Kullandığınız Firefox Eklentileri ?

Bu konuyu okuyanlar

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Biraz önce başka bir yerde gördüm benzer bi konuyu. Burda da böyle bir konu açmak yararlı olur diye düşündüm.

Kullandığınız firefox eklentilerinin adlarını ve ne işe yaradıklarını yazarsanız bilmediğimiz eklentilere yelken açmış olabiliriz :rolleyes: İlk benden gelsin:

FoxyTunes --> Winamp, aimp, media player gibi programları programı açmadan firefox üzerinden kontrol edebilirsiniz.
about:me --> Kullanım geçmişinizin grafiksel analizini yapan bir eklenti.
App Tabs --> Çok fazla sekme açık olduğunda karışıklığı önlemek için istenilen sekmelere çift tıklanarak sekme genişiliği küçültülebiliyor. Böylece alan genişliyor.
AutoFill Forms --> Formları daha önceden kayıt edildiği gibi dolduruyor. Lockerz 'de çok işe yarıyormuş.
FireFTP --> CuteFTP tarzı programların yerine kullanılabilecek bir eklenti.
Flashgot --> İndirmeleri başka download programları ile yapmaya olanak sağlıyor.
FireBug --> Web programcıları için kullanışlı bir eklenti. Javascript kodunun tam neresinde ve ne türden bir hata olduğunu belirtiyor.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Konu taşındı.

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
pardon üstad ana bölümün Haberler olduğunun farkına geç vardım. İnternet teknolojileri kısmına takılmışım. teşekkürler taşıdığınız için.

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Güzel olmuş bu konunun açılması.. Yanlarına eklentinin ne işe yaradığını yazmak daha güzel olmuş.. Böylece mozilla sitesindeki binlerce eklenti arasında kaybolmadan genelin kullandığı işe yarayanları bulabiliriz..

ADBlock Plus = Reklam Engellemek için.
Secure Login = Tek tuşla siteye giriş yapabilmek için. (Opera Wand'ın Firefox Wand Hali)

ve Fission = Sayfa yüklerken üstte yüklenme oranının gözükmesi için. (Tiger Blue teması ile)

v4z80y.png

Yüklemek isteyen Fission'u kursun. Daha sonra alttaki resimi kaydedip Fission ayarlarından indirilen resimi seçsin :

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Fission güzelmiş gerçekten. Kurdum hemen :)

Vendetta_

Müdavim
Reaksiyon puanı
75
double click reload tabı kullanıyorum çift tıklayışta sekmeye f5 atıyo :)

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Adblock Plus > Reklamları engelliyor.

DownloadHelper
> YouTube gibi sitelerden video indirmeye yarıyor.

FireGestures
> Farenizle sağ tuşa basılı tutarak şekiller çiziyorsunuz ve tarayıcıyı böyle kontrol ediyorsunuz. Örneğin, sağ tuşa basılı tutup imleci önce yukarı sonra sağa çekip, sağ tuşu bırakırsanız, sağdaki yani bir sonraki sekmeye geçiyor. İlk yüklediğimde pek kullanamıyordum ama zamanla alıştım, gerçekten kullanışlı.

Flagfox
> Adres çubuğunun sonunda, çok küçük bir bayrak görüntüleniyor, görüntülediğiniz sitenin hangi ülkede barındığını gösteriyor.

Flashblock
> Açık olduğu zaman flash tabanlı içeriğin yüklenmesine izin vermiyor.

Google Icon
(Son sürümle uyumlu değil.) > Google'da arama yaptığınızda adreslerin solunda, eğer varsa sitenin logosunun küçücük bir halini gösteriyor.

IE Tab
(Son sürümle uyumlu değil.) > Bulunduğunuz sayfayı Firefox'un içinde çalışan bir Internet Explorer ile açabilirsiniz.

Tab Scope
> Bulunduğunuz sekme dışındaki sekmelerin üzerine gelince, küçük bir önizlemesini gösteriyor.

Text Link > Link halinde bulunmayan linkleri, yani sadece yazı halindeki linklerin üstüne çift tıkladığınızda yeni sekmede açıyor. Kopyala yapıştır yapmaktan veya linki seçip sağ tıklamaktan kurtuluyorsunuz.

