Sertifika hatası nasıl çözülür

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Herkese selam

Bugün 2 uygulama yüklemek istedim sertifika hatası aldım.Kullandığım telefon e63.bu sorunu aşmanın yolu nedir arkadaşlar? Eğer çözümü yok ise bana sertifika hatası vermeyecek bir şifreleme programı önerir misiniz?

GeceBekcisi

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Sertifika hatası, Symbian OS 9.0'dan itibaren "uygulamaların geçerli bir dijital sertifika ile imzalanması" şartının yerine getirilmemiş olmasının bir sonucudur. Yani bir diğer deyişle cihazınıza yükleyeceğiniz uygulamalar bir sertifika ile imzalı (Signed) olmak zorundadır.

Sorunun çözümü olarak ya bir sertifika edinip yükleyeceğiniz uygulamaları imzalamalı, ya da cihazınızı hack'leyip bu zorunluluğu ortadan kaldırmalısınız. Detaylı bilgi için http://forum.shiftdelete.net/symbian/176044-symbian-sertifika-ve-hack-hakkinda.html adresindeki yazımı okuyup sertifika edinmek için anlatılan adımları uygulamalısınız.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
7. Son Söz:

ROMPatcher ile kerneli zorlamak güvenilir bir uygulama olduğunu ıspatladı ve Symbian bunun için henüz bir engel üretmedi. Ama çeşitli sitelere IMEI'nizi vermek hiç bir şekilde güvenilir bir eylem değil, bunu görmek için de zamana ihtiyaç yok.

Bu yüzden elinizde hack'li veya hack'lenebilir bir yazılım sürümüne sahip bir cihaz varsa ve sertifika edinmek için IMEI'nizi henüz bağışlamadıysanız, bir üst sürüme geçmek için bunu yaparken bir defa daha düşünün. Yarın cihazınız kapatıldığında elinizde faturanız olsa bile çekeceğiniz sıkıntıyı da hesaba katın, güzelim ülkemizdeki bürokrasinin hızını hatırlayın.

Yine de herşeye rağmen ben sertifika alacağım diyorsanız, işte gerekli adresler:

http://cer.s603rd.cn (Çince site)
http://isign.imobile.com.cn (Çince site)
http://cer.opda.cn/en (İngilizce site)
http://www.ipmart-forum.com (İngilizce forum)

Şu alandan itibaren kararımı değiştirdim :D Siz hangisini tavsiye ediyorsunuz? Şuandaki fikrim hacklemek :)

GeceBekcisi

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Elimdeki cihaza sertifika alalı 2,5 yıl oldu fakat benim başıma birşey gelmedi, ancak sertifika aldıktan sonra faturalı cihazına "IMEI'niz klonlanmıştır" mesajı alanlar olduğunu duydum. Yani şans işi bu, tercih sizin.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Eğer yakalanırsak olacaklar nelerdir? Cahilliğime verin ama imei klonlansa nolur?

Bu sorularımın cevabını alınca karar vereceğim.

GeceBekcisi

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Bu yakalanmaktan çok IMEI'nizi verdiğiniz Çinli sitelerin IMEI'leri sattığı Çinli cihaz üreticilerinin ürettiği cihazların Türkiye'ye gelişi ile ilgili. Benim IMEI'mi üzerine bastıkları cihaz belki hiç bir zaman Türkiye'ye girmediği için sorun yaşamadım, sizin IMEI'nizin basıldığı cihaz da Türkiye'ye hiç bir zaman girmeyebilir ama aynı şans sizi bulmayabilir de, tamamen bir kumar bu.

"IMEI klonlandı" şeklinde bir mesaj alırsanız cihazınız kullanıma kapatılacaktır fakat cihazınızın faturasını ibraz ederek IMEI'nin asıl sahibi olduğunuzu ıspatlayıp cihazınızı kullanıma açtırabilirsiniz fakat sanırım tek operatör için açıyorlar böyle durumlarda.

Yani ya uygulamaların ücretlerini ödememek için sertifika alacaksınız (ve bir ihtimal cihazınızı rahatça kullanma şansınızdan olacaksınız) ya da paşa paşa uygulamaların ücretlerini ödeyip, sertifika almayacaksınız.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bu yakalanmaktan çok IMEI'nizi verdiğiniz Çinli sitelerin IMEI'leri sattığı Çinli cihaz üreticilerinin ürettiği cihazların Türkiye'ye gelişi ile ilgili. Benim IMEI'mi üzerine bastıkları cihaz belki hiç bir zaman Türkiye'ye girmediği için sorun yaşamadım, sizin IMEI'nizin basıldığı cihaz da Türkiye'ye hiç bir zaman girmeyebilir ama aynı şans sizi bulmayabilir de, tamamen bir kumar bu.

