamalı. yetmeez yetmeeezzz kesinlikle yetmez. Bütün dünyayı kaplamalı! Bütün düyaya hükmetmeli! başka türlü düşünemiyorum. bütün dünyanın bize ihtiyacı var.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Kuru milliyetçiliğe gelince sallamayı çok iyi biliyor bazıları...

Kimisi çıkarmış Osmanlı Haritası koymuş...

Kimisi başka haritalar çizmiş...

Hem Türkiye Türklerindir diyeceksin...

Hem Ermeni, Rum, Yunan, Arap, Acem, Bulgar bırakmadan hepsinin toprağına göz dikeceksin!!!

O topraklar bir dönem Osmanlı Toprağıydı...

Ama Osmanlı o toprakta yaşayanlara Türklük dayatmadı!!!

Osmanlı devletinde Türk Türk'tü, Arap Arap'tı, Rum Rum'du, Ermeni Ermeni'ydi...

Devlet Osmanlı devletiydi
Diyar Rum Diyarı Ermeni Diyarı Arap Diyarıydı...

Osmanlı Haritasını koyup
Buralar Türkiye
Türkiye'de Türklerindir diyerek amacın ne?

Daha çok toprak sahibi olmakla Büyük Olunmuyor!!!

Bak Moğolistan, Sudan, Libya, Cezayir, Kazakistan...

Hepsi Türkiye'den daha çok toprağa sahip!!!

Hangisi Türkiye'den büyük?

Hadi diyelim Türkiye Türklerindir...
Verdiğiniz O Haritalardaki Topraklar da Türkiye Toprağı Olsun!!!

Yunan'ı, Ermeni'yi, Rum'u, Arap'ı Nasıl Türk Yapacaksın? (Osmanlı Onları Türk Yapmadı!)

Türk Olmam diyen o topraklarda yaşayan insanları topraklarından mı süreceksin? Zorla Türk mü yapacaksın?
Türk Olmam diyeni ne yapmayı düşünüyorsun?

Ucuz Milliyetçilik Bunlar!!!

Derdiniz Toprakları Büyütmek Olmamalı
Derdiniz Bu Topraklarda Yaşayanları Türk Yapmak Olmamalı...

Derdiniz Toprakları değil Bu Toprak üzerinde Kurulu Devleti Daha Çok Çalışarak Büyütmek Olmalı...
Derdiniz Bu Topraklarda yaşayan İnsanları Türk, Kürt, Rum diye ayırmadan aynı çatı altında Osmanlı gibi kardeşçe Dünyanın en müreffeh devletinde Yüzlerce Yıl Yaşatmak Olmalı...

Osmanlı Niye Yıkıldı Ey Benim Milliyetçi Arkadaşlarım!!!
Mikro Milliyetçilik Yüzünden...

Sen Türkiye Türklerindir Sloganı atmakla bu ülkeye hiç bir şey kazandırmazsın...
Kaldıki hiç bir slogan hiç bir kimseye bir fayda sağlamaz!!!
İş üretemeyenler Slogan Üretir...

Türkiye Türklerindir demekle sadece bu ülkede mikro milliyetçiliği çoğaltırsın...
Osmanlı gibi bir cihan devletini yıkan Mikro Milliyetçiliği Kaşırsın...

Türkiye Bu Topraklar üzerinde yaşayan bu toprakları seven herkesindir...
Ne sana kalır bu topraklar ne ona...

Düşmanlık tohumları ekmenin kimseye faydası yok bu topraklara Atalarımız gibi barış sevgi hoşgörü tohumları ekmeliyiz...
Bir birimizi ayıracak bizleri koparacak nefret tohumları değil...

WolfeXtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Türk milliyetçiliği ırkçılık olsaydı ırkî bakımdan Türk olmayanları vatandaş saymazdı. Irk, din, renk ayrımı yapmaksızın bu devletteki herkesi T.C vatandaşı saymak birleştiriciliktir .Türkiye Türklerindir denilmesindeki amaç o zamandaki işgalcilere karşı koymak içindi. Türkiye Türklerin değildir yani bizim değildir demek işgalcilere mahal vermek olmaz mı? bir ulus devleti için bu cümleyi söylemek abes değildir. üç kıtaya hakim bir devlete ulus devleti demeyiz heralde. ulusalcılık da saçma olur. ülkemizin ermenisi de türktür, gürcüsü de. cumhuriyet döneminde Osmanlıcılık mümkün değildi çünkü toprakları çok geniş alanı kaplamıyordu. Osmanlı ulus devleti olmadığı için devletin tebaasında olanlara en genel olarak Osmanlılı deniyordu. ulus devletinde azınlık diye bir kavram yoktur. şu anki vaziyette Osmanlıcı bir yaklaşım onları azınlık olduklarını hissettirir. aksi takdirde çeşitli etnik kökende olanları birbirine düşürürsünüz. farklı etnik kimlikte olanlar kendi ırkçılığını yapmaya başlayabilir.

yani demek istediğim, ulusalcılığın olmaması için Osmanlı gibi bir devletin olması lazım o da ayrı mesele. her şey kendi rengine göredir.