Şafak Sayma Kağıdı

Bu konuyu okuyanlar

iskoco

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar şubatta Allah'ın izniyle askere gideceğim...herkesin bildiği gibi malum şafak saya saya biter veya saya saya bitmez :D onun için sizden 460 günü gösteren bi şafak sayma kağıdı istiyorum yazıcıdan indirebileceğim bi şekilde ben buldum bi tane büyüyünce resim karıncalandı kötü çıktı onun için SDN üyelerimize başvurayım dedim eğer bulabilirseniz tabii veya yapma imkanı varsa üyelerimizin bi yollasın bakalım :rolleyes::yes:

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Şafak Sayma Bence Saydıkça Hiç Geçmiyor Günler Ay Olarak Hesapla Daha Kolay İşte 15 Ay var 14 Ay Var Şeklinde

crewd0x

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Askerde İstemediğin Kadar buLursun :D

_taha

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
bence sende şafak karanlık diyenlerden ol :D öyle zaman geçer..

iskoco

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
sağolun :D askerlikte alırız o zaman :D

crazyturtle

Asistan
Reaksiyon puanı
4
şöle poster şeklinde :) 1 tanede okul için lazım ondan bana :) 1. dönem 2. dönem diye :) 1. bitti 2. kaldı :)

crazyturtle

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ne ödevi abi ya bitmiyo geçmiyo günler hergünödev hergün yazılı yapcam şöle 1.5 senelik zaten lisede bulurum :)

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
öylede keyfi çıkmaz yavv :D

Sen Şafak Saymayımı Meraklasın :) 99 Diyene Kadar "Şafak Karanlık" Dersin

Gittiğin Zaman Görürsün Günler Geçmiyor Biz Arkadaşlar Kavga Ederdik Bi Ara Şafak 142 de Takıldık İzinleri Yolu Filan Hesaplıyoz 10 Günde Düşemedik 142 Aşağı :)

iskoco

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
valla şimdilik merak yok zaten askerde aklımın ucuna bile gelmez onu işaretlemem yinede nolur nolmaz bulunsun:)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Boşver ne yapacan sayma gitsin..:D

cikofdx

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Say sen say teslim olduğun gün şöyle bir yol izleyeceksin.3 gün yol izni izin yapmam 30 günde öyle eeee yani 33 günlük askerim bu günde dahil 34 bişey kalmamış yaw sayılı gün geçer:) haydi sana hayırlı teskereler:)

emrebebek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şafak Sayma Bence Saydıkça Hiç Geçmiyor Günler Ay Olarak Hesapla Daha Kolay İşte 15 Ay var 14 Ay Var Şeklinde

Bencede gün gün saymakla gözünüzde çok büyütmüş olursunuz ki 100'den aşağı düşmedikten sonra şafak çoook karanlıktır. Ne zaman ki 100'den aşağı düşerde plaka saymaya başlarsanız o zaman daha zevkli olur.

Ay ay saymanız sizin için daha iyi. İşinizi yapın geçin gidin ve arkadaşlarınızla ortamı kurun bakın nasıl geçiyor günler.

Birde tam 460 olacak diye bişey yok. Askerlik hizmeti ay olarak dikkate alındığından şu şekilde hesaplanır;

Mesela Şubeden sevk tarihiniz diyelim ki 20 Şubat 2010 hizmet sürenizinde 15 ay olduğu dikkate alınırsa herhangi bir ceza almazsanız terhis tarihiniz 20 Mayıs 2011 olur.

Hiç izin kullanmazsanız terhis tarihinizden 32 gün* önce yani 19 Nisan 2011 tarihinde askerliğiniz biter ama henüz 20 Mayıs 2011 tarihine kadar yine asker sayılıyorsunuz. Yani kullanmadığınız bütün izinleri en sonda kullanmış olursunuz.

Askere gidecek olan tüm gençlerimize hayırlı teskereler.

