Türk hackerlar Pentagon'u hackledi.

Bu konuyu okuyanlar

unmedico

Doçent
Reaksiyon puanı
6
İskorpitx

O, hacker�ık aleminin son efsanesi. Bir Türk, lakabı İskorpitx. Tüm dünyadan hacker�arın, çökerttikleri siteleri kaydettikleri, İtalyan güvenlik sitesi Zone-h�e, hack�ediği 141 bin siteyle ilk sırada. Önce Microsoft�n Meksika sitesini hack�emesi olay oldu. 17 Mayıs�a 43 bin siteyi 10 dakika içinde çökertmesiyle asıl sükseyi yaptı. Hack�ediği sitelere üzerinde Atatürk resmi olan bir Türk bayrağı ve PKK, Yunanistan, Fransa ve Ermenistan�a ilgili küfürlü bir mesaj bırakıyor.

Ancak onun hakkında, zehirli iskorpit balığından türettiği ismi ve yaşı dışında hiçbir şey bilinmiyordu. Baktık olmayacak, İskorpitx�n peşine düştük. İzini bulmamız iki gün sürdü. Önce web site tasarımcısı bir arkadaşına ulaştık. E- posta ile konuşma isteğimizi bildirdik. Uzun uzun derdimizi anlattık. Ertesi gün ikna oldu. Bizimle telefonla bağlantıya geçti. İskorpitx, 45 yaşında, Ege�e yaşıyor ve muhasebecilik yapıyor. Meğer bu hacker�ık işlerine de, internette tavla oynarken puanları çalınınca başlamış.

Nasıl başladınız bu işlere?

- Hacker�ıkla 2002�en beri ilgileniyorum. Bir hobi gibi. turk.net�e sanal tavla oynarken başladı bu merakım aslında. Bir gece oyunda tüm puanlarımı çaldılar. Çok da uğraşmıştım onları biriktirmek için. turk.net�n operatörlerine bildirdim durumu ama hiç ilgilenmediler. Ben de bunu nasıl yaptıklarını merak ettim ve kurcalamaya başladım. Kısa süre sonra, ne kadar puan varsa ele geçirdim. Muhasebeciyim aslında. 1989�a bilgisayarla muhasebe tutulmasına izin verildiğinden beri, bilgisayarla iç içeyim. Şimdi 45 yaşındayım, hálá boş zamanlarımda uğraşıyorum.

Dünyada hacker�ıkla ilgilenen herkes tanıyor sizi. Bu nasıl oldu?

- Beni Microsoft�n Meksika sitesini hack�edikten sonra tanıdı çoğu insan. Microsoft� hack�emenin anlamı benim için çok büyük.

Peki, 17 Mayıs�a 43 bin siteyi çökertirken bir amacınız var mıydı?

- Ermeni yasa tasarısı.

Kendinizi sanal ortamda bir savaşçı olarak mı görüyorsunuz?

- Yakında savaş meydanları, silahlar kalmayacak, tüm savaşlar dijital ortamda yapılacak zaten. Türk siteleri, PKK sempatizanları tarafından sürekli tehdit ediliyor. Sitelere Apo resmi ve marşlar bırakıyorlar. KKTC sitelerine de Rumlar saldırıyor. Bush Türkiye�e geldiğinde, Brezilyalılar Türk sitelerine karşı savaş ilan etmişti. Binlerce siteyi korumaya aldım. Bunlardan biri de, KKTC Bayrak Radyo TV�in sitesiydi. Sitenin webmaster� benimle bağlantıya geçip, işi devralana kadar, siteyi Rum hacker�ardan korudum. İskorpitx�n kötü bir amacı yok. Türklere karşı dijital ortamda yapılanlara bir karşılık vermek amacım. Bilişim alanında biz de varız demek. ABD ve Avrupalılara aslında ne kadar içi boş bir teknolojiye sahip olduklarını göstermek. Halkın duygularına tercüman olduğumu düşünüyorum. Ermeniler konusundaki suçlamalar çok ağır. Onlar bizim yumuşak tarafımızı buluyorlar. Biz de sanal ortamda onlara karşılık veriyoruz. Sitelere bıraktığım küfürlü mesaj, benim üslubum değil aslında. Ama böyle olmasını onlar istiyor.

SİTELERİ GÜNDEME GÖRE HACK�İYORUM

Hack�eyeceğiniz siteleri neye göre seçiyorsunuz?

