Pepsi Yaşatır Seni Kampanyası'ndan 10.000 TL kazandınız!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Dün sabah Turkcell hattıma bir mesaj geldi!.

Mesajda aynen şöyle yazıyor: “Değerli abonemiz Pepsi Yaşatır seni kampanyasının yapmış olduğu +5757 özel çekiliş sonucunda hattınız 10.000 TL para ödülü kazandı bilgi ve danışma hattımız “0534 454……” arayınız.

PEPSİ A.Ş

Allah Allah ben ne Pepsi kampanyası ne de hiçbir kampanyaya hayatım boyunca mesaj atmadım. Nereden çıktı bu? Diye düşünürken. Ardından mesai arkadaşım Evren Ersoy’a söyledim böyle bir mesaj geldi 10.000 TL kazanmışım gülerek. Bunlar kesin dolandırıcıdır dedi Evren. Gelen numarayı istedi benden Ve hemen oraya aradı.

Karşı tarafta gelen ses Pepsi Müşteri hizmetleri buyurun.
*Bana 10 bin TL kazandım mesajı geldi. Nereden kazandım bu parayı, Nasıl alacağım bu parayı?

*Karşı taraftan gelen yanıt Pepsi Seni Yaşatır kampanyasından. Hemen ……. Bankasının ATM’sine gidin telefonunuzu da sakın kapatmayın. Ardından Evren sizi dolandırıcılar diye tepki gösterince hemen telefonu kapattı karşı taraf. Sonradan tekrar tekrar aradık açmadılar.

Ardından Turkcell’i aradım başıma böyle bir durum geldi. Turkcell müşteri temsilcisi, böyle dolandırıcılar çok maalesef bizim yapacak bir şeyimiz yok yanıtını verdi.

Sonra hemen numaranın kimin adına kayıtlı olduğunu araştırdık. Yabancı uyruklu bir kadının adına çıktı.

Ben hemen Pepsi’yi aradım “0534 454…….” Nolu numaradan böyle mesaj atıyorlar. Sizin adınızı kötüye kullanıyorlar.

Pepsi müşteri temsilcisi de evet böyle sayısız dolandırıcıyla ilgili Cumhuriyet Savcılığına başvurumuz var. Şimdi sizin de verdiğini numarayı da şikayette bulunacağız. Yapacak başka bir şey yok.. İsterseniz siz de şikayette bulunun..

Aldığım bu cevaplar karşısında çok şaşırdım. Halbuki verdiğim numaradan telefonu açıyorlar. Onları yakalamak çok basit bu teknolojinin uçtuğu ortamda.

Allah’tan biraz uyanık geçiniyoruz ben ve Evren arkadaşım.
Ya saf olsaydık!!!

Ama sonra düşünmedim de değil “Pepsi Seni Yaşatır” kampanyasına ben de mesaj atmış olsaydım milyonlarca kişi gibi.
Acaba dolandırıcıların oltasına takılırmıydım???

Böyle bir kampanya yapan Pepsi gibi büyük bir firmanın çok daha sıkı tedbirler alıp insanları bilgilendirmesi lazım diye düşündüm…

UçanKuş

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bizim burada seyise geldi aynı mesaj adam bir sevindi bir sevindi...
zaten saf biri...

Bana sordu ne yapacaz diye...

ver bakalım mesajı dedim...

Baktım bir Turkcell Numara göndermiş...

Sahte bu mesaj dolandırıcı dedim...

Bozuldu... İnanmak istemedi...

Ertesi gün rastladım ilçeye gidiyor...

Nereye gidiyorsun?

İşte Bankaya gidiyorum Kredi Kartı Çıkaracağım!!!

Dedim sen ne yapıyorsun...

Aradım numarayı işte Kredi Kartı numaranızı verin biz oraya para yatıracaz dediler dedi ben de kredi kartım yok yarın bankaya başvursam çıkarsam olur mu diye sordum olur dediler dedi...

Yine dedim bunlar dolandırıcı...
para yatıracak olan Kredi Kartı istemez... Banka Hesap Numarası ister...

Yok bizim ki yine inanmak istemiyor bana...

Dedim sen Pepsi İçtin mi?
Yok dedi...
Eee sen Pepsi içmedin... Mesaj göndermedin nasıl sana çıkıyor bu para dedim...
Belki biri yanlışlıkla benim numarayı göndermiştir dedi...

Yaw dedim akıllı ol git bir Pepsi şişesi kutusu bul onun üzerinde numara yazıyor orayı ara seni arayan numarayı ver bu gerçek mi diye sor dedim...

Aklına yattı...

Ertesi gün yine rastladım... Sahtekar dolandırıcılarmış... dedi...

Sonra yine numarayı aramış...
Kredi kartı Aldım demiş...

Adamlar Numarayı ve şifreyi verin diyor

Bu da Evin Tapusunu da vereyim mi diyor basıyor küfrü... :)

Ama Allah'tan vatandaş'ın bana rastlamadan önce kredi kartı yokmuş... Yoksa gidecekti olan parası...

Ne yazık ki o kadar uyarılmasına rağmen bizim insanımız bu gerçektir diye umutlanıyor...

zero2900

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Eee mebla 10.000 olunca insan gerçek olmasını istiyor.

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Afedersiniz kimse alınmasın ama ben bu numaralara kananlar hakkında iyi düşünmüyorum artık, bu kadar uyarılara rağmen bir kişi böyle bir tuzağa düşebiliyorsa düpedüz aptaldır ve sömürülmeyi sonuna kadar hakediyordur. Kimse kimseye bedava birşey vermiyor bu zamanda, değil babana sağ gözünden sol gözüne bile güvenmeyeceksin.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Doğru bilinçlendirme gerekiyor.Bunuda en güzel haber vakti kanallar duyurabilir

zero2900

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Afedersiniz kimse alınmasın ama ben bu numaralara kananlar hakkında iyi düşünmüyorum artık, bu kadar uyarılara rağmen bir kişi böyle bir tuzağa düşebiliyorsa düpedüz aptaldır ve sömürülmeyi sonuna kadar hakediyordur. Kimse kimseye bedava birşey vermiyor bu zamanda, değil babana sağ gözünden sol gözüne bile güvenmeyeceksin.

Sende abartma hadi baba yı anladıkda sağ göz sol göz ağır olmadımı ikiside bize çalışıyor :mrgreen:

neyse saçma bi espriydi :mrgreen:

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ahh SDN okurlraı neden hortlakçısınız bu kadar??

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Hortlata hortlata gelin okurlar.

El ele el ele gelin okurlar :D

Son mesajlar