Yasin Okur musunuz ?

Bu konuyu okuyanlar

Peşaver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamun aleykum...

Değerli shiftdelete üyeleri ,

Çocuğu olmayan arzuyla Rabbine yakaran bir bacımız var. İmam Huseynin kırkına kadar çocuğu olması için 500 Yasin okunma niyetinde bulundu. Hamdolsun bugün 150 yasin dağıtıldı

Yasin okuyanlar okuyacak olanlar alıpta etrafında dağıtmak isteyenler lütfen buraya yazsınki kaç tane okunduğu bilelim..

Rabbim cümle duada bulunanlardan razı ve hoşnut olsun ...

Okuyan herkes için ayrıca hem bacımız hemde toplu alarak dua edilip haklarınada salavat çevrilecektir.

Rabbim dualarınızı kabul etsin, sizlere de salih evlatlar nasip etsin inşaAllah !

vesselamu aleykumve rahmetullah

quasimodo

Müdavim
Reaksiyon puanı
57
Selamun aleykum...

Değerli shiftdelete üyeleri ,

Çocuğu olmayan arzuyla Rabbine yakaran bir bacımız var. İmam Huseynin kırkına kadar çocuğu olması için 500 Yasin okunma niyetinde bulundu. Hamdolsun bugün 150 yasin dağıtıldı

Yasin okuyanlar okuyacak olanlar alıpta etrafında dağıtmak isteyenler lütfen buraya yazsınki kaç tane okunduğu bilelim..

Rabbim cümle duada bulunanlardan razı ve hoşnut olsun ...

Okuyan herkes için ayrıca hem bacımız hemde toplu alarak dua edilip haklarınada salavat çevrilecektir.

Rabbim dualarınızı kabul etsin, sizlere de salih evlatlar nasip etsin inşaAllah !

vesselamu aleykumve rahmetullah
canım kardeşim
önce ne yaptığının farkındasındır inşaAllah
bence üç önemli konu var
bu bölümde bir çığır açtın dua talebin oldu bu yol olacaktır
kardeşimiz için taleb ettinki mü'minin mü'mine gıyabında duası makbuldur
kur'anda bulunan bir inci tanesine sığmış deryaları ortaya getirdin okunmalarına vesile oldun
bir taşla üç kuş vurdun ki sana gıpta ettim mü'min fırsatçı olur
hayırlara vesile oldun Allah[cc]senden razı olsun
ben iki deyimde artarsa eklerim vaktim hayli kısıtlı

okuyacak kardeşlerimin dikkatini çekmek isterim
ne olur habibineccar hazretlerinin kıssasını okurken yaşayın neme lazım demeyen bölgenin hatırısayılır bir kişisiyken Allah[cc]a davet eden ve O nun yolunda şehadete eren
tek kişilik ümmet
sana ve yolunda yürüyenlere selam olsun
ashabulyemin

Peşaver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Allah razı olsun.
Sevaba ortak olun size de dua edelim inşaAllah.
Yok mu bacımıza dua edecek Yasin okuyacak kardeşlerim ???

karcx

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Şimdi böyl birşeye gülelim mi?Ağalayalım mı?
Bu nasıl bir istekdir?
Şimdi İslam karşıtları gelip İslama yaptıuğınızdan dolayı saldırsalar engelleyebilecek misiniz?
Çocuğu olmasını istiyorsa gitsin kendisi vede yakınları okusun!!!Bu kısmıda ayrıca ilginç:D:D
Öncelikle Allah'tan hayırlı evlat istenir!!!
Olması için dua edilir..Doktora gidilir..

--------------
Lütfen böyle şeyler yapmayın!!!
------------------------
İslam düşmanlarına koz veremyiniz...
İyi geceler...
-----------------------------
500 yasin olayını size hangi alim önerdi?
Ona söyleyin şunun sayısında biraz ikram etsin:D:D

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Zamanını bildirirsen okuruz okuyabildiğimiz kadar :)

Peşaver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şimdi böyl birşeye gülelim mi?Ağalayalım mı?
Bu nasıl bir istekdir?
Şimdi İslam karşıtları gelip İslama yaptıuğınızdan dolayı saldırsalar engelleyebilecek misiniz?
Çocuğu olmasını istiyorsa gitsin kendisi vede yakınları okusun!!!Bu kısmıda ayrıca ilginç:D:D
Öncelikle Allah'tan hayırlı evlat istenir!!!
Olması için dua edilir..Doktora gidilir..

