Nihat Hatipoğlu atv'de!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
nihat_277.jpg

Star Tv'de "Dosta Doğru" programıyla ekrana gelen Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu, 2 Haziran'dan itibaren atv'de izleyicileriyle buluşacak.

Ayrıca Nihat Hatipoğlu'nun Hürriyet'teki yazıları da sona ermiştir. Yeni yazıları artık her cuma Sabah Gazetesi'nde yayınlanacaktır...

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
doğru yolu buldu, yeni kanalında başarıların devamını diliyorum.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Kendisini severek izlerim. Gerçekten mükemmel bir insan.

way_be

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
hayırlı olsun. bol bol yayın yapar inşallah

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
608647779512.jpg

Nihat Hatipoğlu, atv'deki ilk programına Ramazan ayının habercisi, üç ayların başlamasının müjdecisi Regaib Kandili Özel ile başlıyor. Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun sunduğu özel programda, kıymeti ve değeri büyük bu gecede nasıl ibadet edilir? Bu gece nasıl değerlendirilir? Kimlerin duası makbuldür? Ve tüm merak edilen sorular, kandil özel duası, ilahi sanatçısı Erkan Mutlu'nun katılımı ile perşembe gecesi ATV'de!

atv

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Millet yine Kur'an okumayıp, dinini Nihat Hatipoğlu'na, Ömer Çelakıl'a dayandıracak. Sonra da ortada müslümanım diye gezecek. Bi anlamadım gitti şu işleri. :D

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Nihat Hatipoğlu'nun üstüne tanımam. Adam gibi adamdır.

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Nihat Hatipoğlu'nun üstüne tanımam. Adam gibi adamdır.

İyi dinlemek lazım Alia. Bence çok da güvenmemek lazım. Dini böyle çıkıp televizyonda konuşan herkesten korkacaksın. Gidip Kur'an'ı okuyacaksın. Bakacaksın gerçekten doğru mu diyor. Yoksa garip garip söylemleri de var.

Bir örnek vermek istiyorum. Ben şahit olmadım ama internette okudum. Cennet'te tuvalet ihtiyacı terleme yoluyla giderilecek diyordu. Neye dayanıyor bilmiyorum ama pek saçma görünüyor. (Tahmin edersiniz.) Açıp Kur'an'a bakmak lazım.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Bu adam herkes değil işte. Keşke herkes bu adam gibi olabilse...

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Bu adam herkes değil işte. Keşke herkes bu adam gibi olabilse...

Adam nasıl bi etkileme kabiliyetine sahipse artık, insandan öte bi konuma yerleştirmişsin. Yanlış bence ama karar senin elbette. Kolay gelsin.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Sana kalsa zaten herkes kötü.

Neyse bu konularda daha fazla konuşup, boş yere tartışmayalım.

Sana da kolay gelsin.

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Sana kalsa zaten herkes kötü.

Kötü demedim, yanlış anlıyorsun. Söylediklerini asıl kaynaktan teyit etmek, asıl kaynaktan öğrenmek daha doğru olur diyorum. Her kim olursa olsun şüpheci yaklaşılmalı ve körleşmişcesine inanılmamalı diyorum. Sonuçta o da bi insan. ;)

Sanırım sen kavga etmek istemiyorsun, yoksa tartışmak kötü bir şey değil. Ben de kavga yanlısı değilim, tartışmak isterim. Madem burada ülkenin dinini etkileyecek bi durum var, burada insanlara görüşlerimi iletmek isterim. Biliyoruz ki insanlar bu gibi kaynaklardan dinlerini şekillendiriyor. Kur'an'ı okumuyor. Bu oldukça tehlikeli çünkü din insanlar manüpule ederken en çok kullanılan şeydir. Bu yüzden buna dikkat çekmek istedim. Yoksa şahsen gerçekte tanımam, programını da izlemedim ancak bi örnek verdim elbette şüphecilikle yaklaşılmayı sağlaması için. Dolayısıyla benim kişiliğine dair söyleyecek bir sözüm yoktur. Zaten televizyondaki bi insanın kişiliğinden çok söyledikleri benim için önemlidir. Eğer dinle ilgili konuşuyorsa ve dinin toplum üzerindeki etkisi de açıksa, buna şüphecilikle yaklaşmak gereklidir.

