Microsoft RichCopy ile çok hızlı dosya kopyalama

Bu konuyu okuyanlar

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
richcopy.jpg
Microsoft RichCopy, işletim sisteminin kendi dosya kopyalama sisteminden çok daha hızlı kopyalama ve taşıma yapabileceğiniz bir yazılım. RichCopy özellikle ağ üzerinden yapılan kopyalama işlemlerinde öne çıkıyor.

RichCopy aslında yeni bir uygulama değil. Windows 95'ten beri kullanılmakta olan uygulama sadece Microsoft çalışanları tarafından iş için kullanılmak için geliştirilmişti. Microsoft bu uygulamayı herkesin kullanımına sunarak ücretsiz olarak indirilmesine karar verdi.

Yazılımın simgesi de hangi çağdan kaldığını bize kanıtlıyor. Eski, ancak bazen hayat kurtaracak kadar becerikli bir uygulama.

Kod:
[URL="http://download.microsoft.com/download/f/d/0/fd05def7-68a1-4f71-8546-25c359cc0842/HoffmanUtilitySpotlight2009_04.exe"][COLOR="#8b0000"]Microsoft Rich Copy İndir[/COLOR][/URL]

yazlmtavsiyeleriyenikon.png

RichCopy tek sayfalık bir pencere tasarımıyla geliyor. Üst kısımdan kaynak ve hedef klasörleri seçiyoruz ve orta kısımdan ise basitçe aktarımın nasıl yapıldığını izliyoruz. Pencerenin en alt kısmındaki bilgi bölümünden ise kopyalama sırasında karşılaşılan oalsı sorunlar hakkında bilgilendiriliyoruz.

Yeşil renkteki "oynat" butonu ile kopyalamayı başlatmak mümkün. Bu simge şu an kopyalama başladığı için silik renkte, ünlem işaretli duraklatma simgesinin hemen solunda duruyor.

richcopy02.jpg

Kopyalama işlemini duraklatmak da mümkün.

richcopy03.jpg

Dosya kopyalamamız tamamlanıyor.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
teracopy'nin yerini alabilirmi diye kurdum baktım da, imkansız...

ioz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Total Comander varken bunların hepsi boşa zaman ve emek kaybı

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
iş yerinde network de kullanımı nasıl olur acaba pek bir artış olurmu bazen lokasyonlar arası kopyalama gerekiyorda

muratveb

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Bende teracopy kullanıyorum aslında öyle bariz bi fark yok kopyalama yada taşıma yaparken

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Teracopy ile oldukça hızlı kopyalama ve taşıma yapabiliyorum. Saniyede 30 Mbit hıza erişebiliyor. Windows 1-2 Mbit zar zor taşıyor.

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hocam bu program zaten tarihi eser :) Microsoft kendi çalışanları için üretmiş bunu sonra da ihtiyacı kalmayınca piyasaya sürmüş millet kullansın diye. Bende Tera Copy kullanıyorum yoksa.

Forumdan birisine yardım amaçlı önerdim.
Bildiğim tek fonksiyonu aynı anda aynı dosyayı birden çok klasöre kopyalayabilmesi.
Önerileriniz varsa bu işi yapabilen yorumlarınızı altta belirtin lütfen :)
ayni-anda-bir-dosyayi-birden-cok-klasore-kopyalamak-mumkun-mu

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Var, hemde açık kaynak ve kullanımı çok pratik. n2ncopy programı.

Yeşil alana kopyalanacak dosyaları, mavi alana da kopyalanacak yerleri sürükleyip bırakıyorsun sonra kopyala diyorsun hepsi bu...

http://sourceforge.net/projects/n2ncopy/files/n2ncopyen.zip/download

Teşekkürler.. Bu da bir alternatif olsun.

Aşağıdaki adrese de taşırsanız seviririm:
http://forum.shiftdelete.net/diger-yazilim-konulari/188009-ayni-anda-bir-dosyayi-birden-cok-klasore-kopyalamak-mumkun-mu.html

Son mesajlar