--------------
Lütfen böyle şeyler yapmayın!!!
------------------------
İslam düşmanlarına koz veremyiniz...
İyi geceler...
-----------------------------
500 yasin olayını size hangi alim önerdi?
Ona söyleyin şunun sayısında biraz ikram etsin:D:D

Selamun aleykum,

Kardeşim, isteyen istediği kadar kınayabilir. Bu bizi yolumuzdan döndürmezki. Bu davaya can feda olsun. O, bu, şu, kınayacak diye yolumdan vazgeçmem. Umrumda da değil.

Hiçbir alim önermedi. Sadece bir niyettir bu. Mesela Hz.Hasan( a.s ) ve Hz.Hüseyin ( a.s ) çok hastalandığı zaman, Hz.Ali ( a.s ) ve Hz.Fatıma ( a.s ) iyileşmesi için 3 gün oruç tutma niyetine girdiler. Yani bunun neticesi istenilen bir amaç uğruna sözdür.

Mesela, bir insan sırf sınıf geçmek için adak adayabiliyor. Bu da niyettir. Mesela Cehennem azabından kurtulsun mekanı Cennet olsun diye ölünün arkasından dua okuyoruz değil mi? Duanın sadece bu durumlarda değil SAYISIZ yararı vardır.

Ayrıca salih bir evlat istemediğini de nereden çıkardınız. Çocuk istemesi aynı zamanda ona hayırlı bir evlat olmasını istemesi de demektir. İçkici kumarcı olsun ama illaki bebeğim olsun der mi bir insan. Zaten bu konuda inancı olmasa bu işe girişmez.

Bacımızın maddi durumunun olmadığını da göz önünde bulundurunuz tamam mı? Doktora da gitti ve çaresini bulamadı ama en önemli ilaç inançtır. İnanmaktır. O kadar kanser hastasına aynı tedaviyi uygula bak herkes iyileşiyor mu? İyileşmiyor. Doktorlar ne diyor önce İYİLEŞECEĞİNE İNANMAN gerek. Herşey inanmaktan geçiyor.

Mü'minin mü'mine duası gereklidir. Dualarınız olmasa ne işe yararsınız.. Bu günlerde mümin kardeşine dua etmeyeceksen gel o halde doktora götür ? Lafla peynir gemisi yürümez. İcraat gerek.

Hayatınızda dualara da yer açmayı deneyin. Bir insan kendisi için istediğini kardeşi içinde istemedikçe tam mümin olmaz bundan haberiniz var mı? Duaları hiç kullanmamış olabilir misiniz ? Ben çok yararını gördüm Elhamdülillah.

Sanırım siz dahil olduğunuz İslam ümmetinden kurallarında bi habersiniz.
Olaya İslam düşmanlarının penceresinden değil, İslam ümmetinin penceresinden bakın.En kısa zamanda da araştırın öğrenin inşaAllah. Onun bunun dediğine göre hareket ederseniz işiniz epey zor.

Selam ve dua ile

Peşaver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Flood gibi olcak ama... Daha 20 gün var. Dualarınıza muhtacız. Dualarımıza katacağız.
Selam ve dua ile. Rabbim razı ola, dualarınızı kabul ede.

karcx

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Selamun aleykum,

Kardeşim, isteyen istediği kadar kınayabilir. Bu bizi yolumuzdan döndürmezki. Bu davaya can feda olsun. O, bu, şu, kınayacak diye yolumdan vazgeçmem. Umrumda da değil.

Hiçbir alim önermedi. Sadece bir niyettir bu. Mesela Hz.Hasan( a.s ) ve Hz.Hüseyin ( a.s ) çok hastalandığı zaman, Hz.Ali ( a.s ) ve Hz.Fatıma ( a.s ) iyileşmesi için 3 gün oruç tutma niyetine girdiler. Yani bunun neticesi istenilen bir amaç uğruna sözdür.

Mesela, bir insan sırf sınıf geçmek için adak adayabiliyor. Bu da niyettir. Mesela Cehennem azabından kurtulsun mekanı Cennet olsun diye ölünün arkasından dua okuyoruz değil mi? Duanın sadece bu durumlarda değil SAYISIZ yararı vardır.

Ayrıca salih bir evlat istemediğini de nereden çıkardınız. Çocuk istemesi aynı zamanda ona hayırlı bir evlat olmasını istemesi de demektir. İçkici kumarcı olsun ama illaki bebeğim olsun der mi bir insan. Zaten bu konuda inancı olmasa bu işe girişmez.

Bacımızın maddi durumunun olmadığını da göz önünde bulundurunuz tamam mı? Doktora da gitti ve çaresini bulamadı ama en önemli ilaç inançtır. İnanmaktır. O kadar kanser hastasına aynı tedaviyi uygula bak herkes iyileşiyor mu? İyileşmiyor. Doktorlar ne diyor önce İYİLEŞECEĞİNE İNANMAN gerek. Herşey inanmaktan geçiyor.

