Kadınlar çalışmalı mı?

Kadınlar çalışmalı mı?

• Evet

Kullanılan: 68 60.7%
  • Hayır

Kullanılan: 44 39.3%

• Kullanılan toplam oy
    112

Bu konuyu okuyanlar

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
Nedense erkekler eşlerinin çalışmasını istemezler (istisnalar var tabi).
Acaba kadınlar çalışmalı mı?
İş hayatında olmalı mı?
Ya da erkekler çalışan kadının evini,çocuklarını ya da eşini ihmal edeceğini mi düşünüyor?
Erkekler için kıskançlık mı var yoksa daha başka şeyler mi?
Mesela kadının gölgesinde kalmak gibi ne dersiniz?

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
tabikide
Kadının ekonomik özgürlğü olmalı...

zaten günümüz şartlarında da tek maaşla yaşamak çok zor

ilica18

Asistan
Reaksiyon puanı
2
çalışmamalı asla kadınların yüzünden erkekler iş bulamıyor...

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
valla eşim doğum nedeniyle 4 ay calısmadı. borçlar beni boğdu resmen. (borçlarım var diye yoksa gerek yok :D )

bence asıl soru kadın erkekten fazla maaş alırsa nolur?

exop

Asistan
Reaksiyon puanı
4
şimdi "çalışmalı" demek bir gereklilik gibi gelir.ama bence önemli olan çalışmak isteyen her kadının çalışabilmesi gerektiğidir. Ama erkek çalışmalıdır.

temjelis

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Hayatta en önemli şey kariyerdir. Erkek çalışır karı(yer)

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bana ait şirketlerin birinde çaycı olarak çalışabilir. Bir mahsuru yok. :D Şöyle bir gerçekte var; Avrupa Topluluğu'na üye ülkelerde yapılan araştırmalarda çalışan kadınların %35-84'ünün cinsel tacize uğradıkları tespit edilmiş. Türkiye'yi hiç söylemiyorum, ayıp olmasın.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Kadın emek verip tahsil yaptıktan sonra, başarılı olduktan sonra çalışması engellenemez elbette. Ancak özellikle Türkiye'de ve dünyada işsizliğin sebeplerinden birisi de kadının çalışması. Gelir dağılımında dengesizliğe sebep oluyor bu.

Bir ailede erkek işsizken diğer ailede kadın da çalışıyor. İşsiz erkeğin potansiyel iş alanına kadının da girmesi dengeleri bozuyor. Biri 2 kazanırken diğer kazanamıyor.

Kadının öncelikli fonksiyonu "kadın" ve "anne" liktir. Çalışmaya başladığı anda istediği kadar yırtınsın, kabul etmesin ama evinde dengeleri bozuyor.

Kadınlığını unutuyor erkekleşiyor resmen, annelik dersen o daha fena. Çocukları konu komşu, anneanne-dede büyütüyor. Dengesiz çocuklar, mutsuz eşler... 20 yıl öncesiyle bugünün boşanma oranları arasındaki korkunç farkın en önemli sebebi bu bence. Mutsuz eşler aldatmaya meylediyor, sevgisiz büyüyen çocuklar da başka mecralarda arıyor sevgiyi.. Sonra gelsin kötü arkadaşlar, kötü alışkanlıklar. Yuvayı dişi kuş yapar diye boşuna dememişler. Dişi kuş evde durmazsa dağılır gider yuva... Söyleyecek bi ton söz var ama şimdilik yeter sanırsam...

netfaruk

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Kadın emek verip tahsil yaptıktan sonra, başarılı olduktan sonra çalışması engellenemez elbette. Ancak özellikle Türkiye'de ve dünyada işsizliğin sebeplerinden birisi de kadının çalışması. Gelir dağılımında dengesizliğe sebep oluyor bu.

Bir ailede erkek işsizken diğer ailede kadın da çalışıyor. İşsiz erkeğin potansiyel iş alanına kadının da girmesi dengeleri bozuyor. Biri 2 kazanırken diğer kazanamıyor.

Kadının öncelikli fonksiyonu "kadın" ve "anne" liktir. Çalışmaya başladığı anda istediği kadar yırtınsın, kabul etmesin ama evinde dengeleri bozuyor.

Kadınlığını unutuyor erkekleşiyor resmen, annelik dersen o daha fena. Çocukları konu komşu, anneanne-dede büyütüyor. Dengesiz çocuklar, mutsuz eşler... 20 yıl öncesiyle bugünün boşanma oranları arasındaki korkunç farkın en önemli sebebi bu bence. Mutsuz eşler aldatmaya meylediyor, sevgisiz büyüyen çocuklar da başka mecralarda arıyor sevgiyi.. Sonra gelsin kötü arkadaşlar, kötü alışkanlıklar. Yuvayı dişi kuş yapar diye boşuna dememişler. Dişi kuş evde durmazsa dağılır gider yuva... Söyleyecek bi ton söz var ama şimdilik yeter sanırsam...

