Uyduya Kanal Listesi Ekleme Yardım!

Bu konuyu okuyanlar

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Arkadaşlar bir yerden RS-232 kablosu buldum ama yarın geri vermem gerekiyor. İlk kez kanal listesi yükleyeceğim uydulara ve nasıl yapılır nereden yapılır hiç bir fikrim yok. Tarama ile tüm kanalları bulamıyorlar, şöyle bir şey birinde çeken bir kanalı diğerinde aratınca çıkmıyor. Direk kanal listesi yüklersem bu sorundan kurtulacağım. Ama dediğim gibi bu işlemi ilk kez yapacam ve nereden nasıl hangi programla yapıldığı hakkında hiçbir fikrim yok.

Elimdeki cihazlar:

Premier PRS 14000
Digibox 74500-FTA

Yazılım güncellemek falan istemiyorum, sadece ve sadece kanal listesi yükleyeceğim. Lütfen bilenler yardımcı olsun.

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
fabrika ayarlarına geri dön tekrar arama yap kanallar gelir..

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
O riski açıkçası göze alamadım, ya fabrika ayarlarına döndürdükten sonra hiç bir kanalı bulamazsa veya olan kanallardan da bazısı kaybolursa? :D

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
kesinlikle bulursun merak etme ama büyük ihtimalle aramada bi yanlışlık yapıyosundur o yüzden kanal bulamıyosun

Frekans değişikliği işlemi için çanak anten ayarı gerekmediği için anteninizin konum ayarıyla oynamayınız. İzleyicilerin TÜRKSAT üzerinden televizyon izleyebilmesi için otomatik tarama işleminin TÜRKSAT prom kanalından yapılması gerekiyor.

1- Ana menüye girebilmek için ; uzaktan kumandanızda 'Menü' veya ' setup ' yazan düğmeye basınız .

2- Uydu alıcısı marka modeline göre; 'Kanal Arama', 'Kanal Ekleme" gibi menülerden hangisi beliriyor ise yukarı-aşağı tuşlarıyla "Ok"a basınız.

3- Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre; 'Alış Frekansı' 'Uydu Frekansı' seçeneklerinden biri belirecektir. Yukarı-aşağı tuşlarıyla o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak TÜRKSAT Tanıtım Kanalının yeni frekansı olan '12731 ' değerini girin.

4- Yine aynı pencerede 'Sembol Oranı' olacaktır. Yukarı-aşağı tuşlarıyla o seçeneğin üstüne gelip '3333' rakamını girin.

5- Yine aynı pencerede bulunan 'POL' şeklinde bir yazının üstüne gelip sonra sağ-sol ok tuşlarıyla 'V ' ya da 'Dikey' olacak şekilde değiştirin.

6- Yine aynı yerde bulunan 'FEC' değerini değiştirmek için yukarı-aşağı tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra sağ-sol ok tuşlarıyla '3 / 4' seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır.

7- Son olarak 'OK' tuşuna basarak TÜRKSAT Tanıtım Kanalının yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=163080

---------- Post added at 18:58 ---------- Previous post was at 18:51 ----------

bu frekası girdinmi bütün kanallar otamatik olarak gelir (türksat tanıtım)

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Bu kadarını biliyordum ama gene de teşekkürler. :flowers:

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
kablo ile yükle birde bu var

