Telefonunuzun Şarjı Çabuk Mu Bitiyor?

Bu konuyu okuyanlar

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Mobil cihazınızın şarjı süresini hangi işlemler ne ölçüde etkiliyor bilmek ister misiniz? İşte en gerçekçi veriler ışığında detaylar!

Telefonların fonksiyonel özelliklerinin hızla artmasına karşın mobil cihazlarda kullanılan pil teknolojisinin oldukça gerilerde kalması, kullanıcıların tüm bu özellikleri kullanırken bir kez daha düşünmelerini yol açar hale geldi. Özellikle 3G, GPS, Wi-Fi gibi özellikler şarj tüketimi konusunda önemli bir etken olarak dikkat çekiyor. İşte en gerçekçi verilerle bir akıllı telefonda şarj tüketim değerleri...
Bekleme Modu
Üreticiler telefonların pil sürelerini açıklarken, bekleme modunda ne kadar süre şarj edilmeye ihtiyaç duymadıklarını açıklarlar. Yüzlerce saat olarak ifade edilen bu değerler, telefon üzerinde yaptığınız her işlemin, bastığınız her tuşun ardından eksi olarak kayıt edilir. Ve sonuçta kullanıcıya kalan birkaç günden daha uzun değildir. Görselde LCD'nin kapalı olduğu ve sadece şebeke fonksiyonlarını yerine getirdiği durumdaki tüketim değerleri gözleniyor.
Bekleme_modu1263313097.jpg

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Benim harika telefonum G810 da olan salak özellik(?) wifi yi kapatamama sorunu yüzünden gidiyo şarjım :/

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Hayır benim şarjım 1 hafta gidiyor...

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
5 gün rahat gidiyor..:)

kifodayi

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Grafikler iğrenç! uç noktadaki watt'ları göremiyoruz, bu saçma değil mi?

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Tebrikler mükemmel bir çalışma olmuş alet N97 galiba GPS en fazla tüketim sebebim oluyor benimde

yasaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Şajım 1 gün anacak giderken batarya yeniliedm.3 güne çıktı.Emekta 6600'la yola devam.