- Siteleri biraz gündem belirliyor. Danimarka�aki karikatür krizi zamanında da, Danimarka sitelerine karşı saldırılar yaptım mesela. Türk sitelerine kesinlikle el sürmüyorum. Tehlikede olanları koruyorum.

Ama Antakya Devlet Hastanesi�in sitesi gibi Türk kamu sitelerinde de sizin mesajınızı görüyoruz.

- Hosting şirketleri üzerinden binlerce site tarıyorum. Arada Türk siteleri de karışabilir. Örneğin geçen gün ABD�i bir şirketten hosting alan Digiturk�n sitesi karşıma çıktı. Yalnızca uyarı mesajı gönderdim. Türk sitelerini kullanım dışı bırakmak gibi bir amacım yok. Yalnızca güvenlik açıklarını gördüğümde uyarıyorum.

Sizi rekortmen hacker yapan şey nedir?

- Yüzde yüz Türk yapımı bir yazılım kullanıyorum. 15 saniyeden daha az sürede, üç bin 500 siteye ulaşabiliyorum. Zaten işinizi en çok 10 dakikada bitirmeniz gerekiyor. Özellikle ABD�eki siteler, çok oyalanan hacker�arı fark edebiliyor. 43 bin siteyi, 10-12 dakika içinde hack�edim. Böyle hızlı olamadıkları için bu kadar başarılı olamıyorlar.

Bu bilgi ve yeteneğinizi hacker�ıktan başka şeyler için kullanıyor musunuz?

- Hacker�ar kara ve beyaz olarak ikiye ayrılır. Kara olanlar, son olarak Gima�a yapılan saldırıdaki gibi kredi kartı kopyalayan hacker�ar. Ben böyle bir hacker olsaydım, inanın tüm hacker�ardan daha çok kredi kartı bilgisine sahip olurdum. Ama şu anda cezaevinde olurdum herhalde. Ben internette karşıma çıkan database�eri yok ediyorum, benden sonra gelen hacker�ar bulmasın diye. Bu kötü niyetli insanlar, kolayca yakalanıyor.

Türklerin hacker�ıkta Brezilyalıları bile geride bıraktığı yönünde haberler çıkıyor. Sizce neden Türkler hacker�ığa merak saldı?

- Ben ADSL�n yaygınlaşmasını büyük bir etken olarak görüyorum. Eski bağlantılarla hacker�ık yapılamazdı zaten. Genç insan sayısı çok ve hepsi de inanılmaz yetenekli. Bilgisayar merakı ve zeka biraz fazla oldu mu, gençler hacker�ığa sarıyor.

İSKORPİTX OLDUĞUMU AZ KİŞİ BİLİYOR

İskorpitx, iskorpitten geliyor. Türkiye�e çoğunlukla Ege Denizi�de bulunan, çarpan balığının ismi. İnsana çarptığında, deriyi şişiren bir tür zehirli balık. İskorpitx olduğumu, ailem ve çalışma arkadaşlarım biliyor sadece. Küçük bir yerde yaşadığım için kolayca duyulabilir ve deşifre olabilirim. Çok büyük şirketler ve sitelerle uğraştığım için beni çekemeyen pek çok insan var.

SAHTEKARLIĞA GİRMEDİĞİM İÇİN İÇİM RAHAT

Yeni bilişim yasasına göre, evinizden hacker�ık yapınca suçlu, internet kafeden yapınca suçlu olmuyorsunuz. Böyle saçmalıklar var. Ama yasadan önce de, yurtiçinden hiçbir siteyle uğraşmadığım, sahtekarlığa girmediğim için içim rahat. Benim amacım protesto. Yabancı siteleri hack�eyerek Türklerin sesini duyuruyorum.

adamı kimse bulamıyomus cok güldüm bu adam ilk gündeme geldiğinde tgrtde bi program vardı adını hatırlayamıyorum adamlar gidip bunla sohbet falan ettiler röportaj yaptılar

Enis Kurtay

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Şurada toplu olarak cevap vereyim bari :)

Bu kadar yazılım bilgimiz var madem kendi antivirüs'ümüzüde yazsalar ya?