Undo Closed Tabs Button
> Tarayıcınıza bir tuş ekliyor. Bu tuşa bastığınızda en son kapattığınız sekme açılıyor.

URL Fixer
> Diyelim "google.com" değil de "google.con" yazdınız, kendi otomatik olarak düzeltiyor.

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
4858.png

sıradan açıklıyorum :

ABP : reklam engelleyici
Bugmenot : üyelik istemeyen sitelere üye olmadan girme
clippings : kayıt forum doldurucu + en çok kullandığınız kelimeleri cümleleri kısayol tuşları ile otomatik yazarsınız :) ve bunları yedekleyebiirsiniz.
ctrl - tab : tablar arasındaki geçişi crtl + tab tuşu ile önizlemeli şekilde yapar ya da simgesini tıkladığınızda tek pencere halinde bütün tabları gösterir
idm cc : pro. gelir
java console : pro. gelir
kaspersky UA. : pro. gelir (filtreleme)
password exporter : şifrelerinizi yedeklersiniz.
personas : FF otomatik tema değiştirici diyebiliriz
Text link : tıklanmayan linkleri aktif yapar yani tıklar

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
easy youtube video dowloader
tam olarak şu işe yarıyor

Daha önce verildi mi bilmiyorum.Bu eklentiyle Youtubedeki videoları MP3 olarak indirme şansınız var.

Tabiki firefok eklentisi olduğunu hatırlatmak isterim.

ANLATIM

Eklentiyi kurunca videonun yanında şöyle bir işaret belirir.

2rh2xp0.jpg

İşaretli yere tıklarız ve ardından şöyle bir sayfa açılır.

vzkocm.jpg

Bize gerekli olan formatı seçeriz ve convert deriz.

Convert işlemi başlıyor...
izcl7s.jpg

Bittikten sonra şöyle bir sayfa açılır..
a0lbhv.jpg

İşaretli yerde soldaki Click here ye basınca video Mp3 olarak inmeye başlayacaktır.

ZorhaK

Umarım işinize yarar.

Eklentiyi indirmek için

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10137

vee page hacker eklentisini kullanırım

page hackeri kurun ve sayfadayken ctrl+f2 ye basın sayfa emrinize amade istediğiniz haberi değiştirin ve ekran alıntısı yaparak bu tür şakalarda kullanabilirsiniz:)

thedeli

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Xmarks : yerimleri ve şifreler için
Flashgot : download için
Greasemonkey : küçük programcıklar için (cavern links checker gibi...)
Fission : görsellik için
Plasmanotify : kde4 masaüstü için firefox uayrı penceresi
Tabprogressbar : her tab için yükelem bilgisi gösteriyor...
şimdilik bunlar :)

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Daha Daha Çok Süper Eklentiler Geliyor

Mozilla'yı En Çokda bu Yüzden Seviyorum

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
yok mu başka firefox ve eklenti kullanan :)

demirayburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı olanları yazmıyorum değişik olanlar..
Tab Scobe: Sekmelerin üstüne geldiginizde Önizlemesini gösterir.
Url Link: Link olmayan yazıları link gibi açmaya yarar..
SearchPreview: Google da ve benzeri arama motorlarında arama yapıldığında çıkan sonuçlardaki sitelerin önizlemesini sol tarafta gösterir.
Panic Button: Belirlenen bir tuşa bastığınızda firefoxu gizler Yakalanmazsınız...
Febe : Firefoxun Komple yedeğini alır.

axilik

Müdavim
Reaksiyon puanı
6

fenerli47

Asistan
Reaksiyon puanı
3
SkipScreen : Benim işime en çok yarayan eklenti bu. SkipScreen eklentisi RapidShare, Zshare, MegaUpload, Sharebee ve daha birçok indirme sitelerinde beklememeniz için çok güzel bir eklenti. Ben sadece indireceğim dosyaya tıklıyorum. SkipScreen download süresini bekliyor,otomatik olarak harfleri giriyor süre bittiğinde download butonuna basıyor bir anda dosya indirme ekranı karşınızaa geliyor. Tek yapmanız gereken indirme linkini adres cubuguna yapıstırmak :)

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
@fenerli47 gerçekten sağlam ekletiymiş. rapid, upload.to linklerinde denedim. anında geliyor indirme. teşekkürler.

