Flash diskteki dosyalar görünmüyo

Bu konuyu okuyanlar

fizikdpzet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba

---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

merhaba arkadaşlar flash diskimdeki dosyaları göremiyorum çözüm önerebilirmisiniz

tomonay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
malesef virüs bulaşmiş
hangi işletim sistemi kullanıyorsun ?
gizli dosyaları göstermen lazım
orda usb deki senin dosyakar gizli fakat yanında aynı dosyanın kısa yolu mevcut olacaktır
kısa yolları sil
diğer dosyalarının gizliliğini kaldır düzelir
win 7 ise daha kolaydır

fizikdpzet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle teşekkür ederim birkaç farklı virüs pragramına tarattım temiz diyor tararken dosyaları tarıyor win 7 kullanıyorum dosyalar gizli degil

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
gizli dosyaların özniteliklerini değiştirip gizlilik özelliğini kaldırın yeterli...

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
1)
Command window'u aç (cmd) > flash diskin bulunduğu sürücü harfini (mesela F olsun) F: şeklinde yaz > dir yazıp enter'a bas

şu an dosyaların gözüküyor mu orada? Gözüküyorsa adım 2'ye geç.

Gözükmüyorsa dir/ah yazıp enter'a bas.

şu an dosyaların gözüküyor mu? Gözüküyorsa adım 2'ye geç. Gözükmüyorsa geçmiş olsun ortada dosya falan yok.

2)
kopyalamak istediğimiz yer mesela D olsun. D: yazıp enter'a bas. sonra şunu yaz:

xcopy /s F:\

Bunu yazdıktan sonra F'nin içindeki tüm dizinler D'ye kopyalanır. Command windowun nasıl kullanıldığını biliyorsan istersen cd komutunu kullanarak istediğin herhangi bir yere de kopyalama yapabilirsin.

haldunaksoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sürücü harfi t olsun
calıştır > cmd > attrib -r -a -s -h t: *.* /d /s
bi dene bakalım. gizli klasörler açması lazım. yalnız bilgisayarında virüs varsa acele etmen lazım tekrar kapanabilir :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Eren Abi Denedim bende olmadı .. Gözükmüo Aynı olay bende oluyor şuan yardım edin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Flasha sağ tık arşive ekle yap masaüstünü seç bütün dosyaları masaüstüne rar olarak atsın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu oluncada flashı biçimlendir aynı dosyaları taratıp yeniden usbye at :yes:

muratsb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu başlığı açılalı çok olmuş ama faydası olur düşüncesiyle yazmak istedim. Formlarda bu konu üzerine çok gezdim. Değişik öneri ve çözümler yazılmış. Bende kendi çözümümü yazacağım. Fakülte de kalabalık bir ortamda çalıştığımdan bu sorunla çok karşılaştım ve bu konu hakkında araştırma yaptım ama kendi yöntemlerime göre net ve kalıcı bir neticeye ulaştım ve paylaşmak istedim. Her seviye bilgisayar kullanıcıyı düşünerek dos komutlarını kullanmadım ve karmaşık tariflere girmedim. Flash disklerdeki dosya ve klasörlerin gizlenmesi konusu tek başına bir konu değil elbette. Virüslerden kaynaklanan bu sorundan Flash disk'e koruma koyarak kurtulabilirsiniz. Sitemde yazdığım açıklamayı dikkatli okuyup uygulayın. Takıldığınız bir yer olursa da yazmaktan çekinmeyin. http://sivrihisar.web.tr/gizli-klasor.html

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iMac kullanıyorum aynısı başıma geldi Windows 7'de Norton 360 ile tarattım temiz dedi ardından Windows üzerinden Gizli klasörleri göster seçeneğini aktifleştirdim.

Dosyalara ait ikonlar şeffaf şekilde geldi.

Bu şekilde çözmüştüm ben.