Peugeot 206+ Nasıl Bilirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Selam arkadaşlar;

Yeni araba bakıyorum bu aralar ve yaya olmak zormuş bunu anladım.:D
Peugeot 206+ nasıldır sizce sıfır olanını eğer makul görürsem almayı düşünüyorum.
Comfort - 1.4 HDi 70 bg - 5 ileri manuel vites.

Kullanan var mı veya tavsiyede bulunacak?

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Bu fransız arabalarına bi türlü ısınamadım. Ford Fiesta yeni kasayı tercih ederim. 2. el de olsa Ford; Ford'dur

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
ya hiç 206+ olan ya da kullanan yok mu koca SDN'de? :D
altı üstü nasıl bilirsiniz diye sorduk, borç falan istemeyeceğim söz ! :D

ahky

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Honda Civic lerde güzel arabadır.

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
ya hiç 206+ olan ya da kullanan yok mu koca SDN'de? :D
altı üstü nasıl bilirsiniz diye sorduk, borç falan istemeyeceğim söz ! :D

4 seneden fazla zamandır kullanıyorum bu aracı. 2006 Pejo 206 Feline 1.4 HDI.
Az yakar, pek bir arıza ya da bakım masrafı çıkartmaz, hafif olması sebebiyle bilhassa şehir içinde seridir, konfor açısından vasatı geçmez.
Özellikle öğrenmek istediğin bir şey varsa o şekilde yardımcı olayım. :)

Şunun aynısı. İlandaki araç benim değil yanlış anlaşılmasın.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-206-peugeot-206-feline-1-4-hdi/detay

apolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
uzun zamandir peugeot kullanicisiyim. hemen hemen tum family modellerini kullandim. yakit tasarrufu sizin icin onemli ise tercih edebilirsiniz, guvenlik ve konfor daha on planda ise alman menseeli bir arac tercih etmelisiniz.

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Aslında itiraf edeyim. Ben Honda Civic, Ford Focus ya da Toyota Corolla düşünüyordum. 2000, 2001, 2002 model, 16-18 bin lira civarında.

Ama bugün ağabeyim sağolsun beni gezdirdi ve Peugeot bayisine götürdü. Orada da 0 km arabaları gördük, bindik. Bir de Peugeot'nun kampanyası varmış.

10 bin liraya 12 ay 0 faizli kredi veriyorlar. Bende 15 bini peşin 10 bini 0 faizli kredili olarak 206+ almayı düşünmüştüm. İkinci ellere yanaşılmıyor.

Bir aydır bakıyorum ama şöyle eli yüzü düzgün bir araba bulamadım aradığım tipte. Kendi arabamı 2. arayan şahsa sattım. 1 hafta içerisinde gitti.

Ama şimdi ben arabasız kaldım...Dizel 206+ 25 bine bırakıyorlar. Bilmem bana mantıklı geldi. Seat ve Skoda da ise yüzümüze bile dönüp bakmadılar...

Ben arabaya günlük biniyorum ve her gün 40 km yol yapıyorum. Bu yüzden dizel olması avantajlı geldi. 6.5 litre yakıyormuş ortalama bu da 0,195 lira yapar. Gerçi Benim Accent tüpte 0,150 lira yakıyordu ama neyse...

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
207 düşündün mü hiç ?

Benim daha çok hoşuma gidiyor 207ler :)

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
207 leri dizelini 31.200' e, benzinlisini de 26.500'e bırakıyorlar. 207 ile çok fazla farkı yok yani önü ve arkası benziyor.
Ama binip te kullanmadım şahsen.

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Özellikle yakıtı için önerebilirim bu aracı. Hiçbir şey yakmıyor cidden. Görüntü olarak da bence gayet güzel (özellikle feline modellerinde yan çıtalar da gövdeyle aynı renk boyalı, benzin kapağı gti olanlardan, oto. klima vb. gibi birkaç artısı var). Ancak konfor, sürüş keyfi gibi kıstasların varsa Peugeot sınıfta kalır Toyota Corolla ya da Focus'un yanında. Para sıkıntı olmayacaksa 207'de düşünebilirsin.

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
peugeotların tek sorunu sıcak biyerde yaşıyorsan hararettir :)

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim. Yeni araba aldığımda buradan haber veririm size.

Artık nasip kısmet neyse ona bakacağım. :)

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Yok abicim öyle bir şey. Benim arabada olmadı en azından. Ankara'da da yazın hatırı sayılır sıcak vardır yani. :)

Ben kullanmadım zaten de ,
Bizim buralarda(manisa-izmir) çok zikredilir peugeotların bu sorunu.

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:52 ----------

Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim. Yeni araba aldığımda buradan haber veririm size.

Hayırlı olsun şimdiden :)

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
@Blackout söylenmesi gerekenleri söylemiş sanırım. Şimdiden hayırlı olsun diyeyim ben. :)

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
adam 206 hakkinda bilgi istiyor millet tavsiye yapiyor biri 207 benim hosuma gidiyor demis :)) komedi

gezegen

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
otoban faresi olarak bilinir

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174

Arkadaşlar bugün araba alabildim. 2001 model Ford Focus Ambiante, Beyaz, Sedan. 3 haftalık bir ayrılıktan sonra çok anlamlı oluyor.
Kızım gitti oğlum geldi. :D Herkese Allah daha iyisini versin diyorum. :)

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Arkadaşlar bugün araba alabildim. 2001 model Ford Focus Ambiante, Beyaz, Sedan. 3 haftalık bir ayrılıktan sonra çok anlamlı oluyor.
Kızım gitti oğlum geldi. :D Herkese Allah daha iyisini versin diyorum. :)

Hayırlı olsun. Kazasız, belasız kullanırsın inşallah:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selamlar,
2004 2005 model bir peugeot 206 dizel almayı dusunuyorum.araçla ilgili pek bir bilgim yok.yakıt cimrisi oldugunu biliyorum.100 km den sonra araba titriyor cok sesli diye duyumlar aldım.bilgi verebilecek biri var mı tavsiye edermisiniz ? şimdiden teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
öncelikle merhaba babamda bana 206+ benzinlisinden aldı önceki arabamız symbol 1.5dci di performans die sorucak olrsan hiç bir fark göremedim symbolden hatchback olması çok iyi sportif bi görünüşü var 25 milyara 0 aldık içi symbole nazaran oldukça güzel duruo symbolün içi tahta gibiydi :) babam genc arabası bana göre olcaını dşndgü içn aldı malum fazlada bütcemiz yoktu o yzden bu arabayı aldık 1..ve 2. viteslerde arabanın kalkışı birz iyi ama 3 .4.5. viteslerde symbolden hiç bi fark göremedim 75 beygir bu araba symbol 65 bygirdi ses sistemi çok kötü hiç begenmedim mp3 çalmıyor mesela seside çok kötü çıakrtıyor ama herneyse görünüşü ve hatchback olması beni biitiyor oldukça güzel sormak istediginz sorular varsa cvplamaya hazırım

muratal

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Peugeot 206 efsanedir alınır hala bence. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Titreme falan olmuyor oyle aracı alırsan kendındengoreceksın emın ol memnun kalacaksın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba bende 1999 206 xs var araçta ilerledikten hemen sonra, el freni çekiliyken uyarı lambası ile stop lambası özellikle fren yapınca yanıyor size sorun ne olabilir tşk.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
alman malı olması faydalı olur malumunuz peuget lar kazalarda hamur oluyor, alman malı araçlarda emniyet kemeri ytalıyorsanız kurtulma şansınız fazla woswagen çok hoş modelleri var