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Autofill- Form doldurma
Downloadhelper- Video indirme
FacePAD- Facebooktan albüm indirme
Fastdial- Tek tıklama ile sitelere ulaşma
Greasemonkey- Rapidshare indirme bağlantılarının kontrolü
McAfee- Site güvenliği kontrolü
Nightly Tester Tools- Yeni sürümle uyum sağlama(eklentiler için)
QuickFox Notes- firefox için notpad
Rights To Close- Sağ a çift tıklayarak sekme kapatma
Tab Preview- Sekme ön izleme
Text Link- Text url leri tıklanabilir yapma
Yoono- Msn Facebook hesaplarına firefox üzerinden ulaşma...

---------- saat 13:11 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:06 eklenmişti ----------

SkipScreen : Benim işime en çok yarayan eklenti bu. SkipScreen eklentisi RapidShare, Zshare, MegaUpload, Sharebee ve daha birçok indirme sitelerinde beklememeniz için çok güzel bir eklenti. Ben sadece indireceğim dosyaya tıklıyorum. SkipScreen download süresini bekliyor,otomatik olarak harfleri giriyor süre bittiğinde download butonuna basıyor bir anda dosya indirme ekranı karşınızaa geliyor. Tek yapmanız gereken indirme linkini adres cubuguna yapıstırmak :)
Skipscreen bazen sorun çıkartabiliyor.Rapidshare için daha kullanışlı yazılımlar var örneğin boyutunun küçük olmasına karşın yaptığı işin büyüklüğüyle gerçekten övgüye layık bu küçük yazılım gibi şu linkten inceleyebilirsiniz..:http://www.chip.com.tr/konu/rapidshare-ile-ugrasmayin-iste-isin-kolayi_18956.html

offspring33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel olmuş bu konunun açılması.. Yanlarına eklentinin ne işe yaradığını yazmak daha güzel olmuş.. Böylece mozilla sitesindeki binlerce eklenti arasında kaybolmadan genelin kullandığı işe yarayanları bulabiliriz..

ADBlock Plus = Reklam Engellemek için.
Secure Login = Tek tuşla siteye giriş yapabilmek için. (Opera Wand'ın Firefox Wand Hali)

ve Fission = Sayfa yüklerken üstte yüklenme oranının gözükmesi için. (Tiger Blue teması ile)

v4z80y.png

Yüklemek isteyen Fission'u kursun. Daha sonra alttaki resimi kaydedip Fission ayarlarından indirilen resimi seçsin :

@Cloakengaged Hocam Fission eklentisi gerçekten çok güzelmiş hemen kurdum. Sağolasın, verdiğin resimle daha bir güzel oldu. Bir de bunun yeşilini falan bulsam tam süper olacak :clap: Konuyu açan arkadaşa da bu eklentileri tanıma fırsatı verdiği için teşekkürler.

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Adblock Plus - Reklam engelleme
Add To Search Bar - Opera'nın arama oluşturma özelliğini ekler
Aero Buddy - Firefox'a Aero Glass efektlerini ekler
Corel IE Tab - IE motoru
Download Statusbar - İndirmeleri detaylı olarak durum çubuğunda gösterir
DownloadHelper - Tüm sitelerden video, resim, mp3 indirir
Fast Dial - Opera'nın Speed Dial özelliğini ekler
Fasterfox - Firefox'u hızlandırır
Fission - @Cloakengaged saolsun
Gmail Notifier - Gmail postalarınızı kontrol eder
LocationBar- Adres satırında sitenin adını renkli olarak gösterir
Norton IPS ve Toolbar - Tehlikeli siteleri bildirir
Search Preview - Google arama önizlemelerini gösterir

