Atv'nin haber kanalı: a haber! a haber frekans bilgileri...

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
frekans2_bb5d.gif

atv
'nin haber kanalı a haber 25 Nisan'da yayına başladı!

Erdoğan Aktaş’ın genel yayın yönetmen, Cengiz Er’in genel müdürlüğünü üstlendiği AHaber Nisan 2011’den itibaren yayın hayatına başlıyor...

5d8_8d3db.jpg

Kanal birbirinden ünlü 8 ekran yüzüyle izleyicinin karşısına çıkıyor.. A Haber Türkiye’de 24 saat HD yayın yapacak ilk televizyon kanalı özelliğini taşıyacak.. Ve A Haber ilk kez Medyaradar'da yayınlanan logo ile izleyicisine "merhaba" diyecek.

İşte A Haber’in ekran yüzleri...

Defne Samyeli (Son olarak atv’de Defne Herşey Bambaşka isimli programı sunmuştu),

Roksan Kunter(spor haberleri)

Banu El,

Gülay Özdem (TRT Haber’den transfer),

Selin Ongun,

Mehmet Barlas,

Bejan Matur,

Hilal Ergenekon..

Bu isimlerden Defne Samyeli, Banu El ve Hilal Ergenekon, kuşak haberlerini, Gülay Özdem, gece haberlerini, Roksan Kunter ise spor haberlerini sunacak..

t24.com.tr’de başarılı röportajlara imza atan Selin Ongun, AHaber’de de özel röportajlarıyla ekrana gelecek..

Zaman Gazetesi köşe yazarı Bejan Matur ise sohbet programları yapacak..

Mehmet Barlas’ın durumu ise henüz net değil.. Ünlü gazetecinin NTV’yle olan anlaşması nedeniyle kanalda nasıl bir programla ekrana geleceği henüz netleşmedi..

i.php

i.php

Medyaradar

Digiturk, 32. kanaldan yayın yapan Kanal B'yi 50. kanala kaydırdı. Yerine ATV'nin haber kanalı geliyor...

Kanal B, Digiturk platformunda 32. kanaldan yayın yapıyordu. Ancak Digiturk ani bir kararla Kanal B'yi 50. kanala kaydırdı.

Kanal B'nin yerine de, Çalık Grubu'nun sahibi olduğu ATV'nin haber kanalı A Haber, 32. kanalda bu ay içinde yayın hayatına başlayacak.

Medyaradar

a hbr Frekans: 11792 H (Yatay) 16000, Digiturk 32. kanal, D-Smart 35. kanal, Teledünya 56. kanal

a hbr HD Frekans: 11896 H (Yatay) 11200, Digiturk 332. kanal, Teledünya 8. kanal

Kanalın web sitesi: www.ahaber.com.tr

a haber'i canlı izlemek için tıklayınız...

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Geçen sene nisanda başlıyordu!!!

2009 dan beri hep kuruyorlar ama bir türlü yayına geçemedi...

Ama beklemeye devam... Televizyonumda haber kanalları için her zaman bolca yer vardır...

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Alia benim mesajı neden sildin ben ortamı sükûnete davet ediyordum :)

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
ne kadar çok kanal olursa o kadar da yalan olur....

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
belli başlı kendimce tarafsız olarak kabul ettiğim medyaları takip ediyorum :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Anlaşılan NTV den baya transfer yapmışlar.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Mehmet Barlas ve 2 ntv spikerinin oraya geçmesine üzüldüm hd televizyonum yok bare şöyle şeyleri tüm televizyonlara yapsalarda halkımız evlilik programlarını izleyeceğine bunları izlesin konuyu yanlış yere çekiyorum ama bazen eski bir belgesel arıyorum Trt 3 te gece 2 de başlamış(gündüzler torbayamı girdi :)) sonrada halk niye böyle oluyor gece belgesel koy öğlen izdivaç al sana insan hadi bakayım çok uzattım galiba :D

---------- Post added at 20:43 ---------- Previous post was at 20:42 ----------

misafirlere bakın maşallah :D

Şu an 74 kullanıcı var. (1 üye ve 73 konuk)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Mehmet Barlas ve 2 ntv spikerinin oraya geçmesine üzüldüm hd televizyonum yok bare şöyle şeyleri tüm televizyonlara yapsalarda halkımız evlilik programlarını izleyeceğine bunları izlesin konuyu yanlış yere çekiyorum ama bazen eski bir belgesel arıyorum Trt 3 te gece 2 de başlamış(gündüzler torbayamı girdi :)) sonrada halk niye böyle oluyor gece belgesel koy öğlen izdivaç al sana insan hadi bakayım çok uzattım galiba :D
Uydu alıcın HD olsun yeterli. Televizyonun HD olmasına gerek yok.
---------- Post added at 20:43 ---------- Previous post was at 20:42 ----------

misafirlere bakın maşallah :D

Şu an 74 kullanıcı var. (1 üye ve 73 konuk)

Uydu alıcın HD olsun yeterli. Televizyonun HD olmasına gerek yok. Tüplü olsada olsur.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Bu ablamız sabaha kadar canlı yayında olacak. :D Tekrar yayın yapmadan 24 saat canlı yayın yapacağız demişti Erdoğan Aktaş.

60677457359516494690.png

gs_kadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
MARATONA HAZIRIZ! A HABER'İN KADIN SPİKERLERİ YENİ AKTÜEL'E KONUŞTU!

A Haber'in 6 güzel sunucusu doğuşuna tanıklık ettikleri yeni kanalı, programlarını ve haber sunmanın zorluklarını anlattılar.

aa0_087b6.jpg

Sundukları programların aynı zamanda editörü, muhabiri ve yapımcısı olan altı güzel haberci, “Maratona hazırız” sinyali veriyor.

