Bilgisayar Hafıza Kartını Okumuyor [ÇÖZÜLDÜ]

Bu konuyu okuyanlar

gece_mavisi1

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaslar; Micro sd 512 mb hafıza kartını pcnın portuna taktıgımda ısıgı yanıyor ama pc hafıza kartını okumuyor.Hafıza kartını telefona taktıgımda telefon okuyor.Sorunu nasıl cozebılırım??

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Taktığın yer tozlanmış olabilir bi üfle fln öyle dene. Olmadı taktığın yerde problem olabilir. Kartta problem yok gibi görünüyor telefonda çalıştığına göre. Başka bir kart okuyucu yuvasına yerleştirebilirsin. ...

gece_mavisi1

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Taktığın yer tozlanmış olabilir bi üfle fln öyle dene. Olmadı taktığın yerde problem olabilir. Kartta problem yok gibi görünüyor telefonda çalıştığına göre. Başka bir kart okuyucu yuvasına yerleştirebilirsin. ...
Sorunun bu oldugunu dusunmuyorum aslında cunku ısıgının yanması taktıgım yerden kaynaklanan bır sorun olmadıgını gosterır kanımca...yınede tskler

özgür deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
bendeki win 7 de de aynı şekilde foto makinasının hafıza kartı okunmuyor ama notebookta okunuyor

win7 kurmadan önce sorun yoktu

ışığı yanıyor okuyor görünüyor ama bi işlem yok

başka bi kart okuyucu aldım o sorun çıkartmadı

gece_mavisi1

Asistan
Reaksiyon puanı
4
kart okuyucun bozuk büyük ihtimal..
Bozuk olduguna ınanmıyorum ama soyle bırsey yapmıstım bunuda soylemelıyım.Ben surucumun harf ve yolunu degıstırmıstım belkı sorun bundan da kaynaklanıyor olablır kart okuyucum 2 tane var yanı ıkısıde aynı anda bozulamaz heralde :)

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
ozman disk yönetiminden yeniden farkli harf vermeyi falan dene..oda olmassa kart okuyucuyu sök baska porta tak tekrar kursun tanısın windows

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
boşuna format atma sorun senin kart okuyucunun eski olmasından kaynaklanıyor yeni kartları okumuyor aynı sorunu bende yaşamıştım buradada açtığım konu çözümü yeni bir kart okuyucu ..

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Birde bilgisayarda sistem onarıcı programı varsa, advenced system care gibi, o da kart okuyucuyu otomatikten manuel'e getiriyor ve okunmuyor böylece.

speedygs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Birde bilgisayarda sistem onarıcı programı varsa, advenced system care gibi, o da kart okuyucuyu otomatikten manuel'e getiriyor ve okunmuyor böylece.

çözüm nedir manuelden otomatige nasıl alırız nasıl çözeriz kartı nasl açarız

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
usb ylemi bağlanıyosun yoksa hafıza kartı okuyucularlamı ? Eğer usb ylese telefon hangi marka

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Dahili mi yoksa harici mi belirtmemişsin. Eğer kart okuyucun harici değilse bilgisayarının sürücüleri resmi sitesinde vardır. Tek yapman gereken card reader driverını manuel kurmak. Harici ise çözümü ben de bilmiyorum.

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
pc arka usb yuva tak dene kaç sefer yenile

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
:drool:benim hafıza kartım bilgisayarda okumuyor adapterle takınca usb kablosunu takınca okuyor adapterde taktıgımda micro sd kartımın simgesi cıkıyor ama acamıyorum :bored::hammer: :p :cursing: program kendini kapatıyor :O bunun nedenin nedir kartı biçimlendiremyorum bil :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlara ben de sorunları bol bol okudum ve şunu farkettim elimde 1 gblık ve 16 gblık iki kart var ikisi de e63 telefonumda okunuyor ama win7 olan bilgisayarımda 16 gblık hafıza kartı okunurken 1 gblık kartı okumuyor aynı olayın tersi de xp için geçerli.xp de 1 gblık hafıza kartı oknurken 16 gb okunmuyordu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar benimde böyle bir sorunum vardı her yöntemi denedim fakat olmadı gülünç gelecek ama çareyi şu yöntemde buldum.
Bkz:Öncelikle küçük hafıza kartını aparatından çıkarıyorsunuz ve kasada küçük hafıza kartı bölümüne takıyorsunuz daha sonra elinizde kalan büyük aparatı yani küçük hafıza kartının yuvasınıda kasadaki büyük bölmeye yerleştiriyorsunuz ve hafıza kartınızı taktığınzda kasanızın yanmayan yeşil ışığının yandığını göreceksiniz . Umarım bu yöntem sizlerinde işine yarar. Kolay gelsin :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya arkadaşlar ben şimdi hafıza kartını kart okuyucuya taktım içindeki dosyaları okumadı usb kablosuyla denedim yine olmadı yardım edin lütfen :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim micro sd hafıza kartı okuyucum var içine afıza kartı takıyorum okumuyor ama başka bi hafıza kartı takıyorum okuyor ama o okumuyan hafıza kartımıtelefonuma taktımmı okuyor ama şifre istiyor ben şifre koymadığım hal bana bi yardımcı olun :mad::mad: . yeni hafıza kartı almaya gerek varmı ??

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar; Micro sd 512 mb hafıza kartını pcnın portuna taktıgımda ısıgı yanıyor ama pc hafıza kartını okumuyor.Hafıza kartını telefona taktıgımda telefon okuyor.Sorunu nasıl cozebılırım??
Kartını formatlaman lazım bilgisayar üzerinden o zaman sorun kalmayacaktır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben hafıza kartı içindeyken telefona format attım sonra hafıza kartı kendini şifreledi içineki verilere ulşamak istiyorum nasıl yaparım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya lütfen yardım edin aynı sorun banada oldu hafıza kartını okuyucuma yerleştiriyorum ve kasanın usb (flash) yerine takıorum okumuyo daha öncede olmuştu reset attım düzeldi ama bu sefer olmuyor şimdiden ilginiz için teşekkürler :unsure:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hafıza kartım telefonumda açılıo ama pcde açılmıor biçimlendirdm ginde olmuo yardım edebilr msnz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar vede abiler beimki her ikisindede görükmüyor hem tlfde hem pc de micro 2gb üfledimde olmuyor ne yapmaliyim..?????
:wink:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim bilgisayarım hiçbir hafıza kartını algılamıyor. Taktığımda bilgisayarımda hiçbir değişiklik yok ya nabıcam?:confused1: Yardım ederseniz çok sevinirim :)

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Benim bilgisayarım hiçbir hafıza kartını algılamıyor. Taktığımda bilgisayarımda hiçbir değişiklik yok ya nabıcam?:confused1: Yardım ederseniz çok sevinirim :)

Kart okuyucusunun driver'nı yüklememiş olabilirsin :)
Y2rHa.png

Son mesajlar