İlk olarak aşağıda gördüğünüz Loaederi, cihazınızın doğru modelinin en son tarihli bin. yazılımını, 31 Aralık 2008 kanal listesini, K ey listesi 22 Ocak 2009 zipli dosyalarını, Bilgisayarınızdan masaüstüne atın. Bu dört dosyada Ziplidir. İlk olarak Loadere çift tıklayın, Farklı Kaydeti ok.eyleyin ve yukarıyı Masa Üstünü seçin Kaydedin Masaüstüne. Cihazınızın bin.yazılımınıda, 31 Aralık 2009 kanal listesinide K ey Listesi 22 Ocak 2009 olan dosyayıda aynı şekilde Masaüstüne Kaydedin..
Loaderin üzerine mause yi getirin ve sağa tıklarsanız Extract Here ( Buraya çıkart) gelir, tıklayın ve masa üstüne. Bin yazılımınıda, Kanal Listesinide, K ey listesinide aynı şekilde PC nizdeki Masa üstüne açın. Bu dört dosya açılmış haldePC nize çıkar.
RS 232 yazılım kablonuz olmalı . İki ucuda dişi olmalı. Piyasada 3-5 yl dir (Alırken, aldığınız yere kontrol ettirinki, çok arızalısı var piyasada, çin malıdır çünki). RS 232 kablosunun bir ucunu Bilgisayarınızın arkasına, diğer ucunuda Cihazınızın (cihaz kapalı olmalı önce)arkasına takınız.
Masaüstündeki Loadere tıklayarak açın, daha sonra cihazınızın açılmış bin. yazılım dosyasını üzerinden (kulağından) tuttuğunuz gibi loaderin üzerine getirip bırakın. Connect yazan yere tıklayın, hemen cihazı açın. Bin yazılımını yüklemeye başlamıştırki, Loaderin altında sıralı MAVİ çizgilerle yazılımı attığınızı görürsünüz. Yazılımın bitmesini, PC ekranına Uprate OK. yazısı gelir, ve CİHAZ KENDİLİĞİDEN AÇILANA KADAR BEKLEMELİSİNİZ. Daha sonra sonra cihazı yine kapatın, Loaderiniz yine açık olmalı, 20 Kasım 2008 kanal listesi yazan açılmış yazılım dosyasını üzerinden (kulağından) tuttuğunuz gibi loaderin üzerine getirip bırakın. Connect yazan yere tıklayın, hemen cihazı açın. Kanal listesini yüklemeye başlamıştırki, Loaderin altında sıralı MAVİ çizgilerle yazılımı attığınızı görürsünüz. Kanal listesi yüklenince cihaz yine açılır. Yine cihazınızı yine kapatın. Loader yine açık olmalı, son olarakta yine aynı şekilde K ey Listesi 24 Aralık 2008 dosyasınıda çekerek Loader üzerine, Connect yazan yeri tıklayın, cihazı açın, yine loaderin altında, Mavi çizgilerle dolum tamamlanıp, k eyleride yükleyince cihaz açılır, ve bütün yazılımlar tamamlanmış olur....

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
uyuduyu bana getirirsen 15dk içinde hallederim :mrgreen: istersen uydu forumlarının linklerini özelden atayım oradan kendin yaparsın :D

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Ya buldum nasıl yapıldığını, yeni kanal listesi de yükledim, eksik kanalları ekledi ama açmıyor :D Garip bir durum. Sanırsam çanaklar tam ayarlı değil ama neden birinde olan kanal diğerinde açılmaz ki :D Uydu alıcıları arasında daha iyi algılama gibi bir durum var mı?

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Ya buldum nasıl yapıldığını, yeni kanal listesi de yükledim, eksik kanalları ekledi ama açmıyor :D Garip bir durum. Sanırsam çanaklar tam ayarlı değil ama neden birinde olan kanal diğerinde açılmaz ki :D Uydu alıcıları arasında daha iyi algılama gibi bir durum var mı?

Var...
Arkadaşta bir uydu alıcı cihaz vardı her ne yaptıysa bir kaç kanalı getiremedi... Geçenlerde düşük elektrik voltajı yüzünden uydu yandı... Yeni bir cihaz aldı o kanallar ilk taramada geldi...

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104

diseg ayarını yaptın mı?? dicem ama sanırsam bazı kanallar için geçerli :)

abre06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Türksat Otomatik tarama ve Teleteks kanalının parametreleri şu şekildedir:

• Frekans= 11844 MHz
• Polarizasyon: Dikey (Vertical)
• Sembol oranı (Symbol Rate): 2222 Ksymb, FEC:3/4

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Var...
Arkadaşta bir uydu alıcı cihaz vardı her ne yaptıysa bir kaç kanalı getiremedi... Geçenlerde düşük elektrik voltajı yüzünden uydu yandı... Yeni bir cihaz aldı o kanallar ilk taramada geldi...

O zaman ondan olmuyordur büyük ihtimalle...

diseg ayarını yaptın mı?? dicem ama sanırsam bazı kanallar için geçerli :)

O ne ki? :D Öyle bir şey yapmadım...

Türksat Otomatik tarama ve Teleteks kanalının parametreleri şu şekildedir:

• Frekans= 11844 MHz
• Polarizasyon: Dikey (Vertical)
• Sembol oranı (Symbol Rate): 2222 Ksymb, FEC:3/4

Ufak bir araştırmaya girişince bu elime geçmişti zaten ama gene de teşekkürler :flowers:

constantin_1

Asistan
Reaksiyon puanı
5
google a uydu alıcınızın marka ve modelini yazın yanınada yapmak istediğiniz şeyi yazın mutlaka bulursunuz

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
google a uydu alıcınızın marka ve modelini yazın yanınada yapmak istediğiniz şeyi yazın mutlaka bulursunuz

Beni güldürdün valla :lol: Uydu alıcısı için hiç kanal listesi yüklemedim demiştim, internet nedir ve nasıl kullanılır biliyorum tabi ki :D Neyse zaten halletim durumu, o uydu alıcısında sorun var, diğerlerinde olan şey onda olmuyor çünkü. Cevap yazan herkese teşekkürler :flowers:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
deng tv frekansını kanal aramaya girdim,deng tv çıkmadı lütfen yardım edin!

Son mesajlar