Dns hatası ?

Bu konuyu okuyanlar

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
bende problem yok
hataoi.png

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
ilginç yahu, direct link olunca görebiliyorum senin verdiğin gibi, ama üstteki linkten giremiyorum

Böyle diyor
You have tried to load a page on imageshack.us, but there was an error. Please press back and try again.

This error has been logged, and we will investigate it immediately. There is no need to contact us about this issue.

Burayı dağıtmayayım daha ayrıca konusunu açarım.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
google dns kullanıyorum host vs baska bisey yok.

bayrak01

Doçent
Reaksiyon puanı
2
google dns kullanıyorum host vs baska bisey yok.

google dns bende kullanıyorum ama bu hata oto dns de verıyo google dns de de verıyo yaa 2 gun once ınternet gıtmıstı telekom geldı bınada sorum varmıs yaptı gıttı sonrada boyle oldu arada baglantı varmıdır sızce

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
ışık üniversitesinin dnssini dene bir de

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
dns ile alakalı değil... Senin bariz bi bağlantı problemin var...

bayrak01

Doçent
Reaksiyon puanı
2
dns jumper var 11 ms denıyım bı

bayrak01

Doçent
Reaksiyon puanı
2
sorun devam edıyo sankı dns alakası yokmus gıbı sorun bırden oldu ama nerden kaynaklanıyo modemı aç kapa yaptım oto dns de yapmaması lazım

---------- Post added at 02:21 ---------- Previous post was at 02:14 ----------

hep bu telekomun yuzunden heee modeme sınyal gelmıyo dıye geldıler yapmayada neyı bozdular acaba

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
İnternette Karşılaştığınız DNS Hatalarına Çözüm

İnternet bağlantınız çok yavaşsa, web sayfaları bazen açılmıyorsa ve DNS hatasını bildiren mesajlar alıyorsanız Windows DNS önbelleğini optimize edebilirsiniz

Bir DNS sunucusu aşırı yüklendiğinde veya çöktüğünde sorgulara cevap veremeyebilir veya sizin DNS hatası olarak aldığınız hata mesajını geri döndürebilir Bunun sonucunda, sorguladığınız web sayfası çok yavaş açılabilir veya hiç yüklenemeyebilir DNS önbelleğinin büyütülmesi çalışmanızı hızlandırabilir, ancak önemli bir de dezavantajı var Önbellek çözümlenemeyen sorguları da standart olarak kaydettiği için DNS sunucusunun çökmesinden uzun bir süre sonra bile aradığınız web sayfalarına ulaşamayabilirsiniz Ancak bu durumu da Kayıt Defteri’nde uygun değişiklikleri yaparak değiştirebilirsiniz

DNS önbelleğinin Kayıt Defteri’nden büyütülmesi

DNS önbelleğini büyütmek için ilk olarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni (Başlat / Çalıştır / “regedit”) açın ve “HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetSer vices Dnscache Parameters” anahtarını etkinleştirin Şayet aşağıda bahsedeceğimiz kayıtlar sizde bulunmuyorsa Düzen / Yeni / DWORD Değeri komutunu kullanarak oluşturabilirsiniz

Şimdi buradaki “CashHashTableBucketSize” öğesine çift tıklayın ve değerini “10″ olarak değiştirip Tamam’a basın Ardından bu işlemi, DNS önbellek çözümleme hizmeti için kullanılan Hash tablosunun satır sayısını belirten “CashHashTableSize” için de uygulayın Ancak bu sefer taban olarak ondalık seçin ve “384″ değerini girin Önbellek içerisindeki kayıtların geçerlilik sürelerini saniye cinsinden tutan “MaxCacheEntryTtlLimit” kaydının değerini de ondalık tabanında “172800″ olarak değiştirin Bu sayede adresler iki gün süresince saklanacak Ardından “MaxSOACache- EntryTtlLimit” öğesinin değerini, ondalık tabanda “300″ olarak oluşturun Bu, dinamik güncellemeler için önemli olan geçerlilik süresini oluşturur ve güncel verilerin kullanılabilir kalmasını sağlar

Hatalı adreslerin saklanmasının önlenmesi

Son olarak hatalı DNS ismi çözümlemelerinin saklanmasını engellemeniz gerekiyor Bunun için “NegativeCacheTime”, “NegativeSOACacheTime”, “NetFailureErrorPopupLimit” ve “NetFailureCacheTime” kayıtlarını kullanabilirsiniz Tüm kayıtları devre dışı bırakmak için hepsinin değerini “0″ olarak değiştirin Eğer “NegativeCacheTime” öğesinin değerini “300″ standart değerini ayarlayacak olursanız DNS sunucularda meydana gelen çok kısa süreli hatalarda bile web sayfasına 5 dakika boyunca ulaşamazsınız Önbellek, bu süre boyunca ismin yeniden çözümlenmesini engeller

alıntı

belki işine yarar :)

ozy_91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar..Aynı sorun bende de var.Kaldığım yurtta internete ipv4ten verdikleri adresleri yazarak girebiliyorum.Ethernet kullanıyorum.Okulda da ethernet üzerinden girmeye kalktığımda bu sorunla karşılaştım.Orada mecburen bu bölümü yani ipv4 kısmını otomatik yapıyorum.Arkadaşım hiçbirşey yazmamasına rağmen girebiliyor ben bu hatayı alıyorum.Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

ozy_91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
donanımda veya internette bir sorun olduğunu düşünmüyorum.okulda arkadaşım sorunsuz girebiliyor.bugün bu hatayı almadım bilgisayarı açtığımda 1 dk dan az bir süre nete girebildim sonra gitti ve sayfayı yenilediğimde yükleniyor diyor ama sayfa gelmiyor sonra da zaman aşımı hatası veriyor..dediğim gibi yurtta adres yazınca (ipv4 kısmına) girebiliyorum ve problem yaşamıyorum çıldırmak üzereyim önerilerinizin devamını bekliyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede vardı bilgisayarcıya gitti format atıldı artık olmuyor

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
niye kasıyorsunuz ki. sürüyle dns adresi var. değiştirin gitsin. en sorunsuzu google dns.
8.8.8.8
8.8.4.4

olmadı komut istemi(cmd) ni yöneti olacak başlat:
ipconfig /renew
ipconfig /release
ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns
​kodlarını sırayla gir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
niye kasıyorsunuz ki. sürüyle dns adresi var. değiştirin gitsin. en sorunsuzu google dns.<br>
8.8.8.8<br>
8.8.4.4<br>
<br>
olmadı komut istemi(cmd) ni yöneti olacak başlat:<br>
<strong>ipconfig /renew<br>
ipconfig /release<br>
ipconfig /flushdns<br>
ipconfig /registerdns </strong>&#8203;kodlarını sırayla gir.
<br>

aynen bendede sorun vardı denedim hemenn gecti

Son mesajlar