Firefox'un Artık Sıkan Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Selamlar.
Arkadaşlar, tarayıcı olarak firefox tercih edenlerdenim ve gayet memnunum fakat son zamanlarda şöyle bir problemim var:

Firefoxu kapatıp tekrar açmaya çalıştığımda, firefox halen çalışıyor bu yüzden çalışmıyor yeniden başlatın falan gibi bir uyarı çıkıyor. Görev yöneticisinden kapatmak uğraşlı olduğu için dos tan taskkill kısa yolu yapıp sorunu çözüyorum ama bu işlem de sıkmaya başladı. Var mıdır bir çözümü?

İkincisi genelde sdn foruma girdiğimde bir süre firefox kilitleniyor ve betiği durdur uyarısı veriyor. Bu da can sıkıcı bir durum. Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler.

Bu arada işletim sistemim xp.

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Hangi Sürümü Kullanıyorsun Ve Kullandığın Güvenlik Yazılımları Nelerdir.!

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
En son sürümü kullanıyorum, avast antivirüs kullandığım güvenlik yazılımı. o da son sürümü.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
klasik firefox sorunları, kapattıktan sonra biraz bekleyeceksin yada senin yaptigin gibi görev yöneticisinden kapatacaksın baska bi cözümü yok, sdn'de kilitlenme sorununa ise yapacagin hicbisey yok sırf sdn'de kilitlendigi icin chrome'a gectim iyikide gecmisim bundan sonra chrome devam...

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
kapattıktan 10 saniye sonra tekrar açabilirsin ;)

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Sen Firefox u kapatıp tekrar açmaya çalıştığında böyle bi sorun oluyorsa bence sorun ya senin kullandığın firefox un kendisinde yada kullandığın bi eklentiden kaynaklanıyordur... Çünkü bende kesinlikle öyle bi sorun yok Çözümü ise firefoxu tamamen kaldır tekrar kur yer imlerinin yedeğini alırsın sorun olmaz... Kullandığın eklentilerede dikkat et...

Birde internet bağlantısını kuvvetlendireceğini iddia eden programlar var.. İşte bu programlardan kullandıysan o betik sorunuda ondan kaynaklanıyor olabilir çünkü ben bu tip programları kullanıp aynı sorunu yaşadığım için biliyorum...
Mesela Advanced systemcare programında internet güçlendirici var mesela firefox un ayarlarını mahfediyor vede javascript hataları vermeye başlıyor firofox.. Bu tip programlardan ve ayarlardan uzak durmak gerekiyor...

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Aynı sorunlar bende oluyor fakat çözümü de yok değil
ilk sorun Firefoxu kapatır kapatmaz tekrar açmaya çalıştığından kaynaklanıyor.bu nedenle aykut arkadaşımızın dediği gibi biraz beklemen gerek
ikinci sorun ise eklentilerden dolayı oluşuyor.Bahsettiğin hata bende greasemonkey aktifken geliyor. Ama başka eklentilerinde sebep olma olasılığı var betiği durdur uyarısı geldiğinde dikkatli okursan hangi eklentinin hataya sebep olduğunu öğrenebilirsin.

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
İlgilendiğiniz için herkese tek tek teşekkür ederim.

Fakat değil 10 saniye yarım saatte beklesem yine aynı şekilde firefox çalışıyor uyarısı geliyor.

Firefox da eklenti pek fazla kullanmam. Tek kullandığım eklenti flash player. Firefoxu bir kaç defa kaldırıp tekrar kurdum. aynı sorun devam etmekte. Gariptir ki bu betiği durdur uyarısı ve kısa süreli kilitlenme sorunu sadece sdn forumunda meydana geliyor.
Neyse vaktiniz aldım sanırım chrome'ye geçeceğim.
Herkese teşekkürler..

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Birde Firefox un portable ını denermisin aynı sorun olacakmı bakalım....

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Pale moon kur.Firefox tabanlı ama hatalardan arıtılmış...

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
sorun sdnde firefoxla gezinmekte. Kaç defa dile getirildi bu konu yapacak bisey yok hic eklentisiz sekilde de kullansan faretmez bu sitede firefoxla gezinmek sabır istiyor, ins bigün düzelecek:thumbdown:

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bende sdn de bir sorun çıkmıyor hiç :D Ama o betik çilesini başka sitelerde bende çok sık yaşıyom :(

muski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşletim sistemim win7 home pre.Firefox 4.0 beta8 TR kullanıyorum.SND de herhangi bir proplem yaşamıyorum.Bir de bu versiyonu deneyiniz.

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
ben de firefox kullanıyorum bu sorunların hiçbirini yaşamadım.

eklenti olarak adblockplus (birden fazla filtreli) ve flashblock var. ne sdnde yavaşlık ne de betik sorunu felan yaşamadım.

kapatmaya gelince kapatır kapatmaz açmaya çalışınca öyle bir hata gelir. 10 sn felan bekleyince olmaması lazım:)

Caps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Betik sorunu bende de oluyor fakat SDN de iken değilde hotmaili açtığımda geliyor betiği durdur uyarısı yeni sürümü betadan kurtulsa da kullanmaya başlasak

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
mozilla ürünleri artık taş devrinde kaldı bırakın şu firefox u felan

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
14 beta sürümünü kurun. 13. sürümde aynı sorunu ben de yaşıyordum. 14. sürümde bu sorun çözülmüş gibi duruyor.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
14 beta sürümünü kurun. 14. sürümde bu sorun yok. Yakında finali de çıkar 14. sürümün..

yelkowan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
14 beta sürümünü kurun. 13. sürümde bahsettiğiniz sorunu ben de yaşadım ancak 14. sürümde sorun çözülmüş görünüyor.

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Bende sadece betiği durdur uyarısı çıkıyor ama SDN'de değil.
FF kapatınca hiç aniden açmadım. O sorunu bilmiyorum.
Eski FF'ların birinde o sorun çok sık oluyordu.