Casper Kasalar Nasıl Açılır?

Bu konuyu okuyanlar

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Casper bri kasam var.Yaklaşık 4 yıl oldu ve artık bir temizlik gerekli.Özellikle oyun oynarken kasa çok ısınıyor ve aniden kapanıyor.E temizlemek için içini açmam gerekli ama bi türlü açamadım.Arkadan iki vidayı söktüm, sonra ne kadar çektiysem de gelmedi.Bir yerde mandal falan mı var?Kısacası nasıl açılır bu kasa?Açarken ve temizlerken nelere dikkat etmeliyim?İnternette biraz araştırdım temizlik için saç kurutma makinası kullanılabiliyormuş.
İşte bu kasadan
119998553.jpg

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...:)

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Casper'a has birşey var mı burda bilmiyorum. Kasanın diğer tarafında da vida varsa diğer tarafındaki vidayı söküp açmayı dene. Yanlış taraftaki vidaları söküyor olabilirsin.

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Sağdan denedim zaten.Öbür tarafta girişler falan var diye ellemedim.Sanırım biraz daha asılmam gerekli :) İçi parçalanır diye çok zorlamadım.Teşekkürler...

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Her kasa kapak vidaları söküldükten sonra çıkarılmaz. Özellikle Dell'in masaüstü kasa kapağı modellerinde vidaları açtıktan sonra kasa kapağını aşağıya doğru çekersiniz, kasa kapağı açılır. İşinizi görürsünüz.

Bu kasa kapağı açılımını bir teyp kapağı gibi düşünebilirsiniz. Teyp'in " Eject " düğmesine tıkladığınızda kapak aşağıya doğru açılır. İşte dell'in kasa kapaklarıda öyleydi.

Casper'ın kasa modellerini biliyorum. ama uzun zamandır, uğraşmadığımda bir değişiklik olabilir. Eğer değişiklik yoksa; vidaların sökülüp sonra alttaki çeltiklerden kapağı kurtarıp sertçe sola doğru çekersiniz. Bu şekilde açılır.

Eğer Casper; Dell'in masaüstü kasa kapak modellerini örnek almışlarsa yukarıda anlatıklarım gibi bir deneyin. Belki o şekilde açılır.

Saygılar.

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
casperın kasalarıda diğer standart kasalar gibi. cpu fanının üstünde bir huni vardır sıcak havayı dışarı atmak için o belki psu nun kablolarına takılmıştır.

Korkma kasa kapağını açaken bilgisayara zarar verme ihtimali %1 :)

Temizlik için traş fırçasıda iyi iş görüyor. Aklında olsun.

Relics

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaptığın yanlış bir şey yok sağ kapaktan açılıyor; sadece üst ve alt vidaları sökerken ortalarda metal kasaya ait olan bir kanca olabiliyor kilit özelliği için o kilit çentiği bükülmüş olabiliyor onun dışında megatron un dediği gibi psu kablolarına takılma ihtimali dışında başka pek bir ihtimal yok kapak sıkışmış olabilir.

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Hepinize çok teşekkür ederim, sağolun.Evet yaptığım doğruymuş sadece biraz daha fazla çekmem gerekiyormuş.Kasayı açtım, temizledim.Ne kadar pis bişeymiş bu kasa :) İğrendim bilgisayarımdan.megatron keşke daha önce mesaj atsaydın ama sağol :) Ben genelde elimi kullandım.:D Ne peçete,ne bez, ne de saç kurutma tam işini yapamıyor.En güzeli elle.İlk defa kasayı açtım.Acemiyim diye hiç biryeri sökmeyecektim ama fanları sökmek zorunda kaldım.Açıkcası pek de zor değilmiş...
Tekrar teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim kasa da aynı casper hafıza kartlarını okumuyo ne yapmam lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş ön panelin arrka tarafında ince yerler var orda uzun bastırmalı yerler var onlara bastırırak yukkarı doğru itikle açılır
ben açtım şahsen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya benim casper kasa var yenilerden sağ tarafta açılır gibi ama açamıyorum bi tane delik var her iki kapakta da kırarım diye korkuyorum nasıl yapıcam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya benim casper i7 kasa var yenilerden sağ tarafta açılır gibi ama açamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş Benim Kasam Casper Sana Göre Kasanın Sağ Tarafına Elle Sökülen 2 tane Vida var ONları Sök Sonra Kasanın Arkdasına Geç Söktüğün Yerin Kapağını Sana Doğru Çek Bukadar Gerisi Sana Kalmış...

gizyl202

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş Benim Kasam Casper Sana Göre Kasanın Sağ Tarafına Elle Sökülen 2 tane Vida var ONları Sök Sonra Kasanın Arkdasına Geç Söktüğün Yerin Kapağını Sana Doğru Çek Bukadar Gerisi Sana Kalmış...

merhaba arkadaşlar. benim casper nrvana TW9 i7 işlemci bir laptobum var laptomun on kasasını açmak istiorum ancak tüm vidaları sökmeme rağmen ekran kısmının menteşe tarafında sanki monteliymiş gibi aılmıyor resmini de ekliyorum sarj soketini değiştirmem gerektiği için on metal kasayı tamamen açmam gerekiyor bu konuda bana yardımcı olabilecek birileri varsa sevinirim. bulunduğum ilçede teknik servis olmadığı için kendim yapmam gerekiyor. şimdiden teşekkür ederim...
fotoğraf yükleyemediğim için youtube link koydum :9 oradan bakabilirsiniz.....

http://www.youtube.com/watch?v=fcwUiENF05I&feature=youtu.be