Fifa Tuş ayarlarını PES teki Gibi Yapmak (Anlatım)

Bu konuyu okuyanlar

MüktesebaT

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Arkadaşlar aşağıda vereceğim resimlerdeki ayarında kesinlikle sorunsuzdur.. Tek tek denedim. Hepsi sorunsuz çalışmaktadır.. Hiçbir tuşun yeri farklı değildir. Bütün tuş ayarları PES ayarındadır. !

KLAVYE

Enlarge this imageSayfayı küçültmek Gercek boyutunu görmek için buraya tıklayınız
klavye.jpg

Klavye Ayarları Şu Şekildedir ;

S = Pas / Pres
D = Şut
W = Ara Pas / Kaleci Çıkarma
A = Orta Açma
E = Hızlı Koşma
Q = Adam Değiştirme
Z = Oyunda Hareket Yapmak İçin Kullanacağımız Tuş
C = Hareket Yapmada Yardımcı Tuş + Frikik veya Kornerlerde Oyuncuyu Yanınıza Çağırır.
Y / G / H / J = Joypad'de Sağ Analog olarak Kullandığımız Tuşların Klavye Biçimidir.( Özel Hareketler Bu tuşlarla Yapılabilmektedir. İsteğe Bağlı Numpadlerde Değiştirebilirsiniz. )
1 / 2 = Joypad'de Analoglara Tıklamanın Klavye Biçimidir. ( Mesela Z + 1 ile Topu bacaklarımızın arasında sektiriyoruz. )

GAMEPAD

PS3 Koluyla aynı Gamepad'ler için Ayar Böyle ; ( Xbox Koluna Benzer Kollarda Daha Farklı Olabilir. ! )

Çarpı = Pas / Pres
Yuvarlak = Orta
Kare = Şut
Üçgen = Ara Pas / Kaleciyi Çıkarmak

R1 = Hızlı Koşma
L1 = Oyuncu Değiştirmek
L2 = Özel hareketlerin yapımı için gerekli tuş
R2 = Korner veya Frikik vuruşlarında yanına ikinci adamı çağırır. ( Hareket yapımındada yardımı dokunur. )
Sağ Analog = Hareketleri yapmada kullanılır. ( İçine doğru basıldığında İki Bacak arasında Topu sektirir. )
Start = Menüyü açma vs

not:Mesaj alıntıdır: FIFA 11 Klavye + Gamepad Ayarı - PES Ayarında !!

ayrıca henüz denemedim.Eminim çok kişinin işine yarar.

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
gamepad te kafayı yedi yönlendirme yapmıyor eski ayarlarada dönemiyoruz yardım edecek ?

MüktesebaT

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
fifa dosyasının içinde sanırım fifasetup dosyası var. orada fifaconfig var tıklayıp ayarlar de. gamepad sekmesine gel orada A. butonunun kutusuna mausla tıklayıp no kutuda imleç yanarken gamepad ile atamak istediğin tuşa bas atama yapar

aLTuu

Asistan
Reaksiyon puanı
5
rakibe baskıyı hangi tuşla yapıyoruz?

MüktesebaT

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
burada ki gamepad resmine göre söylüyorum.A ve X ... A tek adamla pres ve top çalma X iki adam aynı adama gider..

Ama fifanın orjinal ayarlarında farklıdır ben bu şekilde ayarlamıştım.Yani PES te oynadığım gibi.Sen de benim dediğim gibi ayarla öyle alış daha iyi bence.

.kontrol bölümünden girip ayarları kurcalayabilirsin.arkadaki tuşlarla üstteki menüyü değiştirebilirsin.yani atak tuş ayarları yaptıktan sonra defans ayarları için gamepadin arkasındaki bir tuş üst menüyü değiştiriyordu emme adını unuttum:9

souris

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Klavye ile zor oluyor kasıyorsun kasıyorsun olmuyor, gamepad en iyisi.

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
fifa dosyasının içinde sanırım fifasetup dosyası var. orada fifaconfig var tıklayıp ayarlar de. gamepad sekmesine gel orada A. butonunun kutusuna mausla tıklayıp no kutuda imleç yanarken gamepad ile atamak istediğin tuşa bas atama yapar
win7 de direk settinng ve playi açıyor benim demek istediğim gamepad ayarlarını sıfırlamak.

Son mesajlar