Mü'minin mü'mine duası gereklidir. Dualarınız olmasa ne işe yararsınız.. Bu günlerde mümin kardeşine dua etmeyeceksen gel o halde doktora götür ? Lafla peynir gemisi yürümez. İcraat gerek.

Hayatınızda dualara da yer açmayı deneyin. Bir insan kendisi için istediğini kardeşi içinde istemedikçe tam mümin olmaz bundan haberiniz var mı? Duaları hiç kullanmamış olabilir misiniz ? Ben çok yararını gördüm Elhamdülillah.

Sanırım siz dahil olduğunuz İslam ümmetinden kurallarında bi habersiniz.
Olaya İslam düşmanlarının penceresinden değil, İslam ümmetinin penceresinden bakın.En kısa zamanda da araştırın öğrenin inşaAllah. Onun bunun dediğine göre hareket ederseniz işiniz epey zor.

Selam ve dua ile
Aleyküm Selam :
Zaten bizde mesajımızda Allah'a dua edilir vede sonrada doktora gidilir dedik:):)
Ayrıca size yasin okudum diyen şahıslar gerçekten okuduklarını nerden biliyorsunuz?
Bu gibi şeyler bizleri kafirler önünde güçsüz duruma getirir...
Kuran ve Sünnet ışığı altında yolumuza devam etmek her zaman yarrarımıza olacaktır...
Her Müslüman; Müslüman kardeşi içinde hayır duasında bulunur...
Allah'a şükürler olsun İslam dinini öğrendik vede öğrenmeye devam ediyoruz..
--------------------------------
İslam düşmanlarına karşı her türlü yardımda gerketiğinde bulunuruz...
İyi Akşamlar...

quasimodo

Müdavim
Reaksiyon puanı
57
imam Hüseyin ( a.s ) kırkı çıkana kadar niyet etmiş. siteye taşıyın olur inşaAllah.

Not : Daha 20 gün var
http://irsadforum.net/forum/dua-istekleri/onemlidir!!!yasin-i-serif-talebimiz-vardir/
irsadforum kardeşlerimiz katılmaya başladı
Bu ne güzel bir davranıştır imrendim

Aleyküm Selam :
Zaten bizde mesajımızda Allah'a dua edilir vede sonrada doktora gidilir dedik:):)
Ayrıca size yasin okudum diyen şahıslar gerçekten okuduklarını nerden biliyorsunuz?
Bu gibi şeyler bizleri kafirler önünde güçsüz duruma getirir...
Kuran ve Sünnet ışığı altında yolumuza devam etmek her zaman yarrarımıza olacaktır...
Her Müslüman; Müslüman kardeşi içinde hayır duasında bulunur...
Allah'a şükürler olsun İslam dinini öğrendik vede öğrenmeye devam ediyoruz..
--------------------------------
İslam düşmanlarına karşı her türlü yardımda gerketiğinde bulunuruz...
İyi Akşamlar...

öncelikle karcx kardeşimiz böyle bir yazı yazmışsa bildiği vardır

çünki sadece veren O dur
istemek bizden
yasin-i şerif kampanyası veya ayetel kürsi veya feth suresi daha detaylısı hatim kampanyaları
bir kişi okurum diyorsa üstüne borçtur
özellikle sitelerimizde bu kampanyalar düzenlenmekte katılımcı için bulunmaz fırsatlar doğmakta hayırda yarışılmaktadır
bence bu güzel bir başlangıç olsun okuyabilen kardeşlerimiz yasinişerifleri hediye etsin

Peşaver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim değerli kardeşim,

Gerçek mü'min yalan söyler mi? Ben onu göremem ve yalnızca hüsnü zan ederim. O söylediği ile mes'uldur bende onun söylediğine güvenirim. Acaba diye şüpheye düşmem bu sui zandır ve zannın çoğu haramdır. Onu gören Allah'tır şahidide odur. Yarın birgün mahşer gününde attığı yalanın hesabını vermeyecek mi? Verecek... Böylelikle bana bir zararı olmayacak, kendi kendini kandırmış olacak ve cezasınıda çekecek. Ben onun için hayır duasında da bulunacağım böylelikle bir hayırdan da muaf olacak.

Yani kısaca benim bu işten bir zararım yok. Bilakis Allah, onun hayrını bana verecektir. O rahman ve rahimdir, herşeyin sahibidir, adaletlidir. Herşeyi gözeten ve kuşatandır.

Burada Kur'andan ve sünnetten bahsediyorum güzel kardeşim. Kur'ana ters olan ne vardır onu söyleyin bende bileyim delilimi sunayım size. Duanın ne işe yaradığını size Kur'an ve Sünnetle ispat edeyim. Allah'a şükür burada bilinçsiz bir işe kalkışmadım.