"IMEI klonlandı" şeklinde bir mesaj alırsanız cihazınız kullanıma kapatılacaktır fakat cihazınızın faturasını ibraz ederek IMEI'nin asıl sahibi olduğunuzu ıspatlayıp cihazınızı kullanıma açtırabilirsiniz fakat sanırım tek operatör için açıyorlar böyle durumlarda.

Yani ya uygulamaların ücretlerini ödememek için sertifika alacaksınız (ve bir ihtimal cihazınızı rahatça kullanma şansınızdan olacaksınız) ya da paşa paşa uygulamaların ücretlerini ödeyip, sertifika almayacaksınız.

Neyse :(

bugün yapsam yarın girer telefon türkiyeye :D

Bir de hack konusunda bilgi verseniz? Onu yaparsam nolur?

GeceBekcisi

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Bendeki N82 v20 yazılım sürümüne dek IMEI vermeden/sertifika gerektirmeden hack'lenebiliyordu ama maalesef E63 IMEI vermeden hack'lenemeyen, yeni nesil cihazlardan :(

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Peki lisans almak istesem kaç tldir?

Ve şu hataya yakalanmadan kurabileceğim bir şifreleme programı var mı?

Veya başka imei versem lisans alıp e63de kullanamazmıyım?

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ve şu hataya yakalanmadan kurabileceğim bir şifreleme programı var mı?

Veya başka imei versem lisans alıp e63de kullanamazmıyım?

GeceBekcisi

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Ücretsiz bir şifreleme uygulaması bilmiyorum, o konuda yardımcı olamayacağım.

Her sertifika tek bir IMEI için oluşturulduğundan kendi cihazınızın IMEI'sini vermediğiniz sürece alacağınız sertifika işinize yaramayacaktır (Lisans kodları da çoğunlukla aynı şekildedir)

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
SISContents 1.6.0b programı ile sertifikalandırmayı deneyebilirsin imei istemiyor ve sertifika süresi 2033 yılına kadar geçerli.

1EO8.png

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Tamam da nasıl olacak? Direkt hafıza kartıma mı atim napim?

---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 19:43 ----------

şimdi de verdiği hata güvensiz sağlayıcıdan alınan korumalı dosya yüklenemez :( THR ne olur birşey yaz ya

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Tamam da nasıl olacak? Direkt hafıza kartıma mı atim napim?

---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 19:43 ----------

şimdi de verdiği hata güvensiz sağlayıcıdan alınan korumalı dosya yüklenemez :( THR ne olur birşey yaz ya

1EUc.png

İlk önce elindeki Unsigned(imzasız) programı SISContents'in içine sürükle ardından aşağıdaki resimde gösterdiğim gibi sırasıyla

1.Sign yazılı butona tıkla
2.Singning Profile kısmından yazılımın kendisine ait olan sertifikayı seç
3. Add Signature butonuna tıkla ve pencereyi kapat

1EUe.png

Bu kısımdan sonra da File > Save As diyerek dosyayı telefonuna uygun(sis-sisx) formatta kaydet. Ondan sonra ister Pc suite yardımıyla ister hafıza kartına atıp kur farketmez.:)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
yazılımın kendisine ait olan sertifika ile her programın kurulacağını hiç sanmıyorum

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
hocam bi programı denedim olmadı yarın başka da deneyeceğim.

Teşekkürler THR

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Ben senin yerinde olsam hiç düşünmeden alırım sertifika. Al demiyorum ama yerinde olsam alırım diyorum.

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
hocam bi programı denedim olmadı yarın başka da deneyeceğim.

Teşekkürler THR

Eğer bu da işe yaramadıysa KadıköyRAP arkadaşımızın söylediği gibi kendine sertifika almalısın. Benim tel hackli olduğu için ihtiyaç duymuyorum ama yanılmıyorsam sen telefonu hackleyememişsin bu nedenle sana sertifika gerekiyor.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Kadıköy ya telefon girerse türkiyeye? Ben düzeltemem daha sonra :)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135

culs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
IMEI numarasını paylaşmak mantıklı gelmiyor, çok hoşuma giden bir uygumala olursa ücretini de öderim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben facebooktan sertifika hatası uyarısı alıyorum nasıl düzelte bilirim acaba (saat ve tarihte düzgün )

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam bnim telefonm galaxyi 5 telefonu fabrika ayarlarına aldıktan snra sertifika hatası vermeye başladı diğer telefonm e71 ve e72 de tarih düzeltip bu sorunu çözmüştüm sanrım android olduğu için tarihle alakası yok bişey ler yüklemeden halledemez miyim yükleme işlenimde kötüym de yardmcı olursanız sevinrm şmdiden teşekkrler..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben telefonumdan birşey indir icem sertifika hatası diyor telefunum nokia asha 306 tülfen yardımcı olun