HNL, bu AYT 'deki kişiler sadece web üzerinde gelişmişler. İçlerinde gerçektende profesyonel isimler var ancak hiçbir zaman kendilerini belli etmiyorlar ve hack işlerine bulaşmıyorlar. E haliyle bilgisiz ve ya çok az bilgili insanlar bu sefer hack işine başlıyor. Onlarda standart yöntemi, hepinizin yapabileceği yöntemlerle hack yapıyor, FSO, DDOS, EFSO, SQL injection gibi bilindik yöntemler kullanılıyor. E bildindik yöntemler yaptıkları için web üzerine yoğunlaşıyorlar, hemen hemen bir hack grubundaki kişilerin %85'i Yazılım geliştirme/Program yazma konusunda bilgisizdir. Bunun sonuna kadar arkasındayım, yani dediklerimin.

Yalnız şu da önemli, bu işi gerçekten profesyonel yapıp, bu yöntemleri kullanmayanlarda var. Bunlar zaten gerçekten profesyonel olup, hiçbir yere bağlı kalmayıp, yani grup hack falan takılmayıp, serbest, kendince bir şeyler yapan kişiler. Bunlara zaten saygımız sonsuz.

Ne hikmetse Türkiyedeki hacker siteleri Photoshop kullanan modlar arakmakta çok sazanda photoshopluk olaylara inanmakta... Türkiyede iskorpitx ten başka hacker tanımam diğerleri ancak lamer olabilir...

İskorpitx zaten bir lamer. Bunu nereden anlıyoruz, adam bir keresinde bir televizyon kanalına röportaj verdi. Karşısındaki kişi sordu "Siz nasıl yapıyorsunuz bunu ?" diye. Kendisinin cevabı, "Listem var onunla yapıyorum" demişti. Şimdi bu yaptığı hack yöntemini anlatacak olursak. Bir tane Wordlist var, bu Wordlist içerisinde bir çok kişinin kullanabileceği parolalar, kelimeler ve tek tek harfler mevcuttur. Bir tane yazılımla bu Wordlist'i programa eklersiniz. Program Wordlist'i kendi hafızasında tutar ve belirtilen sitenin FTP girişinde, bu Wordlist'teki bilgiler tek tek denenir. Eğer tutuyorsa, giriş yapılır. Yani anlatmak gerekirse bir tane site var, sitenin FTP şifresi "shiftdelete" olsun. Program Wordlist ile birlikte tek tek FTP şifresini ve kullanıcı adını dener;

Örnek:
S
Sa
Sb
...
Sh
Sha
Shb
...
Shift gibi gibi..

Bu yöntem zaten günlerce hatta aylar boyunca bile sürebilir. Bu yöntem zaten internette var olan ve herkesin gerçektende yapabileceği basit bir yöntem. Millet neden yapmıyor, çünkü millet 1 saate bile tahammül edemezken, günlerce, haftalarca süren bir işlemi nasıl beklesin ??

Afedersin ama Türkiye 'deki hackerler bi b.ktan anlamıyor. Gerçek manada hacker denilebilecek kişi sayısı 1 elin parmağını geçmez. Hacker lık sadece site deface etmek değildir. Hacker denilen kişi site hackleme yanında özel bilgisayarlara sızma, virüs yazma, trojan yazma, sosyal mühendislik yapma, elektronik cihazlara sızma, program kırma, programlarda güvenlik açıkları bulan, ... vb. kişilerdir. Türkiye'dekilerin tek yapabildiği site hack.

Yanlış tanımışsın. iskorpitx davs gibi en lamer yöntemlerle site hacklemiş bir kişiliktir. İnternette bulabilirsiniz kullandığı yöntemleri.

Necati, dostum bu konuda sana katılıyorum yalnız bir yerde onaylamıyorum. Evet hack konusunda verdiğin o bilgiler doğru, "Hacker denilen kişi site hackleme yanında özel bilgisayarlara sızma, virüs yazma, trojan yazma, sosyal mühendislik yapma, elektronik cihazlara sızma, program kırma, programlarda güvenlik açıkları bulan, ... vb. kişilerdir." kısmı. Gerçektende asıl hackerın anlamı budur. Yalnız Türkiyede bu işi yapan gerçektende, onlarca hackerlar var (dedin ya az diye o yüzden katılmıyorum dostum :)). Fakat bu adamlar diğerleri gibi reklam yapmazlar, yani bir site hacklediğinde "Hacked by bilmem ne" yazmazlar. Ya da sağda solda reklam yapıp, "Ben hackledim" demezler. Sadece çok ama çok yakın arkadaşlarına ve ya her gün çevresinde gördüğü, güvenilir kişilere söylerler, kısacası lamerler gibi direk her yerde söyleyip reklam yapmazlar.