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
İŞTE BENİM EKLENTİLERİMDE BUNLAR...​
ffeklentler1.png
ffeklentler2.png
fftemalari.png
Şimdi sırasıyla...​
AD MUNCHER > Reklamları engellemek için ad muncher programını kurduğunuzda otomatik kuruluyor... AD BLOCK PLUS > Herkesin bildiği gibi malum reklamlar için...
ANY COLOR > Firefox u rengarenk yapmak için ama son sürümle malesef uyumlu değil...​
DOWNLOAD STATUSBAR > İndirilen dosyaları durum çubuğunda gösteriyor...
DOWNLOADHELPER > BBildiğiniz gibi videoları indirmek için...​
FAST DİAL > Bilindiği gibi ana sayfayı değiştiriyorsunuz...
FAVORİST > Favorist programını kurunca otomatik kuruluyor... Favorist yer imlerinizi ve notlar ekleyebileceğiniz bi program...​
FİSSİON > Adres çubuğunda ilerleme çubuğu...
FLASHBLOCK > Flashları blocklamak için...​
GOOGLE SHORTCUST > Tarayıcınıza bi düğme ekliyor vede bütün Google servislerine çok rahat bi şekilde ulaşıyorsunuz...Tavsiye edilir...
GREASEMONKEY > User scripts denilen dhtml kodlarını çalıştırmaya yarayan eklenti... Bir siteye, kendisinden hariç script gömme işlevini yapan eklenti.
anlaşılır bir deyişle; sitede olmayan özellikleri/kolaylıkları getirir.... Tavsiye edilir..​
İE TAB > İnternet explorer motorunu Firefox içinde kullanmanıza yarar fakat son sürümle uyumlu değil...
JAVA CONSOLE > Javayla birlikte kuruluyor... Java Konsolu'nun Firefox'ta açabilmenizi sağlayan bir Firefox eklentisidir...​
JAVA QUİCK STARTER > Java uygulamalarının başlama süresini kısaltır... Java uygulamasının hızlı başlaması için...
MEMORY FOX > Firefox tarayıcısının ram kullanımını optimize etmek ve düşürmek için...Ne kadar sağlıklı bi eklenti bilemiyorum ama işe yarayıp yaramadığı tartışma konusu olabilir...​
MİCROSOFT NET FRAMEWORK ASSİSTANTT > Microsoft un yediği bi nane Firefox tarayıcılarına zorla sokuşturuyorlar... Vede internet explorer tarayıcısında bulunan açıklar Firefox tarayıcısındada oluşmuş oluyor... Ayrıca direk kaldıramazsınız Regedit e uğramanız lazım...
ONECLİCK YOUTUBE DOWNLOADER > Orbit programıyla beraber kuruluyor... Youtube dan video indirme yöneticisi...​
PİXLR GRABBER > Resim ve ekran görüntülerinizi alıp servisiinde düzenleyip paylaşabiliyorsunuz... Kendi resim editörü var..
QUİCK NOTE > Firefox un not alma eklentisi...​
SCREENGRAB > O anda bulunduğunuz sayfanın ekran görüntüsünü alıp bilgisayara kaydediyorsunuz...
TAB SCOPE > O anda açık olan tabları önizlemek için bi önizleme penceresi ekliyor.. Bu özellik opera tarayıcısında varsayılan şekilde...​
TVU WEB PLAYER > Bazı sitelerdeki TVU player i çalıştırabilmek için...

