Türk futbol tarihinde bir ilk!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta oynanan ve 4-1 Sakaryaspor'un üstünlüğüyle devam eden maçın son dakikalarında Kocaelisporlu futbolcu, skor Kocaeli'nin plakası olan 41'i çağrıştırdığı için bilerek topu kendi kalesine gönderdi.

gokhan-1304873702.jpg

Kocaelispor'u konuk eden Sakaryaspor, maçın 26. dakikasında Mesut'un golüyle 1-0 öne geçti. 47. dakikada İlkay'ın golüyle 2-1'lik skoru bulan Sakaryaspor'a, 50. dakikada Kocaelisporlu Samet, attığı golle karşılık verdi. Sakaryaspor, 69. dakikada Levent ve 73. dakikada Yasin Görkem'in golleriyle Kocaeli'nin plaka kodu 41'i çağrıştıran 4-1'lik skora ulaştı.

Maçın 77. dakikasında Samet'in yerine oyuna giren Kocaelisporlu futbolcu Gökhan Bozkaya, oyunun 87. dakikasında kaleci Metin'den topu istedi. Kalecinin topu kendisine atması üzerine Gökhan, maçın 4-1 sona ermemesi için, aldığı meşin yuvarlağı kendi ağlarına gönderdi.

Ev sahibi ekip ile Kocaelisporlu futbolcular arasında zaman zaman gergin anların yaşandığı maç bu skorla tamamlandı.

-KIRGIZ: ''YANLIŞ BİR OLAY''-

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Kocaelispor Kayyum Heyeti Başkanı Rafet Kırgız, futbolcularının bilerek kendi kalesine gol atmasının futbolda görülmemiş bir durum olduğunu belirterek, ''Çok çirkin, yanlış bir olay, üzüldük ama yapacak bir şey yok. Şu anda bunun kararını yönetim kurulu toplantısında vereceğiz. Kendi kalesine gol atmasının teknik direktörle bir ilgisi yok. '4-1' (41) Kocaeli plakası olduğu için, '4-1 bitmesin gibi' bir tepkisi herhalde ama dünya futbolunda böyle bir şey yoktur. Bir futbolcunun kendi kalesine bilerek gol atması... Ben 56 yaşındayım, böyle bir olayı hatırlamıyorum. Bu, affedilecek bir olay değil'' dedi.

Gökhan Bozkaya'dan böyle bir hareket beklemediğini ifade eden Kırgız, ''Aslında bugün, golleri çıkın, takımımın futbolundan memnunum. 4-1, 5-1, 6-1 olur, bu hareket affedilecek bir hareket değil. Sezon bitti, 14'ünde genel kurul var. Ben aday değilim, bundan sonra yaptırım uygulasanız ne olur? Yönetim olarak kınama cezası vereceğiz, böyle bir şey olamaz'' diye konuştu.

Diğer yandan, Sakarya Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerle Atatürk Stadı'na getirilen yaklaşık 500 kişilik taraftar grubu, seyahat ettikleri otobüslerin camlarını kırdı. Maç esnasında Sakaryasporlu taraftarlara oturdukları koltukları fırlatan öfkeli taraftar grubu, olayların büyümemesi amacıyla maçın 80. dakikasından itibaren stat dışına alındı.

Kendilerini görüntülemek isteyen basın mensuplarına tepki gösteren Kocaelisporlu taraftarlar, gazetecilere su şişeleri fırlattı.

[video=youtube;zxbhq7Wsb_Y]http://www.youtube.com/watch?v=zxbhq7Wsb_Y[/video]

Sporx

gokhanbozkayahaberrr_E1HDE.jpg

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Kocaelisporlu Gökhan Bozkaya'ya 3 resmi müsabakadan men cezası verdi.

Gökhan Bozkaya, Sakaryaspor ile Kocaelispor arasında oynanan maçta skor 4-1 durumdayken bilerek kendi kalesine gol atmıştı.

PFDK, bu olayı sportmenliğe aykırı eylem olarak nitelendirdi ve oyuncuyu 3 maç ile cezalandırdı

NTV Spor

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Dersaneden dönüyordum :D
Sakaryalıyım ondan :) ne kadıköylüyüm ne fenerli :D

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Sorma hocam nickimden hiç memnun değilim :D
Kadıköy Acil dinlemiyorum bile artık, 4 yılı devirmişim sitede, gençlik işte :D

Şu golün normal görüntüsü yok mu yahu tvden falan :D

Maşallah diyelim zaman ne çabuk geçmiş değil mi, olmuş bir kere artık kadıköy :) Valla başka görüntü bulamadım ama yakında çıkar :D

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bu nedir ya sonra niye gelişmiyoruz baksana adam maçta neleri düşünüyor

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Buradan daha net belli oluyor :D
[video=youtube;C5BDsLC8uxw]http://www.youtube.com/watch?v=C5BDsLC8uxw&feature=player_embedded[/video]

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Kaçıncı dakka kaçıncı saniye bulamadım bişey ?

En son 4 1 gösteriyor sonra gol falan yok herif taça atıyor topu :D

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
26. saniye dikkat :) 3. dakikada skor tabelasında 5-1 yazıyor. Ve maç bitiyor :)

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Resmen komedi yahu. :D

ßjK1903

Asistan
Reaksiyon puanı
0
En üstteki adam futbolcu resmi Gökdeniz Karadeniz mi?

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Bu olayı plakasının ilk rakamı değilde ikinci rakamı büyük bir takımda oynayan oyuncunun yaptığını düşünün. Tüm taraftar sahaya inerdi sanırım :D

drsakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
"Dün kendi kalesine attığı golle Kocaelispor bu sezon kalesinde toplam 41 gol görmüş oldu.. Plaka yine yazıldı..."

Twitter Alıntı :laugh::laugh:

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
gokhanbozkayahaberrr_E1HDE.jpg

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Kocaelisporlu Gökhan Bozkaya'ya 3 resmi müsabakadan men cezası verdi.

Gökhan Bozkaya, Sakaryaspor ile Kocaelispor arasında oynanan maçta skor 4-1 durumdayken bilerek kendi kalesine gol atmıştı.

PFDK, bu olayı sportmenliğe aykırı eylem olarak nitelendirdi ve oyuncuyu 3 maç ile cezalandırdı

NTV Spor

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Ceza vermeleri golden daha saçma bir olay olmuş. Cezayı verecek kulüp olur.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Başı göğe ermiştir herhalde.Futbolcu dediğin akıllı olacak ama yok bu bildiğin neyse