Mesela yazılım şirketinde çalışıyordum, "Nevo" dediğimiz 50 yaşında bir adam vardı. Bu adam şeker hastası ve bu yüzden 10 parmağının sadece ve sadece 5'ini kullabiliyordu. Adam gerçektende bilgili, profesyonel ve bir o kadarda zeki biriydi. Adam sabahtan öğleye kadar tüm yazılım işlerini halleder, öğleden sonra kendini Silkroad oyununa verirdi. İçimden derdim "Yahu koca yaştaki adam niye Silkroad oynasın??".

Meğerse adam Silkroad'ın mantığını çözmeye çalışıyormuş 4 ay boyunca. Bir gün sevinçle gülmeye başladığını gördüm. Normalde hep sert tipti ama bazen sempatikliği tutardı, deli dolu biriydi kısacası. İşte o gün kahkaha ile gülmeye başladığını görünce "Ne oldu" diye soramadan edemedim. "Gel gel" dedi.

Adam aylarca üzerinde uğraştığı şeyi gösterdi. Nevo amca meğerse : Silkroad'ın hilesini bulup, kendi botunu kendi yazıp, normalden daha fazla güçlü vuruşlar yapan yazılım geliştirmiş. Neşesinin bu yüzden yerinde olduğunu söyledi. Bende şaşırıp kalmıştım, çünkü gerçekten Nevo amca bilgiliydi. Gerek elektronik, gerek web uygulamaları, gerek yazılım uygulamaları olsun gerçektende bilgili adamdı. İşin şu tarafı var, Silkroad'ın hilesini çözdüğünün çok ama çok az kişiye söyledi. Herkese reklam yapmadı, "Aaa ben yaptım" diye. Koca şirkette 4 kişi biliyordu. Demem o ki, gerçek hackerlar kendi reklamını yapmazlar ve gerçek hackerlar gerçektende bilgili kişiler.

I_iskorpitx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İskorpitx zaten bir lamer. Bunu nereden anlıyoruz, adam bir keresinde bir televizyon kanalına röportaj verdi. Karşısındaki kişi sordu "Siz nasıl yapıyorsunuz bunu ?" diye. Kendisinin cevabı, "Listem var onunla yapıyorum" demişti.Şimdi bu yaptığı hack yöntemini anlatacak olursak. Bir tane Wordlist var, bu Wordlist içerisinde bir çok kişinin kullanabileceği parolalar, kelimeler ve tek tek harfler mevcuttur. Bir tane yazılımla bu Wordlist'i programa eklersiniz. Program Wordlist'i kendi hafızasında tutar ve belirtilen sitenin FTP girişinde, bu Wordlist'teki bilgiler tek tek denenir. Eğer tutuyorsa, giriş yapılır. Yani anlatmak gerekirse bir tane site var, sitenin FTP şifresi "shiftdelete" olsun. Program Wordlist ile birlikte tek tek FTP şifresini ve kullanıcı adını dener;

öncelikle şunu söyleyeyim hack, hacker, defacer, etikhacker, şapkalı, şapkasız bu konularda yorum yapmışsın ama yorumlarının hepsi yanlış. Kendini gizleyen hacker "hırsız hackerdir" hırsızlar yakalanmamak için her zaman kendini gizler. Security hackerler sayesinde gelişim gösterir.
iskorpitx kanal1 de 20 bin civarında kırılmış şifreleri gösterdi. İcap ettiği taktirde bu kırılmış şifreler kullanılacaktır dedi. Yani basit bir gösteri yaptı.
Kalkıpta çok büyük bir webhostu çökertmeyecekti haliyle, zaten öyle bir porogram yayınlanamazdı :tt2:
iskorpitx in hacking ve web güvenliği konusunda sayısız videoları var.
Bunlardan bir tanesi networksolitions un 300.000 site barındıdan webhostunda rooting. Bu ne demek sence? Kafan basıyormu? dünyada bunu iskorpitx den başka beceren olmadığına göre senin kafanın basacağını hiç sanmıyorum :tt2:
şu tabloya bir bakınız beyler bunu bir TÜRK yaptı.
http://www.zone-h.org/stats/notifier
dünya birincisi ve takip edenlere uzak ara çekmiş durumda:clap:

http://www.zone-h.org/stats/notifierspecial
bu da special list burdada dünya birincisi

toplam hacklediği site sayısı
şu an itibariyle
288516 saymaya başla :thumbup1:
http://www.zone-h.org/archive/notifier=iskorpitx

ve en son attığı index te yazdıkları

http://www.zone-h.org/mirror/id/10394768

isko.jpg

BY iSKORPiTX

18 mart 1915 Çanakkale zaferi
Türkler 1915 de Çanakkale de emperyalistlere karşı dünya tarihinde benzeri görülmemiş
bir tokat patlattı. Türkler 1915 de Çanakkale destanı yazarken
fırsattan istifade eden ermeni eşkiyaları kadın ve çocukları
katlettiler! aynı eşkiyalar (asala) Türk diplomatları öldürdüler...
Biz Türkler Şanlı Tarihimizle Gurur Duyuyoruz!
Ne Mutlu Türküm Diyene!
şeker kardeşim Türkleri yerden yere senin yaptığın gibi gene Türkler vuruyor.
iskorpitx Türk internetinin efsanesidir!
lütfen Ahmettir mehmettir adresi şudur telefonu budur ne yapacaksınız adamın kimliğini telefonunu?
Adamın yaptıklarıyla ilgilenin. Çekmiş olduğu sayısız videolar paylaşıldı
Onlardan bahsedin. iskorpitx bütün dünyanın hackerlerine meydan okuyon ve onları ezip geçen büyük bir defacer. Çekemiyorsanız anden takın.:cursing:

Enis Kurtay

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Meraklanma, senden daha iyi basıyor bu konular bende ;)
Security hackerlar falan onun sayesinde de öğrenmedi ayrıca ;)
Ufak bir şey daha söyleyeyim, bu alemi bilenler için, iskorpitx bunların gözünde gerçektende 1 numara lamer ve öyle kalacak, istediğini savun ;)

I_iskorpitx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş ben gördüm yazacaktım birşey vazgeçtim değmez dedim madem sen yazmışsın yalnız bırakmayayım.

Başlayalım :

-Kendini saklayan hacker "hırsız hacker"---->:dil:

-İsko kanal1 de 20.000 şifre kırdıda bunlar neyin şifresiydi neydi ne değildi.:blink:
-İskonun o kadar çektiği video varda yazdığı bir program bir exploit niye yok.

-Senin kafan basmıyor ki bu adamın yaptıklarını ahım şahım birşey zannediyosun.

-Gündeme göre site hackleyip reklam yapmaya çalışıyor klasik. :mellow:

-Kendin defacer diyosun sonrada hacker diyosun. Sana bu ne yaman çelişki şarkısını armağan ediyorum.

- http://www.zone-h.org/mirror/id/9700673-> Yatıp kalkıp kastığınız zoneden bir yansı.(Bilmeyenler için mavi1.org iskoya aittir.)

-Birde bahsettiği o videolardan birine değineyim. İsko diyor ki onların birinde bunca yılca vatana hizmet ettim şimdide biraz cebime hizmet edeyim.Bunu kendi yaptığı cd yi pazarlarken çektiği bir videoda söylüyor.Kendi sitesini savunamayan bir insanın bir vatanı savunması! helal olsun doğrusu.

-Koş durma isko amcana yetiştir bunları hayatımı karartsın hadi.

Yukarıda iskorpitx in kimlik bilgilerini vermeye çalışmıssın
nedir alıp veremediğin iskorpitx le? Senin siteni falanmı hackledi :tt2:
mutlaka bir sebebi olmalı?

ben rakamlarla durumu izah ettim. 10 binlerce kişi hack yapıyor ama onun kadar kaydı olan başka yok.

milworm iskorpitx yazarsan yayınladığı açıkları görürsün

300 bin sitelik webhostta root yetkisi alan kişinin sadece bu hosttan alabileceği cc bilgilerini sen hayal bile edemezsin :tt2:

dünyanın meşhur olmuş hackerlerinin hepsinin kimliği açık ve net :biggrin:

iskorpitx microsoft hacklemiş birisi microsoft hackleniyordu onun sitesi neten hacklenmesin? kaldıki bildiğim kadarıyla Türk Ticaret net açığından dns yönlendirildi.

Birikimlerini parayla satması kadar doğal birşey olamaz.

Sen bile onu çok fazla merak etmişsin internetten bulduğun verilerle kimlik yayınlamaya kalkışmışsın. Demekki hayranlarındansın :tt2:

Lafla peynir gemisi yürümez
ben icraata bakarım. Herkes laf üretir ama icraat üretemez.

iskorpitx senin gibilerini hiç bir zaman kaale almadıki sen kimsinki seni kaale alacak. Kendin pişir kendin ye :tt2:

O dünya çapında markalaşmış bir isim. Ben rakamlarla konuştum isteyen bakar.

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
öncelikle şunu söyleyeyim hack, hacker, defacer, etikhacker, şapkalı, şapkasız bu konularda yorum yapmışsın ama yorumlarının hepsi yanlış. Kendini gizleyen hacker "hırsız hackerdir" hırsızlar yakalanmamak için her zaman kendini gizler. Security hackerler sayesinde gelişim gösterir.
iskorpitx kanal1 de 20 bin civarında kırılmış şifreleri gösterdi. İcap ettiği taktirde bu kırılmış şifreler kullanılacaktır dedi. Yani basit bir gösteri yaptı.
Kalkıpta çok büyük bir webhostu çökertmeyecekti haliyle, zaten öyle bir porogram yayınlanamazdı :tt2:
iskorpitx in hacking ve web güvenliği konusunda sayısız videoları var.
Bunlardan bir tanesi networksolitions un 300.000 site barındıdan webhostunda rooting. Bu ne demek sence? Kafan basıyormu? dünyada bunu iskorpitx den başka beceren olmadığına göre senin kafanın basacağını hiç sanmıyorum :tt2:
şu tabloya bir bakınız beyler bunu bir TÜRK yaptı.
http://www.zone-h.org/stats/notifier
dünya birincisi ve takip edenlere uzak ara çekmiş durumda:clap:

http://www.zone-h.org/stats/notifierspecial
bu da special list burdada dünya birincisi

toplam hacklediği site sayısı
şu an itibariyle
288516 saymaya başla :thumbup1:
http://www.zone-h.org/archive/notifier=iskorpitx

ve en son attığı index te yazdıkları

http://www.zone-h.org/mirror/id/10394768

isko.jpg

BY iSKORPiTX

18 mart 1915 Çanakkale zaferi
Türkler 1915 de Çanakkale de emperyalistlere karşı dünya tarihinde benzeri görülmemiş
bir tokat patlattı. Türkler 1915 de Çanakkale destanı yazarken
fırsattan istifade eden ermeni eşkiyaları kadın ve çocukları
katlettiler! aynı eşkiyalar (asala) Türk diplomatları öldürdüler...
Biz Türkler Şanlı Tarihimizle Gurur Duyuyoruz!
Ne Mutlu Türküm Diyene!
şeker kardeşim Türkleri yerden yere senin yaptığın gibi gene Türkler vuruyor.
iskorpitx Türk internetinin efsanesidir!
lütfen Ahmettir mehmettir adresi şudur telefonu budur ne yapacaksınız adamın kimliğini telefonunu?
Adamın yaptıklarıyla ilgilenin. Çekmiş olduğu sayısız videolar paylaşıldı
Onlardan bahsedin. iskorpitx bütün dünyanın hackerlerine meydan okuyon ve onları ezip geçen büyük bir defacer. Çekemiyorsanız anden takın.:cursing:

Sanırım iskorpitx se kulaktan dolma bilgilerle lamer diyen kişiler iyi bir cevap almıştır :thumbup1: önce iskorpitx kadar site hackleyin ondan sonra bilginize nazaran lamer olduğunu kabul edelim :biggrin: bu konuda anlaşılıyorki lamer diyenlerin tezleri çürütülmüş :tongue: tabi uludağ sözlükteki salatalıklarında tezleri çürütülmüş çamur atmak kolay bence iskorpitx Türkiye açasından ve kendini geliştirmeye ve ileride iyi bir hacker olmak isteyen için kazançtır ona çamur atmaktansa ondan birşeyler öğrenmeye çalışın arkadaşlar :tongue:
Bu konudah öncede fikrim aynıydı sonra değişin birşey yok bence en iyi Türk hacker iskorpitx tir :)

Vendetta_

Müdavim
Reaksiyon puanı
75
Pentagonun internet erişimi yoktur ancak içerden çökertilir
Fake haberlere inanıp sevinmeyin