fenerli47

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İŞTE BENİM EKLENTİLERİMDE BUNLAR...​
ffeklentler1.png
ffeklentler2.png
fftemalari.png
Şimdi sırasıyla...​
AD MUNCHER > Reklamları engellemek için ad muncher programını kurduğunuzda otomatik kuruluyor... AD BLOCK PLUS > Herkesin bildiği gibi malum reklamlar için...
ANY COLOR > Firefox u rengarenk yapmak için ama son sürümle malesef uyumlu değil...​
DOWNLOAD STATUSBAR > İndirilen dosyaları durum çubuğunda gösteriyor...
DOWNLOADHELPER > BBildiğiniz gibi videoları indirmek için...​
FAST DİAL > Bilindiği gibi ana sayfayı değiştiriyorsunuz...
FAVORİST > Favorist programını kurunca otomatik kuruluyor... Favorist yer imlerinizi ve notlar ekleyebileceğiniz bi program...​
FİSSİON > Adres çubuğunda ilerleme çubuğu...
FLASHBLOCK > Flashları blocklamak için...​
GOOGLE SHORTCUST > Tarayıcınıza bi düğme ekliyor vede bütün Google servislerine çok rahat bi şekilde ulaşıyorsunuz...Tavsiye edilir...
GREASEMONKEY > User scripts denilen dhtml kodlarını çalıştırmaya yarayan eklenti... Bir siteye, kendisinden hariç script gömme işlevini yapan eklenti.
anlaşılır bir deyişle; sitede olmayan özellikleri/kolaylıkları getirir.... Tavsiye edilir..​
İE TAB > İnternet explorer motorunu Firefox içinde kullanmanıza yarar fakat son sürümle uyumlu değil...
JAVA CONSOLE > Javayla birlikte kuruluyor... Java Konsolu'nun Firefox'ta açabilmenizi sağlayan bir Firefox eklentisidir...​
JAVA QUİCK STARTER > Java uygulamalarının başlama süresini kısaltır... Java uygulamasının hızlı başlaması için...
MEMORY FOX > Firefox tarayıcısının ram kullanımını optimize etmek ve düşürmek için...Ne kadar sağlıklı bi eklenti bilemiyorum ama işe yarayıp yaramadığı tartışma konusu olabilir...​
MİCROSOFT NET FRAMEWORK ASSİSTANTT > Microsoft un yediği bi nane Firefox tarayıcılarına zorla sokuşturuyorlar... Vede internet explorer tarayıcısında bulunan açıklar Firefox tarayıcısındada oluşmuş oluyor... Ayrıca direk kaldıramazsınız Regedit e uğramanız lazım...
ONECLİCK YOUTUBE DOWNLOADER > Orbit programıyla beraber kuruluyor... Youtube dan video indirme yöneticisi...​
PİXLR GRABBER > Resim ve ekran görüntülerinizi alıp servisiinde düzenleyip paylaşabiliyorsunuz... Kendi resim editörü var..
QUİCK NOTE > Firefox un not alma eklentisi...​
SCREENGRAB > O anda bulunduğunuz sayfanın ekran görüntüsünü alıp bilgisayara kaydediyorsunuz...
TAB SCOPE > O anda açık olan tabları önizlemek için bi önizleme penceresi ekliyor.. Bu özellik opera tarayıcısında varsayılan şekilde...​
TVU WEB PLAYER > Bazı sitelerdeki TVU player i çalıştırabilmek için...

maşallah :) bu eklenti firefoxu kasmıyormu abicim

flsf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yazılmadığını gördüğüm ve kullanışlı olduğunu düşündüğüm iki eklentiden benden;

WebMailNotifier
-- hotmail, gmail, yahoo'dan mailleriniz varsa bu eklenti işinize çok yarayacaktır. Ayarları yaptığınızda gelen mailleri otomatik kontrol eder. Mozilla thunderbirdı sildim bunu kullanıyorum.

WOT
-- web sitelerinin güveli olup olmadığını kontrol eder. googleda arattığınızda çıkan sayfaları güvenlikli olması açısından tercih etmenizi sağlar. kullanıcıların belirlemesine göre işlediği için genel tercih önplandadır.

winchester07

Doçent
Reaksiyon puanı
22
bütün bu sayılanlara ek olarak bende:cool:

Xmarks Bookmark and Password Sync eklentisini önerebilirim ; bu eklenti bütün yer imlerinizi ve sifrelerinizi kaydediyor bu sayade formatdan sonra yer imleriydi parolaydı ugrasmayıp aynen devam ediyorsunuz:thumbup1:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2410

tolgasal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Son versiyon ile IE tab çalışmıyor. Onun yerine Coral IE tab diye bir eklenti var.

Bilginize...

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Niye bir dünya eklenti koyayım ki?
2eb50z4.png

Sadece gerekenleri koy: Bütün işini görüyor :D

yaseta

Müdavim
Reaksiyon puanı
63