Flight simulator nasıl oynanıyor ?

Bu konuyu okuyanlar

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Microsoft Flight Smilator X nasıl oynanır bilen varmı ?

Resimli bir anlatım falan mevcut değilmi hiç bir yerde ?

Ben hiç bişey anlamadım bu oyundan

Acil yardım :huh:

ugurhanuslu

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
klavye ile oynamak biraz zor oluyor bunu söyleyeyim...

Neanderthal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Ben de oynayamadım klavye ile çok zor bide.

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Tamam klavyeyle zor ama benim öğrenmek istediğim şey

arada komut geiliyor hızı düşür falan filan bişeyler diyor

hızı nasıl azaltıyoruz iniş için başka ne yapmak gerekiyor

bunları soruyorum

ugurhanuslu

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
daha önce hiç uçak kullanmadım ama oradaki hız kolu varya onu geri çek :) iniş içinde lastikleri indir hızı düşür, direksiyonu ileri it :D

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Oyundan çok simulasyon olduğu için ayrıntısı çok fazla. Oyunu açınca nasıl uçuş yapılacağını anlatan deneyimli pilotlar tarafından hazırlanmış eğitim bölümü olacaktı. Ben uçağı kaldırıyorum, navigasyona göre uçuruyorum ama bir türlü doğru düzgün indiremedim :) Eğitim bölümüne girmeden ne tuş varsa basıp uçurdum. Hangileri olduğunu tam hatırlamıyorum. B break... frenler açıkken Page up (basılı tut) motorlara tam güç verdim tekrar B ye basınca uçak fiyyuvvv... :D Aşağı tuşu burnu havaya kaldırır, yukarı tuşu indirir, sağ tuşu arabadaki gibi sağa döndürmez uçağın gövde ekseni etrafında sağa dönmesini sağlar. hafif sağa basarsın sonra aşağıya basarsan uçağın burnunu sağ yönünde havaya kaldırmış yani döndürmüş olursun...

mgazi

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle kesinlikle bir joystick'in olmalı. Klavye yada mouse ile oynanabilecek bir oyun değil. Joystik'i ise throtle pedalı yani gaz pedalı olan bir model seçersen daha kullanışlı olur senin için. Oyunun oynanmasına gelince, oyundaki zorluk oynadığın hava şartlarına ve seçtiğin uçak modeline göre değişir. Oyuna yeni başladıysan eğer tavsiyem. Kısayol tuşlarını biraz incelemen. Kısayol tuşları baya çok ve karışık. Kısayol tuşları hakkında biraz fikrin olduktan sonra oyunun training/lessons bölümü var ismini tam hatırlayamadım. Orada planörle uçuşa başlayıp A305 modeline kadar uçuyorsun. Bu dersleri en başından başlayıp tamamlamaya çalış. İlk derslerde motor aç/kapa, hızlan/yavaşla joystick hakimiyeti vs. gibi konularda kendini geliştirirsin. İleriki derslerde ise uçuş takımlarını açma/kapama, belirtilen noktaya iniş yapma ve bazı diğer kısayolları öğrenirsin. Ayrıca oyunla ilgili kişilerin hazırladığı siteler, dökümanlar vs. var bunlara ulaşıp gerekli bilgileri bu dökümanlardan temin edebilirsin. Eğer bu işi gerçekten seviyorsan, öncelikle bir joystick temin etmelisin, daha sonra acele etmeden sabırla el becerini ve oyun bilgini geliştirirsin. Hele online uçuşlar var ki onların tadi bir başka olur. İşin içine girince işin ciddiyetini ve eğlencesini kendin görürsün zaten.

emrdml

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Buraya bir bakın derim

[video=youtube;4fYlyMijiFs]http://www.youtube.com/watch?v=4fYlyMijiFs[/video]

kral34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar microsoft flight simulator nasıl oynandığını sizlere söylüyorum(anlamayanlar yandaki simgeye tıklasın)z=otopilot g=iniştakımları f1 ,f3,f4,f4 motor kontrolleri ctrl -e motor çalıştırılıyor shıft 1 ,shıft 2 shıft 3 de kısıyollar bulunuyor
imgres

klavyeden zorlananlar oyuna girince sağ tıklayıp mouse yoke ye tıklasın fare ile kontrolleri yapabilir....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim bak boşluk düğmesine bas fareyi aşaya yap 2 kol var azalt tmm dır