Torrentler neden bu kadar yavaş?

Bu konuyu okuyanlar

ozy33

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben Hiç İndiremiyorm sen yine dua et :D geçen gün nasıl bişey diye indirdim denedim... bi kaç dk bekledim indirmedi... bi ayar çekmek lazım heralde :D geri sildim :D

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Beo, tamam özel mesaj atacağım teşekkürler..

ozy33, bi yolunu buldur indir ben download yapamadığım her dakika kendime küfür ediyorum.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
zamundada bir sıkıntı yok sabah beri dosya cekiyorum 500 ün altına hiç düşmedi canavar gibi zamunda (Bittorrent7.1 ile çekiyorum dosyaları)

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
torrent programlarının farklı olması (utorrent, bittorrent, bitcommet v.b.) aynı dosyayı indirme de hız farkı sağlamaz die biliyorum.
Tabiri caizse onlar sadece aracı asıl önemli olna seed olayı. seed ne kadar yüksekse o kadar hızlı iner çünkü sağlayıcı çoktur. ama şöyle bi istisna var, bazen seed az olmasına rahmen hızlı indiği olmuştur. o da sağlayıcının sanırım o an normale göre daha müsait internet trafiği olmasından kaynaklı.. bazen ben ortalama 60 kb/s ile upload yaparken bazan sadece ort 30 kb/s de kalıyo :)

Beo

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Özel mesajla küfürü biz yiyoruz sonrasında tehdit ediliyoruz bunlar yetmezmiş gibi cezayıda biz alıyoruz.

Teşekkürler keyloger!!!

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Ben 3 tane ceza aldım, etmeyeceğin yardım için insanları meşgul edip görgüsüz dersen tabi ceza alırsın. Hiç arkadaşa dert yanma. Hatayı kendinde ara, sana özel mesajdan zeytin dalı uzattım geri çevirdin. Kral değilsin burada.

Arkadaşlar özellike serkan ve adrasa sizinle konuşmam gerek hızımı bugün 8 mbps yaptırdım. Hala aradığım torrentleri bulamadım..

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
bu siteyi anlayamiyorum artik; gecen gün bi konuda filmlerle ilgili konusurken divx film sitesi ismi gecti muabbette... bi baktım mesajim silinmis bide uyari gelmis, ben film linki falan vermedim ki... Nys hadi herseyi gectim benim yaptigimda yanlıs diyelim ozaman forumda yüzlerce torrent, torrent davetiye paylasımı, oyun crack muabbeleri, film muabbetleri daha neler neler var, benim yaptigimmi yanlıs??? Bu sitenin artık kendine gelmesi elden gecmesi lazim 15-16 yasında cocuklara moderatorluk verirsen (digerlerini tenzih ederim,onlar kendini biliyo) olacagi bu..
Bak simdi ben bunu yazdım ya bana mantıklı bi cevap vermezlerde mesajimi silerler benide banlarlar....

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
bu siteyi anlayamiyorum artik; gecen gün bi konuda filmlerle ilgili konusurken divx film sitesi ismi gecti muabbette... bi baktım mesajim silinmis bide uyari gelmis, ben film linki falan vermedim ki... Nys hadi herseyi gectim benim yaptigimda yanlıs diyelim ozaman forumda yüzlerce torrent, torrent davetiye paylasımı, oyun crack muabbeleri, film muabbetleri daha neler neler var, benim yaptigimmi yanlıs??? Bu sitenin artık kendine gelmesi elden gecmesi lazim 15-16 yasında cocuklara moderatorluk verirsen (digerlerini tenzih ederim,onlar kendini biliyo) olacagi bu..
Bak simdi ben bunu yazdım ya bana mantıklı bi cevap vermezlerde mesajimi silerler benide banlarlar....

ya aslında crack hakkında konusmak ile crack dosyasına bulabileceğin siteyi söylemek arasında bi ince sınır var sanırım. muhtemelen nasıl yapıldığı konusunda bilgi vermek serbest, ama nerden bulacağını söylemek yasak. site program ya da oyun firmesının resmi internet sitesinde yayınlanıyorsa link dahil herşeyi verebilirsin. garip bi döngü. onların silmesine ya da 16 yaşındaki mod v.s lere takılma. sen bilgi alış-verişi yap gerisi onların bileceği iş :)

---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 21:16 ----------

paramore .... özel mesaj attım

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Seederlar yüksek olacak, portlar yönlendirilmiş olacak, upload hızı yüksek olacak ki download hızı da yüksek olsun :)

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Bu seed olayını biliyorum bilmeyen de yoktur sanırım. Sanırım bende bi sorun var Bittorent ile Inceptionı bile indirmedi 100lerde olmasına rağmen. pff :D

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Portları kontrol etmek nasıl oluyor, o ayarlar nasıl yapılır hangi portu açacağız falan filan birsürü soru :)

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Portu birileri öğretebilir mi Kadıköye ? Ben bilsem anlatırdım :D

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
he yav şu port açma mevzunu bilen biri anlatsada uygulasak

drsakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Port açma konusunda şöyle bir site var. http://www.portacmak.com/

Ben ordan yapmıştım. Çok farketti mi derseniz, farketmedi. Arkadaşların dediği gibi bilindik sitelerden yaparsanız indirmenizi sorun yaşamazsınız. Port açtığında biraz upload kıpırdıyor gibi... Ufacık upload kıpırdasın diye ben yeniden uğraşmam, bilginize...

by10ur

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Bittorrent utorrent limewire azureus bitcomet kullandım aralarından en iyisi bitcomet tam gaz yükleniyor torrente internette gezinemiyorsun bile seed az ise yapacak bir şey yok ama bitcomet çok iyi hız konusunda

apoxlost

Asistan
Reaksiyon puanı
2
en iyisi u torrent gece acıyorum sabah oyun inmiş oluyor. bide şu zamunda ya üye olabilsem .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben bitcomet kullanıyorum 15 - 30 arasıydı sonra 6000 - 7000 kadar oldu fakat bir dakka sonra tekrar 30 - 60 a düştü :confused1: