Regedit nasıl temizlenir?

Bu konuyu okuyanlar

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar işletim sistemim win7 ultimate 32 bit.Ekleyip kaldırdığımız programların izlerini regedit ten tamamen kaldıracak bir program yok mu?Denediklerim:Revo uninstaller pro,ccleaner,advance system care,advance system cleaner,fix cleaner,winaso registry optimizer.Bunlar sistemi temizlemiyor.Bunlaarın haricinde gerçekten denediğiniz ve kayıt defterini temizleyen programlar var mı?Şimdiden teşekkür ederim.

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Regseeker öneririm.

beyazad

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Birkaç kilobayte'lık fazlalığın ne hard diskine ne belleğine ne de işlemcine hiçbir yükü olmaz. Bırak dağınık kalsın. Ben yıllardır bu tür ek yazılımlarla performans peşinde koştum. Gençlik işte. Ama gel gör ki disk birleştirme dışında hiçbir şeyin performansa faydası yok.

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Revo uninstaller pro,ccleaner,advance system care,advance system cleaner,fix cleaner,winaso registry optimizer.Bunlar sistemi temizlemiyor.

bunların temizlemediği kanısına nerden vardın ?

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Bütün arkadaşlarımın fikirlerine teşekkür ederim.Regseekerı denedim bakalım ne olacak.Temizlemediği kanısına programları sildiğim halde hala regeditte kayıtlarının durduğundan vardım.Yani anlayacağınız format atmadan hiçbir şey silinmiyor,silinmiş gibi gözüküyor.Benim fikrim bu.

SkuLLeRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
aslında format atmak en iyisi bence.. zaten bi süre sonra bilgisayarlar için en yararlısı bu oluyo..=))

SkuLLeRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
format en son çözümdür:):)

haklısın ama bilmeden bilgisayarlrımızda çok dosya birikiyo ve bu belli bi süre sonra ciddi nlamda hem pc yi yavaşlatıyo hemde boş boşuna yer kaplıyo.. ama bi format hemen kendine getiriyo.. diye düşünüyorum=)

origami__1988

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
haklısın ama bilmeden bilgisayarlrımızda çok dosya birikiyo ve bu belli bi süre sonra ciddi nlamda hem pc yi yavaşlatıyo hemde boş boşuna yer kaplıyo.. ama bi format hemen kendine getiriyo.. diye düşünüyorum=)

XP olsaydı dediğine hak verirdim ama win 7 bu sorunu aşmış. 7-8 ay sonra format atmıştım ve o da keyfiydi:)

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
Birkaç kilobayte'lık fazlalığın ne hard diskine ne belleğine ne de işlemcine hiçbir yükü olmaz. Bırak dağınık kalsın. Ben yıllardır bu tür ek yazılımlarla performans peşinde koştum. Gençlik işte. Ama gel gör ki disk birleştirme dışında hiçbir şeyin performansa faydası yok.

aslına bakarsan, sorun onların boyutu değil. boşa giden linkler. windows'un hantal algoritması sonucu boşa git-geller yapması." IO Bit advanced system care" free sürümü gerçekten de bende gözle görülür bir performan artışı sağladı. tabi sadece registry temizlemiyor.

KARDESTURK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ccleaner ile süper hızlı ve güvenirli temizleyebilirsiniz.