* = 27gün(yasal izin)+3gün(mazeret izni)+2gün(yol izni)=32 gün

Tabi 2 gün yol iznini alabilirseniz. 2 gün yol izni için memleketinizin bulunduğunuz ile 800 km uzaklıkta olması lazım.

iskoco

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
valla izin mecburen kullanılıyor dayaktan kurtulmak için özlem duyuyorsun bir süre sonra eski günlerini hatırlıyorsun :D:D

---------- saat 00:15 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:11 eklenmişti ----------

Say sen say teslim olduğun gün şöyle bir yol izleyeceksin.3 gün yol izni izin yapmam 30 günde öyle eeee yani 33 günlük askerim bu günde dahil 34 bişey kalmamış yaw sayılı gün geçer:) haydi sana hayırlı teskereler:)

sağol...

gezegen

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
meraklanma en az beş on tane eskitirsin sonra sıkılır vaz geçersin eyer komando olursan zaten vaktin olmaz bide bakarsınki elinde çantan nizamiyeden çıkıyorsun ve o an kendini sonsuz boşlukta hissedersin taki eve gelene dek

işte o süre zarfında bu açtıgın konuyu düşünmeyi unutma

iskoco

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
meraklanma en az beş on tane eskitirsin sonra sıkılır vaz geçersin eyer komando olursan zaten vaktin olmaz bide bakarsınki elinde çantan nizamiyeden çıkıyorsun ve o an kendini sonsuz boşlukta hissedersin taki eve gelene dek

işte o süre zarfında bu açtıgın konuyu düşünmeyi unutma

facebookta baktım askerlik nereye çıkacak diye hakkari yüksekova çıktı komando olacağız bu gidişte zaten gezegen :D

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
bakın bununda programı var iskoco istersen sen bunu indir

487.jpg

iskoco

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
sağolun varolunn...

---------- saat 01:41 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:34 eklenmişti ----------

REDFOKS bana askerde lazım indirdim güzel program şafak çokkk karanlık diyor :D:D

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
askerliğin ilk iki ayı ve son bir ayı zordur geri ole bi gecerki anlamsın bile en azından benim ole olmustu..

mucak

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar şubatta Allah'ın izniyle askere gideceğim...herkesin bildiği gibi malum şafak saya saya biter veya saya saya bitmez :D onun için sizden 460 günü gösteren bi şafak sayma kağıdı istiyorum yazıcıdan indirebileceğim bi şekilde ben buldum bi tane büyüyünce resim karıncalandı kötü çıktı onun için SDN üyelerimize başvurayım dedim eğer bulabilirseniz tabii veya yapma imkanı varsa üyelerimizin bi yollasın bakalım :rolleyes::yes:

Vala bizim askerler excell de yapmışlardı güzeldi. Sevgililerinin ismini falan yazıyorlardı :) onu karalıyorlardı sonra.

Ben astek olduğum için öyle kağat falan yoktu bende ama şafakmetre diye bir program vardı o güzeldi hehe :) kendi otomatik geri sayım yapıyordu. Bir yerlerde bulursam buraya eklerim.:dirol:

---------- saat 10:08 eklendi ---------- önceki mesaj saat 10:05 eklenmişti ----------

Bir başka husus galiba bu aralar komando asker alımı biraz fazla. Allah hayırlısı ile gidip hayırlısı ile dönmeyi nasip etsin.Vatan uğruna nöbet tutan hizmet eden tüm askerlerimizi Allah korusun, yardımcısı olsun.

bulmeh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
...
Bir başka husus galiba bu aralar komando asker alımı biraz fazla. Allah hayırlısı ile gidip hayırlısı ile dönmeyi nasip etsin.Vatan uğruna nöbet tutan hizmet eden tüm askerlerimizi Allah korusun, yardımcısı olsun.
Bu alımın çok olmasını neye bağlıyorsun? Yani nerden biliyorsun?

Bu arada @iskoco 'ya da hayırlı teskereler diliyorum...

cihanakova

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Askeri malzeme satan yerlerde bulabilirsin, hemde asker el kitabının içinde sana çok yardımcı da olacaktır.

Gerçi ben şafak saymadım, kısa dönem yaptığım için.

Sana hayırlı tezkereler diliyorum.