Turkuvaz Grubu’nun, 24 saat canlı yayın yapan haber kanalı a Haber, geçtiğimiz pazartesi yayına başladı. Yeni Aktüel dergisi son sayısında; haber kanalları arasına hızlı bir giriş yapan a Haber’in güzel sunucularını bir araya getirdi.

Defne Samyeli, Gülay Özden, Roksan Kunter, Banu El, Hilal Ergenekon ve Meryem Özgün, doğuşuna tanıklık ettikleri yeni kanalı, programlarını ve haber sunmanın zorluklarını anlattılar.

DEFNE SAMYELİ

HABERCİLİKTE TAM 20 YIL!

Defne Samyeli, a Haber’de her gün yayınlanan ‘Akşama Doğru’ programını ve ana haberi sunuyor. Günün gelişmelerini canlı bağlantılarla ekrana taşıyan Samyeli, perşembeleri de ‘Söz Teması’ adlı siyaset-tartışma programıyla ekrana geliyor.

Defne Samyeli bu yıl televizyon dünyasındaki 20’nci yılını kutlamaya hazırlanıyor. “Habercilik stresli bir iş. Adrenalini ve zorlukları sevmeyenler bu işte başarılı olamaz” diyen deneyimli sunucu a Haber için de şunları söylüyor: “Haber yapan herkes bizim rakibimiz. Güçlü ve coşkulu bir kadromuz var. Coşku da haberin özüdür.”

ROKSAN KUNTER

İŞİMLE ANILMAK İSTERİM

Roksan Kunter, a Haber’de spor programı sunuyor. 26 yaşındaki sunucu, milli basketbolcu Erman Kunter’in kızı... Kamuoyunda ‘Osmanlı hanedanının torunu’ olarak tanınıyor ama bundan çok rahatsız.

Yaptığı işlerle anılmak istiyor. “Farklı bir spor programı yapmak istiyorum. Dünyada basketbol ve futbol aynı oranda ilgi görüyor. Oysa bizde dünya futbolun etrafında dönüyor” diyen Kunter, hedeflerini de şöyle anlatıyor: “Bu programla gündemi yakalamakla kalmayacağız aynı zamanda gündem de yaratacağız.”

GÜLAY ÖZDEN

HAYALLERİM GERÇEK OLDU

İzleyiciler, ‘gün biterken’ yani 22.00-24.00 saatleri arasında, özet haberleri Gülay Özden’den alıyor. 33 yaşındaki deneyimli sunucu aslında makine mühendisliği eğitimi almış. Ancak gönlünde yatan aslan gazetecilik, daha üniversite yıllarında yoldan çıkarmış onu.

1996’da, İzmir’de bölgesel bir radyoda başlayan serüveni; radyoculuk, kültür sanat programları derken haber spikerliğine kadar uzanmış. “Hayalimde hep bir haber programı yapmak vardı. Şimdi gerçekleşiyor. Her akşam günün özetini ekranlara taşırken kritiğini de yapmış olacağız” diyor.

HİLAL ERGENEKON

UYUTMAYACAĞIZ, ÜZGÜNÜZ!

Gece 24.00’ten sonra ‘Uykusuz Her Gece’ adlı programı sunan Hilal Ergenekon 29 yaşında, İzmirli... Ege Üniversitesi’nde gazetecilik okumuş. Bir dönem internet sitelerinde köşe de yazmış. Televizyon macerasına at yarışı spikerliğiyle başlayan Ergenekon, asık suratlı olmayan, aktif bir haber programı hazırladıklarını belirterek şunları söylüyor:

“Uykuya tercih edilecek bir program hazırlıyoruz. İzleyicileri uykusuz bırakacağımız için üzgünüz. Amacımız, uzmanlardan görüşler alıp konuyla ilgili kişilerle canlı bağlantı kurarak gündemi sıcağı sıcağına ekrana taşımak.”

BANU EL

DÜNYADAN SİYASİ HABERLER

Haftanın beş günü, öğlen kuşağında izleyicilere günün gelişmelerini aktaran Banu El, deneyimli bir televizyoncu... El, öğlen kuşağı haberlerinin dışında bir de çarşamba akşamları siyaset odaklı tartışma programının moderatörlüğünü üstleniyor.

Bu programı usta gazeteciler; Cengiz Çandar ve Hasan Bülent Kahraman ile birlikte yapacak olan Banu El, Türkiye’de ve dünyada yaşanan olayları ve siyasi gelişmeleri sıcağı sıcağına mercek altına alıyor.

MERYEM ÖZGÜN

MESLEĞE BURADA BAŞLADIM

a Haber’de hafta içi saat başı haberlerini Meryem Özgün sunacak. 27 yaşındaki Özgün’ün 5 yaşında bir oğlu ve 3.5 yaşında bir kızı var. “Mesleğe burada adım attım. Sıfır kilometre başladım ama test yayınlarıyla bir anda 20 kilometreye ulaştım” diye konuşan Özgün; İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu...

Genç spiker, “İş başvurusunda ‘Askerliğimi yapıp geldim, beni de aranıza alın’ dedim ve kabul edildim. Şimdiye kadar her şey güzel gelişti, umarım böyle sürer” diyor.

Sabah

i.php

i.php

http://medyaradar.com/haber/roporta...in-kadin-spikerleri-yeni-aktuele-konustu.html

hüseyin123

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
afişlere bakarmısın yaa :D:D bunlar haber kanalı için hazırlananlar haha