Yasin okuyacaksanız buyrun. Aksi taktirde kim ne der, İslam'ı nasıl düşünür bu konuyla alakasız. Eğerki bu hareketle İslamdan geçecekse kendi bilir. Nitekim Allahü Teala duaları sever. Bunu biliyorsanız meselemiz yoktur.

Bende size diyorum tekrardan doktora gitmediğini nereden biliyorsunuz. Velevki doktora gitti çareleri denedi, doktor yaptı diye Allah vermemiş mi oluyor ?? Nitekim sonuçta bu işin sonu ve başlangıcı Allah'ın izninden geçiyor. Bizde Kur'an ışığında herkesin duası ile bir hayra kalkışmışız.

Katkınz olacaksa buyrun yoksa bu anlamsız tartışmaya nokta koyuyorum.
Allah'a emanet olun.

Selam ve dua ile.

Peşaver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence de kardeşim...

Hayra vesile olan hayrı işleyen gibidir.
Sizde güzel şeylere vesile oldunuz, MaşaAllah.
Allah kabul etsin, yar ve yardımcınız olsun.

Ne kadar okunduğunu ay sonunda belirtirseniz çok sevinirim.

Selam ve dua ile.

quasimodo

Müdavim
Reaksiyon puanı
57
Flood gibi olcak ama... Daha 20 gün var. Dualarınıza muhtacız. Dualarımıza katacağız.
Selam ve dua ile. Rabbim razı ola, dualarınızı kabul ede.
şimdi peşaver kardeşimiz bir çığır açmıştır okuyana olduğu kadar kardeşimizede savaplar yazılmaktadır yani kardeşimiz kazançlıdır
bu kardeşimizi tanımadığımız için dua gıyabında olmaktadırki bir müslümana gıyabında yapılan dua makbuldür
özellikle fatiha-i şerif ihlas-ı şerif ve yasin-i şerif bizatihi şifadır
ayette açık olmak üzere kur'an mü'minlere şifa müşriklere hasardır buyuruluyor
evelem yerel insanü den sonrası ağrıyan diş üzerine şahadet parmağı konarak okunursa şifadır
bakın kardeşlerim islami sitelerde bu istemde millet tabiricaizse birbirini yemekte cüzler yetmemkte kırılma olmasın denerek yeni hatimlere başlanmaktadır
bu okuyan içinde fırsattır
okuduğu için harfine en az 10 hasene firsatçı olurda cuma akşamlarıda okursa cennetinide beraber kaznmaktadır hasenelerde 70 700 rabbin hazinesi tükenmez bi gayri hisaptan[cümlemize nasib olsun]ödeniraynı şekilde bir derdinin izalesi için meleklerde duacı olurlar
eğer kur'an okumasını bilmeyen kardeşimiz varsa bildiği duayı okur ama sakın olaki türkçesini okumasın
selam ve dua ile
ashabulyemin

Peşaver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Açıklamalar için Allah razı olsun. Sizde vesile olduğunuz için çok kazançlısınız.
Rabbim okuyanlara salih evlatlar nasip etsin. 31 Ocakta bitiyor süre.
O zaman kadar inşaAllah çokça okunur.

Selam ve dua ile

quasimodo

Müdavim
Reaksiyon puanı
57
iki kardeşim birer yasin-işerif ile katıldılar Allah[cc]kabul etsin:clap:

bir yasin-i şerif daha okudum

Peşaver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aslında bu cevabı bazı arkadaşların gözüne sokmak istiyorum büyük harflerle
Bir müjdem var !!!

Okumuş olduğunuz Yasinler Rabbim katında kabul oldu.
5 yıldır çocuğu olmayan bacımız 1,5 aylık hamile.
Rabbim korusun onları.
Bacımız bu haberi alınca 70 defa şükür secdesine kapanmışlar.

Allah razı olsun tüm katılımcılardan. Ehl-i Beyt'in hürmetine Allahu Teala dualarımızı kabul buyurdu.

Bilginiz olsun istedim..

Selam ve dua ile kalın.

Al Arabi

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Aslında bu cevabı bazı arkadaşların gözüne sokmak istiyorum büyük harflerle
Bir müjdem var !!!

Okumuş olduğunuz Yasinler Rabbim katında kabul oldu.
5 yıldır çocuğu olmayan bacımız 1,5 aylık hamile.
Rabbim korusun onları.
Bacımız bu haberi alınca 70 defa şükür secdesine kapanmışlar.

Allah razı olsun tüm katılımcılardan. Ehl-i Beyt'in hürmetine Allahu Teala dualarımızı kabul buyurdu.

Bilginiz olsun istedim..

Selam ve dua ile kalın.

Yüce Rabbim hayırlısını versin.