Iphone 4 zil sesi yapma

Bu konuyu okuyanlar

ByMuammeR

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iphone 4te telefona attığım mp3leri nasıl zil sesi yapacam

---------- Post added at 18:23 ---------- Previous post was at 16:50 ----------

cevap vereecek kimse yok mu...

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
mp3 zil sesi olmaz. ilk önce 40 saniyelik bir kısım kesmelisin ardından da iTunes üzerinden AAC versiyonunu yaratıp yeni m4a uzantılı dosyanın uzantısını m4r yaparak telefona atabilirsin.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
apple ürünlerini seviyorum ama kucak dolusu para verip mp3 leri zil sesi yapamamak insana koyar yahu.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Bu arada alet JailBreak'lı ise AnyRing isimli yazılım ile iPod librarysindeki MP3'leri de zil sesi yapabilirsin :) Hem de zaman kısıtlaması olmadan :)

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Pardon Bu Ucube MP3 ü Zil sesi bile yapamıyorsa ne işe yarıyor yahu. Bir ara Videoda cekemıyordu bunlar. Merak Etmeyın Yenı bir Model Cıkarırlar Onunda reklamını yaparlar bakın zil sesı yapabılırsınız dıye. Tıpkı Vıdeo Ceken Modelini cıkarınca yaptıkları gıbı.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Pardon Bu Ucube MP3 ü Zil sesi bile yapamıyorsa ne işe yarıyor yahu. Bir ara Videoda cekemıyordu bunlar. Merak Etmeyın Yenı bir Model Cıkarırlar Onunda reklamını yaparlar bakın zil sesı yapabılırsınız dıye. Tıpkı Vıdeo Ceken Modelini cıkarınca yaptıkları gıbı.

JB ile cihaz özgürleşiyor :) Bir apple ürününü orijinal hali ile kullanmak mantıksız :) Kaldı ki JB zaten yasal :)

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Asıl mantıksız olan kamyonla para verip sonra telefonu adam gibi kullamak için kırmaya uğraşmak.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Asıl mantıksız olan kamyonla para verip sonra telefonu adam gibi kullamak için kırmaya uğraşmak.

Sıradan kullanıcı kırmaya uğraşmıyor ki :) Hack grupları uğraşıp exploid yayınlıyor, geliştiriciler de JB tool'u yazıyor :)

Kamyonla parayı da taksit taksit veriyosun zaten :D O yüzden koymuyo :D

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
nasılsa birileri alıyor :D

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
değermi bu işkenceye yahu. anlatamadık şu garibanlara. geçen garibim amca oğlu almış bu iphone dan diyorki şu mp3 ü bilgisayardan nasıl alcaz diye. te allahım dedim garibe.
olmuyor o öyle mail atcan falan dedim. yüzündeki ifadeyi görmeniz lazımdı.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
iOS 5 ile çok güzel özellikler gelecek :) WiFi Sync gibi mesela :) Bir çok kişi cihazı kullanmasını tam anlamıyla zaten bilmiyor. iTunes dediğimde yüzüme mal mal bakanlar var :)

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
WiFi sync gelecek de müzik atma işlemi için herhangi bir değişiklik gelmeyecek ki. Hatta yine dosya atmak için itunes gerekecek. Ha apple icloud servisini internetten erişilebilir yapar da oradan yollanırsa ayrı tabi. yoksa itunes hep lazım. sadece kablo kalkacak aradan. apple'ın müzik konusunda bu şekilde davranmasının en büyük sebebi de itunes store'dur. düz mp3'ü atıp kullanırsan başka yere de kopyalarsın mantığıyla bütün şarkıları tek dosyada birleştirip koyuyor cihaza. maksat korsanı engellemek. tabi alan yine alır içinden aletin. zil sesi de aynı mesele. yapabilen yapsın diye bir yolunu koymuşlar ama uğraşmak istemeyene adam 1 dolardan satıyor mis gibi. zaten apple kullanan kişilerin durumu da ortada. alan alıyor.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
iPhone'u yönetebilen ve iPod librarysini yönetebilen bir sürü yazılım var ama hiç biri iTunes kadar güvenli değil. Telefonun dosyalama sistemi direk dosyayı at kullan mantığına çalışmıyor. Her sistem kısmının ayrı bir SQL kütüphanesi var ve bunlara düzgün kayıt girilmesi gerekir. Cihaz her seferinde klasör taraması yapmayıp dosyalara SQL üzerinden eriştiği için çok hızlı tepki veriyor zaten :)