Hislerime tercüman olmuşsun :D çalışmamalı

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Keyfine kalmış, kendi bilir seçeneği yok :D

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Çalışmamalı kadının yeri evidir (klasik bir cevap oldu ama idare edin)Ha yapabilecekleri işlerdede elbetde çalışmalıdır

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Tabiki çalışmalı yoksa geçinemeyiz.:D

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
kadınlar çalışmalı mı çalışmamalı mı. biz hala bunu tartışarak nereye varmayı düşünüyoruz acaba?

kadınlar okumalı hatta ufkunu genişletebilmeli, çalışmalı hem kendisine ve ailesine hem de bu ülkeye fayda sağlayabilmeli. hazır yiyici tüketici bir insan olmaktan çıkıp üreten bir insan olmalı. kimse de buna engel olmamalı :)

erkekler de okumalı ve çalışmalı. yoksa yerimizde sayar dururuz. sonra bilmem ne aşısını ingilizler bulmuş deriz tüm paramızı oraya veririz. bilmem ne araştırmasını amerikalı doktorlar yapmış deriz ama isteriz ki kadınlarımız kadın doktora gitsin kadın doktor mu var yahu. ülkemizde bir sürü kadın ya da erkek var doktor olmak isteyen ama bir türlü okuyamayan okutturulmayan.

kadın para da kazanmalı istemiyorsa çocuk da doğurmamalı bu onun bileceği iş eşler karşılıklı anlaştıktan sonra

Sinan Çetinkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Erkeğin ve kadının görevleri toplum yaşamında belli.
Eğer kadının kendi üzerine düşen görevleri yapmasında sorun oluşturmuyorsa ve çalıştığı yer düzgün edepli bir yer ise çalışabilir.
Şimdi gelelim acı gerçeklere
Özel sektörde taş gibi hatunları ofis hizmetlerinde çalıştıran işverenlere ne kadar edepli gözüyle bakılır tartışırım
Kadınların en çok kullanıldıkları bölümlerden Satış birimlerinde tamamen müşteri çekmesi için kadınlığı ön planda tutuluyor. Bunu bile bile bir kocanın eşini böyle bir yerde çalıştırması zor.
Müşterim, iş arkadaşım ayağına kocasını ayakta uyutan tipler var birde onlara hiç girmiyorum :D

Kadın çalışabilir mi? Evet çalışabilir
Peki ya günümüz şartlarında? Hayır çalışamaz :)

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
isteyen çalışsın ama çalışmaya mecbur olmasın.yani bir erkek aldığı ücretle ailesini geçindirebilsin.

bu birazda kısırdöngü oluyor.kadın iş bulmaya kalkınca,işgücü fazlalaşıyor işçi ücretleri düşüyor,erkek aldığı ücretle evini geçindiremeyince,kadının da çalışması gündeme geliyor.yani tavukmu yumurtadan,yumurta mı tavuktan hesabı.

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Çalışmamalı dersem kıskancımdan derim ve ama bir de şu var sabahtan akşama kadar evde ve ev işleri can sıkıntısından ölürdü herhalde hemde günümüz kızlarını düşünürsek yok yok ölürlerdi sıkıntıdan.

drsakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Kendi bilir. İster çalışsın, ister akşama kadar evde otursun. Eve geldiğimde önümde sıcak bir çorba ve evladıma güzel bir anne olsun yeter. Bunları yapabilirken çalışabiliyorsa çalışsın...

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Özel sektörde taş gibi hatunları ofis hizmetlerinde çalıştıran işverenlere ne kadar edepli gözüyle bakılır tartışırım

Üniversite son sınıftayız. Ayrılık vakti gelmiş, herkes ne yapacaksın ne edeceksin muhabbeti yapıyor. Makyaj güzeli bir kıza sordum, sen napacaksın diye "hiç" dedi. Nasıl yani sınavlara hazırlanma, bi işe girme telaşı falan? Yok dedi,

"Ben bu güzellikle nerde olsa iş bulurum" :eek:hmy::eek:hmy:

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Elbette ki kadınlar da çalışmalı. Bu devirde tek maaşla ev geçindirebilmek çok zor bir olay. Üstelik ben buna kadın erkek açısından bakılmasına çok karşıyım. Burda bir aile geçindirmek söz konusu ise kadın ve erkek ayrımı yapmak kadar basit bir düşünce olamaz. Ayrıca erkeklerin iş bulamamasını kadınların çalışmasına bağlayanlar kusura bakmayın ama bu iş bulamayan erkeklerin yeteneksizliğinden kaynaklanıyor biraz. Suçu kadının üstüne atıp kurtulmak kolaycılığından sıyrılmamız lazım. Ataerkil bir toplumdan geliyoruz ve maalesef çok da çalışkan bir millet olmadığımız belli. Bunun suçu kadında değil büyük oranda kadını dışlayan toplumdadır.

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
kadınlara istihdam hakkı verilmeli verilmemeli mi bunu tartışmk bana çok ilkellik gibi geliyor...

ben 6 yıldır tıp fakültesindeyim. o kadar çalışayım çabalayım sınavlara gireyim gözüme uyku girmesin dinlenemeyim annemden babamdan uzak ayrı şehirde kalayım o yorgunlukla eve geleyim yemeğimi de kendim yapayım bulaşığımı çamaşırımı da kendim yıkayım. ondan sonra evlenmek istediğim adam bana sen çalışma desin hatta bir de utanmıyorsa doğumunu da kadın doktora yaptır desin :)

Sinan Çetinkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Üniversite son sınıftayız. Ayrılık vakti gelmiş, herkes ne yapacaksın ne edeceksin muhabbeti yapıyor. Makyaj güzeli bir kıza sordum, sen napacaksın diye "hiç" dedi. Nasıl yani sınavlara hazırlanma, bi işe girme telaşı falan? Yok dedi,

"Ben bu güzellikle nerde olsa iş bulurum" :eek:hmy::eek:hmy:
Haha iyi demiş, Türkiye'nin gerçeklerini idrak edebilmiş biri işte. Çok denk geliyor bana. Üniversitede mühendislik okumuş kafası çalışan adamlar süpermarketlerde kasiyerlik yaparken IQ'su 60 altında olan 'bakımlı' kadınlar yönetici asistanlığı yapıyor bu ülkede:D
Ondan sonra memleket niye batıyor...