Tüm söylediğim bundan ibaret. "Adam kötü" deyip atılacak bir şey söylemedim, lütfen.

FaiTh_eXorCiSt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence çok da güvenmemek lazım. Dini böyle çıkıp televizyonda konuşan herkesten korkacaksın. Gidip Kur'an'ı okuyacaksın. Bakacaksın gerçekten doğru mu diyor. Yoksa garip garip söylemleri de var.

Bir örnek vermek istiyorum. Ben şahit olmadım ama internette okudum. Cennet'te tuvalet ihtiyacı terleme yoluyla giderilecek diyordu. Neye dayanıyor bilmiyorum ama pek saçma görünüyor. (Tahmin edersiniz.) Açıp Kur'an'a bakmak lazım..

Öncelikle kuranda cennette tuvalet ihtiyacının nasıl giderileceği yazmaz. Netten okumuşsun, isim yok, kaynak yok, ilk defa duydum böyle bişeyi; çok saçma ama burada bunu dile getirmen daha saçma. Herkesten korkmak senin kişiliğinle alakalı. Zannımca islamı merak ediyorsun ama pek araştırıyor gibi gözükmüyorsun. Ve bana öyle geliyor ki bu adamı da hiç dinlememişsin. Elbet her insan hata yapma lüksüne sahiptir. Fakat hiç dinlemediğin bi adamdan "tv'deyse korkacaksın" mantığıyla yaklaşmak, boş sözdür.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bu şahsın haricinde yorumlar yapacağım... Benim tek rehberim var Kur'an diyenler acaba ne kadar doğru yoldalar!

Kur'an-ı Kerim A-Z her şeyi anlatmıyor... Kur'an-ı Kerim in yanında Peygamber efendimizin hadisleri ve sünneti de var!

Kur'an Namaz Kılın diyor... Peki Namazın nasıl Kılınacağını farzlarını vaciplerini sünnetlerini Kur'an'da bulabilir misin?

İlk Müslümanlar Bu tip Kur'an da olmayan bilgileri Peygamber efendimizden öğrendiler...

Peygamber efendimize yetişemeyen Müslümanlar ise İslam Alimlerinden öğrendiler bu tür bilgileri...

Öyle kendi kafana çıkıp Kur'an a baktım demekle olmuyor... :)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Yok abi ben Atv'yi izlemem dermişim..:D

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Öncelikle kuranda cennette tuvalet ihtiyacının nasıl giderileceği yazmaz. Netten okumuşsun, isim yok, kaynak yok, ilk defa duydum böyle bişeyi; çok saçma ama burada bunu dile getirmen daha saçma. Herkesten korkmak senin kişiliğinle alakalı. Zannımca islamı merak ediyorsun ama pek araştırıyor gibi gözükmüyorsun. Ve bana öyle geliyor ki bu adamı da hiç dinlememişsin. Elbet her insan hata yapma lüksüne sahiptir. Fakat hiç dinlemediğin bi adamdan "tv'deyse korkacaksın" mantığıyla yaklaşmak, boş sözdür.

Ben, birkaç kere okuduğunda anlayacağın gibi, o bilginin Kur'an'da yazdığını iddia etmedim. O bilginin Nihat Hatipoğlu'nun programında verildiğinden ve böyle bi şeyin olup olmadığını kaynağından kontrol edilmesinin önemini VURGULAMAK amacıyla DA "Kur'an'a bakmak lazım" dedim.

"Elbet her insan hata yapma lüksüne sahiptir." sözün oldukça doğru kabuledilebilir ancak hangi çerçevede? Eğer sen büyük bi kitleye karşı bi program yapıyorsan söylediklerine DİKKAT edeceksin. Yok öyle lüks efendim.

