En İyi Çeviri Siteleri

Bu konuyu okuyanlar

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
İngilzice bilmediğiniz için internet'in nimetlerinden faydalanamıyor musunuz? Farklı dildeki siteleri de mi okumak istiyorsunuz? İşte en iyi çeviri siteleri..

İnternetin anadilinin İngilizce olması bu dile hakim olmayan kullanıcıların sonsuz bilgi denizinden yeterince faydalanamamasına neden oluyor.
translator11276431797.jpg
Merak etmeyin, sanal dünya bu sorunu yine kendisi çözüyor. Sizin için en iyi yabancı sözlük sitelerini bir araya getirdik.

10 Numara:Sayfa çevirici

Aradığınız yerel bir konu varsa İngilizce olmayan siteler bazen fazlasıyla işinize yarayabiliyor. Ancak bu sitelerin dilini anlamak yeni bir sorun yaratıyor. Freetranslation.com bu konuda işinize yarayacak en iyi sitelerden biri.
Koskoca bir sayfayı bu çevirici site sayesinde farklı dillere dönüştürebiliyorsunuz. Ancak tüm güzel özelliklerine rağmen sayfaları Türkçeye çevirememesi sitenin en büyük eksisi.

:: Bu sitelerden hangisi çeviri için daha çok işinize yaradı? Sizin kullandığınız başka adresler var mı?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Kullanmıyorum, dil biliyorum. :p

Google Translate rezil bir servis ya. BTK'ye e-posta attım, o servisi engelleyin dedim. :D

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Sesli sözlük ile google translate arasında herhangi bir fark bulamadım ikiside cümleleri iyi çeviremiyor..

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Google translate gerçekten diğer dilleri tam anlamıyla türkçeye çeviremiyor hiç iyi değil bundan sonra diğerlerini deniyecem...

By-Chost

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Kullanmıyorum, dil biliyorum. :p

Google Translate rezil bir servis ya. BTK'ye e-posta attım, o servisi engelleyin dedim. :D

:glare: çeviri dersime ordan çalıştım :scared: kaç saat dnsleri çorba ettim öyle girdim :w00t:
Demekki sözünü dinliyolar BTK de :dil:

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
I never had speak had problem with English

---------- saat 16:46 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:45 eklenmişti ----------

bu sitelerin hic biri iyi cümle ceviremiyor....

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Google Translate - Microsoft Translate - Hemencevir.com

Hep bu üçlüyü kullanırım.Eğer cümle çevirisi yapacaksam üçünede ayrı ayrı tercüme ettiririm.Ordan ortak bir tercüme çıkartırım.Özellikle Google Translate cümle çevirilerinde felaket.

Eğer kelime çevirisi yapacaksam Google Translate yetiyor.

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Dil bildiğim için kullanma ihtiyacı hissetmiyorum. Bu tarz sitelerin yaptıkları çeviriler de oldukça yetersiz.

orionuke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çeviri için internet yetmez. Makine çevirisinin mutlak doğruyu bulması imkansızdır.

SaykoArt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Düzgün türkçe çeviri yapan site ne duydum ne gördüm..lazımda oluyo yani iletişim çağındayız güya.. çözemediler şu işi gitti...acaba diğer dillerin çeviri sistemleride mi böyle..genel bir sorun mu nedir acaba..Ama çok gerekli bir hizmet diye düşünüyorum..

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
geçenlerde yerden yere vurduğunuz saçma sapan çeviri yapıyor dediğiniz google'ın 5. sıada olmasıda çok enteresan olmuş :)

heanavsiorçopi5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne yazıkki shiftdelete`nin açtığı konuda bir hata var: bildiğim kadarı ile seslisözlük`ün cümle çeviri üzerine bir çalışması yok ve seslisözlük googletranslate`i kullandığını biliyorum.

bence listede Babylon - Translation sitesi olmaması büyük eksiklik
bu site Türkçe dahil 20`den fazla dili çeviriyor mükemmel çeviri yapmasada bence çok iyi bir alternatif

http://translation.babylon.com/

son olarak arkadaşlar bence google translate`i geliştirmek bizimde elimizde bunun için google merkeze şikayetimizi bildirmeliyiz bu yüzden bilen bir arkadaştan rica ediyorum acaba google Amerika`ya google translate ile ilgili şikayetimi nasıl bildirebilirim?

google translate Amerika diye özellikle belirtiyorum çünkü google Türkiye ekibi google translate hizmetinde Türkçe dili desteğindeki yetersizliğinin farkında ama bu konuda hiç birşey yapmıyorlar ve bence google Amerika yani merkez bu durumdan habersiz çünkü google translate`te bir tek Türkçe dili uzun zamandır çok yetersiz ve çeviride bir çok zaman saçmalıyor yada bütünüyle alakasız çevirler yaptığı oluyor hatta bazen orjinal metin bütünüyle alakasız kendi kafasından senaryo yazdığı bile oluyor :) googletranslate`in Türkçe dışında bütün dilleri mükemmele yakın çevirmesi ve bir tek Türkçeyi yamuk yumuk çevirmesi bence google Türkiye ekibinin yetersizliğinin bir kanıtı!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yazdıgım sözcük hep yanlış olarak çıkıyor yetersiz...! ooo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben bi site buldum uff kimse bilmiyor. Çok iyi çeviriyor. Çok anlamlı cümleler kuruyor. Diğer çeviri programları çok yetersiz,Ve çok saçma cümleler kuruyor. Hahaa :D

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Arkadaşlar bu çeviri program veya siteleriyle olmaz.. Mesela çeviri yapmak istediğiniz dilin mantığını bakın dilin kendisini demiyorum mantığını diyorum en azından bu kadarını bilmezseniz bu çeviri siteleri veya programları hiçbir işinize yaramaz.. Bu site veya programlar ancak çeviri konusunda size yardımcı olabilirler. Hiçbi çevirici size doğru bi çeviri sunmaz.. O dili kendiniz biraz anlayabilmelisinizki bu çeviriciler size yardımcı olabilsin..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sana yaIan sevgiIerin sahte mutIuIukIarı Iazım. benim gibi gerçekIer sana fazIa geIir bu dünyada..... bu cümleyi ingilizceye cevirebilcek bir arkadaş lütfenn..