Photoshop Cs5 Türkçe Yama

Bu konuyu okuyanlar

constantin_1

Asistan
Reaksiyon puanı
5
adobephotoshopcs5313x40.jpg

Photoshop CS5 Türkçe Yama Kurulumu uyarı

Yamayı kurmaya başlamadan önce Adobe Photoshop CS5 programını tamamen kapatmalısınız. Programın arka planda çalışmadığından emin olmalısınız.

Yama Kurulumu :

İndirdiğiniz rar'lı dosyanın içindeki "tr_TR" klasörünü;
"C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS5\Locales" içine kopyalayın. ve oradaki "en_GB" klasörünü dosyanın içinden çıkarın Hepsi bukadar. İyi eğlenceler!

Not: Her ihtimale karşı "C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS5\
Locales\"en_GB" klasörünün bir yedeğini almanızı öneriyoruz.

Eğer Adobe Photoshop CS5 tr dilinden memnun kalmazsanız tekrar eski haline döndürebilmek için bu yedeğe ihtiyacınız olacaktır.

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

NETWORK

Müdavim
Reaksiyon puanı
115
Guzel ama bu programın zaten ıcınde Turkce dıl secenegı mevcut.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Açıkçası bu programı Türkçe kullanmayı beceremiyorum ben :D Aradığımı bulamıyorum :) İngilizce iyidir :)

constantin_1

Asistan
Reaksiyon puanı
5
photoshop kullanmaya yeni başlayan ve ingilizce bilmeyenler için iyi bişey bence

916732Adsiz.jpg

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Photoshop'un İngilizce olarak kullanılmasını savunanlardanım ben de. :)

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Bizim usta vardı bana derdi ki ;
sen türkçe kullancanda ben ingilizce kullanıyorum sen benı telefonda aradıgında nasıl yardım edicem sana*

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bende Photoshop'un İngilizce kullanılması taraftarıyım. Photoshop'u bilmeyen birisi için, Türkçe menülü bir anlatım bulmak mümkün değil. Bu bir dezavantaj. Ayrıca Türkçe bile kullansanız deneme yanılma olmadan istediğiniz ayarları bulmak yine kolay olmayacak. O yüzden en iyisi İngilizce kullanmak...

hukumran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Piyasa da arttık çok fazla türkçe eğitim vidyosu var. Hatta adobenim hazırladığı eğitim kitabı bile türkçe photoshop üzerinde hazırlanmış, http://help.adobe.com/tr_TR/photoshop/cs/using/photoshop_cs5_help.pdf

Meb in hazırlamış olduğu cs4 eğitim vidyoları da türkçe photosopta hazırlanmış. M.E.B. Eğitek - Adobe Web Premium CS4 Türkçe Video Eğitim ve Varlıkları

ingilizce photoshop üzerinde hazırlanan türkçe dilinde anlatılan dersler eskidendi gelecek nesiller photoshopu azar azar türkçe kullanmaya başlayacak. Bu da ingilizceye olan bağımlılığımızdan kurtulmak adına çok güzel bir şey.

Ben bu yamayı türkçe vidyolar ve kitapları kullanabilmek için indiriyorum. .:) Paylaşım için teşekkürler.

Not: Adobe vidyo düzenleme programları dışındaki bütün programlarını kendisi türkçeye çevirdi, burada paylaşılan yamanın orjinal olup olmadığını bilmem ama photoshopun orjinal türkçe seçeneği var.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Piyasa da arttık çok fazla türkçe eğitim vidyosu var. Hatta adobenim hazırladığı eğitim kitabı bile türkçe photoshop üzerinde hazırlanmış, http://help.adobe.com/tr_TR/photoshop/cs/using/photoshop_cs5_help.pdf

Meb in hazırlamış olduğu cs4 eğitim vidyoları da türkçe photosopta hazırlanmış. M.E.B. Eğitek - Adobe Web Premium CS4 Türkçe Video Eğitim ve Varlıkları

ingilizce photoshop üzerinde hazırlanan türkçe dilinde anlatılan dersler eskidendi gelecek nesiller photoshopu azar azar türkçe kullanmaya başlayacak. Bu da ingilizceye olan bağımlılığımızdan kurtulmak adına çok güzel bir şey.

Ben bu yamayı türkçe vidyolar ve kitapları kullanabilmek için indiriyorum. .:) Paylaşım için teşekkürler.

Not: Adobe vidyo düzenleme programları dışındaki bütün programlarını kendisi türkçeye çevirdi, burada paylaşılan yamanın orjinal olup olmadığını bilmem ama photoshopun orjinal türkçe seçeneği var.

Piyasada çok fazla Türkçe ders var ama BEN BİLE RASTLAMAKTA zorluk çekiyorum!!!

Photoshop dersleri konusunda yabancılar bizden fersah fersah ilerdeler...
Bu yüzden güncel olarak takip edeceksen mecbursun yabancı siteleri takip etmeye...

Türkçe çevirilerini beklersen epey bir süre beklersin üstelik 10 dersten 1 tanesi Türkçeye çevrilirse Ne mutlu...

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
engilizce kullanılırsa kesinlikle daha faydalı olur ingilizce bilgisayar terimleri öğrenir mesela. ya zaten photoshop taki bütün ingilizce kelimelerin anlamı öğrenilirse kişinin çalıştırmadığı ingilizce yazılım kalmaz:)

srdrvrl

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Nerde var usta ben göremedim ? :S Kurulmda yoktu :S
Öncelikle gerçek şu ki eğer yazılımı türkiyeden orjinal alırsan emin ol ki türçe dil seçeneği mevcut olur.

Fakat yazlımlara pekte para vemediğimiz düşünülürse türkçe dil seçeneği indirdiğin yere bağlı olarak değişir. Eğer türkçe bir siteden indirirsen türkçelisini bulabilirsin.