Neden "TV'den korkacaksın" dedim? Çünkü TV'de herkes insanları manipule etmek üzere program yapabilir. Dolayısıyla orada söylenen bilgilerin test edilmesi gerekir. Yoksa, bu şekilde bir bilgi dağarcığı kurulamaz. Takdir edersiniz ki DİN hiç kurulamaz.

Bu şahsın haricinde yorumlar yapacağım... Benim tek rehberim var Kur'an diyenler acaba ne kadar doğru yoldalar!

Kur'an-ı Kerim A-Z her şeyi anlatmıyor... Kur'an-ı Kerim in yanında Peygamber efendimizin hadisleri ve sünneti de var!

Kur'an Namaz Kılın diyor... Peki Namazın nasıl Kılınacağını farzlarını vaciplerini sünnetlerini Kur'an'da bulabilir misin?

İlk Müslümanlar Bu tip Kur'an da olmayan bilgileri Peygamber efendimizden öğrendiler...

Peygamber efendimize yetişemeyen Müslümanlar ise İslam Alimlerinden öğrendiler bu tür bilgileri...

Öyle kendi kafana çıkıp Kur'an a baktım demekle olmuyor... :)

İşte, sıkıntı buradaki maalesef Kur'an'ın her şeyi içermemesi dışarıdan başka birçok yanlış bilginin yerleşmesine, insanların o zamanki çağa ve duruma göre bunu kullanmalarına neden olabilir. Bu olasılık her inananın dini olarak gösterilen bilgilere şüphe ile bakması ve bu bilgileri sorgulaması gerektiğine işaret eder. Sanıyorum ki, birilerinin ortaya attığı bilgilere inanmak istemezsiniz.

Örneğin, zamanında Amerika'da ortaya çıkan Yaratılışçılık, Türkiye'ye bazı insanlar tarafından getirildi ve hatta bu Biyoloji'nin temeli olan Evrim bilgisine alternatif olarak sunuldu. Oysaki ne Evrim dindir, ne de Yaratılış bir bilimdir. Ancak bunun bu şekilde sunulması insanların kafasını karıştır ve şu an Evrime inanmayan bir sürü insana sahibiz. Peki Evrime inanmak çok saçma değil mi zaten? Evrim, doğadaki bi işleyişi açıklayan bi teoridir ve dolayısıyla bir inançmış gibi ona inanmak zaten yanlıştır, çünkü ne Tanrı'sı vardır ne de Kutsal Kitabı. Buna bakarak Kütle Çekim Teorisine de inanmamız gerekir, ki saçmadır. Evren'deki her kütlenin bir çekimi olduğunu sadece kabul edebiliriz, aynen Evrimi kabul edebileceğimiz gibi.

Yukarıdaki örnekte olduğu gibi dışarıdan gelen bu tarz bilgilere hemen dini açıdan inanmadan önce sorgulamak en önce yapılacak, doğru bir iştir. Aksi takdirde Evrim gibi bi gerçeğe inanmayan bi topluma sahip olmak utanç vericidir.

Saygılarımla.

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
arkadaşlar bu insan kime göre ne bilmem ama benim gözümde büyük bir din alimidir söylediği sözleri yürekten konuşan bir insan cüppeli ahmet hocayı asla dinlemem çünkü şan şöhret peşinde koşan bağıran çağıran bi adam ama nihat hatip oğlunu oturur sabaha kadar dinlerim

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Ben Nihat Hatipoğlunu tv proğramı yapmadan önce radyolarda dinlerdim.O zaman ki hoca ile şimdiki hocamız arasında en ufak bir değişme yok.Dini konularda insanına göre muamele yapmaz. O insanların duymak istediklerini değil,sadece gerçekleri söyler.Bence örnek alınacak söyledikleri doğru kendiside dosdoğru bir insandır.Kendisinden Allah Razı Olsun.Bu arada Doğan grubunda nasıl bu kadar çalıştığını anlayamamıştım.Bence şimdi doğru yerine gelmiş.