İskorpitx hacker mıdır değilmidir tartışılır ama index attığı site sayısı ortada (288516) zone-h a görede lider konumdaydı yanlış hatırlamıyosam ister lamer diyin ister hacker herşey ortada :)

ayrıca bakmayı unutmayın:
http://forum.shiftdelete.net/internet-teknolojileri/138293-sansli-miyim-sansiz-mi.html#post1238428
http://forum.shiftdelete.net/donanim-sorunlari-ve-cozumler/138281-herseyde-takiliyo.html#post1238259

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Fakeymiş tüh :)

bug

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Yukarıda iskorpitx in kimlik bilgilerini vermeye çalışmıssın
nedir alıp veremediğin iskorpitx le? Senin siteni falanmı hackledi :tt2:
mutlaka bir sebebi olmalı?

ben rakamlarla durumu izah ettim. 10 binlerce kişi hack yapıyor ama onun kadar kaydı olan başka yok.

milworm iskorpitx yazarsan yayınladığı açıkları görürsün

300 bin sitelik webhostta root yetkisi alan kişinin sadece bu hosttan alabileceği cc bilgilerini sen hayal bile edemezsin :tt2:

dünyanın meşhur olmuş hackerlerinin hepsinin kimliği açık ve net :biggrin:

iskorpitx microsoft hacklemiş birisi microsoft hackleniyordu onun sitesi neten hacklenmesin? kaldıki bildiğim kadarıyla Türk Ticaret net açığından dns yönlendirildi.

Birikimlerini parayla satması kadar doğal birşey olamaz.

Sen bile onu çok fazla merak etmişsin internetten bulduğun verilerle kimlik yayınlamaya kalkışmışsın. Demekki hayranlarındansın :tt2:

Lafla peynir gemisi yürümez
ben icraata bakarım. Herkes laf üretir ama icraat üretemez.

iskorpitx senin gibilerini hiç bir zaman kaale almadıki sen kimsinki seni kaale alacak. Kendin pişir kendin ye :tt2:

O dünya çapında markalaşmış bir isim. Ben rakamlarla konuştum isteyen bakar.

Doğru birader suç bende ne diye herkese doğruyu söylemeye çalışırsın ki nerden bakarsan bak anlamayacak. Neyse hadi isko amcan ile sana mutlu yıllar sana bol bol masalcıklarından okusun.Ben bu konuyu burda kapattım devam edersem ban yiyicem.

Dipnot:İskonun ne olduğunu Enis'in de dediği gibi bu alemi bilenler bilir. Daha ötesine gerek yok.

Enis Kurtay

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Onun kadar site hacklemedim, hele hele onun lamerce yöntemleri ilede site hacklemedim. Gerçek kimliğim olduğu için burada, enis kurtay adında, siber alemdeki nickimi vermek gereksiz. Benim gözümde iskorpitx bir lamer, bundan ötesi yok. Bana lamerleri savunmayın. Gerek hack sitelerinde, gerek bilişim sitelerinde iskorpitx adındaki konulara bakın, herkesin görüşü böyle, lamer olduğu yönünde, tek ben değilim.

I_iskorpitx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Onun kadar site hacklemedim, hele hele onun lamerce yöntemleri ilede site hacklemedim. Gerçek kimliğim olduğu için burada, enis kurtay adında, siber alemdeki nickimi vermek gereksiz. Benim gözümde iskorpitx bir lamer, bundan ötesi yok. Bana lamerleri savunmayın. Gerek hack sitelerinde, gerek bilişim sitelerinde iskorpitx adındaki konulara bakın, herkesin görüşü böyle, lamer olduğu yönünde, tek ben değilim.

kendini ne sanıyorsun? Senin gözünde lamer olabilir.

Bu dünyanın en büyük security sitesi
önemli olan dünya gözünde nerde olduğu.
Anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az.
Sizi anlıyorum hackerlik sevdanız var ama beceremiyorsunuz becerenlere sataşarak prim elde etmek istiyosunuz veya kendinizi üstün gösterme çabasındasınız :biggrin:

securityfocus ve yorumları bunun gibi on binlerce link var.

http://www.securityfocus.com/brief/212

Enis Kurtay

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Ne hacker sevdam olacak keko ;)
Lamerler piyasada, aha da bir sen ;)