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Telefonun dosyalama sistemi direk dosyayı at kullan şeklinde çalışabiliyor aslında. Telefonu ilk kurarken itunes üzerinde "manually manage music and videos" seçeneğini seçerek bu sağlanabiliyor. fark da şu oluyor. yine itunes gerekiyor dosya atmak için. ama ille de kişinin kendi bilgisayarı olması gerekmiyor. iyi yanı bu. kötü yanı ise o zaman library kopyalanmıyor. elle yapmanız gerekiyor her şeyi.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Telefonun dosyalama sistemi direk dosyayı at kullan şeklinde çalışabiliyor aslında. Telefonu ilk kurarken itunes üzerinde "manually manage music and videos" seçeneğini seçerek bu sağlanabiliyor. fark da şu oluyor. yine itunes gerekiyor dosya atmak için. ama ille de kişinin kendi bilgisayarı olması gerekmiyor. iyi yanı bu. kötü yanı ise o zaman library kopyalanmıyor. elle yapmanız gerekiyor her şeyi.

senin bahsettiğin senkron yerine iPod kütüphanesini elle yönetmek. Ama benim bahsettiğim olay ayrı. Dediğini yapsan bile kütüphane SQL üzerinden çalışıyor. Dosyayı sürükle bırak yapınca kendine özel dosyalayıp SQL'e dosya bilgilerini yazıyor. iPod kütüphanesi sadece kendi iTunes'i ile çalışabiliyor. Başka bilgisayarların erişimine izin vermiyor. Başka bilgisayardan etmek istersen iTunes'i eşleştirmen gerekir. Bu da kütüphanenin sıfırlanması demek. Ayrıca kütüphane dişarıya export edilebiliyor ve yedeklenebiliyor...

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
itunes içinden mp3leri cevirebilir zil sesi olarak ayarlayabilirsin

itunes mp3 listesinden istediginiz şarkıya sağ tıklayıp create aac versionu seçin oluşan parça .m4a olarak kayıt edilecek bulundugu klasore gidin m4a yı m4r olarak değiştirin ve ringotones kısmına sürükleyin.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
telefonu bilgisayara bağlarsın mp3 ü sürükleyip bırakırsın
sonrada mp3ü seçip zil sesi olarak kullan dersin
bu iş bu kadar basit olmalı
yok jail brakemiş yok sql librarymiş ne anlatıyorsunuz herkes telefonun nasıl çalıştığını yada itunes kullanmayı bilmek zorunda değil ki
koskoca firma bunu yapmaktan aciz mi değil tabii ki
yanlış olduğu gün gibi ortada olan bir konuyu savunmak bana anlamsız geldi

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
telefonu bilgisayara bağlarsın mp3 ü sürükleyip bırakırsın
sonrada mp3ü seçip zil sesi olarak kullan dersin
bu iş bu kadar basit olmalı
yok jail brakemiş yok sql librarymiş ne anlatıyorsunuz herkes telefonun nasıl çalıştığını yada itunes kullanmayı bilmek zorunda değil ki
koskoca firma bunu yapmaktan aciz mi değil tabii ki
yanlış olduğu gün gibi ortada olan bir konuyu savunmak bana anlamsız geldi

iPhone kullanabilmek için apple ürünlerine aşina olmak lazım :) e Türkiye'de de bu cihazı kullanmasını bilmeyenlerin olması hiç şaşırtıcı değil nedense :) ortada savunulacak bir şey yok zaten. ben cihaz hakkında bilgi veriyorum sadece :) aslında cihaz tahmin edildiğinden daha karmaşık :) ama unix mobile için değer bence :)

Root-Sistemci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
merhaba arkadaşım ben m4r kısmına kadar geliyorum telefona aktarım yapamıyorum. ben bu telefonu kıracağım az kaldı.biri bana yardımcı olsun. jailbreak olayı yok telde.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
merhaba arkadaşım ben m4r kısmına kadar geliyorum telefona aktarım yapamıyorum. ben bu telefonu kıracağım az kaldı.biri bana yardımcı olsun. jailbreak olayı yok telde.

iFunbox isimli yazılım ile Rigtones kısmından telefona direk sürükle bırak yapabilirsin :D

Root-Sistemci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
iFunbox isimli yazılım ile Rigtones kısmından telefona direk sürükle bırak yapabilirsin :D

program mı indireceğiz yoksa itunes içinde mevcut mu bahsettiğin durum ?

--- Mesaj Güncellendi ---

iTools yazılımını kullanmanızı tavsiye ederim. resim,video,mp3,zil sesi vs herşey için en basit çözüm. cihaz jailbroken olmak zorunda da değil.

bkz : http://itools.hk/tscms/index.php?a=webpage&pid=12

eywallah sorun çözüldü program işe yariyor... Media Tıkladıktan sonra sağda ringtone var oraya 40 saniyelik müziği m4ra diye değiştirip atınca oluyor çok sağol